Ulubiona strategia

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Postautor: Alvarez » czw 09.01.2003 16:50

Cóż, będe oryginalny bo nikt tu jescze nie wymienił mojej najukochańszej strategii jaką jest Europa Universalis 2.

Medieval: Total War nie jest daleko za nia.
Święty Graal jest w zamku aaaaaaaaaa
Awatar użytkownika
Alvarez
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 11
Rejestracja: pn 06.01.2003 21:17
Lokalizacja: Ciudad de Medellin

Postautor: RaF » czw 09.01.2003 16:56

Moze i tak, ale tez zdarzaly mu sie wpadki (Kolonizacja czy ostatnia nieszczesna Civ3) :/
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Pikel » sob 25.01.2003 21:43

Mi - ze strategii - najbardziej do gustu przypadła Heroes 3 (RoE, AB i SoD). Ten klimat...ta grafika...ta muzyka...ah...(łezka wzruszenia)...i tyle nocy przy monitorze...
Gierka warta polecenia, choć nie wszystkim mogą spodobać się strategie turowe i nie wszystkich urzeka urok HOMnM.

Druga grą, wartą polecenia jest - podobne do Heroes - Disciples i Disciples 2. Też jest dobre :).
Awatar użytkownika
Pikel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 28.11.2002 18:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: EmpE Lathspell » pt 14.02.2003 18:52

A co powiecie o nadchodzącym Pretorians? Bodajrze jakiś miech temu odbyły się pierwsze bata testy tej gry. Wypadła dosyć dobrze. Ma być to strategia w starym i co by tu ukrywać - świetnym stylu AoE II. Chyba każdy już o niej słyszał. Ja próbuje ją usilnie załatwić i może będę miał jeszcze przed jej premirą? Tak, czy owak tytuł mimo iż [podobno] innowacji wielkiej nie wprowadzi będzie godny uwagi nie mniej niż kilka latek temu 'Ejdże' :), a może nawet więcej...

Z tego co narazie wiem to klimat mi odpowiada [i to jeszcze jak!].
"Dobry elf, to martwy elf."
Marszałek Milan Raupenneck
"Dobry marszałek, to martwy marszałek"
Generał EmpE Lathspell
EmpE Lathspell
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 15.10.2002 15:22
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postautor: gre3n » pn 17.02.2003 16:40

Jak dla mnie to najlepszą strategią jest C&C: Red Alert 2: Yuri's Revenge. No, a ostatnio C&C: Generals (cóż trudno coś przesądzać mam dopiero od dwóch dni więc może mi się znudzi :P )
"Lepiej umrzeć z rąk halflinga, niż podróżować z rozgadanym krasnoludem."
-- Gone 4 a week --
Awatar użytkownika
gre3n
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: sob 15.02.2003 17:54

Postautor: Alganothorn » ndz 09.03.2003 10:06

Strategie i taktyki, w jednym worku :-)

The Operational Art of War - wymaga sporej dawki myślenia, dużo czasu, dla wielu zbyt 'sztabowa' zabawa, ale daje niesamowicie wiele satysfakcji (mówię i pierwszej części, druga jest gorsza, chyba, że ktoś chce rozegrać wojnę koreańską na poziomie batalionu...każdego :-) )

HoMM i HoMM 3 - klimat, możliwości...jedynka dlatego, że cała masa wspomnień i te różowe smoki...ech... ;-)

UFO: Enemy Unknown - genialna gra taktyczna z elementami zarządzania w skali makro...miłe godziny...

Fantasy General - absolutnie niedoceniony, ale rysunki jednostek powalają na kolana :-)

Master of Magic - najlepsze cechy cywilizacji i master of orion w jednym...niesamowicie rozbudowana, wielkie możliwości rozwoju w każdą stronę, bohaterowie rodem z rpg...tylko, że trzeba z dos'a ruszać :-)

cywilizacja - wersja dla windows, czyli tak po prawdzie 1.5 ;-) razem z alphą podstawa i punkt odniesienia dla nowych projektów

z rzadka seria greatest battles of...(hannibal, caesar, alexander...), battlegroundy...

to by było na tyle

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Cossaks: Europen Wars

Postautor: Lord Turkey » czw 13.03.2003 14:44

A co sądzisz o grze Cossaks- polscy Kozacy drogi sojuszniku?

Moim zdaniem jest to gra trudna, w której można być dobrym, lecz pod warunkiem, że odrzuci się styl gry określany długoterminowym- najpierw rozbudowa, póżniej rozwój a na koniec walka :D

To sie nie uda bo wróg od razu przechodzi do potyczek militarnych

Zaletą gry jest możliwość krania Polską i ogrom jednostek-na mapie może naraz znajdować się do 8000 żołnierzy!!

Choć zwykle mam góra 150 :wink:

Więc co sądzicie o tej grze? I co ty o niej sądzisz władco Thornu? 8)
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » czw 13.03.2003 16:53

jakoś nie rzuciła mnie na kolana, muszę przyznać; mam niereformowalny gust orbitujący wokół gier sztabowych, na ogół są one turowe, co pozwala pomyśleć w większym stopniu, niż wyćwiczyć zręczność nadgarstka...
...żeby była jasność: nie twierdzę, że RTS'y są do niczego, po prostu wolę TBS'y :-)
swoją drogą 8000 żołnierzy to...to nie jest taka wartość, która powala na kolana: pod Maratonem walczyło jakieś 30 tysięcy, pod Kannami 130 tys., pod Wiedniem 180 tys., pod Sedanem - 580 tys...o wojnach światowych nie wspomnę...za bardzo przyzwyczaiłem się do sztabówek i do...rozgrywek taktycznych, jak w xcom'ie, czy nawet falloucie tactics
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Kozacy powalają!!

Postautor: Lord Turkey » pt 14.03.2003 20:35

Ależ drogi Alganothornie to jest gra, a nie realna bitwa i choć w realu liczba 8000 żołnierzy nie powala to w grze strategicznej powala jak najbardziej. Mylę się stratedzy :D ?

A co do turówek to masz rację, ięcej tam taktyki. Lubię i te i te :wink:

Pozdrawiam
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pt 14.03.2003 21:02

nie jestem strategiem (strateg, to taki urząd w poleis greckich) ;-)
ale odpowiem...

w grze strategicznej nie powala 8 tys. żołnierzy, chyba, że mówimy o 8 tys. jednostek - to jest istotna różnica; jednej jednostce (w znaczeniu przedstawienia w grze) można przypisać dowolną ilość żołnierzy, ale bez przesady - zabawa w zachodnim teatrze wojennym na poziomie jednostka = armia byłoby mało zabawne :-)

w turówkach nie ma więcej taktyki, tylko właśnie strategii...ale to puste dywagacje, zależy bowiem to tylko od konkretnej gry: turowy xcom jest taktyką, turowy toaw jest już raczej strategią

generalnie taktycznymi grami jest 95% produktów na rynku: w momencie starcia kończy się strategia, a zaczyna 'czysta' taktyka...strategia doprowadza nas do momentu starcia, potem 'przejmuje pałeczkę' taktyka :-)

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lord Turkey » pt 14.03.2003 21:13

Oczywiście, że chodzi mi o jednostki formie przedstaienia w grze. W Kozakach 1 jednostka=1 "ludzik" przedstawiony graficznie 8) ,
a ty choć wiesz o co mi chodzi to mnie tutaj dołujesz, tak jak Azirafala...ty naprawdę masz paskudny charakterek :wink:

Zreszta popatrz na takie tytuły jak Starcraft, Warcraft(wszystkie części) czy Age of Empires - ilu tam masz max. "ludzików"? :D

A w Kozakach masz ich do 8000!! To powala!!

Lecz oprócz tego gra nie wyróżnia się specjalnie, ot po prostu przyjemna dla oka i kieszeni( stadion X-lecia :wink: )

Pozdrawiam i czekam na równie zażartą dyskusję jak do tej pory :twisted:
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pt 14.03.2003 21:30

kiedyś mawiano 'nie ilość, a jakość'...włąściwie mawia się tak do tej pory, więc: 8 kilo jednostek mnie nie powali, a sztabówki zawierają też spore ich ilości;

ilość jednostek nigdy nieświadczyła o jakości gry, albo jej grywalności - 'generały' miały ograniczenie jednostek, a wciągały znacznie...przynajmniej mnie :-)

charakterek - cóż, no comments ;-)

nie ma zbyt wiele czasu na grę, więc gram w to, co lubię, lub w to, co mi ktoś ze znajomych bardzo poleci...

aha, grywam też w disciples, ale ciągle nie mam czasu zagrać w ich drugą część...ech, ten brak czasu... :-(

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lord Turkey » pt 14.03.2003 21:51

No cóż, to już chyba koniec rozmowy :wink: , nie udało i się cię przekonać do Kozaków-trudno 8)

Ale dzięki za dyskusję-była na wysokim poziomie i coś wniosła do mego życia :D

Pozdrowienia
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pt 14.03.2003 21:54

może będę okrutny, ale powiem to...ba, nawet napiszę: świat nie kręci się wokół mojej osoby, może przekonałeś kogoś innego...
:-)

zabawne, na ogół tekst o świecie nie kręcącym się wokół mnie i nie kończącym na mnie mówiłem płci tzw. pięknej... ;-) ;-) ;-)

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sasha » ndz 04.05.2003 0:27

Hity ponadczasowe strategii to dla mnie:

Harpoon Classic 97 (za odwzorowanie realiow)
Stars! (za grywalnosc)
qui nos rodunt, confundantur
et cum iustis non scribantur
Awatar użytkownika
Sasha
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: sob 22.03.2003 1:29
Lokalizacja: Gleiwitz

Postautor: Lord Turkey » pt 09.05.2003 14:41

A ja ciut z innej beczki - nie jest to moja ulubiona gra strategiczna, ale uważam ją za całkiem ciekawą. Mianowicie chodzi mi o Original War - gra jest udanym połączeniem RPG , RTS i strategii z głową. Ma wiele ciekawych rozwiazań.

Pozdrawiam
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: '//iedzmin » pt 09.05.2003 17:04

No ale kurcze tak sie zastanwialem... ze i tak najlepsze gry strategiczne to gry turowe nie sadzicie ?
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Donthôn » sob 10.05.2003 20:49

Herosi, Age of Empires i Warcraft
Might elvish ranger of Brokilon forest
Awatar użytkownika
Donthôn
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: czw 01.05.2003 14:43
Lokalizacja: danzig

Postautor: Alganothorn » śr 14.05.2003 15:02

wiedźmin, taka jest prawda, że nie można zrobić strategii w czasie rzeczywistym; taktykę - owszem, strategię - nie...
inna skala, jeśli ktoś uważa, że można odwzrować operację koreańskę na poziomie dowodzenia bodajże batalionami, jak to jest w drugiej części TOAoW, to gratuluję wyobraźni...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: '//iedzmin » śr 14.05.2003 16:07

a kuku :) - a gry ktore maja opcje pauzy ?
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Alganothorn » śr 14.05.2003 16:29

wiedźmin, spójrz na skalę odwzorowania...to jest wciąż taktyka, a nie startegia...
ps. ad wiedźmin - wróciłem z aten, znów pobawiłem się m2, w środku muzeum mają jeszcze 2 sztuki na innych tripodach i z nieco innym wykończeniem...miodzio ;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » ndz 03.08.2003 15:16

z rzadka seria greatest battles of...(hannibal, caesar, alexander...), battlegroundy...
The Operational Art of War

Za wyjątkiem wyżej wymienionych gier mój gust pokrywa się z gustem Alganothorna.
Dorzuciłbym tylko Jagged Aliance II.
Co do Opeational Art of War, czuję się zachęcony. Mam nadzieję, że będzie chodzić pod Xp-kiem.
Ps. zapomniałem dorzucić, że najpiękniejszą z gier strategicznych jest dla mnie Alfa Centauri, i Alfa Centauri:Alien Crossfire.
(radzę grać z eaxem... można się wtedy poczuć jak w komnacie dowodzenia, po wyjściu z hibernatora... a zresztą, co ja będę roleplejowców uczył dzieci robić :) )
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » ndz 03.08.2003 17:28

z ostatnich gier w które grałem to w tym momencie już starutkie 'Disciples: Sacred Lands', czyli 'Apostołowie: Święte Ziemie';
ciekawe rozwiązania walki, sporo rpg, co wcale mi nie przeszkadza :-), generalnie bardzo sympatyczna rozrywka - razi nieco rozdzielczość, ale po 'przesiadce' z 'kolonizacji' i 'master of magic' i tak niesamowicie zrobiona...ostrzegam jednak, bo ktoś może poczuć się zawiedziony wielkością pikseli na monitorze 17 calowym i większym;
jest i druga część gry, ale jakos nie spieszę się, żeby pograć - mam wystarczająco dużo gier i wystarczająco mało czasu, żeby w nie grać, żeby narażać się na kolejne potencjalne zagrożenie dla wolnego czasu (a tak zamiast grać przejechałem dziś kolejne 40 km na rowerze :-) )
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pn 08.09.2003 9:45

Nie będę docierał, czy i dlaczego są to strategie, czy taktyki, ogólnie w sklepie ograniczają się do dawania ich w jednym punkcie:
Dla mnie najfajniejszy strateg, to ten, którego przejdę do końca, bo tak wciągnie mnie fabuła. Jest też kilka tytułów, które lubię za całość wykonania i pomysł. Jednak nie skończyłem tych gier, ponieważ linia fabularna okazała się powtarzalna/nudna, albo irytująco trudna/ głupia.
Tytuły, które skończyłem i wciąż za nimi tęsknię.
- Cywilizacja (nic mnie tak nie pochłonęło jak to cholerstwo)
- UFO: Enemy Unkown (połknęło mnie i wypluło po którymś tam przejściu z kolei)
- Age of Empires (urzekający świat, miła grafika)
- Twierdza (ja tam kocham tą grę, choć wielu ma ją za średni produkt)
A tytuły, które mnie pochłonęły, ale potem odrzuciły i czasem do nich wracam, by poczuć klimat (głównie w multiplayer'ze):
- Starcraft
- Warcrarf 2
- Age of Wonders (no prawie skończyłem, ale już miałem jej dość)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: D3vi! » pn 08.09.2003 10:02

eh jednym slowem: Starcraft
najlpepsza strategia ( przynajmniej jedna z najlepszych) pamietam jak gralem calymi godzinami w to pozniej na battlenecie ach :)
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: Otorek » pn 08.09.2003 13:54

Dla mnei najlepszą strategią jest Jagged Alliance 2 w którego do dzisiaj gram :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Sztickin » czw 18.09.2003 21:17

Age of Empires, Medieval, Pretorianie i HoMM III to faworyci, jesli chodzi o mnie.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Kaka » ndz 08.08.2004 21:04

WARCRAFT III IS THE BEST
"Nie ma głupich pytań, są tylko głupi ludzie"
Awatar użytkownika
Kaka
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: czw 20.05.2004 18:48
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Breja » czw 12.08.2004 19:31

biorąc pod uwage godziny spedzone przed monitorem to cała seria heroes(1 , 2 i 3 część po równo 4 juz zdecydowanie mniej , ale i tak duzo :D ) oraz Warcraft 2.
Natomiast ostatnio odciąłem sie od świata dla medieval:total war.
Teraz czekam na Rome:Total War , co prawda czasy dla mnie zdecydowanie mniej interesujące ale słyszałem troche dobrego o tym produkcie.
Macie jakieś newsy moi drodzy?
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: czw 20.03.2003 0:34
Lokalizacja: z dupy

Postautor: Otorek » czw 12.08.2004 21:21

Premiera prawdopodobnie 17 września cena koło 100 zł, a co do samej gry widziałem narazie tylko screeny i wygląda miodnie :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lilly » sob 14.08.2004 9:45

Jesli liczyc czas spedzony na graniu, to przede wszystkim Heroes III. Jednak dolaczyc sie do tego moze zdecydowanie Cywilizacja III oraz Anno (tu byla jakas data, ale nie pamietam - 16..). W ta ostatnia gierke przestalam grac tylko i wylacznie dlatego, ze nie udalo mi sie wykapowac, jak zaladowac wojsko na okret (a komputer zaczal mi przyplywac ;-) ) - troche kiepski miala tutorial. Niedawno moj brat do wyczail, ale zupelnie przypadkowo. Gierka mimo to wciagala.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Otorek » sob 14.08.2004 10:08

Lilly Miałem identyczny problem w Anno 1602 jak myśle chyba :D Nie mogłem dalej grać bo nei było skąd surowców wydobywać a ludki na okręt ni jak nie chciały wejść :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Gvynbleid » sob 14.08.2004 20:16

Najlepiej wspominam Heroeski trójkę (chyba sentyment), w następnej kolejności Medieval (moim zdaniem jest to najlepiej dopracowana - najdokładniejsza ze znanych mi gier) i na trzeciej pozycji Warcraft III za cudowny klimat Azerothu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Lilly » ndz 15.08.2004 9:34

Otorek pisze:Lilly Miałem identyczny problem w Anno 1602 jak myśle chyba :D Nie mogłem dalej grać bo nei było skąd surowców wydobywać a ludki na okręt ni jak nie chciały wejść :D


Co do surowcow, to mnie sie jakos udalo je ladowac na statki - tego niestety juz nie pamietam, jesli chodzi o jak. Natomiast moj brat pamieta ladowanie ludkow - trzeba ich wprowadzic na przystan (przy ktorej stoi statek - chyba byla potrzebna tez do zaladunku surowcow) i z nacisnietym crtl skierowac ludki na statek...

Wlasnie dostalam tez info na temat surowcow :)
Trzeba podplynac do magazynu i tam bedzie opcja wymien miedzy statkiem a magazynem.

To tak gwoli informacji, jakby ktos kiedys gral jeszcze w Anno 1602 :) Bo gierka jest nawet fajna... zdecydowanie wciaga :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Tullaris » ndz 15.08.2004 10:54

Ulubiona strategia , hmmm :roll: lubie ich wiele ale na pierwszym miejscu znajdzie się napewno Heros 3 M&M ze względu na sentyment , kiedyś spędziłem wiele miłych chwil przed ekranem grając w ten bestseler 3DO , drugie miejsce to Warcraft III Frozen Throne - głównie za multiplayera , za grafike i wogule dobre wykonanie , grw w tą gre to sama przyjemność, trójka zarezerwowona jest dla całej serii cywilizacji - nie trzeba tłumaczyć - poprostu świetna gra

To tyle jeśli chodzi o strategie

PS: o Rome total war moge tylko powiedzieć że napewno kupie, zapowiada się rewelacyjnie
Stan : "Oh my God! They killed Kenny"
Kyle : "You bastards!"
Awatar użytkownika
Tullaris
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 70
Rejestracja: czw 10.04.2003 18:25
Lokalizacja: Cynazja

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości