NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Fletcher, Charlie - "Ostatni"

Lee, Yoon Ha - "Smocza perła"

Ukazały się

Corey, James S.A. - "Gry Nemezis"


 Żulczyk, Jakub - "Świątynia" (Agora)

 Morgan, Richard - "Siły rynku" (Mag)

 Bond, Gwenda - "Mroczne umysły"

 Gołkowski, Michał - "Bramy ze złota. Świątynia na bagnach"

 Dębski, Rafał - "Żelazny Kruk. Szalony mag"

 Gromyko, Olga - "Kroniki Belorskie"

 Peng, Shepherd - "Księga M"

Imprezy

Dni Fantastyki 2019 r.
Od: 2019-07-05
Do: 2019-07-07

Linki

2018-09-10 17:50:21 Tymczasowy koniec OLS

Redaktor naczelny OkoLicy Strachu Sebastian Sokołowski poinformował na Facebooku o zawieszeniu projektu. Aktualnie przygotowywany podwójny numer czasopisma będzie równocześnie ostatnim.
Wydawnictwo Phantom Books nadal będzie wydawać książki.

Kochani, czasami w życiu jest tak, że trzeba podjąć bolesne i trudne decyzje. powstała w 2016 roku i przez ponad dwa lata staraliśmy się zapewnić wam intelektualną rozrywkę. Czasopismo od samego początku powstało z myślą przybliżania literatury niesamowitej, staraliśmy się pokazać, jak szerokim wachlarzem może pochwalić się polska kultura grozy. Mam nadzieję, że to się udało. Na łamach OkoLicy Strachu pisaliśmy o: teatrze, komiksie, kinie, zjawiskach społecznych, literaturze klasycznej, ale także o horrorowej pulpie, muzyce inspirowanej grozą czy projektach i ludziach dla których kultura grozy nie jest obojętna, lub wywarła pewien wpływ na ich twórczość. Publikowaliśmy opowiadania uznanych autorów, często zdobywających najważniejsze literackie wyróżnienia, ale także autorów młodych, którym zajebiście ciężko przebić się ze swoją twórczością na szersze wody. Mamy niesamowitą satysfakcję, że udało się nam kilku z nich wypromować, lub pomóc w ich pisarskiej drodze. Stworzyliśmy dziesięć numerów i pracujemy nad kolejnym, specjalnym, pożegnalnym, ostatnim.

Niestety, musimy zakończyć naszą przygodę z OkoLicą Strachu. Podjąłem tą decyzję i poinformowałem o niej zespół redakcyjny. Chyba spotkałem się ze zrozumieniem, dlatego mogę napisać to i Wam. Będę pisał za siebie.
Zajebiście trudno jest tworzyć coś na zasadzie inicjatywy fanowskiej, gdy nie pracuje się zawodowo nad danym projektem. Jak wiecie, życie codzienne i domowe, pochłania masę czasu, którego zwyczajnie zaczyna brakować na realizację pasji czy hobby. Myślę, że spotkało to w różnym stopniu każdego z zespołu OLSa. Ja sam, najzwyczajniej w świecie już nie wyrabiam, nie daję rady.

Tworzenie każdego numeru, to tak naprawdę trzy miesiące intensywnej pracy: od szukania i dogrywania grafiki okładkowej, przez wybór opowiadań, szukanie interesującej publicystyki, aż po realizowanie wysyłek i nawet z pozoru mało czasochłonne adresowanie kopert. Zdałem sobie nagle sprawę, że brakuje mi czasu nie tylko dla najbliższych, ale nawet na realizowanie mojej najważniejszej pasji – czytania książek. Nie wiem czy zauważyliście, ale od początku roku na blogu Okiem na Horror pojawiają się sporadyczne wpisy. To istna tragedia.

Dlatego przyszedł moment, gdy trzeba podjąć ważną decyzję i ją podjąłem.
W październiku ukaże się ostatni numer OkoLicy Strachu.

Tym samym projekt zostaje zawieszony na czas nieokreślony. Może do niego powrócimy. Szczerze mówiąc, na dzień dzisiejszy nie wiem.

Mam nadzieję, że zapamiętacie OLSa jak najlepiej i ludzi, którzy poświęcili bardzo dużo, aby sprawiać frajdę nie tylko sobie, ale głównie Wam. Mam nadzieję, że dowiedzieliście się sporo o kulturze grozy w Polsce, że przybliżyliśmy Wam wiele tematów, że czasami po raz pierwszy przeczytaliście o czymś interesującym i skłoniło Was to do poszerzenia swojej wiedzy.

Dziękujemy Wam bardzo i z całego serca, że wyrazy pozytywnego odbioru przekazywaliście nam kupując czasopismo, uczestnicząc w dyskusjach na fp, reklamując, czy po prostu pisząc co Wam się podoba. To było dla nas najważniejsze.

Zabieramy się do pracy nad ostatnim numerem OkoLicy Strachu. Wydawnictwo Phantom Books istnieje i będzie dalej wydawać książki. W najbliższych planach mamy ponad dwadzieścia tytułów.
Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze w OLSie wszyscy, może w formie półrocznika?
Czas pokaże.

Sebastian Sokołowski
Rednacz.

Dodał: Tigana

Komentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-
Komentuj


Konkurs

Wygraj "Nie ma czasu"


Wygraj "Czarcie słowa"


Artykuły

Gra o tron subiektywnym okiem (s08e02)


 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e01)

 Wywiad z Edem McDonaldem

 Polska fantastyka 2019 r. - co nas czeka?

 Nightflyers - książka i serial

Recenzje

Howard, A.G. - "Alyssa i obłęd"


 Fletcher, Charlie - "Ostatni"

 Scalzi, John - "Upadające imperium"

 Lovecraft, H.P. - "Nemezis i inne utwory poetyckie"

 Vonnegut, Kurt - "Śniadanie mistrzów"

 antologia - "17 podniebnych koszmarów"

 antologia - "Harda Horda"

 Le Guin, Ursula K. - "Nie ma czasu. Myśli o tym, co ważne"

Fragmenty

 Schwab, V.E. - "Vicious. Nikczemni"

 Lawrence, Mark - "Koło Osheim"

 Górski, Piotr - "Reguła zakonu"

 Zembaty, Wojciech - "Głodne Słońce. Ołtarz i krew"

 Świerczek-Gryboś, Magdalena - "Openminder"

 Le Guin, Ursula K. - "Nie ma czasu. Myśli o tym, co ważne"

 Majka, Paweł - "Jedyne: Ścieżki krwi"

 Kańtoch, Anna - "Zabawki diabła"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2019 nast.pl     RSS      RSS