NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Reynolds, Alastair - "Arka odkupienia" (wyd. 2)

Orwell, George - "Rok 1984" (Wehikuł czasu)

Ukazały się

Wolfe, Gene - "Urth Nowego Słońca" (Artefakty)


 Ryan, Anthony - "Czarna pieśń"

 Masterton, Graham - "Noc skorpiona"

 Clarke, Arthur C. - "Odyseja kosmiczna 2001"

 Asimov, Isaac - "Kamyk na niebie"

 Holdstock, Robert - "Las ożywionego mitu"

 King, Stephen - "Blaze" (2022)

 Ziętarska, Agnieszka - "Kitsune. Pradawna magia"

Linki

2022-07-13 09:04:49 Reedycja "Arki odkupienia" dostępna

Nakładem Wydawnictwa Mag ukazało się dzisiaj nowe wydanie powieści Alastaira Reynoldsa pt. "Arka odkupienia" z serii "Przestrzeń objawienia". Katedra patronuje tej książce.

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi, uczestników zbiorowej świadomości, zbudowanej na modłę ula.

Czterysta lat później, w końcowej fazie brutalnej wojny międzyplanetarnej, coś wywołało panikę wśród tajnego kierownictwa Hybrydowców. Gdy zrozumiano przyczynę nowego zagrożenia, Clavain planuje ponowną ucieczkę. Szuka dawno zaginionej infernalnej broni, która może wpłynąć na bieg wydarzeń. Wraz z grupą sprzymierzeńców Clavain leci na Resurgam - kolonię archeologiczną, która przeżywa kryzys. Dla dobra ludzkości zamierza odzyskać broń. Jego rozgoryczona rywalka Skade postawiła sobie inny cel i by go zrealizować, gotowa jest zmienić nawet samą rzeczywistość.

Wydawnictwo: Mag
Cykl: Przestrzeń objawienia
Tytuł oryginału: Redemption Ark
Tłumaczenie: Piotr Staniewski, Grażyna Grygiel
Data wydania: Lipiec 2022
ISBN: 978-83-67023-54-2
Oprawa: twarda
Liczba stron: 784
Cena: 59,00 zł
Rok wydania oryginału: 2002
Tom cyklu: 2

Dodał: Shadowmage

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Whoresbane - 09:19 13-07-2022
W świecie książki znów przesunięta, tym razem na 22 lipca :D

raistand - 09:43 13-07-2022
Czy wiadomo kiedy pojawi się ebook?

overseer - 11:20 13-07-2022
Wie ktoś czy Otchłań rozgrzeszenia będzie faktycznie w sierpniu ?
Bo np. Świat Książki podaje już w zapowiedziach pozycje wrześniowe a na sierpień nic nie ma.

Kato Starszy - 11:22 13-07-2022
MAG to coraz większe dziadostwo jeśli chodzi o dotrzymywanie terminów.
Juz ograniczyłem do minimum brane od nich książki, a i tak mnie drażnią ????

Janusz S. - 12:46 13-07-2022
Opóźnienia są powszechne w każdym biznesie, zwłaszcza w tak niespokojnych czasach. Gdy byłem młody i głupi takie rzeczy mnie też drażniły, ale czym się tu przejmować gdy na półkach mam już kilkaset zaległych, nieprzeczytanych książek? Co za różnica kiedy wyjdą kolejne... :angel:

nosiwoda - 13:26 13-07-2022
+1. Im później wyjdą, tym lepiej, szczerze mówiąc. A pisarze mogliby przestać pisać na jakieś 10 lat.

Janusz S. - 13:27 13-07-2022
nosiwoda pisze:+1. Im później wyjdą, tym lepiej, szczerze mówiąc. A pisarze mogliby przestać pisać na jakieś 10 lat.

:usmiech4:

nosiwoda - 13:47 13-07-2022
A ja i tak teraz wolę czytać Hrabiego Monte Christo, no i co zrobisz, nic nie zrobisz.

nosiwoda - 09:02 14-07-2022
A ja sobie kliknąłem w sklep, żeby sprawdzić, czy już paczka wysłana, i co się okazuje? Że moje zamówienie z 22 maja zostało anulowane. Bez żadnej informacji, bez wskazania, czy to tak naprawdę nie opóźnienie, bez zwrotu kasy. Moje luźne podejście do terminu wysyłki i opóźnień nie rozciąga się na tego typu akcje i brak informacji, więc jestem mocno zirytowany na MAGa.

EDIT:

NIC DZIWNEGO, ŻE ANULOWALI, SKORO GO NIE OPŁACIŁEM OD 22 MAJA 8)

Whoresbane - 09:27 14-07-2022
A potwierdziłeś złożenie zamówienia w mailu?

nosiwoda - 10:05 14-07-2022
Nie ucz ojca dzieci robić :D Oczywiście, że tak.

niepco - 11:11 14-07-2022
Pewnie zadzwoniłeś z pretensjami, a ta miła Pani wyjaśniła co i jak, nawet przeprosiła mejbi. Ale o tym już nikt sprostowania, kurwa, nie napisze:-) wink wink

nosiwoda - 12:28 14-07-2022
Napisałem maila z pytaniem o wyjaśnienie. I uwaga, teraz będzie SPROSTOWANIE, żebyście wszyscy mogli się pośmiać ze mnie :D

Otóż ja tego zamówienia z 22 maja, od 22 maja nie opłaciłem.

Ba dum pshhhh!

Teraz możecie się śmiać:

Janusz S. - 12:29 14-07-2022
nosiwoda pisze:Napisałem maila z pytaniem o wyjaśnienie. I uwaga, teraz będzie SPROSTOWANIE, żebyście wszyscy mogli się pośmiać ze mnie :D

Otóż ja tego zamówienia z 22 maja, od 22 maja nie opłaciłem.

Ba dum pshhhh!

Teraz możecie się śmiać:

Dobre, podoba mi się Twoje wyluzowane podejście do zakupów i w ogóle :)

Whoresbane - 12:40 14-07-2022
To tłumaczy brak zwrotu kasy :lol: :lol: :lol:

niepco - 13:12 14-07-2022
Miałem Cię obśmiać już w poprzednim poście, że pewnie nie zapłaciłeś, ale pisałeś o braku zwrotu kasy, więc założyłem że jednak zapłaciłeś. A tu co za zwrot ...akcji:-)
W sumie to nie przypominam sobie, by ktokolwiek mi coś wysłał bez zapłaty...ale próbuj. Zawsze jest ten pierwszy raz. Wystarczy, czy jeszcze trochę go pomęczymy?:-)

Whoresbane - 13:19 14-07-2022
nosiwoda pisze:Nie ucz ojca dzieci robić :D


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dobra chyba dostał już nauczkę :D

asymon - 13:51 14-07-2022
A mnie dalej zastanawia, dlaczego kupujecie w wydawnictwie, które ewidentnie nie ma mocy żeby sprzedaż wysyłkową porządnie ogarnąć.

Rozumiem, że jest to jakaś forma bezpośredniego wsparcia? Ale czy w MAGu zostaje dużo więcej pieniędzy, niż jeśli kupię to samo w Świecie Książki? I serio pytam, bez ironii, bo zdaje się, że zyski nie wystarczają na zatrudnienie dodatkowej osoby do obsługi przesyłek, stąd jest jak jest.

Z drugiej strony, ja po dwóch miesiącach zapomniałbym już o zamówieniu, a tu taka miła niespodzianka, jakieś książki w paczkomacie...

Shedao Shai - 13:57 14-07-2022
asymon pisze:A mnie dalej zastanawia, dlaczego kupujecie w wydawnictwie, które ewidentnie nie ma mocy żeby sprzedaż wysyłkową porządnie ogarnąć.

Rozumiem, że jest to jakaś forma bezpośredniego wsparcia? Ale czy w MAGu zostaje dużo więcej pieniędzy, niż jeśli kupię to samo w Świecie Książki? I serio pytam, bez ironii, bo zdaje się, że zyski nie wystarczają na zatrudnienie dodatkowej osoby do obsługi przesyłek, stąd jest jak jest.


Sympatia do wydawnictwa, swego rodzaju zwyczaj, gwarancja nieuszkodzonego towaru, dobre (nie najlepsze, ale to nieważne) ceny.

AM - 13:59 14-07-2022
asymon pisze:Rozumiem, że jest to jakaś forma bezpośredniego wsparcia? Ale czy w MAGu zostaje dużo więcej pieniędzy, niż jeśli kupię to samo w Świecie Książki? I serio pytam, bez ironii, bo zdaje się, że zyski nie wystarczają na zatrudnienie dodatkowej osoby do obsługi przesyłek, stąd jest jak jest.


W normalnej sytuacji nie do końca. Pierwszym problemem są zawirowania produkcyjne związane z nietypową sytuacją. Drugim przeprowadzka na początku roku. Właściwie od tamtego czasu nie udało nam się wejść w żadną promocję bez "bagażu" zamówień z poprzednich promocji. Teraz powinno się to zmienić i znacząco wpłynąć na skrócenie czasu oczekiwania na zamówienia. Oczywiście, jeśli książki będą trafiały do nas na 14 dni przed premierą (a nie w dniu premiery czy kilka dni po niej), jak planujemy.

Bibi King - 14:36 14-07-2022
asymon pisze:Rozumiem, że jest to jakaś forma bezpośredniego wsparcia? Ale czy w MAGu zostaje dużo więcej pieniędzy, niż jeśli kupię to samo w Świecie Książki?

AM kiedyś wyjaśniał, że:

1. pieniędzy faktycznie dostają nieco więcej, bo część narzutów odpada,

ale ze względu na stosunkowo niewielką skalę takiego handlu bezpośredniego ważniejsze jest jeszcze coś innego:

2. pieniądze dostają OD RAZU (zamiast czekać na rozliczenie po 60 czy 90 dniach, czy ile tam teraz jest w branży)

Mogło się coś zmienić, bo to stara sprawa, ale nie sądzę.

Dracos - 14:58 14-07-2022
Shedao Shai pisze:Sympatia do wydawnictwa, swego rodzaju zwyczaj, gwarancja nieuszkodzonego towaru, dobre (nie najlepsze, ale to nieważne) ceny.


Absolutnie się zgadzam dodałbym jeszcze że dla mnie kiedy dotrze paczka nie jest tak ważne jak to że zawsze docierają do mnie książki w stanie idealnym. Chociaż czasem, się zdziwię na sms'a że jakaś paczka do mnie idzie bo już dawno o niej zapomniałem ;)

asymon - 15:27 14-07-2022
Bibi King pisze:AM kiedyś wyjaśniał, że:
2. pieniądze dostają OD RAZU (zamiast czekać na rozliczenie po 60 czy 90 dniach, czy ile tam teraz jest w branży)


OK, i to dla mnie konkretny argument. Myślałem, że skoro ŚK jest w tej samej platformie wydawniczej co MAG, to mają jakoś to lepiej (dla wydawców) rozwiązane... Ja z kolei mam księgarnię ŚK po drodze, a nie kupuję tyle papieru, żeby łapać się na miesięczne promocje.

nosiwoda - 15:28 14-07-2022
Whoresbane pisze:
nosiwoda pisze:Nie ucz ojca dzieci robić :D


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dobra chyba dostał już nauczkę :D

Ależ możecie się śmiać, zasłużyłem :) Mogłem przecież poczekać na odpowiedź na maila...
Dodatkowym argumentem za kupowaniem u źródła jest to, że zbieram punkty lojalnościowe, które już kilka razy wymieniłem na książki. A że na czasie mi nie zależy, to i opóźnienia nie odstręczają.

jezzo - 19:44 14-07-2022
Janusz S. pisze:Opóźnienia są powszechne w każdym biznesie, zwłaszcza w tak niespokojnych czasach. Gdy byłem młody i głupi takie rzeczy mnie też drażniły, ale czym się tu przejmować gdy na półkach mam już kilkaset zaległych, nieprzeczytanych książek? Co za różnica kiedy wyjdą kolejne... :angel:

+2

nosiwoda pisze:Napisałem maila z pytaniem o wyjaśnienie. I uwaga, teraz będzie SPROSTOWANIE, żebyście wszyscy mogli się pośmiać ze mnie :D
Otóż ja tego zamówienia z 22 maja, od 22 maja nie opłaciłem.
Ba dum pshhhh!
Teraz możecie się śmiać:

Witaj w klubie,już to przerabiałem, przy czym mi na szczęście zamówienia nie anulowali. Aż sobie odświeżyłem mój mail przy jakimś zamówieniu z 2019, aby się pośmiać z siebie, w którym napisałem:

"Dzień Dobry,
Państwo zamierzają kiedyś wysłać to zamówienie? Minęło już ponad 15 dni roboczych, nie mówiąc już o tym, że od premiery Zemsty minęło już ponad 10 dni, a zamawiając u wydawcy raczej oczekiwałbym książki w dniu premiery albo nawet dzień wcześniej.
Pozdrawiam"

I zostałem szybciutko zgruzowany przez MAGa:

"Dzień dobry,
realizujemy zamówienia, które sa opłacone. Pana zamówienie nie jest.
serdecznie pozdrawiamy"

Sklep MAGa to najpewniejsza księgarnia z jakiej korzystam (i najlepsza pod względem stanu dostarczanych książek), także jak paczka nie dochodzi to raczej nie wina MAGa.

nosiwoda - 09:40 15-07-2022
Mnie też odpowiedzieli "Realizujemy zamówienia opłacone" :D

Ale potem, kiedy się pokajałem, szybciutko odwiesili, więc mogłem tylko opłacić, bez kombinowania.

ASX76 - 10:35 15-07-2022
jezzo pisze:
Janusz S. pisze:Opóźnienia są powszechne w każdym biznesie, zwłaszcza w tak niespokojnych czasach. Gdy byłem młody i głupi takie rzeczy mnie też drażniły, ale czym się tu przejmować gdy na półkach mam już kilkaset zaległych, nieprzeczytanych książek? Co za różnica kiedy wyjdą kolejne... :angel:

+2No jasne, może być i za 20 lat... :lol:

jezzo - 11:18 15-07-2022
Masz rację, powinno być +20 :)

Dracos - 15:02 15-07-2022
jezzo pisze:"Dzień Dobry,
Państwo zamierzają kiedyś wysłać to zamówienie? Minęło już ponad 15 dni roboczych, nie mówiąc już o tym, że od premiery Zemsty minęło już ponad 10 dni.Wtedy to były czasy, można się było awanturować po 15 dniach roboczych, teraz mija dobre 30 i większość przyjmuje to na miękko :)

toto - 16:17 15-07-2022
Zamawiam, płacę, a za miesiąc czy dwa wyskakuje powiadomienie, że paczka została wysłana. Nie żebym się czepiał - moje paczki zawsze były nadawane zgodnie z informacją w zamówieniu, nie miałem opóźnień - traktuję to trochę jako miłą niespodziankę od mnie z przeszłości.

romulus - 16:50 18-07-2022
Jakimś dziwnym trafem kupiłem tę powieść dobrych kilka dni przed premierą. Kiedy przeczytałem info, że "premiera dziś" to wróciłem do stertki książek do recenzji, aby się przekonać, czy aby na pewno kupiłem dobrą, a nie kolejny egzemplarz "Przestrzeni...".

Kato Starszy - 11:17 20-07-2022
I znowu Arka Odkupienia została przesunięta w ŚK i blokuje mi całą paczkę... Tym razem do 29.07
Czy MAG mógłby wreszcie się ogarnąć i skończyć z wydawniczym dziadostwem? Nie dość, że papier między okładkami przypomina coraz bardziej toaletowy, to w dodatku nawet drugiego i trzeciego terminu wydania nie potrafią dotrzymać.

Luc du Lac - 17:25 23-07-2022
ale że o co ci chodzi ?
ja wczoraj dostałem info że Arka do mnie leci (a zamawiałem "dopiero" 7.7)

Komentuj


Artykuły

Pasje mojej miłości


 Ekshumacja aniołka

 Śniadanie wdowy, opowiadanie ze zbioru "Upiory XX wieku"

 Wywiad z R.J. Barkerem

 "Kraina Lovecrafta" - książka a serial

Recenzje

Chakraborty, S.A. - "Imperium złota"


 Holdstock, Robert - "Las ożywionego mitu"

 Dick, Philip K. - "Radio Wolne Albemuth"

 LaValle, Victor - "Odmieniec"

 Maszczyszyn, Jan - "Broilia"

 Jimenez, Simon - "Ptaki, które zniknęły"

 Hawkins, Scott - "Biblioteka na górze Opiec"

 Cummings, Sean - "Cowboy Bebop. Requiem dla Czerwonej Planety"

Fragmenty

 Holdstock, Robert - "Las ożywionego mitu"

 Miela, Agnieszka - "Grzechy ojców"

 Simak, Clifford D. - "Czas jest najprostszą rzeczą"

 Dick, Philip K. - "Radio Wolne Albemuth"

 Masterton, Graham - "Manitou"

 Heuvelt, Thomas Olde - " Echo"

 Asimov, Isaac - "Prądy przestrzeni"

 Crichton, Michael - "Park Jurajski"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2022 nast.pl     RSS      RSS