The Guild 2

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

The Guild 2

Postautor: Glaeken » ndz 23.09.2007 14:37

Moj post z innego forum:

Bardzo rzadko na rynku gier ocierajacych sie o klimaty fantasy/sf/sredniowiecze pojawia sie oryginalne produkcje. W zasadzie to od czasu gry "Majesty" nie spotkalem nic co zawieraloby swiezsze pomysly a nie kolejne sequele i klony super-przebojow. W tym roku siegnalem po gre "The Guild 2"... bo wydala mi sie interesujaca, mimo iz recenzje niestety nie byly zbytnio zachecajace, wynikalo z nich ze gra jest nadwyraz przecietna...phe ! Nic podobnego. "The Guild2" (przymusowo z dodatkiem) wciagnela mnie na dobre a recki wydakly mi sie mocno niesprawiedliwe. Co mnie tak urzeklo ?

Nietuzinkowy pomysl ktory laczy elementy cRPG, strategii ekonomicznej i klasycznych simow, akcja ktorej toczy sie od poczatku XV wieku. Tworzymy i kierujemy postacia jednej z pieciu klas, ktora musi zadbac o ciaglosc swojej dynastii (rozmnazanie, romansowanie, zaloty i tp.), rozwoj "biznesu" w danym regionie (handel, produkcja, transport, zatrudnianie, prowadzenie manufaktur, motywowanie pracownikow i tp. ) oraz takze walka o stolki w miejscowej radzie (przekupstwo, uklady, spiskowanie, pojedynkowanie sie, wojny z innymi dynastiami i t.p.). Do tego oczywiscie karta kazdej z prowadzonych postaci (mozna miec max 3) i dbanie o ich rozwoj. Jednak najwazniejszym elementem jest fakt ze mozesz w bardzo widoczny sposob wplynac na gospodarke i polityke - podaz i popyt, dzialania polityczne, nakazy i t.p. a sam przedst. swiat reaguje na Twoje poczynania: miasta rozwijaja sie, dynastie rosna w sile badz "wygasaja', wzajemnie oskarzaja sie, procesuja, mozesz zostac okradziony na targu, pobity w ciemnym zaulku, otruty, oskarzony i zamkniety w wiezieniu albo wygnany z miasta, ceny produktow zmieniaja sie, powstaja nowe zaklady, ceny nieruchomosci rosna, produkcja i uzycie artefaktow i t.d. A wszystko w pieknej oprawie 3D.

PODSUMOWANIE: 9/10 + REKOMENDACJA. Ozywczy powiew swiezosci na rynku gier komputerowych laczacy elementy rpg, gry ekonomicznej i machinacji politycznych osadzony w realiach XVw.
Glaeken
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 55
Rejestracja: ndz 23.09.2007 13:33

Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości