NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Esslemont, Ian Cameron - "Kamienny wojownik"

Swan, Richard - "Tyrania Wiary"

Ukazały się

Iglesias, Gabino - "Diabeł zabierze was do domu"


 Richau, Amy & Crouse, Megan - "Star Wars. Wielka Republika. Encyklopedia postaci"

 King, Stephen - "Billy Summers"

 Larson, B.V. - "Świat Lodu"

 Brown, Pierce - "Czerwony świt" (wyd. 2024)

 Kade, Kel - "Los pokonanych"

 Scott, Cavan - "Wielka Republika. Nawałnica"

 Masterton, Graham - "Drapieżcy" (2024)

Linki

2020-10-11 22:08:22 Prószyński i S-ka = klasyka przez duże K

W listopadzie nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się "Księga Drogi i Dobra" Ursuli K. Le Guin oraz "Piknik na skraju drogi i inne utwory" braci Strugackich.



Zachwycająca interpretacja jednej z najważniejszych ksiąg w dziejach ludzkości w mistrzowskim przekładzie Justyny Bargielskiej i Jerzego Jarniewicza.

"Księga Drogi i Dobra" powstała prawdopodobnie dwadzieścia pięć stuleci temu. Napisał ją ktoś, kto być może nazywał się Lao Tzu, a żył mniej więcej w tym samym czasie co Konfucjusz. Nic pewnego o tej "Księdze" powiedzieć nie sposób, poza tym, że to dzieło chińskie, bardzo stare, i że przemawia do czytelników na całym świecie, jakby je napisano zaledwie wczoraj.
Miałam wielkie szczęście, że odkryłam go w tak młodym wieku i mogłam żyć z jego księgą przez całe swoje życie.
Autorzy naukowych przekładów "Księgi Drogi i Dobra" jako podręcznika dla władców używają słownictwa, które podkreśla wyjątkowość taoistycznego "mędrca", jego męskość, władzę.
Ja zaś chciałam stworzyć wersję "Księgi" taką, która byłaby przystępna czytelnikom współczesnym, niewyrafinowanym, niesprawującym władzy, i być może też nie-męskim. Takim, którzy nie szukają ezoterycznych tajemnic, ale nasłuchują głosu przemawiającego wprost do duszy. Chciałabym, żeby zrozumieli, dlaczego tak bardzo kochano tę "Księgę" przez dwadzieścia pięć wieków.
(ze wstępu Ursuli K. Le Guin)

"Księga Drogi i Dobra" to wyjątkowa, niezwykle inspirująca poetycka interpretacja starożytnego tekstu stworzonego dwa i pół tysiąca lat temu przez twórcę taoizmu.
Według jej mądrości żadna z naszych cech nie różni się od cech doskonałego władcy, genialnego myśliciela czy wielkodusznego filantropa.
W tej przełomowej współczesnej interpretacji starożytnego klasyka Ursula Le Guin przedstawia uświęconą i zadziwiająco potężną filozofię chińskiego myśliciela.
Książka zawiera obszerne osobiste komentarze autorki, podkreślające wartość tekstu - zwłaszcza w naszych trudnych, niespokojnych czasach.
Przekładu tej mistrzowskiej interpretacji dokonali Justyna Bargielska i Jerzy Jarniewicz, a notę o autorce przetłumaczyła Kaja Gucio.

Spośród wielu tłumaczeń "Księgi Drogi i Dobra" wersja Ursuli K. Le Guin jest szczególnym skarbem. Prawdziwą rozkoszą.
Chianglian Al Huang, twórca fundacji Living Tao

Ursula K. Le Guin (1929-2018) - powieściopisarka amerykańska. Córka znanego antropologa Alfreda L. Kroebera (śladem panieńskiego nazwiska jest litera K po imieniu) i wywodzącej się z polskiej rodziny Krakowów badaczki indiańskiego folkloru i pisarki Theodore Kroeber. Wyniesiona z domu znajomość rytuałów, obrzędów i szamańskich praktyk, a także zainteresowanie i szacunek dla kulturowej odmienności i różnorodności wywarły duży wpływ na pisarstwo Le Guin, której utrzymana w konwencjach literatury science fiction i fantasy twórczość jest wysoko ceniona również poza kręgiem miłośników fantastyki. Jej powieściowy debiut, "Świat Rocannona" (1964, "Rocannon's World"), otwiera fantastycznonaukowy tzw. "cykl haiński" - należące doń powieści i opowiadania dzieją się w świecie przyszłości, w którym planety zasiedlone przez humanoidalnych przedstawicieli pradawnych cywilizacji Hain po tysiącleciach izolacji nawiązują wzajemne kontakty, tworząc galaktyczną Wspólnotę. Wybitnym osiągnięciem artystycznym Le Guin jest tetralogia fantasy o świecie "Ziemiomorza", na którą składają się "Czarnoksiężnik z Archipelagu" (1968, "A Wizard of Earthsea"), "Grobowce Atuanu" (1972, "The Tombs of Atuan"), "Najdalszy brzeg" (1972, "The Farthest Shore") oraz "Tehanu. Ostatnia księga Ziemiomorza", (1990, "Tehanu. The Last Book of Earthsea"). Prócz niezwykle sugestywnej wizji rzeczywistości, w której miejsce i funkcje zarezerwowane u nas dla nauki zajmuje magia, powieści te przynoszą interesujące portrety psychologiczne głównych bohaterów, a zwłaszcza bohaterek (pisarstwu Le Guin nieobce są umiarkowane tendencje feministyczne), a także niebanalne myślowe przesłania. Przez całą twórczość Le Guin przewija się wątek równoważących się przeciwieństw (światła i ciemności, dobra i zła, życia i śmierci); mądrość i dojrzałość w tworzonych przez nią światach opierają się na świadomości, że dopiero taka równowaga stanowi ideał pełni i warunek harmonijnego istnienia. Niewątpliwie w jej pisarstwie można odleźć wpływy Wschodu, szczególnie taoizmu, a także m.in. idee psychologii głębi Junga. Le Guin nie unikała problematyki społecznej, politycznej, o czym świadczą dwie jej książki, mające charakter literackich utopii: "Wydziedziczeni" i "Wracać wciąż do domu" (1985, "Always Coming Home") - powieść będącą wszechstronną panoramą życia i kultury stworzonej przez pisarkę ludzkiej nacji, zamieszkującej w odległej przyszłości dzisiejszą Kalifornię. Przeważająca część jej twórczości została przełożona na polski dzięki staraniom m.in. takich tłumaczy, jak St. Barańczak, P. Braiter, P.W. Cholewa, M. Dutkiewicz, L. Jęczmyk, A. Sylwanowicz, Z. Uhrynowska-Hanasz. Była wielokrotnie nagradzana, zdobyła po kilka nagród Hugo i Nebula, zaś jej książki są chętnie ekranizowane


Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tytuł oryginału: Lao Tzu: Tao Te Ching: A Book About the Way and the Power of the Way
Tłumaczenie: Kaja Gucio, Justyna Bargielska, Jerzy Jarniewicz
Data wydania: 24 Listopad 2020
ISBN: 978-83-8169-353-0
Oprawa: twarda
Format: 151mm x 231mm
Liczba stron: 276
Cena: 45,00 zł



Klasyka światowej fantastyki.

Arkadij i Borys Strugaccy to klasycy radzieckiego science fiction. Ich powieści doczekały się miana kultowych, przetłumaczono je na kilkadziesiąt języków, są regularnie wznawiane na całym świecie. Do Polski twórczość Strugackich dotarła w latach 70. XX wieku i szybko zyskała grono zagorzałych fanów, ze Stanisławem Lemem na czele.
Ich powieści dotykają zagadnień, które od wieków nurtowały ludzkość - Strugaccy pisali o roli człowieka w społeczeństwie, o tym, skąd się bierze zło i dobro, o mechanizmach władzy i jednostkach sprzeciwiających się totalitaryzmom. Ich powieści traktowały o absurdach biurokracji, cenie rozwoju cywilizacyjnego i sensie ludzkiego istnienia.
Opublikowany w 1972 roku "Piknik na skraju drogi" miał ogromny wpływ na popkulturę. Na podstawie powieści powstał film Andrieja Tarkowskiego "Stalker", później książka stała się inspiracją dla twórców gier komputerowych.
Powieści Strugackich weszły na stałe do kanonu fantastyki. Dziś, cenione przez krytykę oraz uwielbiane przez miliony czytelników, należą do klasyki literatury światowej.

W tomie znajduje się pięć utworów:
"Piknik na skraju drogi"
"Poniedziałek zaczyna się w środę"
"Żuk w mrowisku"
"Trudno być bogiem"
"Miliard lat przed końcem świata"

Arkadij Natanowicz Strugacki (Аркадий Натанович Стругацкий, ur. 28 sierpnia 1925 w Batumi, zm. 12 października 1991 w Moskwie) i Boris Natanowicz Strugacki (Борис Натанович Стругацкий, ur. 15 kwietnia 1933 w Leningradzie, zm. 19 listopada 2012 w Petersburgu) - rosyjscy pisarze science fiction, bracia, piszący wspólnie autorzy i krytycy fantastyki.

Braci Strugackich zalicza się do klasyków światowej fantastyki; są oni ogromnie popularni zarówno w Rosji, jak i poza jej granicami.
Dzieciństwo Strugackich upłynęło pod znakiem wojny. Arkadij ukończył szkołę artyleryjską i japonistykę. Służył w armii na Dalekim Wschodzie, a potem pracował w jednym z moskiewskich wydawnictw. Boris studiował astronomię - później pracował w obserwatorium.
Ogromna większość utworów, które wyszły spod piór braci Strugackich, jest ich wspólnym dziełem. Ich twórczość pod wieloma względami wyróżniała się na tle literatury fantastycznej powstającej w tamtych czasach w ZSRR. W swych utworach poruszali najbardziej ważkie tematy, pisali o kondycji człowieka na przestrzeni dziejów, granicach ludzkiego poznania i rozwoju świata. Ich książki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelników, doczekały się też wielu ekranizacji - np. "Piknik na skraju drogi" stał się inspiracją filmu Andrieja Tarkowskiego "Stalker" (Strugaccy byli współautorami scenariusza), a także gry komputerowej "S.T.A.L.K.E.R." Podobnie w oparciu o "Trudno być bogiem' powstała gra oraz film o tym samym tytule. Na podstawie książki "Miliard lat przed końcem świata" w 1988 roku Aleksander Sokurow nakręcił film "Dni zaćmienia". Twórczość braci Strugackich nie tylko zyskała uznanie czytelników nurtu science fiction, ale na stałe wpisała się do historii światowej literatury.


Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tytuł oryginału: Piknik na oboczinie
Tłumaczenie: Rafał Dębski, Irena Piotrowska, Irena Lewandowska, Ewa Skórska
Data wydania: 12 Listopad 2020
ISBN: 978-83-8169-377-6
Oprawa: twarda
Format: 150mm x 231mm
Liczba stron: 912
Cena: 75,00 zł

Dodał: Tigana

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Tigana - 22:13 11-10-2020
Janusz S. pisze:
baczmus pisze:W sumie ja to tylko tutaj wchodzę czytać artykuły, zapowiedzi, recenzje i się nie udzielam ale może warte jest info o zapowiedzi wydawnictwa Prószyński i S-ka. Bo dwie ciekawe pozycje się pojawiły

https://www.proszynski.pl/Piknik_na_skraju_drogi_i_inne_utwory-p-36536-1-30-.html?fbclid=IwAR0ZgjH1yYZGt2Ms2MKCP_CY6M3LxYv4-umWL_3QDss3YG9sLMqruIz4bsA

https://www.proszynski.pl/Ksiega_Drogi_i_Dobra-p-36630-1-30-.html?fbclid=IwAR10haJKqvXP5Unx0u-LxoPDuuRniMzliE6gwr34ml__rbEQXBzUrEksqKg

Super wiadomość. I w dodatku w twardej okładce :)

EDIT: Po przeczytaniu listy utworów zmieniłem jednak trochę zdanie. Nie wiem kto to wybierał, ala w twórczości Strugackich najwyraźniej nieco się gubi. Pomijam już, że podają w spisie powieści "Poniedziałek zaczyna się w środę", ale zamieścili też samego "Żuka w mrowisku" zamiast kompletu. Może będą dalsze tomy?


Tigana - 22:16 11-10-2020
Prószyński ostatnimi laty miłośników fantastyki nie rozpieszcza, ale jak już do z grubej rury. Już szykuje czytnik na Strugackich.

Janusz S. - 22:17 11-10-2020
Kurczę, nie zdążyłem sam się przenieść.... poniżej spis powieści z tego temu, zacytowany dokładnie za stroną Prószyńskiego - trochę jest śmiesznie.
W tomie znajduje się pięć utworów:
"Piknik na skraju drogi"
"Poniedziałek zaczyna się w środę"
"Żuk w mrowisku"
"Trudno być bogiem"
"Miliard lat przed końcem świata"


Mam nadzieję, że to początek serii

Tigana - 22:25 11-10-2020
Janusz S. pisze:Kurczę, nie zdążyłem sam się przenieść.... poniżej spis powieści z tego temu, zacytowany dokładnie za stroną Prószyńskiego - trochę jest śmiesznie.
W tomie znajduje się pięć utworów:
"Piknik na skraju drogi"
"Poniedziałek zaczyna się w środę"
"Żuk w mrowisku"
"Trudno być bogiem"
"Miliard lat przed końcem świata"


Mam nadzieję, że to początek serii


Słabo znam twórczość Strugackich mógłbyś rozwinąć co jest nie tak z takim doborem tekstów?

Janusz S. - 22:39 11-10-2020
Żuk w mrowisku i Fale tłumią wiatr to całość a tym tomie jest tylko początek. Poza tym mamy tu po kawałku z każdej serii utworów i żadnych kompletów, co sugeruje, że albo Prószyński wyda tylko to co najlepsze (ich zdaniem) albo że ktoś kto dobierał te teksty do tego tomu nie ma pojęcia o twórczości braci Strugackich. To samo dotyczy tekstów o Inbadczamie - są dwa a w tym tomie jest tylko jeden.

Bronsiu - 22:41 11-10-2020
Poza nieszczęsną środą (WTF? Zauważcie zresztą, że jest nie tylko w spisie treści, ale i na projekcie okładki), problem polega na tym, że spora część utworów Strugackich należy do umownego cyklu Świata Południa i akurat Żuk jest tu wpuszczony samopas (OK, luźno można jeszcze tam wliczyć "Trudno być bogiem", choć - w odróżnieniu od innych utworów - mamy Południowy świat, ale nie mamy wspólnych z innymi książkami postaci), a on akurat dość mocno wiąże się z "Przenicowanym światem" i "Fale tłumią wiatr". Z kolei "Poniedziałek..." ma kontynuację. Więc dla mnie również zupełnie bez sensu ten dobór, chyba że na zasadzie jednorazowego "The best of" według kryterium jakiegoś redaktora. Bo jeśli miałoby być to kilka tomów Dzieł Zebranych/Wybranych, to największy sens widziałbym w ułożeniu właśnie cykli/minicykli/podcykli (do Świata Południa łącznie można wliczyć kilkanaście książek) albo, od biedy, chronologicznie. A tu taki wybór ni w pięć, ni w dziewięć.

Janusz S. - 22:44 11-10-2020
Bronsiu pisze:Poza nieszczęsną środą (WTF? Zauważcie zresztą, że jest nie tylko w spisie treści, ale i na projekcie okładki), problem polega na tym, że spora część utworów Strugackich należy do umownego cyklu Świata Południa i akurat Żuk jest tu wpuszczony samopas (OK, luźno można jeszcze tam wliczyć "Trudno być bogiem", choć - w odróżnieniu od innych utworów - mamy Południowy świat, ale nie mamy wspólnych z innymi książkami postaci), a on akurat dość mocno wiąże się z "Przenicowanym światem" i "Fale tłumią wiatr". Z kolei "Poniedziałek..." ma kontynuację. Więc dla mnie również zupełnie bez sensu ten dobór, chyba że na zasadzie jednorazowego "The best of" według kryterium jakiegoś redaktora. Bo jeśli miałoby być to kilka tomów Dzieł Zebranych/Wybranych, to największy sens widziałbym w ułożeniu właśnie cykli/mnicykli/podcykli (do Świata Południa łącznie można wliczyć kilkanaście książek) albo, od biedy, chronologicznie. A tu taki wybór ni w pięć, ni w dziewięć.

Dokładnie

historyk - 22:44 11-10-2020
Janusz S. pisze:Żuk w mrowisku i Fale tłumią wiatr to całość a tym tomie jest tylko początek. Poza tym mamy tu po kawałku z każdej serii utworów i żadnych kompletów

Cóż, aż mi się przypomnial dawny troll onetowy Jasiu Śmietana, który każdą wypowiedź zaczynał od słów:
To jezd bez sęsu! lub To jezd apsurt!

Shadowmage
Czy wyłączenie komentarzy pod tą informacją:
http://katedra.nast.pl/nowosci/29592/Za ... zki-grozy/
Komentarze
Możliowść komentowania tego tekstu jest wyłączona

jest pomyłką, czy tez ma jakiś głębszy sens?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

Shedao Shai - 23:56 11-10-2020
Ech, tak człowiekowi zabić entuzjazm, wstydźcie się. Ale kupię i tak :D

asymon - 00:12 12-10-2020
Ale że "Przenicowanego świata" nie dali... Dziwne tym bardziej że ostatnio chyba wydawał to właśnie Prószyński, więc raczej nie chodzi o prawa czy ich brak. Aż musiałem sprawdzić na LC i wychodzi na to, że "Żuk" to środek trylogii.

Co do Urszuli, książka była wydana po polsku jako "Tao Te King" w innym tłumaczeniu, przez wydawnictwo Sic! Nie miałem w rękach, ale bardzo polecam w oryginale, to znaczy po angielsku. Tylko ktoś w notce "zapomniał" napisać, że to są (znowu) wiersze.

Tigana - 00:22 12-10-2020
historyk pisze:Shadowmage
Czy wyłączenie komentarzy pod tą informacją:
http://katedra.nast.pl/nowosci/29592/Za ... zki-grozy/
Komentarze
Możliowść komentowania tego tekstu jest wyłączona

jest pomyłką, czy tez ma jakiś głębszy sens?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


To akurat moja robota. Celem było uniknięcia komentarzy ws. książek Prószyńskiego w tamtym newsie. A nie chciałem kasować postów. Jeśli będzie taka potrzeba to temat się odblokuję. Dzisiaj pojawi się nowy news o C&T i tam będzie można komentować do woli.

Bronsiu - 07:13 12-10-2020
asymon pisze:Aż musiałem sprawdzić na LC i wychodzi na to, że "Żuk" to środek trylogii.

A ściślej: trylogii, będącej częscią czegoś jeszcze większego (chociaż już bez bliskich powiązań fabularnych). :)

Shadowmage - 08:45 12-10-2020
ooo, super wiadomość. W przypadku cyklu Strugackich jakoś specjalnie nie przeszkadza mi wyrywkowość. Czytałem to wbrew kolejności i w dużych odstępach i niespecjalnie mi przeszkadzało.

Historyku - pomyłka, poprawiłem.

Fidel-F2 - 08:57 12-10-2020
Pewnie zebrali tomy z najwyższymi ocenami/ najpopularniejsze z LC i im wyszło.

Shedao Shai - 09:08 12-10-2020
Fidel-F2 pisze:Pewnie zebrali tomy z najwyższymi ocenami/ najpopularniejsze z LC i im wyszło.


No, jak tak was czytam, to właśnie takie mam wrażenie. Trochę szkoda, a trochę mnie to dziwi, przecież zawartości tomów Le Guin dobierali bardzo dobrze. Teraz pytanie-klucz: czy to jednorazowy "best of", czy początek serii. Bo jeśli to drugie, to jakoś przeboleję, że części serii będą porozwalane po kilku tomach. Nie rozumiem, nie popieram, ale przeboleję. Ale jeśli to jednorazowy wypust... kogo ja oszukuję - też przeboleję, ale będę bardziej poirytowany :mrgreen:

Swoją drogą, mało fantastyki ostatnio wydaje ten Prószyński. Co roku w listopadzie mocno uderza pięknymi omnibusami, a potem... właściwie przez większość roku nie pamiętam, że takie wydawnictwo istnieje. Coś tam Tolkiena od nich chyba kupiłem ostatnio i tyle. Nawet z nowymi Enderami się obijają (halo, "The Hive" ma już przeszło rok, a "Children of the Fleet" - trzy!).

Shadowmage - 10:19 12-10-2020
Już parę lat temu ogłosili, że dają sobie spokój z fantastyką oprócz kilku autorów. Tylko omnibusy lekko zaciemniają sytuację.

Hassin - 12:04 12-10-2020
Na fb Kulturalny Człowiek w komentarzach jest info, że okładka poszła do edycji, a ten projekt może zyskać nowego konsultanta "w kontekście ewentualnych przyszłych tomów" (Jerzy Rzymowski) ;)

toto - 19:23 12-10-2020
Szkoda, że takie pomieszanie z poplątaniem, a nie konwencja jak w przypadku Le Guin - zbieranie rzeczy powiązanych w jednym tomie. I tak kupię. Kupiłbym nawet z "Poniedziałek zaczyna się w środę" na okładce. Mogliby w sumie wypuścić krótką serię z takim tytułem, za ileś lat byłaby gratka kolekcjonerska.

jachu - 21:08 12-10-2020
Ja Strugackich kupię nawet jak na okładce będzie psikutas :mrgreen:

Bronsiu - 21:19 12-10-2020
Też kupię, bez namysłu, choć z tego zestawu w papierze nie mam tylko Poniedziałku. No ale ja jestem szalikowcem Arkadija i Borysa, nie będę tego kryć.

Kszych - 23:10 12-10-2020
Z tą "środą" to się ubawiłem do łez, aż szkoda, że mają poprawić. Kupuję nawet w wersji poprawionej i liczę na ciąg dalszy.

Shadowmage - 21:11 14-10-2020
Już poprawili okładkę i notę.

kowal - 14:44 15-10-2020
Interesująca monografia o twórczości braci Strugackich autorstwa Wojciecha Kajtocha, dostępna jako pdf: http://mbc.malopolska.pl/dlibra/docmetadata?id=66152&from=publication

Bronsiu - 17:07 15-10-2020
Wojtek Sedeńko kilka lat temu wznowił to w mocno rozszerzonej wersji, ale i ta pierwotna to znakomita książka, w której zwłaszcza zwraca uwagę szeroki kontekst historyczny, społeczny i literacki kolejnych etapów twórczości Braci. Gorąco polecam. Kajtoch to prawdopodobnie największy polski ekspert od Strugackich.

nosiwoda - 08:48 16-10-2020
A ja ze zdziwieniem zobaczyłem coś takiego w zapowiedziach esef.com:
https://esef.com.pl/pl/p/Ksiega-drogi-i-dobra/6365
Czyli nowa pozycja częściowo LeGuin. Chyba nic nie było o tej książce na Katedrze, a przydałby się news, IMO.

Shadowmage - 09:04 16-10-2020
Nosix, wypij kawę. Jaki news komentujesz? :P

asymon - 09:51 16-10-2020
Shadowmage pisze:Nosix, wypij kawę. Jaki news komentujesz? :P


Bo wszyscy się tylko tymi Strugackimi podniecają.

A ja jeszcze dodam, że porównując objętość książki z oryginałem i biorąc pod uwagę prószyńskie wydanie "Dotąd dobrze", wygląda na to, że to wydanie "Tao Te Ching" też będzie dwujęzyczne.

nosiwoda - 10:55 16-10-2020
Shadowmage pisze:Nosix, wypij kawę. Jaki news komentujesz? :P

No przecież ten o klasyce od Prószyńskiego, który wydawał omnibusy LeGuin. Nie mogę skomentować newsa o Księdze Drogi i Dobra, bo go nie ma. QED.

Shicho - 10:56 16-10-2020
http://katedra.nast.pl/news.php5?id=29594

nosiwoda - 11:44 16-10-2020
KAYAM SIĘ. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

W ramach kayania się gif z Kayah:
Obrazek

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS