NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Fletcher, Charlie - "Ostatni"

McDonald, Ed - "Zew kruka"

Ukazały się

Lee, Edward - "Zgroza w Innswich" (wyd. 2)


 Lee, Edward - "Diabelskie nasienie"

 Klonowski, Jarosław - "Zimna fala"

 Kańtoch, Anna - "Zabawki diabła" (Powergraph)

 Saulski, Arkady - "Serce lodu"

 Donohue, Keith - "O chłopcu, który rysował potwory"

 Kisiel, Marta - "Oczy uroczne"

 de Castell, Sebastien - "Krew Świętego"

Linki


2016-03-14 17:56:56 Brzezińska, Dukaj, Piskorski i inni

29 marca br. nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się wznowienie "Lodu" Jacka Dukaja. Książka otworzy trzydziestotomową kolekcję polskiej literatury fantastycznej "Światy Równoległe".

Pobudzamy wyobraźnię, poszerzamy horyzonty i zapraszamy do odkrywania nowych światów! 29 marca ukaże się pierwszy tom „Światów Równoległych” - to trzydziestotrzytomowa kolekcja najlepszej polskiej literatury fantastycznej. W jej skład wchodzą książki największych polskich autorów, wielokrotnie nagradzanych, poczytnych, kształtujących obraz współczesnej fantastyki w Polsce i za granicą, niejednokrotnie przekraczających granice gatunku.

Kolekcję fantastyczną budują powieści oraz zbiory opowiadań Stanisława Lema, Jacka Dukaja, Anny Brzezińskiej, Łukasza Orbitowskiego, Szczepana Twardocha i Krzysztofa Piskorskiego. Pierwszym tomem w kolekcji będzie słynny "Lód" Jacka Dukaja.

„Światy Równoległe” to jedyna taka Kolekcja na rynku – przygotowana z niezwykłą starannością, w doskonałej szacie graficznej. Po raz pierwszy w komplecie tak znakomite nazwiska i tak rewelacyjne książki. „Światy Równoległe” to prawdziwa literacka uczta dla miłośników fantastyki, kolekcjonerów oraz wszystkich czytelników poszukujących po prostu najlepszej, porywającej literatury. (...)

(opis wydawcy)

Źródło: Wydawnictw Literackie

Dodał: Tigana

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Tigana - 18:09 14-03-2016
Wiemy, że będzie to wydanie kieszonkowe. Nie podejrzewam, że dostaniemy coś nowego (może Piskorski?) raczej wznowienia. Ciekawy jestem jakości wydania - zbiór opowiadań Brzezińskiej mógłbym wymienić na nowy (jak cena będzie dobra).

Janusz S. - 18:13 14-03-2016
Powtórki, powtórki i ciągle powtórki. Lema, Dukaja, Piskorskiego i Brzezińską mam już na półkach. Nie widzę więc specjalnych powodów by się zainteresować taką inicjatywą wydawniczą. Gdzie jest Rekursja?

jmpiszczek - 18:20 14-03-2016
Kieszonkowe wydanie "Lodu"?

Tigana - 18:36 14-03-2016
Podejrzewam, że kilka osób chętnie kupi Brzezińska- nie sprawdzałem dokładnie na allegro, ale chyba jest to towar deficytowy.

jmpiszczek pisze:Kieszonkowe wydanie "Lodu"?


Tak na FB napisał Orbitowski - będą potrzebne obszerne kieszenie - może rozbiją książkę na tomy?

Shadowmage - 18:38 14-03-2016
To zdaje sie ma być coś dystrybuowanego przez kioski itp. Wznowienia są w tym świetle zrozumiałe, bo to inny kanał sprzedaży.

Swoją drogą ciekawe co tam będzie? Większość to nazwiska z ich oferty, a Brzezińska od upadku Runy nie jest "przypisana". Ale z tego nie da się uzbierać 30 książek (no, chyba żeby wydać wszystko jak leci).

Tigana - 18:41 14-03-2016
Shadowmage pisze:Swoją drogą ciekawe co tam będzie? Większość to nazwiska z ich oferty, a Brzezińska od upadku Runy nie jest "przypisana". Ale z tego nie da się uzbierać 30 książek (no, chyba żeby wydać wszystko jak leci).


Dwa słowa "Stanisław Lem" i wszystko jest możliwe (pod względem ilości tomów).

Obstawiam
- "Lód" i z 4-5 innych książek Jacka Dukaja
- 6 tomów Brzezińskiej o zbóju Twardokęsku i Babci Jagódce, "Wody głębokie jak niebo" i może jeszcze dodatkowy zbiór opowiadań, (7-8 książek)
- Krzysztof Piskorski - "Cienioryt", "Zadra", "Krawędź czasu", może coś nowego (3-4 książki)
- Łukasz Orbitowski - "Widma", "Tracę ciepło", "Święty Wrocław", może jeszcze 1-2 pozycje
- Szczepan Twardoch - "Wieczny Grunwald" + 2-3 pozycje (może)
- Stanisław Lem - reszta czyli 5-7 książek

Podejrzewam kolekcję a'la Pratchett, oby format był większy.

Kjarik - 18:52 14-03-2016
@Janusz S. A ja Brzezińskiej czy Lema nie mam, niektórych pozycji w ogóle nie czytałem. Tak samo jak powtórek wydawanych przez Maga w Artefaktach. Więc nie oceniaj jedynie przez własny pryzmat, zapewniam Cię, że chętnych na powtórki w obu seriach jest wielu.

Balth - 19:01 14-03-2016
Ja jestem ciekaw jak będą się prezentować książki, czekam na jakąś wizualizację. Chętnie przytulę książki, których brakuje w moim księgozbiorze. A Lodu nie wyobrażam sobie inaczej niż podzielonego na 2-3 tomy. W sumie biorąc pod uwagę, że w kolekcji świata dysku niektóre tomy są podzielone to pewnie można by nawet na 10 tomów podzielić Lód :D

Janusz S. - 19:44 14-03-2016
Kjarik pisze:@Janusz S. A ja Brzezińskiej czy Lema nie mam, niektórych pozycji w ogóle nie czytałem. Tak samo jak powtórek wydawanych przez Maga w Artefaktach. Więc nie oceniaj jedynie przez własny pryzmat, zapewniam Cię, że chętnych na powtórki w obu seriach jest wielu.

Z całym szacunkiem, ale twoja wypowiedź jest kompletnie pozbawiona związku z tym o czym pisałem. Przez czyj niby pryzmat mam oceniać jak nie przez swój? Przez twój? To paranoja. Czy w którymkolwiek zdaniu swojej wypowiedzi stwierdziłem, że na powtórki nie będzie chętnych? Nie stwierdziłem, więc bądź tak miły i ochrzaniaj mnie za rzeczy, które napisałem, a nie za swoje przywidzenia. Nie masz tych książek? To sobie kup. Pełno ich wszędzie.

drakoniko - 21:51 14-03-2016
Wygląda to po prostu na kioskową serię autorów związanych z WL, ładnie tylko opracowaną marketingowo. I ciekawa sprawa, że nie wymieniono Huberatha, który najlepsze teksty publikował albo wznawiał właśnie w WL. Jedyny wyjątek to Brzezińska, ale należy przypuszczać, że właśnie do tych autorów WL-owych dołączyła. I dobrze, bo skoro Runa nie działa, to gdzieś jej książki powinny być wznawiane.

kurp - 22:07 14-03-2016
Dukaj w kioskach?
Nie poznaję Cię, świecie.

Shadowmage - 22:16 14-03-2016
drakoniko pisze:I ciekawa sprawa, że nie wymieniono Huberatha,
Zdaje się, że się swego czasu poprztykali i dlatego nową książkę wydawał w FS.

Korvo - 22:43 14-03-2016
Informacje znalezione w ofercie prasowej Ruch S.A.(widać, że WL zmieniło nazwę kolekcji):
Nazwa: FANTASTYCZNA KOLEKCJA
Cena: 8.99 zł (dotyczy pewnie pierwszego tomu)
Częstotliwość: dwutygodnik

Ciacho - 13:56 15-03-2016
Moim zdaniem bardzo dobry ruch. Nawet jak nie pojawi się tam nic nowego to polską fantastykę warto promować i z najlepszymi i najciekawszymi książkami się przypomnieć i szukać nowych czytelników. Założę się, że znajdzie się grupa czytelników tylko kupujących takie kioskowe kolekcje, a w księgarniach pojawiają się od święta. Ale to tylko odłam. Są zapewne osoby, które chcą taniej kupić, a te dwutygodniki będą miały cenę niższą niż tradycyjne książki, więc jest szansa. Ja jestem bardzo ciekaw estetyki tej serii, jakie okładki, wydania itp. W przypadku Dukaja to nie wyobrażam sobie poketu bez podziału, jak ktoś tutaj wspomniał.

Komentuj


Konkurs

Wygraj drugi tom "Drogi Szamana"


Artykuły

Wywiad z Edem McDonaldem


 Polska fantastyka 2019 r. - co nas czeka?

 Nightflyers - książka i serial

 Naomi Novik o "Mocy srebra"

 Wywiad z Brandonem Sandersonem

Recenzje

Simmons, Dan - "Letnia noc"


 James, Marlon - "Diabeł Urubu"

 Kisiel, Marta - "Oczy uroczne"

 Saramago, José - "Rozterki śmierci"

 Vonnegut, Kurt - "Rzeźnia numer pięć"

 Cameron, Miles - "Plaga mieczy"

 Brennan, Marie - "Podróż Bazyliszka"

 Vonnegut, Kurt - "Kocia kołyska"

Fragmenty

 Kańtoch, Anna - "Zabawki diabła"

 Lee, Yoon Ha - "Smocza perła"

 Kisiel, Marta - "Oczy uroczne" #2

 Kisiel, Marta - "Oczy uroczne" #1

 Malinowska, Marta - "Iluzja"

 Urbanowicz, Artur - "Inkub"

 Liu, Cixin - "Piorun kulisty"

 Haghenbeck, F.G. - "Diablero"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2019 nast.pl     RSS      RSS