NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Gaiman, Neil - "Dym i lustra. Opowiadania i złudzenia" (2018)

de Castell, Sebastien - "Cień rycerza"

Ukazały się

Schwartz, Richard - "Pierwszy róg"


 Dębski, Rafał - "Kiedy Bóg zasypia" (wyd. 2)

 Majka, Paweł - "Pokój Światów" (wyd. ilustrowane)

 Wyndham, John - "Dzień tryfidów"

 Sanderson, Brandon - "Dawca przysięgi", część 2

 Bradbury, Ray - "451° Fahrenheita"

 Wroczek, Szymun - "Piter. Wojna"

 Dawson, Delilah S. - "Phasma"

Linki2017-01-11 14:42:39 Martin nadal pisze...

George R.R. Martin na swoim blogu wypowiedział się w sprawie możliwości ukazania się "Wichrów zimy" w tym roku.

Naprawdę uważacie, że jakiekolwiek deklaracje w tym stylu cokolwiek zmienią? Oh, moje dzieciaczki. Mam w tym lata doświadczenia i mogę powiedzieć, że jest zupełnie inaczej. No ale dobrze, spróbuję to zrobić tak, jak chcecie. Jeszcze nie skończyłem, ale na pewno uczyniłem postępy. Nie są one tak wielkie, jak rok temu sądziłem, że zrobię – wtedy myślałem, że do tej pory już skończę. Mam nadzieję, że książka ukaże się w tym roku (pamiętajcie jednak – w zeszłym mówiłem to samo).

Źródło: naEKRANIE.pl

Dodał: Shadowmage

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Mamerkus1 - 01:03 15-01-2017
Dżordż ma wywalone na zakończenie cyklu i jeszcze chamsko trolluje od kilku lat, mając tak naprawdę w głębokim poważaniu swoich czytelników. Kasa się zgadza, to może sobie dalej obrastać w tłuszcz. Mnie to rybka, bo stosuję zasadę jak wyżej - czytam tylko cykle skończone. Sam Martin pisarzem jest pokroju Kinga - świetny gawędziarz, przeciętny autor.

Shadowmage - 08:45 14-01-2017
Filmik znam, jakiś czas temu robił furorę w sieci :)

Janusz S. - 17:56 13-01-2017
Lord Sidious pisze:...Choć i tak chyba najlepszym komentarzem zniecierpliwionych tempem powstawania kolejnych powieści jest ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=lle4t4o8EDk

Dzięki za ten sznurek. Dawno się tak nie uśmiałem.

Beatrycze - 17:11 13-01-2017
Filmik przezabawny.
ojarzę jeszcze taki około-GoTowy, gdzie było coś w stylu: 50 lat później. GRRM: I have finished Games of Thrones; commentary "Hmm, what is it? Commentary 2: I think, that my grandmother told me about it. These were novels based on populat TV series, or smoething"

Lord Sidious - 13:39 13-01-2017
Shadowmage - ja myślę, że ci fani to go czasem nawet nieźle wkurzają. Parę lat temu, gdy zapowiadał, że Wichry wyda już prawie może za rok, była akcja na jego blogu, jak mu zaczęli niektórzy wypominać, że zamiast pisać Wichry, to wypisuje dzień w dzień notki o swoim kinie, NHL, polityce i jeszcze innych rzeczach, bo jeszcze serial go dogoni. Nieźle się wtedy oburzył :P. Choć i tak chyba najlepszym komentarzem zniecierpliwionych tempem powstawania kolejnych powieści jest ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=lle4t4o8EDk

Beatrycze - 13:29 13-01-2017
Czasem sobie myślę, że - podobnie jak Jordan - Martin w pewien sposób stracił kontrolę nad cyklem. Kiedyś na sieci opublikowano fragmenty szkicu cyklu, który Martin wysłał wydawcy - z czego było wyraźnie widać, że pewne wątki zdryfowały w zupełni innym kierunku. Doszło mnóstwo postaci, wszystko się rozrosło. Jak to zebrać z powrotem? W życiu może zwykle nie ma kulminacji, ale po książce czytelnicy oczekują spektrakularnego finału. Ponadto sądzę, że cokolwiek Martin by napisał i tak spora grupa fanów będzie rozczarowana, bo przez te lata wierni czytelnicy powymyślali sobie, jak ich zndaniem najlepiej powinno się to skończyć a i oczekiwania urosły.
Co do mnie przeczytałam pierwsze 2,25 tomów i obejrzałam pierwsze 2 sezony. I jest to dobre, ale jakoś mnie nie wciągnęło.

PS. Martin sobie mógłby w testamencie zarzekać się , żen ie pzowala na kontynuację - ale widmo zysków i już można by kreatywnie obejść np. że to nie kontynuacja cyklu, tylko powieści powstałe na podstawie serialu (inaczejn iektóre wątki pociągnęli, wiec musili by iść po serialowej linii, ale i tak szansa, że ludzie bykupili). A na fotelu kontynuatora widziałabym raczej Abercrombiego niż Sandersona ;P

Shadowmage - 13:23 13-01-2017
Myślisz, że fani błagający go o dalszy ciąg nie łaskoczą jego ego? Jakby napisał, to by był dopiero smuteczek był, że fani o nim zapominają :P

Lord Sidious - 09:26 13-01-2017
Tyle, że w pewnym momencie, gdy potrzeby bezpieczeństwa ma już załatwione, dochodzą potrzeby ambicjonalne. A tu przydaje się zainteresowanie tematem, by móc ścigać się samemu z sobą.

Shadowmage - 21:35 12-01-2017
Wiesz, niespecjalnie może mu na tym zależeć. Kasy i tak ma dość, popularność jest (a on lubi być gwiazdą konwentów), rodzina niezbyt duża, to i na wysokość spadku nie naciska. Stan konta nie jest dla niego w tym momencie żadnym motywatorem moim zdaniem. Jest już w wieku emerytalnym i ma więcej forsy niż zdąży wydać :P

Lord Sidious - 21:20 12-01-2017
Najsmutniejsze jest to, że o ile Wichry w jakimś tam realnym terminie pewnie skończy, o tyle kolejny tom to pewnie zajmie mu z 10 lat. Oby nie było takiej histerii teraz z Trumpem jak zrobił, gdy Bush Jr. wygrał po raz pierwszy. Wtedy w ramach bojkotu przerwał pisanie na jakiś czas. Teraz ma świetny okres na sprzedaż tych książek dzięki serialowi. Jak HBO czegoś nie wymyśli to Martin chyba przegapi najlepszą koniunkturę.

dzudo-honor - 15:27 12-01-2017
Serio - czekam tylko na Wichry Zimy, ale bez ciśnienia, tyle jest innych ciekawych książek, że czasu brak na ogarnięcie wszystkiego. Czego wszystkim życzę (nie braku czasu, tylko tylu dobrych książek).

Fidel-F2 - 14:10 12-01-2017
serial lipa a powieści ( mam dwa tomy na koncie) w miarę przyzwoite, tak na 7/10, ale nie bez wad, zwłaszcza logika leży i kwiczy, postacie wg. autora cwane i sprytne nad wyraz, w rzeczywistości postępują jak kompletne przygłupy, itd, Martin nadrabia potoczystym gawędziarstwem, bez tego nie dałoby się czytać

Ciacho - 13:25 12-01-2017
Ale to tylko serial czy ogólnie cały cykl? :)

Fidel-F2 - 12:13 12-01-2017
Ciacho pisze:Trochę denerwujące, bo w przypadku Martina wstrzymuję się przez to też z serialem, który wszyscy znajomi chwalą.
Niewiele tracisz, dałem spokój po sześciu odcinkach, nuda i badziew.

Ciacho - 10:40 12-01-2017
Ja nie przeczytałem ani jednego tomu, bo też czekam i na ogół preferuję czekać, aż się wszystko pojawi. Trochę denerwujące, bo w przypadku Martina wstrzymuję się przez to też z serialem, który wszyscy znajomi chwalą. Jeszcze niedawno dostałem te ilustrowane, świetne wydanie. No ale, poczekamy dalej. :)

Shedao Shai - 09:14 12-01-2017
dzudo-honor - ja tak się staram robić. Mam co czytać, dlatego te cycle które jeszcze trwają, sobie czekają u mnie w kolejce, aż zostaną skończone. Wyjątek zrobiłem własnie dla PLiO - gdzieś w trakcie pierwszego sezonu serialu, kiedy sobie uświadomiłem że jeśli nie zabiorę się szybko za lekturę, to Internety i tak mi wszystko zaspoilerują (dokładniej, podjąłem tą decyzję w momencie zobaczenia kadru z odciętą głową Neda i jakimś hehe, śmiesznym hehe napisem). No i z jednej strony nie żałuję, bo przynajmniej mam porównanie i wiem że jestem w 100% #teamserial, a z drugiej jednak już pozapominałem detale fabularne (w miejscach gdzie książka się różni od serialu), więc wejście w tom 6 pewnie będę miał z drobnymi trudnościami. No ale to raczej wyjątek. "Na szczęście" nie ekranizują wielu sag fantastycznych, więc w innych przypadkach mogę sobie spokojnie czekać :D

Coacoochee - 22:13 11-01-2017
Sanderson, to niech Szwejka dokończy! :)

Shadowmage - 21:26 11-01-2017
Chyba się zarzekał, że w testamencie zastrzegł zakaz dokańczania.

jachu - 21:24 11-01-2017
Umrze i Sanderson dokończy za niego ;-)

Janusz S. - 17:30 11-01-2017
dzudo-honor pisze:Mistrzowska taktyka - od dziś nie kupuję żadnego cyklu, póki autor go nie zakończy.

To akurat umiarkowanie inteligentny pomysł, ale skoro takie miewasz... W przeciwieństwie do Ciebie, ja przynajmniej sprawdziłem I tom, czy podoba mi się na tyle, żeby się stresować oczekiwaniem na następne. :P

Shadowmage - 17:10 11-01-2017
On lubi trollować :)

Kjarik - 17:02 11-01-2017
Mniej by się pogrążył, gdyby nie powiedział nic.

dzudo-honor - 16:55 11-01-2017
Mistrzowska taktyka - od dziś nie kupuję żadnego cyklu, póki autor go nie zakończy.

Janusz S. - 16:28 11-01-2017
Widzę, że moja taktyka zakończenia lektury po pierwszym tomie była słuszna.

Komentuj


Konkurs

Wygraj "Księgę mieczy"


Artykuły

Modyfikowany Węgiel - powieść a serial


 Co będzie warto czytać z polskiej fantastyki w 2018 roku?

 Kreator światów w spódnicy – krótka opowieść o Ursuli K. Le Guin

 Drugi wywiad z Rafałem Kosikiem

 Gra o tron subiektywnym okiem (s07e07)

Recenzje

Hutchinson, Dave - "Europa jesienią"


 Beckett, Chris - "Matka Edenu"

 Bourne, J.L. - "Więcej niż wygnanie"

 Dick, Philip K.; Nelson, Ray - "Inwazja z Ganimedesa"

 Rosenberg, Aaron - "Fale ciemności"

 Simmons, Dan - "Endymion"

 Jemisin, N.K. - "Kamienne niebo"

 MacLeod, Ian R. - "Czerwony śnieg"

Fragmenty

 Wroczek, Szymun - "Piter. Wojna"

 Ruda, Aleksandra - "Sztylet ślubny"

 Kańtoch, Anna - "Tajemnica godziny trzynastej"

 Maas, Sarah J. - "Wieża Świtu"

 Ruszkiewicz, Jarosław - "Cassandra"

 Piskorski, Krzysztof - "Zadra" (wydanie rozszerzone)

 Gromyko, Olga - "Wiedźma Naczelna"

 Hobb, Robin - "Wyprawa Błazna"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2018 nast.pl     RSS      RSS