NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

Mrozińska, Marta - "Jeleni sztylet"

Ukazały się

Esslemont, Ian Cameron - "Kamienny wojownik"


 Kagawa, Julie - "Dusza miecza"

 Pupin, Andrzej - "Szepty ciemności"

 Ferek, Michał - "Pakt milczenia"

 Markowski, Adrian - "Słomianie"

 Sullivan, Michael J. - "Epoka legendy"

 Stewart, Andrea - "Cesarzowa kości"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku"

Linki

2009-04-30 08:35:28 Majowe patronaty Katedry

Przedstawiamy listę naszych majowych patronatów.

Michael Chabon - "Związek żydowskich policjantów"

Imię i nazwisko: Mejer Landsman.
Zawód: policjant w randze detektywa.
Miejsce pracy: alaskański okręg Sitka.
Aktualne miejsce zamieszkania: hotel Zamenhof, pokój 505.
Aktualnie prowadzona sprawa: zabójstwo Emanuela Laskera, heroinisty, zastrzelonego w hotelu Zamenhof, pokój 208.
Aktualny stan ducha: depresja.

Żydowscy wygnańcy z Europy ogarniętej II wojną światową osiedlili się na Alasce. W 1948 r. dołączyli do nich Żydzi, którzy przegrali walkę o Erec Israel i zostali wyrzuceni z Palestyny. Amerykański Kongres przyznał jednak Żydom prawa do Kolonii Sitka jedynie na 60 lat, który to termin właśnie upływa i niebawem alaskańscy Żydzi znów staną się bezdomni. Niektórzy policjanci być może zachowają swoje miejsca pracy, pod warunkiem, że nie będą się zbytnio przejmować swoją pracą. Na przykład tragicznie zmarłym Emanuelem Laskerem, który był wprawdzie genialnym szachistą, ale nie tym, który urodził się w 1868 r. Uparty Landsman podąża tropem fałszywego Laskera, a przy okazji także śladami starszego kolegi po fachu, Philipa Marlowe’a. Pije, pali, obrywa i filozofuje jak on; szachów wprawdzie nienawidzi, ale nienawiścią bardzo zbliżoną do miłości. Pozornie zwykłe śledztwo zatacza coraz szersze kręgi. Ze zmarłym związani są chasydzcy gangsterzy, byli i aktualni agenci rozmaitych służb wywiadowczych, a także mnóstwo zwykłych ludzi, którym nie odmówił swojego błogosławieństwa. Sprawdzając kolejne domysły, Landsman pakuje się w kabałę, z której naprawdę trudno ujść z życiem.


Wydawnictwo: W.A.B.
Tytuł oryginału: The Yiddish Policemen’s Union
Tłumaczenie: Barbara Kopeć-Umiastowska
Data wydania: 20 maja 2009
ISBN: 978-83-7414-586-2
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 125 x 195 mm
Liczba stron: 464
Rok wydania oryginału: 2006

Marek Krajewski - "Głowa Minotaura"

Rok 1938. Makabryczny mord, dokonany na młodej cudzoziemce, stawia na nogi cały aparat policyjny w Breslau. Wiele wskazuje na to, że ofiara miała jakiś związek z obcym wywiadem. Do akcji rusza oficer Abwehry Eberhard Mock. Odrzuca szpiegowski wątek i skupia się na typowo kryminalnych aspektach śledztwa. To zaś zmusza go do opuszczenia na pewien czas ukochanego Breslau. Miłośnicy kryminałów w Polsce i za granicą zdążyli dobrze poznać Eberharda Mocka, głównego bohatera cyklu powieści o Breslau. Jednak tym razem Mock wszystkich zaskoczy. Czytelnicy, przygotujcie się na prawdziwe trzęsienie ziemi…



Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 6 maja 2009
ISBN: 978-83-7414-580-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 125 x 195 mm
Liczba stron: 320
Tom cyklu: 6

Catherynne M. Valente - "Opowieści sieroty"



Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: In the Night Garden
Data wydania: 29 maja 2009
Oprawa: twarda
Rok wydania oryginału: 2006
Seria: Uczta wyobraźni
Tom cyklu: 1






Feliks W. Kres - "Król Bezmiarów" (nowa edycja)

Pierwsza polska marynistyczna powieść fantasy uhonorowana najbardziej prestiżową nagrodą fantasy w Polsce - Nagrodą im. Janusza A. Zajdla.
Drugi tom po "Północnej granicy" jednej z najlepszych polskich serii fantasy, obejmującej kompletną opowieść o świecie Szereru - Księga Całości.

Mroczny świat Szereru, władany przez tajemniczą potęgę - Szerń, która przybyła znikąd i dała rozum najpierw ludziom, potem kotom i sępom...






Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 22 maja 2009
ISBN: 978-83-7480-127-0
Oprawa: miękka
Format: 135x205 mm
Liczba stron: 430
Tom cyklu: 2

Siergiej Łukjanienko - "Labirynt odbić" (wyd. 2)

Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: Линия Грез
Data wydania: 15 maja 2009
Wydanie: II
Tom cyklu: 1

Terry Pratchett - "Nacja"

W świecie przypominającym nasz, lecz będącym jego alternatywną wersją, wybucha epidemia, a wielka fala powoduje ogromne zniszczenia. Większość ludzi ginie, cywilizacja się chwieje. Tymczasem na małej, zagubionej pośrodku oceanu wyspie o nazwie Nacja przy życiu pozostaje jako jedyny nastoletni Mau. Nie jest już chłopcem, ale też nie stał się jeszcze mężczyzną – kataklizm przerwał obrzęd inicjacji. Musi się zmierzyć z utratą najbliższych, wyrzutami Praojców i złością na bogów oraz rozpocząć życie na nowo w samotności. Tylko że Mau nie jest na wyspie sam – przebywa na niej dziewczynka z rozbitego statku, a wkrótce zaczną pojawiać się ocaleli ludzie. Nie wszyscy jednak mają pokojowe zamiary, zwłaszcza plemię ludożerców...

Nacja to pełna przewrotnego humoru i niesamowitych przygód opowieść z gatunku, „co by było, gdyby...”, w której dochodzi do spotkania dwóch cywilizacji, odkrycia tajemnicy sprzed wieków, a świat zmierza w nieco innym kierunku, niż potoczył się nasz.


Wydawnictwo: Rebis
Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski
Data wydania: 20 maja 2009
ISBN: 978-83-7510-367-0

Bernard Cornwell - "Wagabunda"



Wydawnictwo: Erica
Tytuł oryginału: Vagabond
Data wydania: maj 2009
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 145 x 205 mm
Rok wydania oryginału: 2001
Tom cyklu: 2





Kir Bułyczow - "Wielki Guslar wita"

Wybór guslarskich opowiadań THE BEST OF THE BEST nareszcie we właściwej dla tej prozy oprawie, w ekskluzywnym wydaniu w serii Klasyka SF. Bo co jak co, ale opowiadania guslarskiej do kanonu weszły już dawno.

Ze względu na obszerność wyboru (ponad 800 stron) zestaw zostanie podzielony na 2 tomy, WIELKI GUSLAR WITA oraz WIELKI GUSLAR WITA OBCYCH. W pierwszym znajdą się opowiadania o niezwykłych przygodach mieszkańców Guslaru, a w drugim opowiadania o bliskich spotkaniach trzeciego stopnia z udziałem guslarczyków. W obu tomach opowiadania zostaną ułożone w porządku chronologicznym.

Opowiadania Kira Bułyczowa o Wielkim Guslarze towarzyszą polskiemu czytelnikowi od wielu, wielu lat i wciąż bawiąc skłaniają do zadumy nad człowiekiem. W Guslarze jak w zaczarowanym zwierciadle skupiają się śmiesznostki, wady, zalety, pragnienia i lęki naszej cywilizacji. Choć Bułyczow bezlitośnie obnaża i ośmiesza swoich bohaterów, kpi z nich bezustannie, to jednocześnie bardzo ich lubi, dzięki czemu wciąż każdy z nas może być dumny, że jest człowiekiem.

Wielki Guslar to małe powiatowe miasteczko, niby niczym nie różniące się od innych prowincjonalnych miasteczek w zachodniej Rosji, gdyby nie częstotliwość cudów i niewyjaśnionych zdarzeń, jaka ma w nim miejsce. I już nie chodzi o tych kosmitów, których można spotkać na każdym podwórku czy w trakcie grzybobrania. W Guslarze dzieją się naprawdę dziwne rzeczy – bo jak inaczej nazwać hodowle mamutów i prerodaktylów, odkrycie eliksiru młodości,

A spiritus movens wszelkich tych nieprawdopodobnych zdarzeń są wspaniali bohaterowie:

Korneliusz Udałow, rezolutny, ale raczej średnio inteligentny inżynier budowlany, mający dużego pecha w życiu i wiele szczęścia do napotykania na swojej drodze przybyszów z kosmosu

Ksenia Udałowa, żona Korneliusza, stale pilnująca by jej ślubny nie poszedł w szkodę.

Lew Minc, genialny profesor, większość jego fantastycznych wynalazków, jak na przykład łososie wcinające mazut i olej silnikowy, mają zasięg tylko regionalny.

Michał Standal, kochliwy reporter gazety miejskiej, którego romantyczna dusza wciąż pcha w różnorakie kłopoty.


Wydawnictwo: Solaris
Tłumaczenie: Tadeusz Gosk, Anita Tyszkowska-Gosk, Eugeniusz Dębski, Andrzej Sawicki
Data wydania: 12 maja 2009
ISBN: 978-83-7590-30-9
Oprawa: twarda
Liczba stron: 500
Seria: Klasyka SF

Greg Bear - "Radio Darwina"

Wyklęty paleontolog Mitch Rafelson odkrywa w Alpach w spoczywające od dziesiątków tysięcy lat w nieznanej jaskini ciała rodziny neandertalczyków. Biolog molekularna Kaye Lang uważa, że w DNA człowieka, niby śpiący rycerze z legend, skrywają się pradawne choroby, które miliony lat czekają tylko na wezwanie, aby móc znowu zarażać i zabijać.

I w bardzo niedalekiej przyszłości, budzą się demony, z naszego genomu wyłania wirus, którego nazwa przypomina imię indyjskiego boga śmierci, Śiwy. Ludzkości zagraża zagłada, gdyż wirus powoduje poronienia u wszystkich zarażonych kobiet. Władze podejmują radykalne środki, dochodzi do zamieszek, prześladowań kobiet. Nieliczni, w tym Lang i Rafelson, w zagrożeniu widzą nadzieję, w chorobie, bólu, przemocy dostrzegają bóle porodowe ludzkości, które poprzedzają ogromny skok ewolucyjny, przyjście na świat nowego człowieka. Prześladowani i potępiani, ścigają się z czasem, aby rozwiązać największą zagadkę w dziejach rodu ludzkiego i powstrzymać oszalały świat.

Arcydzieło wysoko naukowej fantastyki autorstwa zdobywcy nagrody Nebula, według wielu krytyków najlepsza książka SF w USA w roku 1999. Prawdziwy, przedstawiony z ogromnym rozmachem i wnikliwością obraz nauki i nas, ludzi, postawionych przed obliczem być może największego zagrożenia w jej dziejach.


Wydawnictwo: Solaris
Tytuł oryginału: Darwin's Radio
Tłumaczenie: Janusz Pultyn
Data wydania: maj 2009
ISBN: 978-83-7590-035-4
Liczba stron: 500
Rok wydania oryginału: 1999
Tom cyklu: 1

Terry Pratchett - "Łups!"

Dolina Koom – to właśnie tam trolle złapały w zasadzkę krasnoludów, a krasnoludy złapały w zasadzkę trolle. To było daleko stąd. To było dawno temu.

Sam Vimes ze Straży Miejskiej Ankh-Morpork znowu zobaczy wojnę, tym razem przed własnym biurem, jeśli nie rozwiąże zagadki morderstwa przynajmniej jednego krasnoluda. Kiedy jego ukochana Straż się rozsypuje, kiedy grzmią werble bojowe, musi odsłonić każdy ślad, przechytrzyć każdego skrytobójcę, pokonać każą ciemność, by znaleźć rozwiązanie.

Aha – codziennie o szóstej, niezawodnie, bez żadnych wykrętów, musi wrócić do domu i poczytać synkowi "Gdzie jest moja krówka" ze wszystkimi odpowiednimi odgłosami podwórka. Są pewne rzeczy, które zwyczajnie trzeba załatwić.


Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tytuł oryginału: Thud!
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Data wydania: 19 maja 2009
ISBN: 978-83-7648-130-2
Oprawa: miękka
Format: 142mm x 202mm
Cena: 29,90
Rok wydania oryginału: 2005

Dodał: Galvar

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Lett - 10:30 30-04-2009
"Związek żydowskich policjantów" - nie wiem, co to jest, ale mam wielkie nadzieje.
Czytał to ktoś w oryginale?

jmpiszczek - 10:37 30-04-2009
Były recenzje w sieci. Pozytywne. Jak książka dostaje wszystkie nakważniejsze nagrody w roku, to nie może być zła!

Shadowmage - 10:49 30-04-2009
Ja już czytałem, dobre. Więcej gdzieś na forum pisałem. A zresztą jest u nas już recka angielskiego wydania: http://katedra.nast.pl/art.php5?id=3511

romulus - 11:03 30-04-2009
Chabon, Bear, Valente, Kres. Cholercia, chciałem kupić sobie dziś "spontanicznie" ŁASKAWE Litella, a teraz się zastanawiam...

MORT - 11:16 30-04-2009
Łatwiej mi powiedzieć, czego nie kupię.
Głowy minotaura i Wagabundy.

malakh - 12:30 30-04-2009
Ano, ktoś czytał. I nawet zrecenzował.

Lett - 14:32 30-04-2009
Dzięki :)

Ausir - 17:12 30-04-2009
Dziwne, że jeszcze nikt nie zalinkował do recenzji autorstwa Jacka Dukaja:

http://ksiazki.wp.pl/felietony/id,38037,felieton.html

Shadowmage - 17:40 30-04-2009
Bo tu każdy swoje chwali :)

AdamB - 19:08 30-04-2009
Chabon, Bear i....to wszystko.
Kiepsko, oj kiepsko. :(

Maeg - 20:24 30-04-2009
Brakuje jeszcze Nosiwody z linkiem do Esensji. :P

toto - 20:49 30-04-2009
Brakuje jeszcze Nosiwody z linkiem do Esensji.
Brakuje, żeby wp u was linki do swoich recenzji zostawiało. :D

malakh - 21:47 30-04-2009
Maeg pisze:Brakuje jeszcze Nosiwody z linkiem do Esensji. :P


Ha! Musieliby najpierw takową recenzję posiadać;D Polter górą xD

Shadowmage - 22:59 30-04-2009
E tam, my byliśmy pierwsiejsi :P

nosiwoda - 23:56 30-04-2009
Maeg pisze:Brakuje jeszcze Nosiwody z linkiem do Esensji. :P
nosiwoda nie ma czasu pisać recenzji. A jak ma czas, to nie ma siły. I choć o recenzji Chabona myśli intensywnie, to na razie nie ma dostępu do oprogramowania spisującego z fal mózgowych. Na razie. :P

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fosse, Jon - "Białość"


 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

 McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

Fragmenty

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

 Mara, Sunya - "Burza"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS