Lipiec 2008
Powrót do strony głównej archiwum
W zapowiedziach wydawnictwa SuperNOWA pojawiła się "Głowa Kasandry" Marka Baranieckiego.
Więcej i komentarze (4)
Za tydzień (7 sierpnia) o godzinie 13.00 na Wirtualnej Polsce odbędzie się czat z Jackiem Piekarą
Więcej i komentarze (0)
Zapraszamy do lektury drugiego fragmentu pochodzącego z książki Clifforda D. Simaka "Stacja tranzytowa. Rezerwat goblinów".
Komentarze (0)
Dziś nakładem wydawnictwa Solaris w serii "The best of..." ukazała się "Chwila zaćmienia", zbiór opowiadań Briana W. Aldissa.
Katedra objęła książkę patronatem medialnym. Zapraszamy do lektury fragmentów dwóch z opowiadań z niej pochodzących(1 oraz 2).
Wybór 31 najlepszych opowiadań Briana Aldissa, zdecydowana większość jest po raz pierwszy publikowanych w Polsce. Zbiór poprzedzony wstępem Mistrza dla polskiego czytelnika.
Więcej i komentarze (0)
Zakończył konkurs się zorganizowany wraz wydawnictwem ISA. Tym razem do wygrania były trzy egzemplarze powieści Johna Scalziego "Wojna starego człowieka". Oto lista zwycięzców:
Więcej i komentarze (0)
Zapraszamy do czytania fragmentu pochodzącego z pierwszego tomu powieści Jacka Piekary "Płomień i krzyż".
Komentarze (0)
Są ludzie, których słuchanie sprawia niezwykłą trudność i przypomina walkę z nawracającymi falami nieodpartej senności. Tak się, niestety, czyta najnowszego Gibsona.
Zapraszamy do czytania recenzji powieści Williama Gibsona "Spook Country". Autorem tekstu jest Krzysztof Pochmara.
Komentarze (0)
"Fryne hetera" Witolda Jabłońskiego będzie mała swoją prapremierę na Polconie (28.08.08), a do powszechnej sprzedaży trafi 19 września 2008.
Komentarze (0)
Dziś ma premierę "Mozaika cieni" Toma Harpera. Jednocześnie na naszą stronę trafiło pięć pierwszych rozdziałów tej książki.
Więcej i komentarze (0)
Fragment "Żaren niebios" Mai Lidii Kossakowskiej trafił na naszą stronę.
Komentarze (6)
Od kilku dni w sprzedaży znajduje się trzeci tegoroczny numer Czasu Fantastyki, a w nim:
Więcej i komentarze (1)
5 września nakładem Rebisu ukaże się "Imię wiatru" Patricka Rothfussa.
Więcej i komentarze (6)
"Trzynastka" Richarda Morgana (objęta patronatem Katedry) do powszechnej sprzedaży trafi w przyszłym tygodniu, ale od dzisiaj jest dostępna w wysyłce ze strony ISY.
Więcej i komentarze (0)
Arivald z Wybrzeża to, obok Mordimera, chyba najbardziej znana postać wymyślona przez Jacka Piekarę. Po raz pierwszy sympatyczny mag pojawił się w opowiadaniu „To co najważniejsze” na łamach miesięcznika „Fenix” w 1992 roku, aby od tej pory regularnie gościć na łamach czasopism i książek.
Zapraszamy do czytania recenzji zbioru opowiadań Jacka Piekary "Ani słowa prawdy". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)
Od 2 do 9 sierpnia w Kazimierzu Dolnym odbywać się będzie Festiwal Dwa Brzegi. Pomimo filmowego charakteru tej imprezy towarzyszyć jej będą mające miejsce w kazimierskim Empiku spotkania z znanymi pisarzami fantastycznymi.
Więcej i komentarze (0)
W zapowiedziach wydawnictwa RedHorse pojawiły się nowe pozycje: "Powrót Orków" Michaela Peinkofera oraz antologia "Kolchak: Kroniki Nocnego Łowcy".
Więcej i komentarze (0)
28 sierpnia nakładem wydawnictwa Powergraph ukaże się "Kameleon" Rafała Kosika. Tutaj można przeczytać krótki fragment książki.
Więcej i komentarze (0)
W sprzedaży znajduje się już książka Maxa Allana Collinsa "Z archiwum X. Chcę wierzyć"
Więcej i komentarze (0)
W rozwinięciu wiadomości prezentujemy okładkę i notkę "Kina Venus" Marcina Wrońskiego - drugiego tomu przygód Komisarza Maciejewskiego.
Więcej i komentarze (0)
Tutaj można przeczytać fragment "Czarownicy z Radosnej" Zofii Staniszewskiej.
Komentarze (0)
1 sierpnia nakładem Fabryki Słów ukażą się objęte patronatem Katedry "Żarna niebios" Mai Lidii Kossakowskiej.
Więcej i komentarze (5)
Na forum Wydawnictwa Mag podana została lista zapowiedzi na 2009 rok.
Więcej i komentarze (36)
Zapraszamy do konkursu zorganizowanego wspólnie z wydawnictwem Mag. Tym razem wygrać można jeden z trzech egzemplarzy powieści Petera Wattsa "Ślepowidzenie". Aby wziąć udział w losowaniu nagród, wystarczy poprawnie odpowiedzieć na trzy testowe pytania i mieć szczęście w losowaniu.
Konkurs zakończy się o północy w piątek 8 sierpinia. Zwycięzcy zostaną wylosowani w ciągu dwóch dni od zakończenia konkursu, ogłoszeni na stronach Katedry i powiadomieni o wygranej mailowo. Życzymy powodzenia.
Komentarze (0)
W wydanym na nowo pierwszym tomie cyklu, zatytułowanym „Miecz dla króla”, spotykamy się z większością elementów typowych dla baśni. Dominuje wszechogarniająca fantastyka – niesamowite stworzenia z Puszczy Dzikiej, czarodziej o wielkiej – choć nieco zawodnej – mocy, przygody młodych bohaterów rozgrywające się gdzieś na błoniach wyobraźni…
Zapraszamy do czytania recenzji powieści T.H. White'a "Miecz dla króla". Autorem tekstu jest Krzysztof Kozłowski.
Komentarze (0)
Fabryka Słów ujawniła kolejne trzy okładki i dwie noty okładkowe.
Więcej i komentarze (2)
Nakładem wydawnictwa ISA ukazała się powieść "Bohater" Johna Ringo i Michaela Z. Williamsona, kolejna część cyklu "Posleen".
Więcej i komentarze (0)
Zapraszamy do lektury obszernego fragmentu pochodzącego z książki Clifforda D. Simaka "Stacja Tranzytowa. Rezerwat goblinów", która ukaże się w sierpniu nakładem wydawnictwa Solaris.
Komentarze (0)
Do sprzedaży trafiła wydana przez Fabrykę Słów antologia "Epidemie i zarazy".
Więcej i komentarze (5)
Dziś nakładem wydawnictwa MAG ukazały się dwie nowe książki: "Dzienny patrol" Siergieja Łukjanienki i Władymira Wasiliewa oraz "Ślepowidzenie" Petera Wattsa, czyli kolejna pozycja z serii "Uczta Wyobraźni".
Obydwie powieści objęte są patronatem medialnym Katedry. Zapraszamy do czytania ich fragmentów: Wattsa tutaj oraz Łukjanienki tutaj.
Znakomita… gęsta od filozofii, nowych pomysłów, i ostrego jak brzytwa pisarskiego stylu Wattsa. Tyleż magnetyczna, co przerażająca, wielostronnie argumentuje, że świadomość to przegrana sprawa, w którą wierzymy z przyzwyczajenia.
Więcej i komentarze (1)
I chociaż początkowo bałem się, że druga w Polsce książka MacLeoda „Wiekom światła” nie dorówna, to w ostatecznym rozrachunku mogę spokojnie stwierdzić: książki tego pisarza będę kupował w ciemno.
Zapraszamy do czytania drugiej naszej recenzji powieści Iana R. MacLeoda "Dom Burz". Autorem tekstu jest Jan "Żerań" Żerański.
Komentarze (0)
Do sprzedaży trafiły nowe numery pism Nowa Fantastyka oraz Fantastyka - Wydanie Specjalne. Oto spis ich zawartości:
Więcej i komentarze (3)
Nakładem Rebisu ukazał się "Honor rycerza" Jacka Whyte'a.
Więcej i komentarze (0)
Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się książka Janusza Koryla "Śmierć nosorożca".
Więcej i komentarze (0)
Nakładem Prószyńskiego i S-ki w sierpniu ukaże się "Próżniowędrowiec" Seana McMullena oraz zostanie wznowiony "Worek kości" Stephena Kinga.
Więcej i komentarze (0)
Dwa dni temu ukazała się propozycja Zyska i S-ki dla młodszych czytelników, czyli "Kuba i ogromna brzoskwinia" Roalda Dahla.
Więcej i komentarze (0)
Prezentujemy zapowiedzi wydawnictwa RedHorse na wrzesień i październik 2008.
Więcej i komentarze (0)
Fabryka Słów zaprezentowała notki wydawnicze do trzech ze swoich zapowiedzi.
Więcej i komentarze (0)
Zakończył się konkurs zorganizowany wraz z Domem Wydawniczym Rebis. Tym razem do rozlosowania było pięć egzemplarzy powieści Terry'ego Goodkinda "Spowiedniczka".
Więcej i komentarze (0)
Zapraszamy do czytania trzech nowych fragmentów pochodzących z wydawnictwa Solaris: jednego pochodzącego powieści T.H. White'a "Rycerz spod ciemnej gwiazdy" (tutaj) oraz dwóch z zbioru opowiadań Briana W. Aldissa "Chwila zaćmienia" (1 oraz 2).
Komentarze (0)
Wydawnictwo Solaris zaprezentowało okładkę powieści Jacka McDevitta "Polaris".
Więcej i komentarze (0)
W swych tekstach Zimniak zajmuje się najprzeróżniejszą tematyką, choć z racji jego wykształcenia traktują one przede wszystkim o zagadnieniach z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych. Mamy więc opisy zagrożenia ze strony gigantycznych meteorów i pędzących ze Skandynawii lodowców, opisane są przypuszczalne ścieżki rozwoju ludzkiego gatunku.
Zapraszamy do czytania recenzji powieści Andrzeja Zimniaka "Jak NIE zginie ludzkość". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)
Fabryka słów udostępniła trzeci fragment powieści Jacka Campbella "Zaginiona flota. Nieustraszony".
Komentarze (0)
Fabryka Słów zapowiedziała wydanie trzech nowych książek: "Pana Wilków" Andrzeja Pilipiuka, "Breslau forever" Andrzeja Ziemiańskiego oraz "Prawa i powinności" Kariny Pjankowej.
Więcej i komentarze (5)
Esensja, jeden z najpopularniejszych magazynów kulturalnych w sieci, ma nowy layout.
Komentarze (5)
Bradbury sugestywnie pokazuje obraz stopniowej degrengolady kultury – nie można było przecież książek zakazać z dnia na dzień. Najpierw pojawiły się ich skrócone wersje – wyprane z ideologii, emocji, uczuć. Później przestano dotować teatr, uniwersytety (zwłaszcza kierunki humanistyczne), zamknięto gazety. Równocześnie ich miejsce zajmują ścianowizje – nieodłączny element wyposażenia każdego domu.
Zapraszamy do czytania recenzji powieści Raya Bradbury'ego "451° Fahrenheita". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)
Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym we współpracy z wydawnictwem Fabryka Słów. Do rozlosowania jest pięć egzemplarzy antologii "Epidemie i zarazy". Aby stać się posiadaczem jednego z nich, wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na cztery pytania i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu.
Konkurs potrwa dwa tygodnie i zakończy się 1 sierpnia o północy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni następnego dnia na stronie głównej serwisu, a także poinformowani drogą mailową.
Życzymy powodzenia!
Komentarze (2)
Jak niektórzy z Was już zapewne zauważyli, od paru dni dostępna jest nowa opcja. Pod recenzjami widoczne są ikonki, które są przekierowaniem na podstronę zawierającą kilka słów danego redaktora o samym sobie. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasi czytelnicy uzyskają pełniejszy obraz gustu naszych recenzentów, a w efekcie teksty zamieszczane w Katedrze będą bardziej pomocne w wyborach zakupowych.
Komentarze (3)
Fabryka słów udostępniła siedem nowych fragmentów.
Więcej i komentarze (0)
Na stronie magazynu Science Fiction, Fantasty i Horror udostępniono wstępniak Roberta J. Szmidta do 33. numeru pisma, który trafi do sprzedaży w okolicach 22 lipca.
Komentarze (0)
Fabryka Słów zaprezentowała ostateczny projekt okładki do powieści "Zew księżyca", której autorką jest Patricia Briggs.
Więcej i komentarze (5)
Na stronie wydawnictwa Zysk i S-ka pojawiło się kilka nowych zapowiedzi.
Więcej i komentarze (0)
Nakładem Fabryki Słów ukazały się dziś dwie nowe książki z serii "Obca Krew": "Wyższa magia" Kiry Izmajłowej oraz "Zaginiona flota. Nieustraszony" Jacka Campbella.
Więcej i komentarze (0)
Zapraszamy do udziału w naszym nowym konkursie zorganizowanym wraz z Agencją Wydawniczą RUNA. Tym razem do rozlosowania są trzy egzemplarze drugiego wydania zbioru opowiadań Jacka Piekary "Ani słowa prawdy". Aby zdobyć jeden z nich, wystarczy poprawnie odpowiedzieć na zestaw czterech pytań i mieć szczęście w losowaniu.
Konkurs trwa dwa tygodnie i zakończy się 31 lipca o północy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni następnego dnia na stronie głównej serwisu, a także poinformowani drogą mailową.
Życzymy powodzenia!
Komentarze (0)
„Wypychacz zwierząt” pozostawia mieszane uczucia. Z jednej strony – każdy winien być kontent po lekturze trzynastu opowiadań firmowanych przez Jarosława Grzędowicza. Z drugiej jednak strony – trudno oprzeć się wrażeniu, że autor rozmienia się na drobne…
Zapraszamy do czytania recenzji zbioru opowiadań Jarosława Grzędowicza "Wypychacz zwierząt". Autorem tekstu jest Krzysztof Pochmara.
Komentarze (2)
Dziś o godz. 20.00 gośćmi programu "Makakart" w Antyradiu będą Anna Brzezińska i Grzegorz Wiśniewski. Pisarze opowiedzą o swojej najnowszej książce, "Na ziemi niczyjej", a także o założeniach całego cyklu Wielka wojna.
Antyradio nadaje na 94 fm w Warszawie, 106,4 fm w Katowicach, 101,3 fm w Krakowie oraz w sieci.
Komentarze (0)
Andrzej Miszkurka z Maga zamieścił na forum wydawnictwa zaktualizowany plan wydawniczy do końca roku. Szczegóły w rozszerzeniu wiadomości.
Więcej i komentarze (18)
Dziś ukazało się drugie wydanie powieści Stephena Kinga "Pokochała Toma Gordona". Książkę wydał Prószyński i S-ka.
Więcej i komentarze (0)
Dziś nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka do sprzedaży trafiła antologia "Czarujące obiekty latające. Nowe opowieści ze świata fantastyki i humoru" pod redakcją Petera Haininga. Książka ta jest objęta patronatem medialnym Katedry.
"Czarujące obiekty latające" to kolejna, po "Czarnoksiężnikach z Krainy Osobliwości", antologia humorystycznej fantastyki. Czytelnik znajdzie tu przykłady najlepszych utworów tego gatunku, autorstwa m.in. Clive’a Staplesa Lewisa, Roalda Dahla, Mervyna Peake’a, Kurta Vonneguta Jr, Artura C. Clarke’a, reprezentujące różne odmiany fantastyki, od fantasy po science fiction.
Więcej i komentarze (0)
Nowa powieść Eugeniusza Dębskiego o przygodach Owena Yeatsa zmieniła tytuł: z "Ludzi z tamtej strony świata" na "Tamtą stronę świata". Jednocześnie Fabryka Słów zaprezentowała ostateczny projekt okładki do tej książki.
Więcej i komentarze (0)
Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu zorganizowanego wraz z Agencją Wydawniczą RUNA, w którym do rozlosowania były trzy egzemplarze książki Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego "Na ziemi niczyjej".
Więcej i komentarze (0)
Zapraszamy do nowego konkursu zorganizowanego wspólnie z wydawnictwem ISA. Tym razem do rozlosowania są trzy egzemplarze powieści Johna Scalziego "Wojna starego człowieka". Aby wygrać jeden z nich, wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na cztery pytania i mieć szczęście w losowaniu.
Konkurs trwa dwa tygodnie i zakończy się 30 lipca o północy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni następnego dnia na stronie głównej serwisu, a także poinformowani drogą mailową.
Życzymy powodzenia!
Komentarze (1)
Tylko czy ta wizja to coś więcej niż efektowne literackie zdjęcia z fantastycznych folderów wycieczkowych? Mnie brakuje w tym jakiejś myśli przewodniej, miejscami czułem się wręcz jak turysta w muzeum, oglądający eksponaty przez grubą taflę szkła.
Zapraszamy do czytania drugiej recenzji powieści Jacka Piekary "Przenajświętsza Rzeczpospolita". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)
W dniach 19 i 20 lipca w Salonie Multimedialnym Kolporter (ul. Lipowa 1) w Gliwicach odbędą się Dni Fantastyki zorganizowane wspólnie ze Śląskim Klubem Fantastyki.
Więcej i komentarze (0)
Zakończył się konkurs zorganizowany wspólnie z wydawnictwem Zysk i S-ka. Do rozlosowania było pięć egzemplarzy powieści Wojciecha Szydy "Miasto Dusz".
Więcej i komentarze (0)
Od 18 do 20 lipca w Wojsławicach już po raz trzeci odbędą się "Wesołe Spotkania z Tradycją - Dni Jakuba Wędrowycza".
Więcej i komentarze (0)
W sieci kolejny, piętnasty numer Creatio Fantastica (w nowej szacie graficznej). Miłej lektury.
Komentarze (0)
Fabryka słów udostępniła dwie nowe galerie przykładowych ilustracji: do antologii "Epidemie i zarazy" (tutaj) oraz książki Mai Lidii Kossakowskiej "Żarna niebios" (tutaj).
Komentarze (0)
Dziś do sprzedaży nakładem wydawnictwa Solaris trafiła powieść Thomasa M. Discha "Obóz koncentracji". Książka objęta jest patronatem medialnym Katedry.
Zapraszamy do lektury obszernego fragmentu.
Louis Sacchetti, człowiek oddany poezji, zawinił tylko tym, że odmówił służby wojskowej. Ameryka toczy wojnę ze światem, więc wie, że pójdzie do więzienia. Tylko czy mógł wiedzieć, że przeniosą go do miejsca, gdzie urywa się kontakt ze światem, gdzie w wyniku eksperymentów medycznych ludzie stają się geniuszami na krótko przed śmiercią?
Więcej i komentarze (0)
Wydawnictwo Solaris zaprezentowało dwie nowe okładki.
Więcej i komentarze (2)
Fabuła okazuje się przewidywalna i pozbawiona niemal jakichkolwiek „działających” zwrotów akcji – ponieważ takowe istnieją, ale pozbawione zdolności zaskoczenia czytelnika. Rozumiem zamiar autora stworzenia książki prowadzącej grę z konwencją, ale nie znaczy to przecież, że opowiedziana w niej historia musi być wtórna i przez to mało interesująca.
Zapraszamy do czytania recenzji powieści Jima C. Hinesa "Zadanie Goblina". Autorem tekstu jest Krzysztof Kozłowski.
Komentarze (0)
W drugiej połowie roku nakładem Świata Książki ukażą się między innymi:
Więcej i komentarze (4)
Zapraszamy do czytania dwóch nowych fragmentów z wydawnictwa Mag: "Ślepowidzenia" Petera Wattsa (tutaj) oraz "Dziennego patrolu" Siergieja Łukjanienki Władymira Wasiliewa (tutaj).
Komentarze (1)
Adam "Tigana" Szymonowicz prezentuje omówienie 32. numeru magazynu Science Fiction, Fantasy i Horror.
Komentarze (0)
...obraz nielicznych geniuszy pióra rzucanych przez Boga między miliony profanów pochodzi z epoki, gdy te miliony nie umiały nawet czytać; jest to jeszcze jeden relikt cywilizacyjny i nijak się ma do epoki upowszechnionych studiów wyższych i postindustrialnej gospodarki opartej na wiedzy.
W Wirtualnej Polsce kolejny felieton Jacka Dukaja. Do przeczytania tutaj.
Komentarze (8)
Link nie pisze typowej fantastyki. W jej opowiadaniach na próżno szukać statków kosmicznych, elfów czy nawet kuchcika zostającego królem. Wręcz przeciwnie: w zbiorze znajdziecie opowieści o problemach rodzinnych, pojawi się grono nastolatków uwielbiających serial telewizyjny, poznacie też los sprzedawców ze sklepu znajdującego się między światem żywych i umarłych.
Zapraszamy do czytania recenzji zbioru opowiadań Kelly Link "Magia dla początkujących". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)
W rozszerzeniu newsa prezentujemy listę książek objętych patronatem medialnym Katedry, które ukażą się w pozostałej części lipca.
Więcej i komentarze (3)
O najnowszej książce Mirosławy Sędzikowskiej „Eus, deus, komsateus” można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, iż jest to powieść, która zalicza się do nurtu szeroko pojętej fantastyki.
Zapraszamy do czytania recenzji powieści Mirosławy Sędzikowskiej "Eus, deus, kosmateus". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)
Są takie chwile, kiedy czas płynie bardzo szybko. Zdecydowanie zbyt szybko. Tak było na czwartej już edycji, objętego naszym patronatem warszawskiego konwentu Avangarda, który odbył się w dniach 4 – 6 lipca (...). Nowa lokalizacja, oferująca znacznie większe możliwości metrażowe, pozwoliła na zorganizowanie jeszcze liczniejszych atrakcji i zapewniła naprawdę komfortowe warunki.
Zapraszamy do czytania i oglądania fotorelacji z tegorocznej edycji konwentu Avangarda. Jej autorem jest Krzysztof Kozłowski.
Komentarze (0)
Wedle ostatniej decyzji łódzkiej Rady Miejskiej Andrzej Sapkowski otrzyma Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Uroczyste wręczenie ma nastąpić w listopadzie.
Więcej i komentarze (0)
Wydawnictwo SuperNOWA zapowiedziało powieść "Wąska ścieżka czarownicy", czyli kolejną książkę Piotra Patykiewicza.
Więcej i komentarze (0)
Na stronie wydawnictwa Powergraph pojawiła się zapowiedź antologii "Nowe idzie".
Więcej i komentarze (0)
Wydawnictwo Mag zaprezentowało okładkę powieści Petera Wattsa "Ślepowidzenie", która ukaże się pod koniec miesiąca w serii "Uczta wyobraźni".
Więcej i komentarze (3)
Ogłoszono finałową siódemkę nominowanych do nagrody Cogito. Wśród wyróżnionych autorów znalazła się Olga Tokarczuk z książką "Bieguni".
Więcej i komentarze (0)
W sieci nowy, 78. numer "Esensji". Miłej lektury.
Komentarze (0)
Salman Rushdie został zwycięzcą nagrody Best of the Booker za "Dzieci północy".
Więcej i komentarze (0)
Wydawnictwo Solaris zaprezentowało okładkę powieści T.H. White'a "Rycerz spod ciemnej gwiazdy", czyli trzeciego tomu cyklu "Był sobie raz na zawsze król".
Więcej i komentarze (1)
Zakończył się konkurs zorganizowany wraz z wydawnictwem Rebis, w którym do rozlosowania było dziesięć egzemplarzy powieści Michaela White'a "Tajemnica Medyceuszy".
Więcej i komentarze (0)
W nadchodzący weekend w Lesku i Przemyślu odbędzie się
Trzecie Bieszczadzkie Lato z Książkami. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie autorów związanych z szeroko pojętą fantastyką: Jacka Komudy i Marcina Wolskiego. Szczegółowy plan imprezy dostępny jest pod adresem.
Komentarze (0)
Krzysztof Pochmara przygotował omówienie lipcowego numeru Nowej Fantastyki. Zapraszamy do czytania.
Komentarze (0)
Leiber napisał ten tekst pod koniec lat czterdziestych XX wieku, a mimo to opowieść nie trąci myszką. „Mąż czarownicy” jest nie tylko opisem uniwersyteckich rozgrywek umiejętnie przyprawionych fantastyką, ale i swego rodzaju historią miłosną. Bardzo podobało mi się zakończenie, które niełatwo przewidzieć.
Zapraszamy do czytania recenzji książki Fritza Leibera "Mąż czarownicy. Wielki czas". Autorem tekstu jest Mariusz "Galvar" Miros.
Komentarze (0)
W jutrzejszym odcinku audycji Radia Kraków "Tam i z powrotem" gościem Marcina Baniaka będzie Marek S.Huberath. Program zacznie się o 22:40.
Więcej i komentarze (1)
Dziś nakładem wydawnictwa Rebis ukazała się "Spowiedniczka" - ostatni tom cyklu "Miecz prawdy" Terry'ego Goodkinda.
Więcej i komentarze (0)
Razem z Domem Wydawniczym REBIS rozpoczynamy kolejny konkurs. Tym razem do wygrania jest pięć egzemplarzy powieści Terry'ego Goodkinda "Spowiedniczka". Aby zdobyć jeden z nich, wystarczy poprawnie odpowiedzieć na zestaw czterech pytań i mieć szczęście w losowaniu.
Konkurs trwa dwa tygodnie i zakończy się 22 lipca o północy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni następnego dnia na stronie głównej serwisu, a także poinformowani drogą mailową.
Życzymy powodzenia!
Komentarze (0)
„Na ziemi niczyjej” to druga część tryptyku „Wielka Wojna”, opowiadającego o różnych aspektach życia żołnierza podczas pierwszej wojny światowej. Oczywiście, jak przystało na pisarzy fantastycznych, nie obyło się w nim bez elementów nadprzyrodzonych, które odgrywają kluczową rolę w kreacji fabuły.
Zapraszamy do czytania recenzji książki Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego "Na ziemi niczyjej". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)
Zapraszamy do lektury posłowia autorstwa Marka Oramusa do powieści Samuela R. Delany'ego "Babel 17".
Komentarze (0)
Fabryka Słów zaprezentowała okładkę "Drewnianej twierdzy", czyli trzeciego tomu cyklu Andrzeja Pilipiuka "Oko jelenia".
Więcej i komentarze (0)
Wydawnictwo Solaris zaprezentowało cztery ilustracje okładkowe do swoich zapowiedzi.
Więcej i komentarze (4)
Z okazji wydania najnowszej książki Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego "Na ziemi niczyjej" została utworzona strona internetowa poświęcona cyklowi "Wielka wojna".
Więcej i komentarze (0)
4 lipca 2008 roku zmarł Thomas Michael Disch, amerykański pisarz science fiction, poeta. Zdobywca nagrody im. Johna W. Campbella za powieść "Na skrzydłach pieśni" (1980). Kilkukrotnie nominowany w rożnych kategoriach do nagród Hugo i Nebula. W 1999 zdobył nagrodę Hugo w kategorii Nonfiction za książkę The Dreams Our Stuff Is Made Of.
Więcej i komentarze (1)
W czerwcu 2008 r. ustanowiona została Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego.
Więcej i komentarze (4)
W jaki sposób zachęcić czytelnika do nabycia nowej książki? Jednym ze skutecznych sposobów, zwłaszcza w wypadku kryminałów lub thrillerów, wydaje się być umieszczenie akcji powieści w starannie dobranych realiach historycznych. Mamy serie książek rozgrywających się w antycznym Rzymie, średniowiecznej Anglii czy międzywojennym Wrocławiu. Na ich tle wyróżnia się „Ofiara 44” autorstwa Toma Roba Smitha, której fabuła została osadzona w stalinowskiej Rosji.
Zapraszamy do czytania recenzji powieści Roba Toma Smitha "Ofiara 44". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)
Na Wirtualnej Polsce można zapoznać się z zapisem czatu z Jakubem Ćwiekiem.
Komentarze (0)
Zakończył się konkurs zorganizowany wspólnie z wydawnictwem RedHorse. Tym razem do rozlosowania były dwa egzemplarze "Błędów" Jakuba Małeckiego. Wygrali je:
Więcej i komentarze (4)
Łukasz Orbitowski i książka dla dzieci?! Czy to w ogóle możliwe? Kiedy pierwszy raz usłyszałem o tym projekcie, również nie dowierzałem.
W Katedrze recenzja książki Łukasza Orbitowskiego - "Prezes i Kreska. Jak koty tłumaczą sobie świat". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)
Tymoteusz "Shadowmage" Wronka i Iza "Alayne" Zabłocka w tym roku ponownie gościli na Międzynarodowym Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, tym razem opatrzonym numerkiem "XV". Zapraszamy do czytania (i oglądania) obszernej fotorelacji.
Komentarze (0)
Zapraszamy do czytania fragmentu powieści Thomasa M. Discha "Obóz koncentracji".
Komentarze (2)
Nakładem Fabryki Słów ukazała się "Ciemność płonie" Jakuba Ćwieka.
Więcej i komentarze (0)
Fabryka Słów zaprezentowała okładkę i notkę okładkową do powieści Eleny Malinowskiej "Taniec nad przepaścią".
Więcej i komentarze (2)
Zapraszamy do udziału w naszym nowym konkursie zorganizowanym wraz z Agencją Wydawniczą RUNA. Tym razem do rozlosowania są trzy egzemplarze książki Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego "Na ziemi niczyjej". Aby zdobyć jeden z nich, wystarczy poprawnie odpowiedzieć na zestaw czterach pytań i mieć szczęście w losowaniu.
Konkurs trwa dwa tygodnie i zakończy się 16 lipca o północy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni następnego dnia na stronie głównej serwisu, a także poinformowani drogą mailową.
Życzymy powodzenia!
Komentarze (0)
„Globalia” to francuska próba zmierzenia się z problemem totalitaryzmu. Jean Christophe Rufin, nie kryjąc inspiracji „Rokiem 1984” Orwella, kreśli wizję przyszłości, w której świat utracił chwiejną równowagę między wolnością a bezpieczeństwem i – w imię tego drugiego – osunął się w otchłań niewoli.
Krzysztof Pochmara prezentuje recenzję powieści "Globalia", której autorem jest Jean Christophe Rufin. Zapraszamy do czytania.
Komentarze (0)
Od 1 do 28 lipca trwa letnia promocja Fabryki Słów. Ceny poszczególnych książek zostały obniżone o 20, 30 lub 40 %. Szczegółowa lista pozycji objętych promocją jest dostępna na stronie FK Jacek Olesiejuk.
Komentarze (2)
W rozwinięciu newsa prezentujemy okładkę powieści Stephena Kinga "Pokochała Toma Gordona".
Więcej i komentarze (0)
Wraz z wydawnictwem Zysk i S-ka zapraszamy do udziału w nowym konkursie na stronach Katedry. Tym razem do wygrania jest pięć egzemplarzy powieści Wojciecha Szydy "Miasto Dusz". Aby zdobyć jeden z nich, wystarczy poprawnie odpowiedzieć na zestaw pięciu pytań i mieć szczęście w losowaniu.
Konkurs trwa dwa tygodnie i zakończy się 15 lipca o północy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni następnego dnia na stronie głównej serwisu, a także poinformowani drogą mailową.
Życzymy powodzenia!
Komentarze (0)
Powieść Sandersona to przeciętna książka, jakich wiele w księgarniach. Magiczna kraina, zły władca, demoniczni inkwizytorzy, grupka bohaterów i jeszcze na dokładkę klasyczna sierotka, której przyjdzie ocalić świat. Nihil novi sub sole. Tak na dobrą sprawę „Z mgły zrodzony” broni się jedynie dwiema rzeczami: stylem i ciekawie skonstruowanym systemem magii.
Zapraszamy do czytania recenzji powieści Brandona Sandersona "Z mgły zrodzony". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)
Fabryka Słów zaprezentowała nową okładkę i trzy ilustracje okładkowe.
Więcej i komentarze (0)
W zapowiedziach wydawnictwa Prószyński i S-ka pojawiły się dwie nowe książki: "Duma Key" Stephena Kinga oraz "Grobowiec" Kate Mosse.
Więcej i komentarze (0)
W piątek 4 lipca o godzinie 12.00 gościem czatu Wirtualnej Polski będzie Jakub Ćwiek.
Komentarze (0)
W nadchodzący czwartek 3 lipca o 18:00 w Miejskiej Galerii "Arsenał" w Poznaniu (Rynek 3) odbędzie się spotkanie autorskie Wojciecha Szydy. Poprowadzi je Michał Protasiuk.
Komentarze (0)
Zakończył się konkurs zorganizowany wraz z wydawnictwem "Prószyński i S-ka", w którym do rozlosowania były cztery egzemplarze "Potwornego regimentu" Terry'ego Pratchetta.
Więcej i komentarze (0)
|