Starocia :)

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Starocia :)

Postautor: Lechu » czw 09.01.2003 18:14

Pamiętacie jak to kiedyś było? Na Polonii 1 leciał Daimos, Yattaman, Gigi... piękne czasy :)

Powspominajmy troszeczkę te piękne produkcje z włoskim dubbingiem, od których to się wszystko zaczęło :wink: Ktoś może pamięta inne tytuły?
A tak przy okazji piszcie też o swoich początkach przygody z M&A :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Shizm » czw 09.01.2003 18:30

Lesiu, Lesiu--> i kolejne pochwaly odemnie dla ciebia za zapoznanie mnie z M&A, ale juz wylecialem z pod twoich skrzydelek i sie troche smuce bo fajnie bylo pierwszy raz AKIRA, czy GITS-a obejzec z toba, a i niezapomniane rozmowy o EVANGELION-ie. Jak to dawno bylo, a jakby wczoraj.

Zapomniales dodac czegos co prawie kazdy widzial i nie wiedzial jeszcze co to anime, a mianowicie CZRODZIEJKA Z KSIEZYCA.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: hops » czw 09.01.2003 18:33

Na Polonii 1 to pamiętam Tsubase, Daimosa, Yatta!Mana, YattaDataMana, Gigiego La Trottola, Sally Czarodziejkę i cośtam jeszcze :) Mój ulubiony to oczywiście Gigi, którego mam jeszcze opening, ending oraz jeden pełny odcinek na dysku :)

Pierwsze anime jakie widziałem to Maya the Bee :) Potem Muminki. Myślałem, że to polskie produkcje, do momentu, gdy nauczyłem się czytać :D Wtedy to właśnie, przeczytałem listy płac jakie wyświetlane były po każdym odcinku :)

A "na poważnie" zainteresowałem się anime, od DragonBallaZ [jeśli można mówić o powadze w związku z tym anime ;)]. Wcześniej widziałem jednak GITS'a. Staruszka Akirę obejrzałem po raz pierwszy około 4 miesięcy temu :) Z innych wczesnych serii jakie widziałem, to Lain, Blue Submarine no. 6 [oba na Canal+ rozkodowywanym, że tak powiem w celach edukacyjnych ;)] oraz The Slayers, na nieisniejącym już RTL7. A potem dostałem łącze stałe, ale to już zupełnie inna historia... ;)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » czw 09.01.2003 18:34

Hehe Shizm pozwalam ci zgnić dokumentnie ze mnie że o Sailormoon zapomniałem. Jakoś tak o tej Polonii 1 myślałem a o tym zapomniałem :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » czw 09.01.2003 18:34

Czarodziejka z Księżyca...to były czasy.Pamiętam jak rano hop=siup przed TV i SailorMoon się oglądało :) Zawsze podobała mi sie historia.......cóz...klasyka :)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Shizm » czw 09.01.2003 18:55

Za przyzwoleniem :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lechu » czw 09.01.2003 18:55

Maja, Maja, to były czasy.... eh ja aż do Sailormoon nie wiedziałem że to co oglądam to anime :)

U mnie to się zaczęło od tych własnie cudaków na Polonii, kiedyś pamiętam był strajk nauczycieli, nie chodziło się chyba ze dwa tygodnie do szkoły (byłem wtedy w podstawówce) i brat, widząc jak się nudzę pokazał mi Gigiego. Oj oglądąłem to nałogowo, Yattamana tez, człowiek był młody i niedoświadczony :)
Potem oglądało się trochę RTL2 i tu pierwsze anime z prawdziwego zdarzenia - Nadia: The Secret of Blue Water. Magia Gainaxu zrobiła swoje, a ja przesiedziałem przez wszystkie odcinki i mimo że nic nie rozumiałem z niemieckiego, zawsze będę dobrze wspominał to anime...
No a potem natrafiłem (również z nudów) na Sailormoon, to było na wakacje, skończyłem podstawówkę, zdałem wtedy do plastyka, no i trochę się rysowało Czarodziejki :) Shizm pamietasz mój pierwszy rysunek? :lol: Ponieważ serial ten wywołał u mnie wielkie zainteresowanie zacząłem szukać więcej informacji na ten temat, no i się człowiek dowiedział że to sie zowie ANIME i że tego jest znacznei wiecej i w znacznie lepszym wydaniu... Sailormoon widziałem wszystkie odcinki, ehhh sentymenty :)
Pod koniec pierwszej klasy kumpel mi nagrał Akirę z C+. Ja człowiek wychowany na wesołych, kulturalnych anime, dostaję coś takiego... :shock: potem obejrzałem GitSa, potem inne filmy, zacząłem wciągać w to Shizma :twisted: , ten zapisał się do klubu, zaczął załatwiać więcej filmów, potem w którymś Kawaii napisali o Evangelionie, nie mogłem przez to ustrojstwo spać po nocach, aż w końcu któregoś pięknego dnia Shizm załątwił kasety... ile ja z nim przegadałem na ten temat :lol: Teraz mam internet, wiem już co i jak, życie toczy się dalej, starzy przestali jakoś krzywo patrzeć :wink: Pamietam jak całe ściany miałem obwieszone moimi "dziełami"...
To już jakieś 7 lat od czasu gdy obejrzałem Yattamana :) Jak ten czas leci... Shizm świete słowa: Jak to dawno bylo, a jakby wczoraj

PS Ktoś ma może piosenkę z Yattamana, tą którą śpiewa ta zła ekpia? Czasem ją spiewali budując robota :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » czw 09.01.2003 19:08

W wersji włoskiej trudno będzie znaleźć, ale orginalna z OST pewnie gdzieś się po świecie szwęda :) Do OST polecam #animemusic i #anime-game-osts na serverze irc.aniverse.com :) Chociaż zawsze można ze starej, zwykłej Kazyy skorzystać :)

Ja mam tylko opening z Yattamana po włosku [gdzieś na polskim necie znalazłem kiedyś ;)]:

Yattaman, Yattaman, al gran filone d’oro,
Yattaman, Yattaman, buona guardia fa,
Yattaman, Yattaman,divertente ma severo.
Coraggioso il battagliero Yattaman.
Yattaman, Yattaman,al nemico da bataglia,
Yattaman, Yattaman, con gran comicita’,
Yattaman, Yattaman,vince in ogni guerra.
Sentinella della terra Yattaman.
Sopra i grattacieli o nel deserto va,
la sua strana macchina il nemico trovera’,
e guerra di bottoni ricomincera’,
ma Yattaman corsaro ben difendera’ quell’oro.
Yattaman, Yattaman, con le armi stravaganti,
Yattaman, Yattaman, ridere ci fa,
Yattaman, Yattaman, coi congegni divertenti.
Al servizio sempre dell’umanita’.
Sentinella della terra Yattaman.
Nell’isola deserta o nella gran citta’,
la sua strana macchina il nemico trovera’,
e guerra di bottoni ricomincera’,
ma il gran filone d’oro nelle mani sue e’ sicuro.
Yattaman, Yattaman, al gran filone d’oro,
Yattaman, Yattaman, buona guardia fa,
Yattaman, Yattaman, divertente ma severo.
Coraggioso il battagliero Yattaman.
Elettronico corsaro Yattaman.
Sentinella della terra Yattaman.
Yattaman, Yattaman, con le armi stravaganti,
Yattaman, Yattaman, ridere ci fa,
Yattaman, Yattaman, coi congegni divertenti.
Al servizio sempre dell’umanita’.
Con le armi piene di comicita’.
Yattamaaaan!!!! Ah! Ah!! Ah!!!

Ale ja wolę śpiewać zwykłą Yatte!
"And everybody say: Yatta!" :D

EDIT: Cholera jasna, wcięło apostrofy... Esssh... DZIWNE forum :P
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: hops » czw 09.01.2003 19:13

Ok, poszukałem raz jeszcze i znalazłem linka do słów piosenek, z normalnymi apostrofami :)

http://members.lycos.co.uk/futureanime/yattaman/tp.html

I śpiewamy :) YattaMan! YattaMan!
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » czw 09.01.2003 19:22

Yattaman! Yattaman! Opening to ja znam :) Mi potrzeba piosenki tych złych i właśnie najlepiej po włosku.

A pamiętacie jak Dokurobei (czy jak mu tam) zawsze na koniec karał bandę :lol: najlepsza część serialu, cżłowiek czekał cały odcinek żeby tylko zobaczyć jak Banda Doronjo dostawała od Dokurobeia :D

HAHA szukając o Yattamanie przypomniała mi się Tygrysia Maska :lol:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » czw 09.01.2003 19:31

Heh, a ja, jak na prawdziwego fana anime spod znaku ecchi, zawsze czekałem, jak ZłaPaniPrzywódczyni [jak ona sie nazywała? :)], odkryje coś z kobiecej fizjonomii :) [ok powiedzmy to wprost: piersi to miała znakomite :)].

Poza tym, zawsze się denerwowałem, jak YattaMeni wygrywali... Essh... Łudziłem się, że kiedyś banda złych dokopie tym frajerom :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » czw 09.01.2003 19:53

hehehe ona chyba Doronjo sie zwała czy jakoś tak, ten chudy to Bujakki a ten gruby to Tonzler (pisownia ze słuchu i pamięci :) ) I jak tylko jej zaczeło odzienia brakować to Bujakki sie od razu ślinił :lol:

Taaa ta cała banda Doronjo byla o wiele lepsza od tych Yattamanow..

Ecchi ecchi.... hmmm Katsura... hmmm ... I"s czytales ?
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Shizm » czw 09.01.2003 20:01

Ale zeby nie oni to bysmy nie mogli dostrzec urokliwych kraglosci, a wtedy serial stacilby popularnosc wsrod10-latkow :lol:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: meri » czw 09.01.2003 21:08

Taa.. polonia1 to byly czasy..a potem pol podworka darlo sie 'Yatta, Yatta, Yaataamaaan!!" :P a pamietacie takie co podobne bardzo do Yattamana? cos z kalendarzem i pawiem, to chyba bylo nawet zrobione przed Yattamani.. mi najbardziej podobaly sie te male robotki wyniszczajace reszte ;P
a teraz: kto pamieta Polsat hm.. "dla dzieci"? czy jakos tak? to bylo wtedy jak bylo wiele tych polsatow, jeden z romansami dla gospodyn domowych, formula1 dla fecetow i wlasnie taki jeden niby dla dzieci...tam popoludniami tez szlo anime.. ktos ogladal? zna tytul mojego ukochanego pilkarskiego anime ktorego tytulu nie pamietam i znalezc nie moge??? :cry: :cry: :cry:
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » czw 09.01.2003 21:57

Shizm --> :lol: Podstawą dobrego anime są "krągłości" ;)

meri --> To raczej nie Tsubasa... :D A polsat miałem i mam tylko jeden, więc nic nie wiem na temat tych anime. A to drugie, Calendar Man czy jakoś tak (Time Bokan) to pamiętam, ale mi sie jakoś wydaje że to oni od Yattamana ściągli. Yatta pierwszego widziałem stąd pewnie ten wniosek.
PS jak tam egzaminy? :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » czw 09.01.2003 22:03

wiem ze nie Tsubasa :P do licha to nie jest jedyne pilkarskie anime ;PP
hmm.. wiem ze yatta byli wczesniej ale jakos mi sie chyba po datach? zrobienia filmow? czy cos takiego wyszlo ze najpierw calendar apotem jakby 'dopracowali' w yatta..
a examy - dzieki za pamiec :)) no dzisiaj ostatni z serii tygodniowej ;/ tak sobie :/ pytania tak proste ze az trudne :( a teraz chwilka luzu i 20 stycznia ostatni i najgorszy :(
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » czw 09.01.2003 22:16

Ha, ale jedyne piłkarskie jakie widziałem. Ahhh te stukilometrowe boiska, technika niewidzialnej piłki.... :wink:

Yattaman czy Time Bokan, własnie szukam czegoś na temat tych serii ale jedyne co znalazłem to "Time Bokan: Yattaman" czyli niby że Yattaman był wzorowany na Time Bokan, ale jakoś dojść nie mogę co skąd się wzięło i kto od kogo ściągał. Jezu, to jest 1977 rok... faktycznie STAROCIE :)

PS - Powodzenia mimo to :) U mnie dopiero się rozkręca wszystko, cały styczeń kupa roboty a cały luty sesja.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » czw 09.01.2003 22:50

To na polsacie 2 tez szlo pilkarskie hmm.. jakiz to byl tytul... "Aoki Densetsu Shoot" tutaj link o tym ->
[/url]http://www.bestanime.com/view_title.php3?index=523[url]
a 1977, no tak stare, zreszta jakbys popatzryl po datach to wiekszosc tego co szla na Polonii to z tamtych lat ;P

PS - Nie dziekuje i sama powodzenia zycze w kolokwiach styczniowych ;)
[/url]
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: meri » czw 09.01.2003 22:51

hmm.. oops, cos mi z linkiem nie wyszlo ;/ sorki :/ anyway to ten adres, tam jest cos wstylu streszczenia
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » czw 09.01.2003 22:58

A nie tego to nie widziałem na pewno, ale tak na marginesie na bestanime.com o Yattamanie szukałem :)

PS meri --> Możesz edytować poprzednie posty jak coś źle napiszesz, nie trzeba dawać nowych - przycisk EDIT w prawym górnym rogu (to tak przy okazji, jakbyś nie wiedziała :) )
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Alganothorn » ndz 16.02.2003 23:41

Na Polonii 1 leciał bardzo krótko (raz chyba tylko ;-) )serial "Pojedynek Aniołów' o siatkówce...ktoś go pamięta?
poza tym, że przygody w ramach poszukiwania zaginionego Dokkuro Stone (połamanego, jeśli dobrze pamiętam, na trzy kwałki) i Gigi są nie do pobicia... ;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Desty » pt 11.04.2003 20:43

Takie pytanie czy Yatamman to to anime gdzoe facet w niebieskim stroju i laska w różowym :D walczyli zze złą bandą za pomocąróznych robotów. W kształcie psa, jakiegoś ptaka... Czy to to ??
In the Silent Hill...don't walk alone.
Why ??? I can't ask :twisted:
Awatar użytkownika
Desty
Lady
Lady
 
Posty: 29
Rejestracja: pt 28.02.2003 21:57
Lokalizacja: z drogi z której się nie wraca

Postautor: Alganothorn » pt 11.04.2003 20:49

tak, to właśnie to - mieli psa, pelikana i jeszcze jeden wariant robota, którego nie pamiętam w tym momencie... ;-)
a zła banda, to trójka drombo z miss dronio, bojakkim i tondzlerem i dokkuro - beiem jako szefem (ten typ szefa jak w 'inspektorze gadżecie' - widzisz tylko rękę ;-) , ale za to fajnie ich karał za niepowodzenia...ulubiony fragment ;-) )
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Desty » sob 12.04.2003 16:07

To znaczy że ja to oglądałam. Jak tak sobie przypominam... to to było 1 anime jakie widziałam. Później dopiero widziałam Sailorki.
SAILOR MOON RULEZ !
In the Silent Hill...don't walk alone.
Why ??? I can't ask :twisted:
Awatar użytkownika
Desty
Lady
Lady
 
Posty: 29
Rejestracja: pt 28.02.2003 21:57
Lokalizacja: z drogi z której się nie wraca

Postautor: Jander » sob 12.04.2003 16:45

Oj pamieta sie jak sie ogladalo Yattaman (karanie Dokurobeia i ten grzybek podobny do czachy rula :) , a najlepsze bylo losowanie jakiego mecha uzyja lub jakie zabawki [heheheh pamietam jak ten piesek wysylal ludziki ktore zawsze rozwalaly ludziki przeciwnikow a Yattameni rzucali pieskowi kosc :) albo jak trojca zla na poczatku kazdego odcinka oszukiwala ludzi i za kase budowali robota :D )
Tsubase (Kojiro przebijal bramki, Wakashimazu odbijal sie od slupkow, ten bramkarz z pierwszego teamu Tsubasy czesto mial problemy z nogami i wybijali na aut zeby go zmienic ale Kojiro zdobyl pilke i bramkarz nie mogl bronic, gdy Tsubasa strzelil do bramki to zatrzymala sie na linii i sedzia nie uznal gola, blizniacy wskakiwali na slupki i poprzeczke i strzelali bramki, big bramkarza zajmujacego cala bramke wszyscy sie bali ale druzyna Tsubasy i tak wygrala 5:1, jeden swietny pilkarz [z zolta koszulka] mial jakas chorobe i nie chcial zeby Tsubasa dawal mu fory ale jego dziewczyna powiedziala Tsubasie i wieeeele innych rzeczy ktore nie mam czasu [ze rok :D ] sobie przypominac). Wie ktos moze skad mozna zdobyc odcinki Tsuabsy? Bylbym wdzieczny :)
Kapitana Daimosa (co kochal jakas laske ze skrzydlami i nie mogl jej zabic gdy ona zasiadla za sterami mecha)
Bodajze Ksiezycowy Kaledarz co zla trojka probowala zlapac Pawia a Ksiezniczka Pazdziernik wysylala dwoch hirosow.
Czarodziejke z Ksiezyca pamietam wiecznie-te walki co zawsze Czarodziejki wygrywaly ale czasem byly zadania fabularne albo jak Polsat nie wyemitowal 2 ostatnich odcinkow pierwszej serii bo byly zbyt drastyczne (wszystkie czarodziejki oprocz Bunny [czy jak jej tam szlo :) ] zginely).
Tygrysia Maska-malo z tego pamietam ale wiem, ze bylo swietne.
Jakies wyscigi co na sam koniec rajdu glowny bohater ugrzalz w piasku i przegral caly wyscig.
Gigi (Latrootoolaaa) pamietam tylko jak siedzial w deszczu i wkuwal slowo Stół z powyłamywanymi nogami. Albo jak chyba juz w innym anime koles gral w Ping-ponga i robil straszne wygibasy.
A Muminki to wszystko pamietam: Włóczykij włóczył sie wiecznie a jakies duchy wychodzily w burzy. Nawet mam ksiazke o Muminkach :) . A zawsze po Muminkach byl ZuluGula co nie lubil grzybowej :D .
A Pszczolke Maje to malo pamietam-tylko, ze jakis pajak chcial ja zawsze zjesc. Maaaaju Maaaaaju Maaaaaju Maaaaajuuuu.
A jeszcze pamietam Sally-nawet z bratem piosenke o tym wymyslilismy:
Sally to cham
Kabu taki sam
Yoshiko tez
Trojaczki oczywiscie
:D :D :D
A Zaczarowany Olowek, Pomyslowy Dobromir i Reksio to tez anime?
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: hops » sob 12.04.2003 19:01

Jander pisze:Kapitana Daimosa (...)

Generała Daimosa :P

Jander pisze:Gigi (Latrootoolaaa) pamietam tylko jak siedzial w deszczu i wkuwal slowo Stół z powyłamywanymi nogami. Albo jak chyba juz w innym anime koles gral w Ping-ponga i robil straszne wygibasy.

To to samo anime i ten sam odcinek :) Pamiętam do dziś ;)

Jander pisze:A Zaczarowany Olowek, Pomyslowy Dobromir i Reksio to tez anime?

Bolek i Lolek podpadają ;) [nie mrugają oczami, mają dziwny sposób spożywania trunków, zachowują się tak jakoś inaczej ;)]
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Jander » sob 12.04.2003 19:09

Albo Kapitan Planeta: dawno to ogladalem a niedawno lecial na TVN-kazdy odcinek byl pouczajacy (o zanieczyszczeniu srodowiska itp).
A Koziolek Matolek? Mam nawet komiks o Koziolku.
Ale i tak najlepsza bajka jest (nie wiem czy to jest anime): Wilk i Zając! Zajec nu pagadzi!
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Yatta!

Postautor: Xaos » sob 12.04.2003 20:23

: )))))

Yatta.mp3
Awatar użytkownika
Xaos
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 81
Rejestracja: pt 14.02.2003 17:14
Lokalizacja: Bruxelles

Postautor: Lechu » sob 12.04.2003 22:27

Hłe hłe stary topik wygrzebali no ja nie mogę :)
Z Gigiego pamietam odcinek jak wydawało mu się że może się robić niewidzialny. Rozbierał się, przywierał do ściany, drzewa itp, i myślał że go nie widać, a ludzie chodzili i gnili z niego :) Mogliby jeszcze raz dać na jakiejś telewizji, wcale bym nie pogradził, bo tych wszystkich co na Polonii 1 szły Gigi był najlepszy.
Pozostałe owszem też pamiętam, Generała Daimosa jak wystrzeliwywali ciężarówkę w powietrze i sie w Daimosa zmieniała, a co odcinek inny robot atakował. Ehhhh.... faza :)
Te dwa odcinki Sailormoon jak na prawdziwego fana przystało widziałem, i wcale takie brutalne nie były :D To fani wymyślili plotkę żeby serial stał się bardziej sławny :wink: Inne odcinki były o wiele brutalniejsze a jakoś Polsat je wyemitował.


Ale ale Panowie, to jest zdaje się Manga i Anime, co tu robi syfny Kapitan Planeta?? Nie plugawić mi forum !!!! :D I tak Reksio RULEZ.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

prehistoria ;)

Postautor: Lubek » sob 12.04.2003 22:41

Jander pisze:Ale i tak najlepsza bajka jest (nie wiem czy to jest anime): Wilk i Zając! Zajec nu pagadzi!


Heh, moja koleżanka (swego czasu fanka m&a) w tym momencie oznajmiłaby, że "bajka to krótki utwór wierszowny, traktujący zwykle o przygodach zwierząt, zakończona morałem...".
I ja zaczynałem od Yattamana, potem Sailorki (okazjonalnie inne 'bajki'). A później to już X - za sprawą wyżej wspomnianej koleżanki.


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Alganothorn » ndz 13.04.2003 13:04

Jander, tamten bramkarz to chyba Wakabayashi, a bliźniacy to bracia Tashibana ;-)
Yattodettaman, to się jakoś tak nazywało, czyli Calendar Man - łapali tam Pawia Kosmosu - tak a propos Księżycowego Kalendarza ;-)
Gigi to absolutny idol...do tej pory jak gram w kosza, to czasami wołam 'rzut banan' ;-) i jakoś mało kto roumie o co chodzi...najlepsze odcinki, to gra w hokeja i szermierka... :-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: hops » śr 18.06.2003 19:25

Gigi La Trottola, pierwsze sześć odcinków możecie ściągnąć tutaj:

ftp://madoka.mimuw.edu.pl
login: gigi
pass: gigi
folder: gigi
plik: Gigi La Trottola - Volume 1.avi

[cały pierwszy DVD, niestetym chyba po włosku i obawiam się, że bez napisów. Ale dla fanów - prawdziwa perełka :)].
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Alganothorn » śr 18.06.2003 22:28

świetnie hejhops, ale mnie nie chce wpuścić na tym haśle przy tym userze...
:-(
jakaś rada?
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: hops » śr 18.06.2003 22:59

Alganothorn pisze:jakaś rada?

Może "Too many users"?
Bo u mnie działa.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Alganothorn » czw 19.06.2003 19:44

blade zakończenie pleców, ciągle nie chce mnie wpuścić...
no nic, wszystkim polecam, bo to serial niesamowity i kultowy
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Następna

Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości