NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Dębski, Rafał - "Żelazny Kruk. Gniazdo"

Haldeman, Joe - "Wieczna wojna" (Kolekcja Wehikuł czasu)

Ukazały się

Larson, B.V. - "Świat stali"


 Zbierzchowski, Cezary - "Requiem dla lalek" (wydanie papierowe)

 Pullman, Philip - "La Belle Sauvage"

 Mortka, Marcin - "Żółte ślepia"

 Sanderson, Brandon - "Słowa światłości" (twarda okładka)

 Knaak, Richard A. - "Malfurion" (Blizzard Legends)

 Atwood, Margaret - "Testamenty"

 North, Claire - "U schyłku dnia"

Linki

2019-02-11 16:42:55 Trylogia Przejście - prezentacja

Na koniec bieżącego miesiąca wydawnictwo Albatros przygotowało wznowienie dwóch pierwszych tomów Trylogii Przejście Justina Cronina.

Postapokaliptyczny thriller napisany w klimacie słynnego Bastionu Stephena Kinga. Pierwsza część bestsellerowej trylogii.

W tajnej bazie armii amerykańskiej w Kolorado trwają badania nad rzadkim wirusem z boliwijskiej dżungli wydłużającym życie i zwiększającym siłę fizyczną. Ubocznym skutkiem jego działania jest przemiana ludzi w wampiry, wobec których wojsko ma własne plany: nowy gatunek wydaje się doskonałą bronią biologiczną. Agent FBI Brad Wolgast otrzymuje zadanie: dostarczyć dwunastu czekających na egzekucję skazańców do eksperymentu wszczepienia wirusa.

W ostatniej fazie „Projektu Noe” wirus ma zostać podany małemu dziecku. Wolfgast zawozi do Kolorado porzuconą przez matkę sześcioletnią Amy Harper Bellafonte. W agencie budzą się wyrzuty sumienia; pomiędzy nim a dziewczynką tworzy się silna więź. Niespodziewanie zarażeni wirusem, zwani wirolami, wydostają się na wolność, zaś kraj ogarnia epidemia. Z bazy uciekają też Amy i Wolfgast. Wirole atakują i mordują wszystkich wokół siebie, w końcu opanowują całe Stany Zjednoczone. Kalifornia i Teksas ogłaszają secesję, a po użyciu broni nuklearnej państwo przestaje istnieć. Niedobitki ludzi kryją się przed wampirami w izolowanych koloniach za wysokimi murami, chronieni snopami reflektorów.

92 lata później.

U bram jednej z kolonii położonych na terenie Republiki Kalifornijskiej pojawia się tajemnicza kilkunastoletnia dziewczyna – Amy. Wspólnocie kończą się zasoby energetyczne, czeka ją zagłada. Niewielka grupka ludzi wyrusza w niebezpieczną podróż do Kolorado, gdzie prowadzono kiedyś eksperymenty biologiczne, mając nadzieję na ocalenie.


Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Trylogia Przejście
Tytuł oryginału: The Passage
Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Data wydania: 27 Luty 2019
Wydanie: III
ISBN: 978-83-8125-489-2
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 140×205 mm
Liczba stron: 832
Cena: 44,90 zł
Rok wydania oryginału: 2010

Druga część bestsellerowej trylogii stawianej obok "Bastionu" Stephena Kinga i "Drogi" Cormaca McCarthy’ego.

97 lat wcześniej Ameryka pogrążyła się w chaosie i śmierci. W rezultacie nieudanego eksperymentu naukowego, zwanego Projektem Noe, prowadzonego w tajnej bazie wojskowej w Kolorado, na wolność wydostaje się dwunastu niebezpiecznych skazańców zarażonych wirusem, który przemienia ludzi w wampiry. Zaczyna się prawdziwe piekło na ziemi: zarażeni ( zwani wirolami ) atakują każdego napotkanego człowieka, a kraj ogarnia epidemia. Niedobitki chronią się za wysokimi murami w odciętych od świata koloniach. Spełnia się największy koszmar – teraz to wampiry stanowią przyszłość, a cywilizacji ludzkiej zagraża zagłada.

Ocalałych przy życiu trzymają tylko resztki i nadziei. Muszą przetrwać, by uratować ludzkość: wytropić Dwunastu, unicestwić ich, zniszczyć główne kryjówki dysponującego gigantyczną przewagą wroga. Jak dotąd wszelkie wysiłki ludzi okazywały się bezskuteczne, być może nie bez powodu. Zachowanie wiroli zmienia się. Czyżby stopniowo stawali się nieśmiertelni? Tropy prowadzą do otoczonego zasiekami miasta w stanie Iowa, nazywanego Ojczyzną, którym rządzi naczelnik Horace Guilder i czerwonoocy. Przed wybuchem epidemii Guilder był zastępcą dyrektora Departamentu Broni Specjalnych, odpowiedzialnym za Projekt Noe. Śmiertelnie chory Guilder, chcąc odzyskać zdrowie, wykonuje polecenia Dwunastu: trzyma ludzi w lochach, używając ich do niewolniczych prac i jako karmy dla wiroli. Kilkunastoletnia Amy – obdarzona nieśmiertelnością Dziewczyna Znikąd – jest ostatnią nadzieją ludzkości. Tylko ona, również ofiara eksperymentu, potrafi przeniknąć do umysłów Dwunastu i odkryć przerażające tajemnice Ojczyzny…


Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Trylogia Przejście
Tytuł oryginału: The Passage
Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Data wydania: 27 Luty 2019
Wydanie: III
ISBN: 978-83-8125-489-2
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 140×205 mm
Liczba stron: 832
Cena: 44,90 zł
Rok wydania oryginału: 2010

Dodał: Tigana

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Tigana - 16:47 11-02-2019
Może tym razem uda się wydać całą trylogię. BTW od 18 lutego serial na polskim Foxie rusza.

Sumire - 09:09 12-02-2019
Nie chcę zapeszyć, ale Albatros wspomina o publikacji trzeciego tomu "w drugiej połowie tego roku" ^_^ Byłoby świetnie. Zmierzyłam się z oryginałem, choć to potężna cegła, i zdecydowanie było warto, więc tym chętniej przeczytam po polsku. A i serial się nada, czemu nie :)

Janusz S. - 11:18 12-02-2019
Czyli twierdzicie generalnie, że warto się zainteresować tymi książkami :?: :?: :?:

ASX76 - 11:53 12-02-2019
Absolutnie nie warto. Pal licho zapożyczenia z "Bastionu", czy "Jestem legendą"... Problem w tym, że Cronin dysponuje nad wyraz mizernym warsztatem literackim co znajduje przykre odzwierciedlenie w rozdmuchanych wypocinach. Może z serialu uda się coś ciekawego skonstruować, bo pierwowzrór książkowy radzę sobie darować.

Fenrir - 12:30 12-02-2019
Nie warto, to jest naprawdę nędzny kawał literatury.

asymon - 13:23 12-02-2019
Janusz S. pisze:Czyli twierdzicie generalnie, że warto się zainteresować tymi książkami :?: :?: :?:Nie nauczyłeś się jeszcze, że "książki podobne do" są zwykle gorsze i gorzej napisane niż pierwowzory? :lol:

Serio, próbowałem kiedyś po angielsku, ale nie przebrnąłem przez próbkę na kindle. Napisane równie źle co "Igrzyska śmierci" czy "Wayward Pines".

ASX76 - 14:13 12-02-2019
Szanowny Panie Januszu, Cronin to produkt niczym żywcem wyjęty z podręcznika nowoczesnego marketingu. Pisać nie umie, ale to nic nie szkodzi, bo ładnie się go zareklamuje, temat nośny, serial się robi... koło sprzedaży samo się napędza. Taki typ (pseudo)literatury, która równie expressowo wlatuje co wylatuje nie pozostawiając po sobie niczego pozytywnego. Już o niebo lepiej zapodać sobie powtórkę "Jestem legendą", niż brnąć w taśmowy chłam dla "wielce ubogich książkowym duchem".

Janusz S. - 14:40 12-02-2019
@Tigana i @Sumire wydawali się zainteresowani, więc warto było spytać :mrgreen:
asymon pisze:Nie nauczyłeś się jeszcze, że "książki podobne do" są zwykle gorsze i gorzej napisane niż pierwowzory? :lol:

To zależy na ile gorsze. Gdybym przeczytał w opisie jakiejś książki, że jest podobna np. do MKP to na pewno bym ją sprawdził :)

Sumire - 17:23 12-02-2019
Pozwolę sobie nie zgodzić się z PT przedmówcami. Spróbować czegoś nowego zawsze warto i mnie się na przykład podobało, chociaż nie przepadam za postapo, a jeszcze mniej za wampirami. Kwestia gustu. Na Cronina wpadłam przypadkiem w bibliotece, nie skusiła mnie reklama. Spodobał się i już.

piterrrek - 19:55 12-02-2019
A czy ktoś wreszcie wyda Forstchen'a? Z chęcią bym przeczytał "One Year After" i "The Finał Day"...

Komentuj


Konkurs

Wygraj nowości wydawnictwa Initium


Artykuły

Wiedźmin Netfliksa: zachwyt czy rozczarowanie?


 Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e05)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e04)

Recenzje

Bardugo, Leigh - "Król z bliznami"


 Chiang, Ted - "Wydech"

 Petrucha, Stefan - "Marvel: Spider-Man. Wiecznie młody"

 Moore, Stuart - "Marvel X-Men: Saga Mrocznej Phoenix"

 Abercrombie, Joe - "Zemsta najlepiej smakuje na zimno"

 Schwartz, Alvin - "Upiorne opowieści po zmroku"

 Neiderman, Andrew - "Adwokat diabła"

 Corey, James S.A. - "Wzlot Persepolis"

Fragmenty

 Dębski, Rafał - "Żelazny Kruk. Gniazdo"

 Schwartz, Richard - "Władca marionetek"

 Zbierzchowski, Cezary - "Requiem dla lalek" - fragment 1

 Zbierzchowski, Cezary - "Requiem dla lalek" - fragment 2

 Jabłoński, Witold - "Popiel"

 Headley, Maria Dahvana - "Dziedziczka jeziora"

 Mortka, Marcin - "Żółte ślepia"

 Schwab, V.E. - "Vengeful. Mściwi"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2020 nast.pl     RSS      RSS