Call of Duty: United Offensive

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Call of Duty: United Offensive

Postautor: Browning » wt 22.03.2005 16:48

Wiem, że ten temat może już być trochę nieaktualny, ale czy grał ktoś z was W Call of Duty oraz W Call of Duty: United Offensive? Czy podobała się wam w ogóle ta gra?

Ja na przykład jestem fanem strzelanek osadzonych w realiach II wojny światowej, chociaż za dużo nie gram. W CoD moją ulubioną bronią jest BAR i M1 Garand. Moim zdaniem gra jest ogólnie lepsza od serii MoH. Chociaż niektórzy i tak nadal będą narzekać na zbyt mały realizm.

EDIT: Zmieniłem temat topicu na ten bardziej właściwy
Ostatnio zmieniony śr 23.03.2005 16:13 przez Browning, łącznie zmieniany 2 razy
"Soldiers never die, they just go to hell to regroup"

Obrazek
Awatar użytkownika
Browning
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 76
Rejestracja: pt 12.11.2004 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » wt 22.03.2005 22:49

A miło porozmawiać o tym, z tym, że topic już był:
http://katedra.info/forum/viewtopic.php?t=2406
Warto się najpierw zapoznać, zanim cokolwiek, ktokolwiek powie. A CoD był niezły, od taka zabawna klepanina z mocnymi momentami, które miały przywodzić na myśl filmowe fragmenty z Kompanii Braci i Wroga u Bram. Miła rozrywka. W dodatek już nie grałem, co w nim dają?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Browning » śr 23.03.2005 16:07

No skoro podobny topic już był to niech ten będzie o dodatku. :D
„United Offensive” jest całkiem dobrze zrobiony, standardowo są trzy kampanie (amerykańska, angielska, rosyjska), ale tym razem o ile dobrze pamiętam tylko 13 misji. W tej części również jest nawiązanie do kompani braci. Jeździmy "dżipem", latamy na B-17 i standardowo kierujemy czołgiem. Doszła możliwość posiadania we własnym uzbrojeniu przenośnego ckmu ( MG-34) oraz Browninga (nie pamiętam jaki model). Doszły również dwa karabiny samopowtarzalne oraz ruski ckm. Możemy także w niektórych misjach pobawić się Bazuką i Pancerszrekiem, a u Anglików na Sycylii mamy Stena z tłumikiem. Fajnie jest też pobawić się wraz z Holenderskim ruchem oporu :). Ogólnie wszystkim polecam dodatek.
"Soldiers never die, they just go to hell to regroup"

Obrazek
Awatar użytkownika
Browning
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 76
Rejestracja: pt 12.11.2004 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Hifidelic » sob 10.02.2007 20:57

Gra jest po prostu rewelacyjna. Nie jestem co prawda zwolennikiem gier opartych w 100 procentach na skryptach, ale tutaj nastrój jest tak niesamowity, że wypieki na twarzy trwają od pierwszej do ostatniej sekundy. Mało która gra jest w stanie zatrzymać mi dech w piersiach - a misji w której powstrzymujemy natarcie się to udało. Przy tym to dopiero początek.
Gramy teraz w papierowego Twilighta 1939 w Polsce, szkoda, że nie ma rozszerzenia do tej gry z obrony Częstochowy na przykład...
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 11.02.2007 22:33

Zabawa przednia, choć czasem miałem ochotę przegnać tą bandę ludków kręcących się obok mnie i pobiegać po planszach samemu. Zwłaszcza po arcysympatycznym wątku w bombowcu liczyłem na samotną bieganinkę, ale od razu się przypałętał jakiś "ruch oporu".
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Ros » pt 13.04.2007 10:13

CAll of duty to klasyka, spędziłem nad nią kilkaset godzin miłej roz(g)rywki, szczególnie nie zapomnę zerwanych nocy w kafejkach internetowych gdzie grało się muliplayer całą noc. Był nawet własny klan i forum, ale człwoeik się starzeje i nie ma już czasu na tyle przyjemnośći co kiedyś :D
Ros
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: pt 13.04.2007 7:53

Postautor: Jakub Cieślak » pt 13.04.2007 21:32

To w to dało się grać po sieci? Bosz, nigdy nie próbowałem, średnie wspomnienia po MoH jakoś nie zachęciły mnie do multiplejowania.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Cyrograf » sob 30.06.2007 20:35

Tak! Call of Duty! Uwielbiam tę grę! (cichooo...)

Nie chodzi o samo strzelanie ale o zabawe ( w moim przypadku) przez sieć graczami z całego świata.
(Oczywiście samo strzelanie, będąc ukrytym w chaszczach to grupki nieświadomych wrogów, to też niemała satysfakcja... Szczególnie jeżeli można to zrobić kilka razy z rzędu.. hehe)

Jeszcze raz! Call of Duty!
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Lord Turkey » ndz 01.07.2007 10:40

Obawiam się, że szykowane przez twórców Call of Duty 4 straci cały urok poprzednich części. Przeniesienie akcji do czasów współczesnych i nadanie jej, w jeszcze większym stopniu, charakteru telewizyjnego show - może okazać się nieudanym połączeniem.

Chociaż jeżeli wciąż będzie trzymać w napięciu i raczył nas zwyczajnością pola walki, tragediami jednostek itp. - pozostanie dla mnie jedną z najlepszych serii FPS.

Na pewno zagram - aby się przekonać. Może znowu mnie wciągnie, tak jak poprzednie odsłony?
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lord Turkey » czw 13.11.2008 0:14

Ukazała się część piąta o podtytule "World at War". Były otwarte testy bety MP; gra poza rewelacyjną grafiką ma ponoć wbudowany tryb kooperacji do czterech graczy przy grze SP. Dla mnie super - zwłaszcza, że to powrót do korzeni serii. W sieci jest już sporo filmików - polecam.

Może ktoś grał w betę lub zakupił i się nie chwali?

Dla mnie kontakt z beta testami skończył się informacją zwrotną - mam za słaby sprzęt. Wszystko śmigało przez ostatnie lata, a teraz... ech. Żegnajcie Diablo III, SC II, Fallout 3, CoD V :wink:
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości