Deus Ex

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Deus Ex

Postautor: Lechu » ndz 08.12.2002 21:21

Deus Ex. FPS jakich mało. Atmosfera, fabuła, złożoność wzbudzające zazdrość u konkurencji. Zapraszam do dyskusji. Dzielcie się wrażeniami, krytykujcie, wychwalajcie, piszcie o waszych taktykach, preferowanych sposobach gry, skillach itp. Co tylko chcecie byle na temat ;)

PS: umieszczam ten temat tutaj. Strzelanka bo strzelanka, ale wiele elementów cRPG ma. Jeśli jest to niewłaściwe miejsce, nie będę miał nic przeciwko jesli ktos przeniesie wątek do stosowniejszej lokacji.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Chomski » ndz 08.12.2002 21:26

Związek z RPG jest, więc nie widzę problemu :D
W tę grę grałem bardzo dawno i niewiele już pamiętam. Niespecjalnie przypadła mi do gustu, bo zabrałem się za nią niedługo po System Shock 2 i nie przypadł mi do gustu jej klimat. Potem musiałem się oddać CD i... Tyle ją widziałem.
Jedno o tej grze można powiedzieć - nie jest to typowa strzelanka. Tu liczy się każdy nabój i długoooooo się trzeba zastanowić (choć czasem nie ma takiej możliwości) zanim się pociągnie za spust.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Klarkash-ton » ndz 08.12.2002 21:51

Tez niestety nie mialem zbyt duzej stycznosci z Deus EX, ale wrazenia jakie wynioslem po kilkugodzinnym graniu w nia byly bardzo pozytywne. Mi klimat sie spodobal, przynajmniej w poczatkowym stadium gry, bo nie wiem jak to wygladalo pozniej... Ogolnie chetnie bym jeszcze do tej gry wrocil, ale jakos nie ma nigdy czasu....
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

hmm...

Postautor: Sorden » ndz 08.12.2002 23:49

Deus EX... Jesli chodzi o ta gierke, to podobala mi sie fabula tej gierki...
szczegolnie przejmowania ludzkich ciał :twisted: :twisted: :twisted: ...
Jednak tak jak moi poprzednicy nie moge wiele na ten temacik powiedziec gdyz sam mialem dziwna wersje tej gry... cos mi nie chodzila czy cos w tym stylu... Podobal mi sie natomiast sam pomysl gierki... Gra jest poprostu inna... oczywiscie w tym leprzym znaczeniu :D

P.s. Ale mi zrobiliscie "smaka" :D
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » pn 09.12.2002 0:18

Czekaj czekaj Sorden coś mi tu pachnie nieporozumieniem. Mówię o Deus Ex, strzelance w klimatach cyberpunka, gdzie wcielałeś się w postać agenta z lekka poprawionego nanoaugmentacjami i walczyłeś z rządowymi konspiracjami. "Przejmowanie ciał"? takie coś pamiętam z Messiaha.

A innym którzy nie grali lub grali częsciowo grę polecam. Ma to czego nie miał System Shock i Thief, a z których czerpie to co najlepsze moim zdaniem.

Moja przygoda z Deusem zaczęła się jak chyba ze wszystkimi grami które teraz ubóstwiam. Tak, tak, plułem na nią ile wlezie a to za sprawą demka. Pamiętam jak zniechęciły mnie od razu nieciekawe wnętrza, dziwne poruszanie sie bohatera, że o KOMPLETNIE jak dla mnie wtedy porąbanym stylu gry nie wspomne. No bo gdzie strzelanka gdzie nie wpadasz do pokoju i nie robisz wyrzynki. A że gra była szara, dziwna i niewygodna, dałem sobie spokój. Zdziwiło mnie tylko czemu takie "coś" dostało 10/10 w CDA. A potem, jakoś przed samą maturą trafiła mi się pełna wersja i że nie miałem w co grać (no bo kto by tam przed maturą się uczył ;) ) postanowiłem zagrać. Ile nieprzespanych nocy potem było to chyba nie muszę mówić, i to bynajmniej nie przez egzamin.
Gram w Deusa do dziś i nadal ta gra mnie zaskakuje. Śmiem nawet twierdzić że to najlepszy singiel w FPSie jaki istnieje.

Polecam tym co nie grali.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

hmm....

Postautor: Sorden » pn 09.12.2002 0:30

uuuuu.... masz racje.... pomylilo mni sie ze Mesiahem... ajc...
Sorx...
Cos mi sie zdaje ze w Deus Ex nie gralem, ale wiem ze chcialem zagrac...
Jeszcze raz przepraszam za moj karygodny blad :(
aaaa... taki wstyd :D
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Deus Ex

Postautor: Chomski » pn 09.12.2002 11:01

Lechu pisze:Deus Ex. FPS jakich mało.


a właśnie! nie powinno być przypadkiem FPP (first person perspective) zamiast FPS (frames per second?)?
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Lechu » pn 09.12.2002 12:19

Mi jakoś bardziej pasuje FPS = First Person Shooter, co określa rodzaj gry. A FPP jest bardziej ogólnym określeniem oznaczającym sposób pokazania akcji. Zresztą kwestia przyzwyczajenia a i tak oba skróty tu pasują. Jeśli kogoś wprowadziłem w błąd to przepraszam. :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Shizm » wt 10.12.2002 11:28

Ja tez nie mialem zbyt duzej stycznosci z ta gra, ale po takim nawet zaznajomieniu sie z nia, moge ztwierdzic, ze granie w nia to czysta rozkosz z mnogosci sposobow jej przechodzenia i mozliwosci rozwoju bochatera.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Otorek » pn 29.12.2003 1:23

Temat jest stary jednak bo wielu tridach w reszcie kupiłem za 27 zł oryginalnąwersje DEUS EX.
Gra jest kapitalna, na początku może wydawać się szara i o banalnej fabule. Jednak nic bardziej mylnego tak rozwiniętej fabuły nei widziałem jeszcze nigdy. Kiedyś myślałem że najlepsze w tej dziedzinie będą fallouty, Half Life czy Mafia ,ale teraz już znam lidera :)
Następna sprawa to styl gry mozna robić masakry nie patrząc na alarmy i wyjść z nich cało ( na łatwych poziomoach :), można grać po cichu używając broni białej lub krótkiej z tłumikiem używając jej sporadycznie lub tak jak ja grać po cichu ale nei zostawiając żywych strażników czyli broń snajperska+ tłumik + skill na maxa = One Shoot One kill. Grafika z silnika Unreala nie robi może już dzisiaj wrażenia ale nei jest tragiczna. Muzyka jest jak dla mnie świetna i klimatyczna:D
Jednak największym plusem jest wolność oddana graczowi, chodzi tu głównei o wymijanei strażników (sposób likwidacji lub ich ominięcie) wybór dróg (otworzyć te drzwi za pomocą wytrychu albo znaleźć inną droge sposób), a na koneic możliwość 3 zakończeń :)
Helios RoX
-----------------------
Pamiętajcie Iluminaci istnieją :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lechu » pn 29.12.2003 11:01

Hyhyhy ktoś wygrzebał mój bodajrze pierwszy topik na tym forum :P

Otorek pisze:Gra jest kapitalna, na początku może wydawać się szara i o banalnej fabule. Jednak nic bardziej mylnego tak rozwiniętej fabuły nei widziałem jeszcze nigdy. Kiedyś myślałem że najlepsze w tej dziedzinie będą fallouty, Half Life czy Mafia ,ale teraz już znam lidera

Tak samo myślałem na początku. Ale kto by się spodziewał że zwykły FPS z jakimś bucowatym kolesiem w roli głównej może okazać się czymś tak skonstruowanym i nietypowym? :P
Dla mnie do tej pory DX jest najlepszą grą na pieca. Granie w żadną inną, po tylu latach nie sprawia mi tyle frajdy. Przechodziłem go sam już nie wiem ile razy, i zawsze totalnie daję się wciągnąć. To chyba przez ten cholernie porywający świat, który pochłania jak żaden inny.

Otorek pisze:Następna sprawa to styl gry mozna robić masakry nie patrząc na alarmy i wyjść z nich cało ( na łatwych poziomoach , można grać po cichu używając broni białej lub krótkiej z tłumikiem używając jej sporadycznie lub tak jak ja grać po cichu ale nei zostawiając żywych strażników czyli broń snajperska+ tłumik + skill na maxa = One Shoot One kill.

Ja w snajperkę bawiłem się za pierwszym razem, poźniej była już tylko dodatkiem do mieczyka :P Nie ma to jak kamuflaż + Dragontooth Sword. A w razie problemów Asaault Shotgun podkręcony na maksa :)

Otorek pisze:Grafika z silnika Unreala nie robi może już dzisiaj wrażenia ale nei jest tragiczna. Muzyka jest jak dla mnie świetna i klimatyczna:D

Grafika już w czasie wydania gry była kijowa :P Poważnie, słabiutko wypadała przy innych grach. Ale jak człowiek wciągnął się w grę, przestał zwracać uwagę na grafikę. Bardziej w tej grze poraża konstrukcja poziomów, do tej pory niedościgniona w zawiłości i ilości ukrytych przejść ;)
A muzyka to jeden z moich ulubionych OSTów do gier. Kawałek lecący w tle podczas zwiedzania Honk Kongu nocą jest przepiękny :P

Otorek pisze:Jednak największym plusem jest wolność oddana graczowi, chodzi tu głównei o wymijanei strażników (sposób likwidacji lub ich ominięcie) wybór dróg (otworzyć te drzwi za pomocą wytrychu albo znaleźć inną droge sposób), a na koneic możliwość 3 zakończeń

To fakt, największy plus tej gry to swoboda. Pamiętam za pierwszym razem w jakim szoku byłem widząc skomplikowaność rozwiązań i ilośc przejść. Do tej pory udaje mi się znaleźć nowe rzeczy, czy zrobić coś czego teoretycznie nie da się zrobić.

UWAGA SPOILERY!!!
Udało ci się zabić Anne i Gunthera za pomocą killphrases? Albo uratować brata? :P Jest trochę motywów kiedy gra zależy od tego co zrobisz. To mi się też cholernie podoba.

KONIEC SPOILERÓW :P

Na koniec
Ktoś grał w DX2? Jak wrażenia? Słyszałem że ostro skopana i pierwszej części do pięt nie dorasta.... :?
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Otorek » pn 29.12.2003 11:58

Deus EX 2 ściągam :D
Co do agentów to zabiłem ich chyba w normalny sposób Anne zlikwidowałem w samolocie zamiast zabijać "terroryste", a mięśniaka w katedrze we Francji :)

Jak uratować brata ?? Ja pomogłem mu tylko przetrwać 1 atak ale później nic już nie mogłem zrobić ??
---------------------
Właśnei zaczynam gre na Realistic od nowa mimo że widziałem już wszystkie 3 zakończenia :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Xaos » pn 29.12.2003 12:06

no wlasnie tez slyszalem, ze deus ex 2 to straszna porazka, a ludzie narzekaja, ze gra jest jak przygotowana pod konsole - uproszczony interfejs, sredniawa grafika itd.. szkoda, ze Warren tak zbeszczescil swoje drugie dziecko : |
Awatar użytkownika
Xaos
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 81
Rejestracja: pt 14.02.2003 17:14
Lokalizacja: Bruxelles

Postautor: Otorek » pn 29.12.2003 12:59

Ja jednak słyszłem że trwają prace nad DEus EX 3 który będzie bardziej związany z 1 jeśłi nei bezie sięgrało JC :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości