Starocia :)

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Postautor: hops » pt 20.06.2003 16:32

Alganothorn pisze:blade zakończenie pleców, ciągle nie chce mnie wpuścić...

Przed chwilą sprawdziłem. Serwer jest prawie pusty. Możesz wejść.
A jeśli nadal nie możesz, spróbuj przez tryb pasywny. Może to o to chodzi?

Jeżeli się nie uda [:(], to możesz spróbować poszukać po nazwie na eMule. Podobno stamtąd dorwane.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Azirafal » pn 21.07.2003 18:00

Hehe... Jak ja widzę takie tematy, to aż się łezka w oku kręci...

No to jazda!

Yattaman i Paw Kosmosu (jakie to teraz ma niesamowite podwójne znaczenie :twisted: ), który zresztą kojarzył mi się z Yattamanem, bo tam był Yattodetaman, czy jakoś tak :P Podstawa... Kto nie oglądał - wiadomo, że nie Polak :D

Tsubasa (na Polonii 1 leciał chyba pod tytułem eeeeee... Kapitan Hawk? :shock: ) - jak ja za tym szalałem niemożebnie!!! Do 18 roku życia dużo i namiętnie grałem w piłkę nożną (nadal jest to mój ulubiony sport, ale niestety gram najwyżej 2 razy w roku ;( ), to wiadomo, że Tsubasa musiał być moją ulubioną kreskówką (wonczas nie wiedziało się co to "anime" :D ) Kilometrowe boiska, podwójne strzały, skakanie po słupkach - dobrze że ja tego nigdy nie spróbowałem ostatecznie, choć ochotę miałem straszną (z Tsubasy i z Czarodziejek z Księżyca mój brat miał największą polewkę, kiedy patrzył jak ja to oglądam z wypiekami na twarzy :D )

Gigi la Trottola (o ile mnie pamięć nie myli [uczyłem się swego czasu włoskiego], to znaczy to "pępek" :twisted: ). Moja ulubiona kreskówka z dzieciństwa - nawet sceptycznie nastawiony do anime brat mój drogi nie mógł ukryć zafascynowania tym "anime" :D Ja pierdzielę! Przecież to było tak strasznie śmieszne!!?!?!?!?! :twisted: :twisted: :twisted:

Generał Daimos... Tiaaaaaa. Zawsze chciałem go obejrzeć od początku do końca (całą serię), ale zawsze coś mi przeszkadało i ostatecznie nigdy nie wiedziałem o co chodzi! :)

Tygrysia Maska! Ha! Widziałem tego parę odcinków... Nawet fajne mi się wonczas wydawało ;)

Sailormoon... Classico. Jak dla mnie (teraz przynajmniej) - NĘDZA. Ale wtedy to był jakiś powiew świeżości... Coś w tym pociągało (i wcale nie chodzi mi o Sailorki, wy podli mali zboczeńcy :P )

Pamiętam, że było też na Polonii 1 coś takiego, co zwało się "Bia", czy jakoś tak... Jakaś panienka czarodziejka...

Ha... Nie ma to jak sobie to całe tałatajstwo przypomnieć... Jakbym nie przeczytał parę postów z tego topika, to bym połowy tych kreskówek nie wymienił :P Nie ma to jak wspomnienia...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pn 21.07.2003 18:56

ha!
a ja obejrzałem całego 'Generała Daimosa'!
:-)
dwa razy!!
i kilka razy wyrywki...tp były czasy, kiedy leciałem do domu, żeby nie spóźnić się na przykład na 'Pojedynek aniołów' (pewnikiem mało kto zna: seliar też na Polonii 1, ale o siatkarkach...nigdy nie powtarzany z tego co pamiętam)...
a o fascynacji Gigim już pisałem - był moim guru prawie jak Garfield...te dwie postacie skrzywiły mój charakter w sposób nieodwracalny ;-)
a wracając do Daimosa: po tym jak oglądałem tylko wyrywki, gdzie raz za razem rozpirzano w drobny mak kolejne roboty, szokiem było zaobaczyć jak to się wszystko zaczęło i jak zginął ojciec głównego bohatera...
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Azirafal » pn 21.07.2003 19:01

Pamiętam te anioły!!! Oglądałem parę odcinków... Była taka ruda, co to była świena, ale chciała być jeszcze lepsza i rozwaliła sobie ostatecznie kolano, i po rehabilitacji... nie mam pojęcia co się działo, bo nie oglądałem po tym (czy przestawali nadawać, czy nie pasowało mi "czasowo"...) Nawet śmieszne było. Tym bardziej mnie dziś zadziwia, że kiedyś to oglądałem, bo nienawidzę siatkówki (przynajmniej grać w - jestem raczej niewysoki i nigdy nie lubiłem tego sportu :P )
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » pt 16.04.2004 22:09

Ha! Znalazłem!
W ramach powstawania nowych topiców o Tsubasie i Yattamianie, postanowiłem przypomnieć ten jakże ciekawy topic. I przy okazji przypomnieć parę innych anime.
- Ulysses
http://anime.info.pl/vpics/vulisses1.jpg
Podróż Ulissesa-Odyseusza po kosmosie. Widziałem to tak dawno, że ledwo sobie przypominam cokolwiek z tymtych czasów, ale na szczęście rok temu widziałem pierwszy odcinek, dzięki czemu przypomniałem sobie o tak ważnym anime.
- Tajemnicze Złote Miasta
http://anime.info.pl/vpics/vgold2.jpg
(na obrazku Złoty Kondor)
Mogę śmiało powiedzieć, że to jedno z moich pierwszych anime jakie widziałem, jednocześnie chyba najlepsze z całej klasyki.
- Kapitan Jastrząb
Obrazek
Nasz Tsubasa. Jedyny i niepowtarzalny serial, po którym każdy chce zostać piłkarskim mistrzem. Te biegi na dwa odcinki, te strzały spoza pola karnego Kojiro, ta rywalizacja, to trzymające w napięciu zapowiadanie kolejnego odcinka.
- Rycerze Zodiaku
http://anime.info.pl/vpics/vseiya1.jpg
To widziałem w sumie nie tak dawno, ale to ciągle klasyka. Dla mnie lepsze od Dragon Balla, nie obijają się tak ciągle. Dużo zajmują się szukaniem sposobu na przeciwnika.
- Gigi
Obrazek
Kto tego nie zna? Jak dobrze pamiętam, to Gigi dostawał super mocy sportowych, gdy zobaczył dziewczęce majtki :D
- Generał Daimos
Obrazek
Te walki, ta porywająca fabuła, ten związek głównego bohatera z kobietą ze skrzydłami anioła. Ah! :)
Wszystkie anime, jakie się ukazały w tv znajdują się tu http://anime.info.pl/
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Alganothorn » ndz 18.04.2004 12:55

a ja pamiętam je wszystkie, a ja pamiętam je wszystkie...
:D
brakuje tylko 'Yattodettaman'a', czyli 'Calendar Man'a' oraz 'Pojedynku aniołów'...
bo pozostałe serie na Polonii 1 były raczej denne...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jander » ndz 18.04.2004 13:41

Mówisz - masz
- Yattodetaman (W Królestwie Kalendarza)
Obrazek
Poszukiwania Pawia Kosmosu przez bandę (jak zwykle) nieudaczników :wink:
- Pojedynek Aniołów
Obrazek
Nie widziałem żadnego odcinka (-u?) toteż nie wypowiem się
- Tygrysia Maska
Obrazek
Anime bardzo stare - 1969. Te zapaśnicze walki z tajemniczymi przeciwnikami, ten główny bohater z ciemną przeszłością :wink:
pozdro
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Alganothorn » pn 19.04.2004 8:11

'Tygrysia maska' w Polsce także pod tytułem 'Tiger Man'...
wesoła sprawa, zwłaszcza te przebitki, kiedy główny bohater pomagał sierocińcom i wspominał przeszłość swą...
'Pojedynek' był taką impresją na temat siatkówki - nie tak wywaloną w kosmos jak Tsubasa, ale gdzieś tak w połowie drogi między tamtym poziomem, a rzeczywistością...
nie muszę dodawać, że obejrzałem całość
:D
obu serii...a właściwie wszystkich do tej pory wymienionych
:D
w 'Calendar Manie' są lekko przerobione postacie z 'Yattamana' - rzucał mnie na kolana tekst: 'oto Październik - człowiek, który może dużo zjeść'...koleś był bliźniakiem Tondzlera
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Azirafal » pn 19.04.2004 9:36

W Calendar Men najlepsze były "pokazy Października". Teksty typu: "Tak je zupę normalny człowiek... A tak je zupę Październik" wbijały w podłogę...

Gigi - to jest po prostu jedna z najzajebistszych serii jaką kiedykolwiek widziałem, a z wymienionych chyba moja najulubieńsza. Wczoraj żeśmy z bratem z godzinę opowiadali sobie różne odcinki, które pamiętaliśmy i różne śmieszne sytuacje... :lol: To były czasy...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pn 19.04.2004 9:43

to wszystki pikuś - ja wtedy ostrzej grałem w kosza i przez jakiś czas zacząłem testować 'rzut banan'...
:D
to była jazda...
...nawet z sukcesami muszę przyznać - ale aktualnie określam go raczej mianem 'haka' niż 'rzut banan'
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Potomek Cienia » śr 12.01.2005 18:03

U mnie na powaznie zaczeło sie od Db pozniej Slayers dalej Magic Knights Reyheart, jednak zaczołem od Mangi te godzint przy Gundamie... i oczywiscie nie zapominając o Evangelionie i Naruto :? :shock:
Awatar użytkownika
Potomek Cienia
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: śr 05.01.2005 15:52
Lokalizacja: z Midgar!!

Postautor: LOX » śr 12.01.2005 23:09

Ja to lubiłem Rycerzy Zodiaku z RTL7, nie ma toj te pasjonujace pojedynki wygrywane za pomoca jednego ciosu:P
A z starej dobrej Polobni! to prawie wszystko Daimos, Gigi, Tsubasa(nie pamieatm czy to na poloni1),Yataman, Wczesniej wspominane pojedynek aniołów, Sara ksiezniczka i cos czym pewnie zapomniałem.
A pamietacie byla kiedys taka seria juz nie pamietam na ktorym o jaki tytul ale opowiadala o dziewczycne z sierocinca ktora zostala adptowana przez staruszka ale zamieszkuje w domu gdzie matka dwoch dzizci i owe dzieci jej nie lubia. Czy coś takiego.
No i Teknomen ten to dopiero wymiatał.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: majka22 » wt 15.02.2011 17:47

Lechu pisze:Maja, Maja, to były czasy.... eh ja aż do Sailormoon nie wiedziałem że to co oglądam to anime :)
Potem oglądało się trochę RTL2 i tu pierwsze anime z prawdziwego zdarzenia - Nadia: The Secret of Blue Water. Magia Gainaxu zrobiła swoje, a ja przesiedziałem przez wszystkie odcinki i mimo że nic nie rozumiałem z niemieckiego, zawsze będę dobrze wspominał to anime...

Ponieważ serial ten wywołał u mnie wielkie zainteresowanie zacząłem szukać więcej informacji na ten temat, no i się człowiek dowiedział że to sie zowie ANIME i że tego jest znacznei wiecej i w znacznie lepszym wydaniu... Sailormoon widziałem wszystkie odcinki, ehhh sentymenty :)


Witaj w klubie - RTL2 to bylo dla mnie objawienie ;) Nadia, Digimony, Sailor Moon... wreszcie porzadny dubbing, tak, ze mozna bylo sie wczuc w akcje, swietny soundtrack.. Ogolnie wiekszosc anime Nippon animation byly emitowane na RTL2 - a te anime to po prostu perelki.. az milo popatrzec :) Chlip chlip.. a teraz co jest w tv?? Szkoda slow.. :(
majka22
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: śr 26.01.2011 16:10

Poprzednia

Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron