NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

L'Engle, Madeleine - "Pułapka czasu"

Ruszkiewicz, Jarosław - "Cassandra"

Ukazały się

Schwartz, Richard - "Pierwszy róg"


 Dębski, Rafał - "Kiedy Bóg zasypia" (wyd. 2)

 Majka, Paweł - "Pokój Światów" (wyd. ilustrowane)

 Wyndham, John - "Dzień tryfidów"

 Sanderson, Brandon - "Dawca przysięgi", część 2

 Bradbury, Ray - "451° Fahrenheita"

 Wroczek, Szymun - "Piter. Wojna"

 Dawson, Delilah S. - "Phasma"

Linki2017-05-17 12:25:51 Wiedźmin w Netfliksie

Netflix pracuje nad nowym anglojęzycznym serialem dramatycznym na podstawie książek o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

Na tak zwaną „Sagę o wiedźminie” składa się osiem tomów - powieści i zbiorów opowiadań skupionych wokół postaci wiedźminów – wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Na podstawie serii książek, które trafiły m.in. na listę bestsellerów dziennika New York Times, powstała uznana seria gier wideo, a sama saga została przetłumaczona na ponad 20 języków.

– Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy – mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych – Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom.
– Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat – mówi Sapkowski. – Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Andrzej Sapkowski będzie współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny. Producentami wykonawczymi zostali Sean Daniel (cykl filmów Mumia, serial The Expanse) i Jason Brown (The Expanse) partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, a także Tomasz Bagiński (nominowany do Oscara za krótkometrażowy film animowany Katedra, nagrodzony BAFTĄ za Sztukę spadania, autor filmu Ambicja) i Jarosław Sawko (Sztuka spadania, Another Day of Life) z Platige Image, polskiego studia produkcyjnego specjalizującego się w tworzeniu efektów specjalnych. Bagiński ponadto wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie.

– Saga o wiedźminie opowiada o niekonwencjonalnej rodzinie, która jednoczy się w walce o prawdę w niebezpiecznym świecie – mówią Sean Daniel i Jason Brown. – Bohaterowie są oryginalni, zabawni i wciąż zaskakują, nie możemy się więc doczekać, kiedy pokażemy ich przygody w serwisie Netflix, który jest idealną platformą dla takich historii.

Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Image komentują: – W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas - o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas.


Źródło: informacja prasowa

Dodał: Shadowmage

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

ertvon - 13:19 17-05-2017
To ci dopiero news:) Pasowałby również do daty 01 kwietnia ;). Tylko że mamy połowę maja, więc brzmi co najmniej interesująco...

Kjarik - 13:32 17-05-2017
Dla mnie wiadomość roku.

Tigana - 13:44 17-05-2017
Poczekajmy na szczegóły w USA kręcą i "Grę o tron", jak i "Miecz Prawdy".

Shedao Shai - 14:02 17-05-2017
No i fajnie, no i hej. Netflix lipy nie zrobi, producenci z Expanse'a (wybitnego serialu) to też świetny zwiastun, co do tych polaków to nie wiem, jak się odnajdą na planie prawilnie robionego serialu w USA, ale jestem dobrej myśli. Będzie byczo.

romulus - 16:48 17-05-2017
Walą mnie wszystkie zastrzeżenia i obawy. Jaram się jak stóg siana.

Sumire - 16:51 17-05-2017
Oby nie był równie dramatyczny jak rodzimy wyrób :-P

niepco - 17:07 17-05-2017
Po smokach ich poznacie:-) W roli Białego wilka rzecz jasna Tom Cruise? ;-)

Beatrycze - 18:21 17-05-2017
Cieszę się i czekam :)
Serial jest lepszym pomysłem niż film,zwłaszcza, ze wypadałoby zacząć od ekranizowaina opowiadań.

Polaris - 00:16 18-05-2017
Póki co pozwolę sobie pozostać umiarkowanym sceptykiem. Pożyjemy - zobaczymy...

Ciacho - 11:39 18-05-2017
Też się cieszę, bo 1. Odpowiada za to Bagiński, więc jakość będzie najwyższa 2. To jedyna akceptowalna - wg mnie - forma ekranizacji cyklu. Na cholerę 3-4 filmy po ponad 3 h każdy, jeżeli można zrobić kilka sezonów z odcinkami po 40-45 minut? Sukces "Gry o tron" pokazał, że serial to nie tylko nowe pomysły, ale także okazja na realizację tych już istniejących z książek, i to w najwyższym wykonaniu. Marzy mi się serial "Innego świata" Williamsa, Hyperionów/Endymionów - Simmonsa i Ostatniego imperium - Sandersona (w sumie całe Cosmere mogłoby być). Szkoda, że Mroczna Wieża w takiej formie nie powstanie.

lordofthedreams - 12:00 18-05-2017
Nad serialową adaptacją Hyperiona prace już trwają (SyFy, zdaje się). A Mroczna Wieża nie jest przypadkiem tak planowana, że po filmie będzie serial?

nosiwoda - 13:01 18-05-2017
Polaris pisze:Póki co pozwolę sobie pozostać umiarkowanym sceptykiem. Pożyjemy - zobaczymy...

+1.
1. Odpowiada za to Bagiński, więc jakość będzie najwyższa
1.1 - Bagiński nie pokazał szczególnie wysokiej formy filmikami z allegro, więc z tą jakością to patrz post o umiarkowanym sceptycyzmie. 1.2 - Bagiński jest podany jako tylko jeden z realizatorów, więc mam nadzieję, że Amerykańce zrobią to po bożemu, czyli inaczej niż Bagiński.

Ciacho - 14:02 18-05-2017
nosiwoda pisze:]1.1 - Bagiński nie pokazał szczególnie wysokiej formy filmikami z allegro, więc z tą jakością to patrz post o umiarkowanym sceptycyzmie. 1.2 - Bagiński jest podany jako tylko jeden z realizatorów, więc mam nadzieję, że Amerykańce zrobią to po bożemu, czyli inaczej niż Bagiński.


Jeżeli oceniasz jego dorobek na podstawie tylko filmików z allegro to gratuluję obiektywizmu.

lordofthedreams pisze:Nad serialową adaptacją Hyperiona prace już trwają (SyFy, zdaje się). A Mroczna Wieża nie jest przypadkiem tak planowana, że po filmie będzie serial?


Częściowo tak, częściowo tak. TO pokręcone jest w ogóle i nie bardzo ogarniam. 1 film to niby 1 część+wątek z III tomu+wątki z komiksu, potem miał być bodaj serial o 2 tomie, potem znowu film. Ale ja myślę, że skończy się na dużym ekranie albo przerwaniu projektu na tym pierwszym filmie, jeśli wyjdzie klapa. ;) Ale ja ogólnie miałem na myśli, że chciałbym to w całości jako serial, a nie jakiś taki dziwny mix.

Ziuta - 14:34 18-05-2017
Ciacho pisze:Jeżeli oceniasz jego dorobek na podstawie tylko filmików z allegro to gratuluję obiektywizmu.

Poza filmikami dla allegro dorobek Bagińskiego to krótkometrażówki, reklamy, efekty specjalne i przerywniki filmowe w grach. Na razie nie mamy lepszego źródła wiedzy o jego talentach reżyserskich, niż Smok, Jaga i dwie części Twardowskiego. Dodatkowo Bagiński jest jednocześnie showrunnerem całego przedsięwzięcia, wymyślał fabuły poszczególnych odcinków i chyba całości też. Zresztą najbardziej antybagińska jest słynna anegdota Dukaja, jak to reżyser (prawie) oscarowej Katedry zabrał go na Transformery argumentując, że Michael Bay to geniusz współczesnego kina akcji.

nosiwoda - 15:46 18-05-2017
Ciacho pisze:Jeżeli oceniasz jego dorobek na podstawie tylko filmików z allegro to gratuluję obiektywizmu.

:D :D :D :D
A teraz biegusiem do słownika i sprawdź znaczenie zwrotów "obiektywizm", "ocenianie" i "na podstawie". To Twoje zdanie jest tak koślawe i absurdalne, że aż trudno się do niego zabrać.
I oczywiście Ziuta +1.

Ziuta - piękna anegdota, nie znałem. Ale jak sobie przypomnę slooooooomooooooooo w Jadze, to pasuje.

Ciacho - 16:18 18-05-2017
Uwielbiam Twoje pouczające wstawki niewnoszące nic wartościowego do rozmowy. Ale taka rola internetowego trolla. ;)

Ziuta - 16:47 18-05-2017
Ciacho pisze:Uwielbiam Twoje pouczające wstawki niewnoszące nic wartościowego do rozmowy.

Jakby co, to komentarz niżej próbowałem sformalizować argumenty przeciwko Bagińskiemu. Może rzeczywiście są trochę złośliwe, ale facet od 15 lat cały czas się dobrze zapowiada, a efektów brak.

Beatrycze - 00:37 19-05-2017
Mnie tam się bardzo podobają jego krótkometrażówki z Legend Polskich. Więc jeśli to będzie wizualnie na ich poziomie, będę usatysfakcjonowana.

nosiwoda - 08:41 19-05-2017
Ciacho pisze:Uwielbiam Twoje pouczające wstawki niewnoszące nic wartościowego do rozmowy. Ale taka rola internetowego trolla. ;)

Zacznij używać słów zgodnie z ich znaczeniem, a nie będę musiał Cię pouczać. To by dopiero było wartościowe dla rozmowy!

Komentuj


Konkurs

Wygraj "Księgę mieczy"


Artykuły

Modyfikowany Węgiel - powieść a serial


 Co będzie warto czytać z polskiej fantastyki w 2018 roku?

 Kreator światów w spódnicy – krótka opowieść o Ursuli K. Le Guin

 Drugi wywiad z Rafałem Kosikiem

 Gra o tron subiektywnym okiem (s07e07)

Recenzje

Hutchinson, Dave - "Europa jesienią"


 Beckett, Chris - "Matka Edenu"

 Bourne, J.L. - "Więcej niż wygnanie"

 Dick, Philip K.; Nelson, Ray - "Inwazja z Ganimedesa"

 Rosenberg, Aaron - "Fale ciemności"

 Simmons, Dan - "Endymion"

 Jemisin, N.K. - "Kamienne niebo"

 MacLeod, Ian R. - "Czerwony śnieg"

Fragmenty

 Wroczek, Szymun - "Piter. Wojna"

 Ruda, Aleksandra - "Sztylet ślubny"

 Kańtoch, Anna - "Tajemnica godziny trzynastej"

 Maas, Sarah J. - "Wieża Świtu"

 Ruszkiewicz, Jarosław - "Cassandra"

 Piskorski, Krzysztof - "Zadra" (wydanie rozszerzone)

 Gromyko, Olga - "Wiedźma Naczelna"

 Hobb, Robin - "Wyprawa Błazna"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2018 nast.pl     RSS      RSS