Chrno Crusade.....

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Chrno Crusade.....

Postautor: Sadow » pn 29.12.2003 13:40

Witam.
Ściągnąłem 5 odcinek owego anime (nie wiem ile bedzie liczyć sobie seria, bo cały czas wychodzi), obejżałem -całkiem ciekawy: muzyka dobrze dobrana, kreska ładna, motyw przewodni anime o ile dobze zrozumiałem to coś w sensie "Ghost Busters" :)
W związku z tym mam pytanie:
Czy oglądał ktoś z Was??. Jak tak to jakie wrażenia i jaka opinia o serii.

Pozdr
Sadow
I fight for the future.. and the future is now !
Sadow
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 27.12.2003 16:17
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Sorden » pn 29.12.2003 22:49

hmm... mam te 5 odcinkow, ale nie umiem sie za to zabrac... jutro z ranca sie wezme... obejrze to i wyedytuje post, aby nie bylo pozniej ze spamuje :wink:
W kazdym razie tez slyszalem ze dosc ciekawe !
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Kanjo » pn 29.12.2003 22:57

Co moge powiedziec o chrono po oglądnięciu 4 odcinków :wink: hmm. Dosyc ciekawe anime i nawet mnie zainteresowało. Zobaczymy jak sie rozwinie ackja póżniej. To może dopowiem nieco więcej. Nie chce wysnówac pochopnych wniosków na temat tego anime.
Cała rzecz polega jedynie na tym, że kiedy chcesz zarąbać na śmierć swojego wroga, masz ciąć tak, by ten zginął, bynajmniej nie biorąc za cel tego, jaki ma być cios: mocny czy słaby
Awatar użytkownika
Kanjo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 25
Rejestracja: wt 09.12.2003 17:19
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » pn 12.01.2004 21:44

Obejrzałem pierwszy odcinek, bo ostatnio nie ma co oglądać :)

Cóż mogę rzec po takiej ilości materiału?
Hellsing dla dzieci :wink:
Dokładniej: kolejne nowe anime, kolejne oklepane motywy, kolejne przeciętne klimaty, kolejne DOBRE anime. Zaczynam powoli mieć dość tych wszystkich nowych serii nic nie wnoszących a będących jedynie "byleczym do obejrzenia".
Nie podobała mi się Rosette. Wcześniej oglądałem Scrapped Princess, gdzie główna bohaterka jest bardzo podobna do tej z Chrno Crusade. Ale kurde, o ile tą z SP uwielbiam, to Rosette ekhm jest beznadziejna. Oczywiście dlatego, że mi działała na nerwy przez cały czas i oczywiście dlatego, że twórcy nie mogli wymyśleć nic ciekawszego.
Druga postać, czyli ten Demonek. No już lepiej, ale też jakiś taki nieciekawy. No i cały czas miałem wrażenie że to Hellsing w wersji Lite.
Fabularnie nie wiem co i jak, bo to dopiero pierwszy odcinek, ale jak znam te wszystkie nowe anime, to nic wielkiego na pewno nie wyniknie z tego.
Narazie dałem sobie spokój, może kiedyś wrócę do Chrno Crusade. Albo jak mnie ktoś przekona, że w dalszych odcinkach jest dużo lepiej, albo jak nadal nic lepszego nie będzie do oglądania (zawsze to jeden odcinek mniej :P )

Ehhhh zrobili by w końcu anime na miarę NGE albo Bebopa :(
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sorden » pn 12.01.2004 22:05

no z tym masz racje ... to taki maly Hellsing... Jakos obejrzalem 3 odcinki i nie chce mi sie dalej... Zawiodlem sie na tym anime... niestety... Pozatym denerwuje mnie ze glowna bohaterka jest zakonnica... przez to to anime jest juz u mnie stracone :) (mam nadzieje ze to nikogo nie urazie, ale znacie moje podejscie na temat kosciola :wink: )
Ściagam to tylko dla zasady... ale jeszcze nie wiem czy to obejrze, nawet nie wiem czy to nagram...
Jednym slowem DNO
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

-

Postautor: Cyrograf » czw 21.06.2007 16:31

Obejrzałam całe...
Bardzo smutne zakończenie, ale chyba nie było ineego wyjścia.
Na początku wydawało mi się, że jest to historia Rosette, dopiero potem bardziej twórcy położyli nacisk na Chrno - i dobrze! Jest to chyba jedyne anime jakie obejrzałam, takie melodramatyczne, w którym główną role gra demon.
No i ostatni odcinek... Jeżeli ktoś wie, o co chodzi. Musze powiedzieć, że to było trochę wredne. Chrno i reszta tak się starali a Aion wycina tu taki numer.
Starano w miarę trzymać się faktów i symboliki chrześcijańskiej, choć mi to wszystko jedno, bo jestem ateistką, ale miło się ogląda o demonach i aniołach :)
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Sumiru » pt 22.06.2007 7:08

To anime było piękne. Obejrzałam całe i wywarło na mnie dziwne uczucie. Często na nim płakałam i śmiałam na przemian. A końcówka rzeczywiście bardzo smutna. Moim zdaniem ten tytuł daje bardzo dużo do myślenia. Polecam każdemu.
No ale gdzie jest Kenshin? O.o
Sumiru
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: pn 12.02.2007 18:41

Postautor: Sorden » pt 22.06.2007 7:13

hmm...
Jak dla mnie, to anime mozna obejzec, ale perełka to nie jest...
Zbyt cukierkowe... demon to doslownie dziecko... zakonnica tez... jeszcze ten motyw z kosciolem... Dla mnie to zbyt wiele...

Ocena:
2/10
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

-

Postautor: Cyrograf » śr 27.06.2007 19:28

Sorden czepiasz się. Może anime było troche cukierkowate, ale ważna była treść.
Nie czytałam mangi, ale wszystko wzorowane jest prawdopodobnie na niej - ona też musiała być taka 'gumisiowa' , więc jej twórca/y nie ma nic do gadania tylko 'rysować' prawie identycznie jak w mandze.
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości