Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Science Fiction (Science Fiction and Fantasy Writers of America) ogłosiło nominacje do Nagrody Nebula, Nagrody im. Raya Bradbury’ego oraz Nagrody im. Andre Norton. Laureaci zostaną ogłoszeni 20 maja podczas dorocznej gali w Marriott City Center (Pittsburgh).
My natomiast mamy przyjemność przedstawić Wam listę nominowanych utworów:
Powieść:
Charlie Jane Anders - „All the Birds in the Sky”
Mishell Baker - „Borderline”
N.K. Jemisin - The Obelisk Gate
Yoon Ha Lee - „Ninefox Gambit”
Nisi Shawl - „Everfair”
Mikropowieść:
S.B. Divya - „Runtime”
Kij Johnson - „The Dream-Quest of Vellitt Boe”
Victor LaValle - „The Ballad of Black Tom”
Seanan McGuire - „Every Heart a Doorway”
John P. Murphy - „The Liar”
Kai Ashante Wilson - „A Taste of Honey”
Nowela:
William Ledbetter - „The Long Fall Up”
Sarah Pinsker - „Sooner or Later Everything Falls Into the Sea”
Jason Sanford - „Blood Grains Speak Through Memories”
Bonnie Jo Stufflebeam - „The Orangery”
Fran Wilde - „The Jewel and Her Lapidary”
Alyssa Wong - „You’ll Surely Drown Here If You Stay”
Opowiadanie:
Brooke Bolander - „Our Talons Can Crush Galaxies”
Amal El-Mohtar - „Seasons of Glass and Iron”
Barbara Krasnoff - „Sabbath Wine”
Sam J. Miller - „Things With Beards”
A. Merc Rustad - „This Is Not a Wardrobe Door”
Alyssa Wong - „A Fist of Permutations in Lightning and Wildflowers”
Caroline M. Yoachim - „Welcome to the Medical Clinic at the Interplanetary Relay Station | Hours Since the Last Patient Death: 0”
Nagroda im. Ray’a Bradbury’ego za scenariusz filmowy:
„Nowy początek” - Reżyseria - Denis Villeneuve, Scenariusz - Eric Heisserer
„Doktor Strange” - Reżyseria - Scott Derrickson, Scenariusz - Scott Derrickson i C. Robert Cargill
„Kubo i dwie struny ” - Reżyseria - Travis Knight, Scenariusz - Mark Haimes i Chris Butler
„Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” - Reżyseria - Gareth Edwards, Scenariusz - Chris Weitz i Tony Gilroy
„The Bicameral Mind” - Reżyseria - Jonathan Nolan, Scenariusz - Lisa Joy I Jonathan Nolan
„Zwierzogród” - Reżyseria - Byron Howard, Rich Moore i Jared Bush, Scenariusz - Jared Bush i Phil Johnston
Nagroda im. Andre Norton za twórczość dla młodzieży w dziedzinie science fiction i fantastyki:
Kelly Barnhill - „The Girl Who Drank the Moon”
Roshani Chokshi - „The Star-Touched Queen”
Frances Hardinge - „The Lie Tree”
David D. Levine - „Arabella of Mars”
Philip Reeve - „Railhead”
Lindsay Ribar - „Rocks Fall, Everyone Dies”
Delia Sherman - „The Evil Wizard Smallbone”
Więcej informacji można znaleźć na tej
stronie.
Sortuj: od najstarszego | od najnowszego
kurp - 08:37 23-02-2017
Prosimy o wypowiedź eksperta :D
Ciacho - 10:16 23-02-2017
Nic i nikogo stąd nie znam. :D
Coacoochee - 11:14 23-02-2017
Nie ma na to żadnej rady
nagradzają tylko baby.
;-]
Nagroda im. czerstwej niczym biust Baby Jagi, Andre Norton, to coś w rodzaju Złotych Malin?
nosiwoda - 11:19 23-02-2017
Ciacho pisze:Nic i nikogo stąd nie znam.
A ja kojarzę cztery nazwiska, a gdybym poszperał, to pewnie okazałoby się, że i więcej.
Janusz S. - 11:23 23-02-2017
Większość chyba jest u nas mało znana, poza Jemisin, i Seanan McGuire, której książki w PL wydawano pod pseudo Mira Grant, ale była to raczej chała. Jakieś opowiadania Anders, Wong, Lee (o ile to jest nazwisko a nie Yoon), Johnson i Sanforda były w NF, ale chyba nic z utworów nominowanych w PL jeszcze się nie ukazało.
Jak zwykle prawie same kobiety, w przypadku powieści wyłącznie, szczęśliwie bez Ann Leckie. Faceci po prostu przestali pisać ciekawe książki
Shedao Shai - 11:59 23-02-2017
Nie słyszałem nigdy o żadnym z autorów z powyższej listy (pomijając tych z kategorii filmowej). Trochę mi z tym źle, ale nie bardzo.
adskal - 16:00 23-02-2017
Kojarzę sześć nazwisk
(Wong, Lee, Stufflebeam, Sanford, Johnson, Jemisin); inna sprawa, że tylko dwie ostatnie od nas.