NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Russell, Eric Frank - "Osa"

Dick, Philip K. - "Opowiadania najlepsze" (Wehikuł Czasu)

Ukazały się

Haladyn, Krzysztof - "Horda"


 Douglas, Ian - "Star Carrier. Gwiezdni bogowie"

 Larson, B.V. - "Świat Ludzi"

 Gunia, Wojciech - "Złe wszechświaty"

 Merritt, Abraham - "Stalowe monstrum"

 Kres, Feliks W. - "Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój" (Fabryka Słów)

 antologia - "Szaleństwo Cthulhu"

 Kristoff, Jay - "Wampirze cesarstwo"

Linki

2021-11-21 17:58:37 Horror x 6

Dom Horroru wypuścił na rynek sześć nowych pozycji:John Everson i Tomasz Czarny, dobrze znani twórcy literatury grozy połączyli siły, aby razem stworzyć niesamowity zbiór opowiadań.

Sekrety to piętnaście opowiadań i napisana wspólnie nowela pt. „Przybądź, Malphusie” osadzona w uniwersum demonów Johna Eversona, znanym z jego pierwszych powieści. Ich wspólny zbiór opowiadań to owoc międzynarodowej współpracy. Dowód na to, że literacki horror nie ma barier ani granic…

Wejdź do ich świata i zakosztuj prawdziwego przerażenia!


Wydawnictwo: Dom Horroru
Data wydania: 15 Listopad 2021
Oprawa: miękka
Liczba stron: 270
Cena: 37,00 złInspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść, nawiązująca do grozy wiktoriańskiej.

Nowa Zelandia, XIX wiek. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie Clarissa, młoda arystokratka, a zarazem jedyny mieszkaniec domu na owianym złą sławą Kalmarowym Wzgórzu. Thomas, brat Clarissy, próbuje rozwikłać tajemnicę jej śmierci. Sir Elthorn odkrywa niepokojące powiązania zmarłej z Maorysami, a także osobliwy, pokryty sztuką Polinezji fortepian, który pół wieku wcześniej przyczynił się do tragicznych wypadków na statku "Eleonora" płynącego w kierunku wyspy. Dalsze śledztwo prowadzi go aż na pustynię Karru i do Aleksandrii. W podróży towarzyszy mu młoda muzułmanka francuskiego pochodzenia. Dziewczyna, ukrywa przerażający sekret, a korytarze ekspresu Aleksandria-Kair wkrótce spłyną krwią...


Wydawnictwo: Dom Horroru
Data wydania: 15 Listopad 2021
Oprawa: miękka
Liczba stron: 313
Cena: 37,00 złDom Hildretha. W księżycową noc wczesnej wiosny dwadzieścia siedem osób wchodzi do przypominających labirynt korytarzy rezydencji, by wziąć udział w orgii o iście diabolicznej skali, jakiej nie da się wprost opisać. Jednego za drugim, dwudziestu sześciu z uczestnikówzarżnięto w tym miejscu. Ciała dwudziestej siódmej osoby nigdy nie odnaleziono.

DOM GRZECHU

Wrzaski ucichły, a krew wyschła, ale dom pełen duchów pozostał... czekając.

DOM PIEKŁA

Witajcie w rezydencji zbudowanej w samym sercu piekieł.

DOM CIAŁA

Gdzie świątynią zła jest twoja własna cielesność...

„Jedna z najlepszych powieści grozy roku. Edward Lee w najwyższej formie”
–Horror Fiction Review

„Lee to specjalista od przekraczania granic”
–Fangoria


Wydawnictwo: Dom Horroru
Tytuł oryginału: Flesh Gothic
Tłumaczenie: Marek Grzywacz
Data wydania: 25 Listopad 2021
Oprawa: miękka
Liczba stron: 413
Cena: 37,00 zł
Rok wydania oryginału: 2004W 1903 roku w dwóch najbardziej znanych i najbardziej osobliwych nocnych klubach paryskiego Montmartre – Cabaret du Néant oraz Cabaret l’Enfer – dochodzi do serii spotkań pomiędzy młodym Austriakiem zafascynowanym tematyką funeralną oraz angielskim szlachcicem, któremu nieobce są zjawiska nadprzyrodzone i spirytyzm. Jedna z ich rozmów przeradza się w propozycję wzięcia udziału w pewnym tajemniczym eksperymencie, którego celem byłoby ostateczne wyjaśnienie najbardziej interesujących kwestii dotyczących świata pozamaterialnego.

Kilka lat wcześniej, podczas „Exposition universelle” w stolicy Francji, berliński naukowiec poznaje polskiego wynalazcę, który proponuje mu wspólne dokończenie budowy dziwacznej maszyny, nie informując go jednak o jej właściwym przeznaczeniu. Żaden z bohaterów nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego życie zostanie naznaczone wielką, osobistą tragedią.

"Ogród konających dusz" to powieść garściami czerpiąca z literatury niepokojąco-niesamowitej, nawiązując pod względem stylistycznych rozwiązań do gotycyzmu. Jest nie tylko próbą odpowiedzi na pytanie, czy szaleństwo w dążeniu do realizacji rzeczy z pozoru niemożliwej jest drogą ku zatraceniu jednostki, lecz również, czy zaawansowana technika może być kluczem w zrozumieniu i poznaniu tego, co dla człowieka nieznane i tajemnicze.


Wydawnictwo: Dom Horroru
Data wydania: Listopad 2021
Oprawa: twarda
Liczba stron: 369
Cena: 39,00 złDwójka nowych znajomych postanawia rzucić wszystko w i wyjechać w Bieszczady. Szybko jednak okazuje się, że ich podróż niewiele będzie miała wspólnego z sielankowymi feriami. Intensywne opady śniegu zmuszają bohaterów do zatrzymania się w przypadkowym pensjonacie, w którym, wbrew zapewnieniom właścicieli, najwyraźniej wcale nie są jedynymi gośćmi… Tomasz i Natalia staną twarzą w twarz ze swoimi najgorszymi lękami – tylko po to, by przekonać się, że w obliczu prawdziwej grozy są one zaledwie dziecinną igraszką.

Wydawnictwo: Dom Horroru
Data wydania: 15 Listopad 2021
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 251
Cena: 39,00 zł"Nie wolno Wam wyjść z pokoju dziecięcego. Jeśli to zrobicie, najpewniej umrzecie.”

Tick i Polly nigdy nie mieli okazji spotkać swoich rodziców. Dzielą z nimi ten sam dom, śnią o nich każdej nocy, są krwią z ich krwi i ciałem z ich ciała, a jednak z jakiegoś powodu, odkąd się urodzili, ich rodzice nie znaleźli nigdy czasu, by choć raz ich odwiedzić. Żyjąc w ciemnym pokoiku ogromnej i zniszczonej posiadłości rodziców, dzieci tęsknią za dniem, gdy wreszcie będą mogły po raz pierwszy przytulić się do swej kochającej matki... Wydaje im się że ta chwila nigdy nie nastąpi. Martwią się, że rodzice już dawno o nich zapomnieli.

Kiedy maszyneria dostarczająca im pożywienie i wodę przestaje działać, dzieci zmuszone są znaleźć wyjście z pokoju dziecięcego i odnaleźć rodziców. Lecz reszta domu jest o wiele większa i dziwniejsza niż to sobie wyobrażały. Ciągnące się labirynty ciemnych korytarzy zdają się nie mieć końca, w każdym kącie czają się jakieś zdeformowane stwory, a w opuszczonych magazynach poniewierają zwłoki od dawna zmarłych dzieci. Każda minuta od chwili opuszczenia jest nieustanną walką o przeżycie. Kolejne pomieszczenia objawiają tajemnice dotyczące ich przeszłości i świata w którym przyszło im żyć, w nadziei, że kiedyś zobaczą swoich rodziców.


Wydawnictwo: Dom Horroru
Tytuł oryginału: Quicksand House
Tłumaczenie: Kornel Mikołajczyk
Data wydania: 15 Listopad 2021
Oprawa: miękka
Liczba stron: 270
Cena: 37,00 zł
Rok wydania oryginału: 2013

Dodał: Tigana

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Whoresbane - 18:07 21-11-2021
Zwyczajowo pomijam takie newsy, zwykle okładki do bani jak ta od ruchomych piasków, zwykle okładka miękka albo opis nie zachęca.

A tu o dziwo "Dom Ciała" ma wszystko, ciekawy opis, śliczna okładka i twarda oprawa. Poszukam!

Whoresbane - 18:17 21-11-2021
Wszedłem na stronę Domu Horroru i "Dom Ciała" ma miękką oprawę...

Tigana - 18:27 21-11-2021
Kiedy książka była wpisywana do naszego katalogu pewnie była informacja o twardej. Cena też była wyższa. Inna sprawa, że DH wydaje czasem część nakładu w twardej.

nosiwoda - 10:01 22-11-2021
John Everson i Tomasz Czarny, dobrze znani twórcy literatury grozy

Aha.

Choć w sumie to dobrze wiedzieć, że do naszego getta zapuka czasem ktoś z jeszcze mniejszego i bardziej niszowego getta.

Shedao Shai - 10:19 22-11-2021
nosiwoda pisze:
John Everson i Tomasz Czarny, dobrze znani twórcy literatury grozy

Aha.

Choć w sumie to dobrze wiedzieć, że do naszego getta zapuka czasem ktoś z jeszcze mniejszego i bardziej niszowego getta.


To prawda. Obserwuję to getto od jakichś 1,5 roku i raz, potwierdzam że ci panowie są znani w owym getcie (zresztą p. Czarny to właściciel wydawnictwa Dom Horroru xD), dwa: getto jest mocno niszowe i po jakimś czasie człowiek zaczyna już rozpoznawać większość komentujących i pytających na fanpage'ach kilku wydawnictw, bo to ta sama pula ludzi. Wydawcy, autorzy, korektorzy i inni współpracownicy wydawców oraz grupka rzeczywistych fanów. Wesoło, ale i też fajnie, bo jest bardzo dobry kontakt na linii czytelnicy-wydawnictwo i lobbowanie za jakimiś tytułami jest dużo skuteczniejsze :)

nosiwoda - 10:22 22-11-2021
Czyli piszesz, że macie tam więcej niż jednego ASXa? :shock: To faktycznie prawdziwy Dom Horroru.

ASX76 - 10:24 22-11-2021
Shedao Shai pisze:Wesoło, ale i też fajnie, bo jest bardzo dobry kontakt na linii czytelnicy-wydawnictwo i lobbowanie za jakimiś tytułami jest dużo skuteczniejsze :)


Skoro jest tam tak różowo, to "zallobuj" Pan za horrorami Christophera Buehlmana! Ciekawe co powiedzą :wink:

Shedao Shai - 10:44 22-11-2021
nosiwoda pisze:Czyli piszesz, że macie tam więcej niż jednego ASXa? :shock: To faktycznie prawdziwy Dom Horroru.


Nie no, aż tak źle to nie jest. Człowiek kulturalnie prosi, przypomni się parę razy i czasem to zadziała. Zero spamu :wink:


ASX76 pisze:
Shedao Shai pisze:Wesoło, ale i też fajnie, bo jest bardzo dobry kontakt na linii czytelnicy-wydawnictwo i lobbowanie za jakimiś tytułami jest dużo skuteczniejsze :)


Skoro jest tam tak różowo, to "zallobuj" Pan za horrorami Christophera Buehlmana! Ciekawe co powiedzą :wink:


W pierwszym momencie chciałem powiedzieć: sam se zalobbuj, ale potem uświadomiłem sobie, co bym zrobił tym biednym wydawcom: wypuściłbym na nich potwora, którego nawet zahartowani fani horroru mogliby nie znieść :mrgreen:

A tak na serio, to nie wiem kto to zacz Buehlman więc motywacja zerowa. No i pamiętaj, że to często są wydawnictwa niszowe, więc i budżet ograniczony.

Shedao Shai - 10:55 22-11-2021
Aha, i przez to wszystko zapomniałem, po co tu przyszedłem.

@Whoresbane: odpuść sobie "Dom ciała". Ja wiem, że ładny, że opis ciekawy itd., ale twórczość Lee jest tylko dla bardzo specyficznego targetu, który lubi czasem potaplać się w popkulturowej kupie z ostrym zacięciem horrorowym. Nie wydajesz mi się takim gościem. Lee pisze ogólnie literaturę bardzo niskich lotów; taki miks gore i pornosa.

PS. "Dom..." wyszedł i w twardej i w miękkiej. Oni robią to tak, że najpierw do sprzedaży idzie twarda, szybki soldout, potem (jakoś z miesiąc, może dwa?) czas na miękką. Twarda już się rozeszła, ale uwaga - warto obserwować fanpage wydawnictwa, bo czasem robią jakieś porządki magazynowe i rzucają po parę egzemplarzy takich wyprzedanych nakładów. No i jeśli komuś zależy, warto też napisać bezpośrednio do nich, może mają coś zachomikowanego.

Whoresbane - 11:08 22-11-2021
Shedao Shai pisze:miks gore i pornosa


Nie chcę więcej wiedzieć :lol: Tym bardziej jak się twarda rozeszła

Shedao Shai - 11:13 22-11-2021
Whoresbane pisze:
Shedao Shai pisze:miks gore i pornosa


Nie chcę więcej wiedzieć :lol: Tym bardziej jak się twarda rozeszła


Powinienem otworzyć jakiś klub wsparcia dla książkoholików: @OszczedzajPieniadzeZShedao :mrgreen:

ASX76 - 15:52 22-11-2021
Shedao Shai pisze:
W pierwszym momencie chciałem powiedzieć: sam se zalobbuj, ale potem uświadomiłem sobie, co bym zrobił tym biednym wydawcom: wypuściłbym na nich potwora, którego nawet zahartowani fani horroru mogliby nie znieść :mrgreen:

A tak na serio, to nie wiem kto to zacz Buehlman więc motywacja zerowa. No i pamiętaj, że to często są wydawnictwa niszowe, więc i budżet ograniczony.


1. Nie taki ASX straszny, jak go malują ;)

2. A to proszę bardzo, Pan patrz i płacz -->

https://www.amazon.com/gp/product/04252 ... ativefic05

https://www.amazon.com/gp/product/19370 ... ativefic05

MAG wyda jego powieść fantasy, ale horrorów nie ruszy :cry:

El Lagarto - 20:41 22-11-2021
W "Głosie morza" chodzi o jakąś tajemniczą "pustynię Karru", czy to literówka i powinno być "pustynię Kairu"?

Bibi King - 21:00 22-11-2021
Też się zastanawiam, takie to nawet quasi-logiczne, ale w sumie czym miałaby być "Pustynia Kairu"? Kair - chyba nawet w tej powieści - nie jest pustynią, nie posiada też żadnej pustyni na własność. Może "pustynia wokół Kairu"?

El Lagarto - 21:54 22-11-2021
Nie byłem w Egipcie, ale o ile wiem przedmieścia Kairu sięgają pustyni. Tak, "pustynia wokół Kairu" na pewno brzmiałaby lepiej, tyle że nie wiemy co autor opisu miał na myśli.

historyk - 08:14 23-11-2021
El Lagarto pisze:W "Głosie morza" chodzi o jakąś tajemniczą "pustynię Karru", czy to literówka i powinno być "pustynię Kairu"?

Przecież w blurbie nie ma mowy, żeby owo Karru było w Egipcie, akcja toczy się w różnych krajach. A pustynia/półpustynia Karru jest w południowej Afryce (RPA).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

El Lagarto - 12:46 23-11-2021
Czyli pustynia Karru istnieje... Człowiek uczy się całe życie :-)
Mimo wszystko na końcu blurba jest mowa o pociągu Aleksandria-Kair, zatem niewykluczone, że jednak jest to literówka.

Obyśmy wszyscy tylko takie problemy mieli w życiu...

Bibi King - 12:59 23-11-2021
Ja akurat byłem w Kairze, rzeczywiście sięga pustyni, chociażby w rejonie Gizy, ale jednak napisanie o "pustyni Kairu" to jak nazwanie Kampinosu "puszczą Warszawy".
Ale tak poza tym to historyk słusznie wskazuje, że Karru istnieje, a Lagarto - że opis książki i wzmianka o pociągu Kair-Aleksandria jednak mogą sugerować chochlik drukarski. Nie umieram z ciekawości, jak jest faktycznie, ale gdyby ktoś już sprawdził, niech da znać.

Komentuj


Artykuły

Śniadanie wdowy, opowiadanie ze zbioru "Upiory XX wieku"


 Wywiad z R.J. Barkerem

 "Kraina Lovecrafta" - książka a serial

 Sam Sykes - wywiad z autorem "Siedmiu czarnych mieczy"

 Wiedźmin Netfliksa: zachwyt czy rozczarowanie?

Recenzje

Tidhar, Lavie - "Ziemia nieświęta"


 Phillips, Helen - "Wizyta"

 Kiernan, Caitlín R. - "Czerwone drzewo"

 Majka, Paweł - "Familia"

 Stewart, George R. - "Ziemia trwa"

 Wierkin, Eduard - "Wyspa Sachalin"

 Brown, Liam - "Skóra"

 Maszczyszyn, Jan - "Chronometrus"

Fragmenty

 Chakraborty, S.A. - "Królestwo miedzi"

 Zhang, C Pam - "Ile z gór tych złota"

 Jabłoński, Witold - "Wanda"

 Kisiel, Marta - "Małe Licho i babskie sprawy"

 Dick, Philip K. - "Opowiadania najlepsze"

 Cetnarowski, Michał - "Gnoza"

 Wierkin, Eduard - "Wyspa Sachalin"

 Sykes, Sam - "Dziesięć Żelaznych Strzał"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2021 nast.pl     RSS      RSS