NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Nayler, Ray - "Góra pod morzem" (czarna)

Gong, Chloe - "Nieśmiertelne pragnienia" (zielona)

Ukazały się

Kingfisher, T. - "Cierń"


 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Lloyd Banwo, Ayanna - "Kiedy byłyśmy ptakami"

 Jadowska, Aneta - "Tajemnica domu Uklejów"

 Sablik, Tomasz - "Mój dom"

 Pilipiuk, Andrzej - "Czasy, które nadejdą"

 Szmidt, Robert J. - "Szczury Wrocławia. Dzielnica"

 Bordage, Pierre - "Paryż. Lewy brzeg"

Linki

2018-07-02 19:58:44 Rebis w sierpniu

Dom Wydawniczy Rebis wyda w sierpniu dwie książki:

Philip K. Dick - "Cudowna broń"




Trwa wyścig zbrojeń między blokiem zachodnim i chino-radzieckim. Tak naprawdę jednak Lars Powderdry, główny projektant broni Za-Bloku, tworzy wyłącznie efekciarskie gadżety, urządzenia, które tylko z pozoru są śmiercionośne. Niespodziewanie na niebie pojawiają się obce, wrogie satelity i świat potrzebuje prawdziwej militarnej siły. Za-Blok i Oko-Wschód dochodzą do porozumienia, a Lars musi podjąć współpracę ze swoim radzieckim odpowiednikiem, atrakcyjną Lilo Topczewą. Na dodatek zaczyna się w niej zakochiwać, choć dobrze wie, że Lilo może go w każdej chwili zabić...

Wydawnictwo: Rebis
Kolekcja: Dzieła Wybrane Philipa K. Dicka
Tytuł oryginału: The Zap Gun
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Data wydania: 21 Sierpień 2018
ISBN: 978-83-8062-345-3
Oprawa: twarda z obwolutą
Rok wydania oryginału: 1967

Brian Herbert, Kevin J. Anderson - "Nawigatorzy Diuny"




Nawigatorzy Diuny Briana Herberta i Kevina J. Andersona stanowią ostateczny finał trylogii „Wielkich Szkół Diuny”, której akcja rozgrywa się dziesięć tysięcy lat przed klasyczną "Diuną" Franka Herberta.
Ta opowieść mówi o początkach Zgromadzenia Żeńskiego Bene Gesserit i jego programu genetycznego, o ludzkich komputerach mentatach i o nawigatorach (Gildii Kosmicznej) a także o decydującej bitwie o przyszłość rasy ludzkiej, w której rozsądek stawia czoło fanatyzmowi. Te wydarzenia mają daleko idące konsekwencje, które po tysiącach lat przygotują scenę dla Diuny.


Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Wielkie Szkoły Diuny
Tytuł oryginału: Navigators of Dune
Tłumaczenie: Marek Michowski
Data wydania: 21 Sierpień 2018
ISBN: 978-83-8062-189-3
Oprawa: twarda z obwolutą
Rok wydania oryginału: 2016
Tom cyklu: 3

Dodał: Shadowmage

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Janusz S. - 21:20 02-07-2018
Zabawna jest treść tego niusa. Myślałem, że Rebis to takie duże wydawnictwo...

historyk - 22:26 02-07-2018
No OK, a kiedy Williamsa Korona z Czarodrzewu? Z tego co pamiętam, miała się ukazać latem, a tu na razie cisza...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

Shadowmage - 07:44 03-07-2018
Zaraz po serii klasyki :P

historyk - 19:25 03-07-2018
Teoretycznie większość września, to jeszcze lato..
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

jachu - 21:42 03-07-2018
historyk - pierwotnie książka miała ukazać się na początku lipca. Niestety, był problem z tłumaczeniem i korektą (problem znany ci z "Serca utraconego świata" - całkowicie zbędne archaizmy i niezgodność nazw własnych z poprzednim cyklem). Z moją pomocą sporo kwestii zostało wyprostowanych, ale odbiło się to na terminie wydania.

historyk - 00:07 04-07-2018
jachu
A to bardzo dobrze - wolę trochę poczekać i dostać lepszą książkę. Mój pierwszy post wywołany był obawami, że Serce świata utraconego sprzedało się słabo i wydawca po cichu odpuścił sobie Koronę z Czarodrzewu.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

Adon - 01:16 04-07-2018
jachu, a jakiś przybliżony nowy termin? I jak Rebis wybrnie z tych niezgodności, bo "Serca..." się już w obecnej edycji nie poprawi (przy czym archaizmy w ogóle mi nie przeszkadzają, ale niezgodność nazewnictwa już nieco przeszkadza).

Janusz S. - 10:47 04-07-2018
Rzeczywiście na LC "Serce..." zainteresowało 67 osób z tego 12 oznaczyło ją jako przeczytaną. Zaczynam się zastanawiać, czy mój sentyment do Williamsa z dawnych czasów wystarczy, żebym teraz zdołał przebrnąć przez jego nowe książki. Zwłaszcza jeśli będą równie rozwlekłe jak "Pamięć..." Wtedy mi to nie przeszkadzało.

jachu - 11:01 04-07-2018
historyk pisze:jachu
A to bardzo dobrze - wolę trochę poczekać i dostać lepszą książkę. Mój pierwszy post wywołany był obawami, że Serce świata utraconego sprzedało się słabo i wydawca po cichu odpuścił sobie Koronę z Czarodrzewu
Nie nie, na pewno nie odpuszczą, cały nowy cykl wyjdzie. Trochę tych poprawek było, bo niestety tłumacz jest chyba miłośnikiem Sienkiewicza i bardzo wielu fragmentach dialogów bohaterowie gadali jak w czasach Jagiełły :mrgreen: Zresztą, widać to w tym fragmencie dołączonym do "Serca świata utraconego".

Adon pisze:jachu, a jakiś przybliżony nowy termin? I jak Rebis wybrnie z tych niezgodności, bo "Serca..." się już w obecnej edycji nie poprawi (przy czym archaizmy w ogóle mi nie przeszkadzają, ale niezgodność nazewnictwa już nieco przeszkadza).
Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. W mailu miałem informację mocno nieprecyzyjną, tzn. "trochę przesuniemy". Żadnych szczegółów mi nie podano.
Natomiast w kwestii poprawy edycji "Serca..." nic mi nie wiadomo. Podejrzewam, że jeśli nowy cykl (a z nim również stara trylogia) będzie się dobrze sprzedawał, to jest szansa na re-edycję... ale w tej materii ciężko cokolwiek powiedzieć. Zwłaszcza, iż od 4 lat zastanawiają się nad wznowieniem "Pieśni Łowcy" i żadnej wiążącej decyzji nie są w stanie podjąć :wink:

btw. Janusz - czyta się bardzo dobrze. Jest klimat ze starego cyklu, ale... czegoś brakuje. Podejrzewam, że jest to efekt tego, że wszyscy się zestarzeliśmy - i my-czytelnicy i autor i bohaterowie powieści ;)

historyk - 18:27 04-07-2018
jachu pisze:od 4 lat zastanawiają się nad wznowieniem "Pieśni Łowcy" i żadnej wiążącej decyzji nie są w stanie podjąć

Rebis, niestety, ale promocyjnie jest lata świetlne za Magiem. NIe potrafią łechtać i nakręcać czytelnika. Sam się łapię na tym, że mając do wyboru książkę z Maga 7/10 i z Rebisu 8/10 - wezmę tę z Maga. Dlaczego? Moim zdaniem, jest pięć przyczyn:

1. Kontakt z czytelnikiem - chociaż Andrzej Miszkurka bąka, że chcą forum zamknąć, to jednak im dużo daje. Podobnie jak i pojawianie się AM na innych forach (choćby tu). To pokazuje, że Magowi zależy na czytelniku, a przy tym buduje "napięcie" wokół książki - Podoba wam się taka okładka? Wydanie planujemy na maj. Przesuwamy na czerwiec. Już jest. Dzięki temu wokół Maga powstała swego rodzaju społeczność fanów.
2. Opakowanie - sama twarda oprawa sprawia, że książka wygląda na produkt z innej półki.
3. Sklep firmowy - tak, Rebis też ma. Ale co mi po sklepie rebisowym, skoro ceny tam wyższe niż w innych sklepach? Mag stosuje naprawdę fajne promocje, czasami też gratisy dla klientów.
4. Lepsze dopasowanie nakładów do rynku. Gdzieś od 2-3 lat Mag zracjonalizował nakłady i teraz popularna książka może szybko być nie do kupienia = trzeba się spieszyć z zakupem, bo zaraz nie będzie. Z książkami Rebisu nie ma co się spieszyć, a jak się poczeka z 5 lat, to może będzie w taniej księgarni za grosze. Przez taką postawę sam się zgapiłem i brakuje mi dwóch książek Williamsa (Powrót Cienia i Serce Cienia).
5. Serie wydawnicze (UW, Artefakty - nie, nie chodzi mi o serie autorskie, bo te mają oba wydawnictwa, np. Mag - Gaimana, Rebis - Dicka) - tu niektórym zaskakuje kolekcjoner, biorą nawet to, co literacko ich nie interesuje, żeby mieć komplet.

Podsumowując: gdyby Mag wydał Pieśń łowcy pewnie by skończyło się to sukcesem. Jeśli wyda Rebis, książka może skończyć w tanich księgarniach.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

ASX76 - 12:23 06-07-2018
Ruszyliby wreszcie z serią klasyki... :(

Shedao Shai - 10:39 10-07-2018
Biorę obie.

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Hoyle, Fred - "Czarna chmura"


 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

 McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

 Simmons, Dan - "Czarne Góry"

Fragmenty

 Mara, Sunya - "Burza"

 Mrozińska, Marta - "Jeleni sztylet"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Rothfuss, Patrick - "Wąska droga między pragnieniami"

 Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

 Sablik, Tomasz - "Próba sił"

 Kagawa, Julie - "Żelazna córka"

 Pratchett, Terry - "Pociągnięcie pióra. Zaginione opowieści"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS