Fallout 3

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Fallout 3

Postautor: Wotan » czw 06.11.2008 12:15

Ta gra wymaga oddzielnego wątku. Spędziłem nad nią póki co jakieś 10 godzin a potem musiałem przerwać bo wyjeżdżam na 3 tygodnie do Szkocji znowu. Za wcześnie jeszcze na pełną recenzje, bo gry nie skończyłem, ale podziele się pierwszymi wrażeniami:

Początek i tworzenie postaci :
Gra zaczyna się od porodu :-) - rodzi sie nasz bohater w krypcie 101 i przy okazji umiera jego matka. Potem jest już dorastanie pod opieką ojca naukowca, dyskusje na temat życia w krypcie, 10 urodziny i podarunek - Pipboy 3000 :-) Ogólnie bardzo dobrze wszystko się prezentuje. Bardzo ciekawy wstęp, który kończy się opuszczeniem Krypty (aczkolwiek nie będę spoilerował w jakich okolicznościach)

Pustkowia i miasto Megatona:
Po paru minutach gry i początkowym sceptycyzmie jednak stwierdziłem, że im się udało. Udało się zachować klimat poprzednich gier. Oczywiście piękna grafika i pełne 3d sprawiają, że to już nie jest ten sam fallout, ale mimo wszystko da się w niego grać i wciąga na długie godziny. Interesujące questy, postacie, mnogość questów pobocznych, klimat i typowo falloutowe poczucie humoru (np robot kamerdyner w naszym domu w Megatonie)

Akcja trójki odgrywa się całkowicie w Waszyngtonie i okolicach zniszczonych przez wojnę. Centrum miasta i rozlgełe tunele metra są w większości opanowane przez Supermutantów, pustkowia to bandyci, łowcy niewolników i masa zmutowanych bestii. Opustoszałe miasteczka, ruiny domów, malutkie wioski zamieszkałe przez niedobitków wojny, ruiny starych autostrad, bocznic kolejowych, fabryk, osiedli - jest na co popatrzeć. Bethesda przyłożyła się mocno do budowy tego świata.

I co najważniejsze, bo tego się obawiałem na początku - Wychodzimy z krypty jako totalny nowicjusz, który nigdy nie widział świata zewnętrznego i którego jedynym celem jest odnalezienie ojca, co będzie dalej niewiadomo. Jest to naprawdę fajne, bo standardowy scenariusz bethesdy we wszystkich grach (ala otworzył się portal i wyszło z niego wszelkie zło, a ty jesteś wybrańcem co uratuje świat) tym razem jest zupełnie inny - i chwała im za to:-)
Ogólnie POLECAM i jestem pozytywnie zaskoczony grą.

Napiszę więcej jak przejdę.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: AdamB » czw 06.11.2008 19:06

W pełni zgadzam się z przedmówcą. Jestem już w takim wieku iż obawiałem się że żadna gra już mnie nie wciągnie, nie zaskoczy. Tej się udało. Jest to aktualnie dla mnie, nie kwestionowany numer jeden. Absolutnie hitowa, klimatyczna gra, wspaniały pięknie zrobiony świat.
Chciałbym żeby nigdy się nie skończyła, nad dodatkami już mogą pracować.
AdamB
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 290
Rejestracja: śr 16.01.2008 11:28

Postautor: Glaeken » pt 07.11.2008 14:17

AdamB pisze:W pełni zgadzam się z przedmówcą. Jestem już w takim wieku iż obawiałem się że żadna gra już mnie nie wciągnie, nie zaskoczy. Tej się udało. Jest to aktualnie dla mnie, nie kwestionowany numer jeden. Absolutnie hitowa, klimatyczna gra, wspaniały pięknie zrobiony świat.
Chciałbym żeby nigdy się nie skończyła, nad dodatkami już mogą pracować.

To se pograj w F1+2. To juz legendarne gry :)
Glaeken
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 55
Rejestracja: ndz 23.09.2007 13:33

Postautor: AdamB » pt 07.11.2008 15:27

Glaeken pisze:
AdamB pisze:W pełni zgadzam się z przedmówcą. Jestem już w takim wieku iż obawiałem się że żadna gra już mnie nie wciągnie, nie zaskoczy. Tej się udało. Jest to aktualnie dla mnie, nie kwestionowany numer jeden. Absolutnie hitowa, klimatyczna gra, wspaniały pięknie zrobiony świat.
Chciałbym żeby nigdy się nie skończyła, nad dodatkami już mogą pracować.

To se pograj w F1+2. To juz legendarne gry :)


Żartujesz chyba, ile razy można je przejść? :)
AdamB
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 290
Rejestracja: śr 16.01.2008 11:28

Postautor: Glaeken » czw 13.11.2008 10:10

No to FT :D
Glaeken
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 55
Rejestracja: ndz 23.09.2007 13:33


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron