NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Aldiss, Brian W. - "Cieplarnia" (Wehikuł czasu)

Basztowa, Ksenia & Iwanowa, Wikoria - "Siła złego na jednego"

Ukazały się

Pilipiuk, Andrzej - "Przeszłość dla przyszłości"


 antologia - "Wigilia pełna duchów"

 Chesterton, Gilbert Keith - "Człowiek, który był Czwartkiem"

 Węcławek, Dominika - "Skoczkini. Zapiski z międzygwiezdnego lotu"

 Rusnak, Marcin - "Diabły z Saints"

 Lisińska, Małgorzata - "Zakonna"

 Burroughs, Edgar Rice - "Llana z Gathol"

 Abercrombie, Joe - "Czerwona kraina" (2019)

Linki

2019-01-25 09:10:16 "Peanatema" już jest

Dziś do sprzedaży trafiło nowe wydanie "Peanatemy". Powieść Neala Stephensona ukazała się nakładem Wydawnictwa Mag, a Katedra jest jej patronem medialnym.

Tutaj można zapoznać się z recenzją wcześniejszego wydania "Peanatemy".

Fraa Erasmas jest młodym deklarantem z koncentu saunta Edhara, azylu dla matematyków, naukowców i filozofów, chroniących się przed zepsuciem dotykającym świata zewnętrznego (Saeculum) pod osłoną prastarego kamienia, odwiecznej tradycji i skomplikowanych rytuałów. Na przestrzeni wieków na zewnątrz, za murami koncentu, powstawały i upadały kolejne miasta i rządy.

Trzykrotnie w dziejach świata nastawał mroczny czas przemocy zrodzonej z przesądów i niewiedzy, która unicestwiała zamknięte społeczeństwo matemowe. A jednak deklarantom za każdym razem udało się przetrwać kataklizm i dostosować do nowych realiów; po każdym pogromie żyli coraz skromniej i stawali się coraz mniej uzależnieni od techniki i dóbr materialnych. Jednakże Erasmas nie boi się świata zewnętrznego, extramuros. Od ostatnich Straszliwych Wypadków minęło wiele, wiele lat.
Dla uczczenia przypadającego raz na dziesięć lat i trwającego tydzień rytuału zwanego apertem, fraa i suur szykują się do wyjścia poza bramy azylu, które zostaną otwarte na oścież i przy okazji udostępnią wnętrze koncentu ciekawskim "statystom". Erasmas, dla którego jest to pierwszy apert, nie może się doczekać chwili, gdy znów zobaczy znajome widoki i spotka się z rodziną, z którą nie miał kontaktu od czasu "kolekty". Zanim jednak upłynie tydzień przeznaczony na apert, oba jego życia - to, które porzucił, i to, które wybrał - zawisną na włosku w obliczu przemian o iście kosmicznych proporcjach.
Nieprzewidziane i potężne siły zagrażają stabilności matemów i rutynie życia extramuros. Tylko niepewny sojusz sekularów i deklarantów może przeciwstawić się tej groźbie, toteż Erasmas - podobnie jak jego przyjaciele, znajomi i nauczyciele - zostaje wezwany poza bezpieczne koncentowe mury, by wspólnie zapobiec światowej katastrofie. Kiedy na jego barkach nieoczekiwanie spoczywa oszałamiająca odpowiedzialność, stwierdza nagle, że gra jedną z głównych ról w przedstawieniu, które zadecyduje o losach świata. Wyrusza w niezwykłą podróż, która zawiedzie go w najbardziej niebezpieczne i niegościnne rejony ojczystej planety - a nawet jeszcze dalej...


Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: Anathem
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Data wydania: Styczeń 2019
Wydanie: 3
ISBN: 978-83-66065-34-5
Oprawa: twarda
Format:
Liczba stron: 864
Cena: 49,00 zł
Rok wydania oryginału: 2008

Dodał: Shadowmage

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

asymon - 13:10 25-01-2019
Kolega pyta, czy i kiedy będzie dostępny ebook. Wygląda na to, że najlepszy ze sklepów nie ma wyłączności, papier można kupić np. w księgarni Świat Książki.

kurp - 14:43 27-01-2019
Ładne. Ale to wydanie ma chyba mniejszy format niż poprzednie - nie upchnięto aby kosztem wielkości czcionki?

historyk - 15:39 27-01-2019
To nowe wydanie nie tylko ma mniejszy format, ale też mniej stron i to prawie o sto. To chyba musieli czcionkę sprasować...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

toto - 16:13 27-01-2019
Nowe wydania książek Stephensona mają mniejszy rozmiar tekstu, dzięki czemu na stronie, nawet pomimo mniejszego formatu, mieści się więcej znaków.

asymon - 11:06 28-01-2019
Jedynie "7Ew" miała format poprzednich książek (Peanatema, Reamde), reszta jest mniejsza.

Silvaren - 18:25 07-02-2019
Warto złapać do kolekcji obecne wydanie "Peanatemy" i paru innych powieści? Nie mam żadnych książek Stephensona na półce, a chciałem poznać jego twórczość. Lubię jednolite wydania, a z tego co wiem "7ew" nie będzie miało dodruku, ale MAG zapowiadał, że książka powróci w wydaniu zbiorczym Stephensona.

Shadowmage - 18:45 07-02-2019
To jeden z najlepszych pisarzy SF. Więc wg mnie tak, warto.

Janusz S. - 15:02 08-02-2019
Te wydania Stephensona tak mi się spodobały dzięki pomysłowości i minimalizmowi obwolut i okładek, że zacząłem wyprzedawać poprzednie. Na Peanatemie i Cryptonomiconie można było w dodatku jeszcze trochę zarobić. Zakładam, że MAG wyda komplet w tej właśnie wersji okładek włącznie z reedycją 7EW i dołoży "Fall, or Dodge in Hell" na koniec roku albo na początek następnego.

Silvaren - 15:50 08-02-2019
Właśnie chciałem zacząć kompletować to wydanie i też zwróciły moją uwagę okładki. Problem w tym, że Andrzej M. wypowiedział się na forum jeszcze chyba w 2017, że nie będzie dodruku "7EW", ale powróci w wydaniu zbiorczym w przyszłości. Stąd mój dylemat, czy łapać teraz wszystko jednolicie wydane bez "7EW", czy czekać na to wydanie zbiorcze.

asymon - 19:19 08-02-2019
Silvaren pisze:Stąd mój dylemat, czy łapać teraz wszystko jednolicie wydane bez "7EW", czy czekać na to wydanie zbiorcze.


Mam wrażenie, że "czarne obwoluty" to jest zapowiadane wydanie zbiorcze. Czy "7Ew" będzie w mniejszym formacie - tego nie wiem.

Czy była gdzieś (forum) lista książek, które mają się pojawić? "Zamieć"? "Cryptonomicon"?

Silvaren - 21:49 08-02-2019
Tu znalazłem to infO:
http://forum.mag.com.pl/viewtopic.php?f=4&t=4119&start=210

I tam gdzieś dalej w wątku chyba właśnie potwierdzenie, że "Cryptonomicon" na pewno.

Patrząc po datach, to pytanie o dodruk "7EW" dotyczy chyba właśnie tego wydania, które jest spójne pod względem wyglądu okładki z "Peanatemą", "Epoką diamentu" i "Wzlotem i upadkiem D.O.D.O", więc skoro dodruku ma nie być, a "W przyszłości 7EW ukaże się ponownie w wydaniu zbiorczym dzieł Stephensona." - czyli chyba jeszcze jedno wydanie zaplanowane.

Janusz S. - 21:51 08-02-2019
asymon pisze:Mam wrażenie, że "czarne obwoluty" to jest zapowiadane wydanie zbiorcze.

Też tak myślałem i w ogóle nie brałem pod uwagę innych opcji. Mam nadzieję, że po prostu wydadzą wszystko po kolei. "Zamieć" na pewno miała być. Tylko o cyklu barokowym i Reamde nic nie słyszałem.

nosiwoda - 10:26 11-02-2019
A to ciekawe. Bo Fall or Dodge in Hell to kontynuacje REAMDE. Więc IMO albo wydawać w nowym wydaniu obie, albo żadnej.

Janusz S. - 13:20 11-02-2019
nosiwoda pisze:Bo Fall or Dodge in Hell to kontynuacje REAMDE. Więc IMO albo wydawać w nowym wydaniu obie, albo żadnej.

Z opisu, który czytałem nic podobnego nie wynikało, ale skoro tak jest to oczywiście masz rację. że obie.

nosiwoda - 10:40 12-02-2019
opis Fall or Dodge in Hell pisze:In his youth, Richard “Dodge” Forthrast founded Corporation 9592, a gaming company that made him a multibillionaire. Now in his middle years, Dodge appreciates his comfortable, unencumbered life, managing his myriad business interests, and spending time with his beloved niece Zula and her young daughter, Sophia.

opis REAMDE pisze:Reamde begins by introducing two members of the Forthrast family who reconnect at an annual family reunion: Richard "Dodge" Forthrast, a middle-aged man who is the second of the three Forthrast sons (John, Richard, and Jake), and Zula Forthrast, John's adopted Eritrean daughter, Richard's niece.


Janusz S. - 11:17 12-02-2019
Przy porównaniu to oczywiste, ale osobie, która "Reamde" jeszcze nie przeczytała ksywa bohatera nic mi nie mówi. Miałem na myśli to, że w opisie nie napisali czegoś łopatologicznego w stylu "oszałamiająca kontynuacja "Reamde".

Komentuj


Konkurs

Wygraj pakiet książek Fortnite


Artykuły

Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady


 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e05)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e04)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e03)

Recenzje

Abercrombie, Joe - "Szczypta nienawiści"


 Eames, Nicholas - "Krwawa Róża"

 Kisiel, Marta - "Małe Licho i anioł z kamienia"

 Le Guin, Ursula K. - "Cała Orsinia"

 Lawrence, Mark - "Święta siostra"

 Aldiss, Brian W. - "Cieplarnia"

 Abercrombie, Joe - "Ostateczny argument" (oprawa twarda)

 Shannon, Samantha - "Zakon Drzewa Pomarańczy"

Fragmenty

 Simon, Lars - "Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena"

 Foster, Alan Dean - "Obcy"

 Hendel, Paulina - "Droga Dusz"

 Cook, Glen - "Port Cieni"

 Zbierzchowski, Cezary - "Distortion"

 Rak, Radek - "Baśń o wężowym sercu"

 Petrucha, Stefan - "Marvel: Spider-Man. Wiecznie młody"

 Kańtoch, Anna - "Diabeł w maszynie"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2019 nast.pl     RSS      RSS