NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Masterton, Graham - "Ludzie cienia"

LaValle, Victor - "Ballada o Czarnym Tomie"

Ukazały się

Galina, Maria - "Przesilenie"


 Jefremow, Iwan - "Gwiezdne okręty"

 Flannery, Peter A. - "Decimus Fate i talizman marzeń"

 Szostak, Wit - "Szczelinami"

 Mammay, Michael - "Kolonia"

 Insole, Colin - "Epifanie"

 antologia - "Opowieści niesamowite z Hispanoameryki"

 antologia - "Gdy Ziemia miała nas dość"

Linki

2022-04-27 06:56:29 Potężna dawka MAG-icznej grozy

Dzisiaj za sprawą wydawnictwa Mag ukazało się pięć książek z kolekcji poświęconej szeroko rozumianemu horrorowi i grozie.

Książki objęte są patronatem Katedry.

9 czerwca 1865 roku Charles Dickens – najsłynniejszy i najpopularniejszy powieściopisarz na świecie, będący u szczytu sławy i zdolności twórczych – jadąc pociągiem do Londynu w towarzystwie swojej potajemnej kochanki, przeżył katastrofę kolejową, która na zawsze zmieniła jego życie.

Czy po tym wypadku zaczął prowadzić mroczne podwójne życie? Czy conocne eskapady do najohydniejszych londyńskich slumsów i nasilająca się obsesja na punkcie ukrytego przed światem podziemnego Londynu, trupów, grobowców, morderstw, palarni opium i rozpuszczania zwłok w dołach z wapnem były tylko przejawem zwykłej pisarskiej ciekawości, czy jednak czymś znacznie bardziej przerażającym?

Podobnie jak w "Terrorze", Dan Simmons w sposób nienaganny sięga po prawdziwą historię, by na jej bazie snuć fantastycznie wciągającą i budzącą grozę opowieść. Oparty na faktach z życia Charlesa Dickensa i opowiedziany przez Wilkiego Collinsa (przyjaciela Dickensa, częstego współpracownika, a także potajemnego rywala kojarzącego się z mozartowskim Salierim) "Drood" zgłębia nierozwikłane tajemnice ostatnich lat życia pisarza, a także, być może, odsłania sekret ostatniego, niedokończonego dzieła Dickensa, "Tajemnicy Edwina Drooda". Mrożący krew w żyłach, niedający się zapomnieć i absolutnie oryginalny – "Drood" to Dan Simmons w szczytowej formie.


Wydawnictwo: Mag
Kolekcja: Horror
Tytuł oryginału: Drood
Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec i Wojciech Szypuła
Data wydania: 27 Kwiecień 2022
Wydanie: II
ISBN: 978-83-67023-06-1
Oprawa: twarda
Liczba stron: 816
Cena: 59,00 zł
Rok wydania oryginału: 2009

Kiedy Kline zostaje uprowadzony przez mroczną sektę, której członkowie wierzą, że poprzez amputacje przybliżają się do Boga, otrzymuje zadanie znalezienia zabójcy ich przywódcy. Czy zdąży odkryć prawdę i się ocalić? Czy zgodzi sie przyjąć rolę proroka? A może wszystkiemu, co zobaczył, zgotuje zagładę w iście biblijnej skali?

Wydawnictwo: Mag
Kolekcja: Horror
Tytuł oryginału: Last Days
Data wydania: 27 Kwiecień 2022
ISBN: 978-83-67023-07-8
Oprawa: twarda
Liczba stron: 208
Cena: 39,00 zł
Rok wydania oryginału: 2009

Bóg, który zaginął.
Biblioteka, która kryje w sobie sekrety wszechświata.
Kobieta, która w nawale zajęć nie dostrzega, że traci serce.

Carolyn nie różni się zbytnio od innych ludzi. Lubi guacamole, papierosy i steki. Umie korzystać z telefonu. Ubrania bywają kłopotliwe, ale wszyscy chwalą jej zestawienie świątecznego swetra ze złotymi szortami kolarzówkami. Ostatecznie, kiedyś też była zwyczajną Amerykanką. Oczywiście było to dawno temu. Zanim zginęli jej rodzice. Zanim wraz z innymi została przygarnięta przez człowieka, którego nazywali Ojcem. Od tego czasu Carolyn rzadko miewała okazję, żeby gdzieś się wyrwać, bo wraz z adopcyjnym rodzeństwem wychowywała się według pradawnych zasad Ojca. Ucząc się z ksiąg w Bibliotece, poznawali część tajemnic jego mocy. I czasami zastanawiali się, czy ich okrutny opiekun nie jest przypadkiem Bogiem. Teraz Ojciec zaginął - może nawet nie żyje - i Biblioteka, kryjąca w sobie jego sekrety, stoi niestrzeżona. A wraz z nią władza nad całym Stworzeniem. Podczas gdy Carolyn zbiera narzędzia, niezbędne do czekającej ją bitwy, inni groźni przeciwnicy również szykują się do walki. A każdy z nich dysponuje mocami o wiele przewyższającymi jej własne. Ale Carolyn to przewidziała. I ma plan. Niestety w wojnie o zostanie nowym Bogiem zapomniała, by chronić to, co czyni ją człowiekiem.

"Biblioteka na Górze Opiec", pełna niezapomnianych bohaterów i szokujących zwrotów akcji, jest jednocześnie przerażająca i prześmieszna, niesamowicie obca i rozdzierająco ludzka, porywająco wizjonerska i mrożąca krew w żyłach. To znakomity debiut nowego ważnego twórcy fantasy.


Wydawnictwo: Mag
Kolekcja: Horror
Tytuł oryginału: The Library At Mount Char
Data wydania: 27 Kwiecień 2022
ISBN: 978-83-67023-41-2
Oprawa: twarda
Liczba stron: 416
Cena: 45,00 zł
Rok wydania oryginału: 2015

Ojciec Apollo Kagwy zniknął, kiedy ten był jeszcze dzieckiem. Zostawił po sobie tylko nawracające koszmary senne i kartonowe pudło z napisem Improbabilia. Dziś Apollo odnosi sukcesy w zawodzie antykwariusza, założył też własną rodzinę – po tym jak zakochał się w bibliotekarce imieniem Emma, ożenił się z nią i doczekali się dziecka. Nic, tylko żyć długo i szczęśliwie. Jednakże w miarę jak stopniowo wpadają w koleiny rodzicielstwa, narastające zmęczenie i codzienne troski odciskają na nich swoje piętno. Emma pomału staje się coraz bardziej nieobliczalna, aż wreszcie pewnego dnia dopuszcza się rzeczy absolutnie niewyobrażalnej i Apollo wyrusza w szaloną, fantastyczną podróż po baśniowym Nowym Jorku w poszukiwaniu żony i syna, których już nie poznaje. Znakomita powieść na nasze pełne niepokojów czasy opowiada o rodzicielstwie, miłości (w jej najbardziej pierwotnej i brutalnej postaci) i – ostatecznie – człowieczeństwie.

„Hipnotyzujące, monumentalne dzieło“ Marlon James

„Jeżeli chcesz pisać o potworach, warto pisać jak anioł“ New York Times


Wydawnictwo: Mag
Kolekcja: Horror
Tytuł oryginału: The Changeling
Data wydania: 27 Kwiecień 2022
ISBN: 978-83-67023-40-5
Oprawa: twarda
Liczba stron: 368
Cena: 45,00 zł
Rok wydania oryginału: 2017

Ludzie przybywają do Nowego Jorku w poszukiwaniu magii i nic ich nie przekona, że jej tam nie ma.
Charles Thomas Tester żyje z naciągania frajerów. Kantuje mieszkańców Harlemu, Flushing Meadow i Red Hook, żeby zapewnić sobie i ojcu dach nad głową i coś do jedzenia. Wie, że odpowiednio dobrany garnitur potrafi rzucić silny czar, a futerał na gitarę zapewnia mu niewidzialność. Zdaje sobie również sprawę, że wypisana na jego skórze klątwa przyciąga uwagę zamożnych białych i posłusznych im gliniarzy. Kiedy jednak dostarcza okultystyczną książkę samotnej czarownicy mieszkającej w sercu Queens, otwiera drzwi do królestwa prawdziwej magii i przyciąga uwagę istot, których lepiej byłoby nie budzić. W Brooklynie zanosi się na burzę, która może pochłonąć świat. Czy Czarny Tom dożyje chwili, w której burza się rozpęta?

Osadzona w Nowym Jorku czasów Jazz Age nowelka LaValle'a o czarownikach i kanciarzach to doskonały przykład na to, jak może – i powinna – wyglądać weird fiction. – Laird Barron, autor The Beautiful Thing That Awaits Us All

Tętniąca gniewem, pisana z pasją. – The New York Times Book Review


Wydawnictwo: Mag
Kolekcja: Horror
Tytuł oryginału: The Ballad of Black Tom
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Data wydania: 27 Kwiecień 2022
ISBN: 978-83-67023-44-3
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Cena: 25,00 zł
Rok wydania oryginału: 2016

Dodał: Tigana

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Montgomery - 10:26 27-04-2022
Czy Ballada o Czarnym Tomie to książka dostępna tylko w sklepie Maga? We wszystkich pozostałych księgarniach są tylko ebooki.

Whoresbane - 10:29 27-04-2022
Tak, tylko sklep MAGa

ASX76 - 10:46 27-04-2022
No, przynajmniej na razie ;)
I ma to sens :)

asymon - 11:23 27-04-2022
Tylko się nie zdziwcie, bo "Ballada" to rzecz dość krótka. W oryginale ~150 stron, ciekawe jak składaczom wydawnictwa udało się zejść poniżej setki.

Haribo - 11:41 27-04-2022
Przeczytałem fragment "Biblioteki na górze Opiec". Nie wiem, czy dałbym radę przeczytać całą książkę. Raczej nie moje klimaty. Za to "Dni ostatnie" powinny wejść gładko, ale ja mam duży sentyment do kryminałów noir. Na razie z tej serii wezmę tylko Simmonsa i Evensona.

Whoresbane - 11:43 27-04-2022
asymon pisze:Tylko się nie zdziwcie, bo "Ballada" to rzecz dość krótka. W oryginale ~150 stron, ciekawe jak "składaczom" wydawnictwa udało się zejść poniżej setki.


Wg Empiku angielska wersja Czarnego Toma ma 154 strony w formacie ~20x13 cm (tak jak obecnie wydawany jest Pratchett w kioskach) więc to mały format w porównaniu do MAGowego 22x14.

Obłęd - 14:47 27-04-2022
Haribo pisze:Przeczytałem fragment "Biblioteki na górze Opiec". Nie wiem, czy dałbym radę przeczytać całą książkę. Raczej nie moje klimaty.


A coś więcej? Co Ci tam nie podeszło?

Haribo - 16:08 27-04-2022
@Obłęd Po prostu spodziewałem się czegoś innego. Na ebookpoint są darmwoe fragmenty, więc możesz się samemu przekonać, czy Ci to pasi.

https://ebookpoint.pl/ksiazki/biblioteka-na-gorze-opiec-scott-hawkins,e_2oxr.htm

Komentuj


Artykuły

Pasje mojej miłości


 Ekshumacja aniołka

 Śniadanie wdowy, opowiadanie ze zbioru "Upiory XX wieku"

 Wywiad z R.J. Barkerem

 "Kraina Lovecrafta" - książka a serial

Recenzje

Szostak, Wit - "Szczelinami"


 Buehlman, Christopher - "Czarny Język"

 Abercrombie, Joe - "Mądrość tłumu"

 Kristoff, Jay - "Wampirze cesarstwo"

 Ciszewski, Marcin - "Most we mgle"

 Maas, Sarah J. - "Dwór Srebrnych Płomieni"

 Czarnecki, Piotr - "Reder '44"

 Pynchon, Thomas - "V"

Fragmenty

 King, Stephen & Chizmar, Richard - "Ostatnia misja Gwendy"

 Chakraborty, S.A. - "Imperium złota"

 Maszczyszyn, Jan - "Broilia"

 Clift, Bethany - "Ostatnia na imprezie"

 Novik, Naomi - "Ostatni absolwent"

 Asimov, Isaac - "Gwiazdy jak pył"

 Masterton, Graham - "Ludzie cienia"

 Shusterman, Jarrod & Neal - "Roxy"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2022 nast.pl     RSS      RSS