NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

Ukazały się

Nayler, Ray - "Góra pod morzem" (czarna)


 Nayler, Ray - "Góra pod morzem" (niebieska)

 Kingfisher, T. - "Cierń"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Maas, Sarah J. - "Dom płomienia i cienia"

 Lloyd Banwo, Ayanna - "Kiedy byłyśmy ptakami"

 Jadowska, Aneta - "Tajemnica domu Uklejów"

 Sablik, Tomasz - "Mój dom"

Linki

2009-02-03 15:19:54 Rebis w marcu

W rozwinięciu newsa prezentujemy listę marcowych zapowiedzi wydawnictwa Rebis.

  • Scott Oden - "Spiżowi wojownicy"

  • Jest 526 rok p.n.e. Państwo faraonów dogorywa. Wojska króla perskiego obserwują i... czekają.
    Walkę o zachowanie ducha Egiptu prowadzi Hazdrubal Barka, najgroźniejszy z wojowników faraona. Tymczasem jeden z najwybitniejszych dowódców egipskich, grecki najemnik Fanes, przechodzi na stronę Persów. Wywołuje tym samym zaciętą wojnę, której kulminacją jest najbardziej krwawa bitwa w historii Egiptu.
    Hazdrubal staje do ostatniego starcia na wzgórzach Peluzjum…

    Scott Oden urodził się w 1967 roku w Columbus, w stanie Indiana. Od dzieciństwa zafascynowany Egiptem studiował historię i anglistykę w Calhoun College i University of Alabama, następnie, jak to bywa, imał się najróżniejszych zajęć dorywczych – od dostarczania pizzy, przez pracę w introligatorni, do obsługi klientów w wypożyczalni kaset wideo. "Spiżowi wojownicy" są jego pierwszą powieścią.


    Wydawnictwo: Rebis
    Tytuł oryginału: Men of Bronze
    Tłumaczenie: Konrad Majchrzak
    Data wydania: marzec 2009
    ISBN: 978-83-7510-212-3
    Oprawa: twarda
    Rok wydania oryginału: 2005
    Seria: Powieść historyczna

  • Matt Ruff - "Złe małpy

  • Przypuśćmy, że pewne twoje działania, na przykład popełnienie tu i ówdzie małego, niewykrywalnego morderstwa, uczyniłyby świat lepszym miejscem. Czy wchodzisz w taki układ? Taki eksperyment proponuje czytelnikom Matt Ruff w swoim thrillerze sf, zainspirowanym twórczością Philipa K. Dicka, Thomasa Pynchona, Matriksem i Memento.

    Aresztowana pod zarzutem morderstwa Jane Charlotte oświadcza policji, że jest członkiem tajnej organizacji walczącej ze złem. Należy do sekcji zwanej Wydziałem Usuwania Niereformowalnych Osób – potocznie określanej jako Złe Małpy.

    Po tym wyznaniu Jane trafia do oddziału psychiatrycznego aresztu, gdzie pewien lekarz usiłuje odkryć prawdę. Czy kobieta kłamie? Czy jest chora psychicznie? Czy prowadzi jeszcze jakąś inną grę? W tym przykuwającym uwagę thrillerze, pełnym zaskakujących zwrotów akcji, nic nie jest tym, czym się z początku wydaje.

    „Przerażająco pomysłowa książka”.
    Neal Stephenson, autor "Cryptonomiconu" i „Cyklu barokowego”

    „Złe Małpy są jak domek z kart budowany przez człowieka opętanego manią szybkości: wszystko dzieje się z obłędną prędkością i cały czas się spodziewasz, że zaraz runie, ale to nigdy nie następuje”.
    „Publishers Weekly”

    Kultowy pisarz Matt Ruff jest znany w Polsce z powieści fantasy Głupiec na wzgórzu oraz odwołujących się do cyberpunku Ścieków, gazu i prądu. Mieszka w Seattle w stanie Waszyngton.


    Wydawnictwo: Rebis
    Tytuł oryginału: Bad Monkeys
    Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
    Data wydania: marzec 2009
    ISBN: 978-83-7510-211-6
    Oprawa: miękka
    Rok wydania oryginału: 2007
    Seria: z Salamandrą

  • José Saramago - "Miasto ślepców"

  • Pewnego dnia na nienazwane miasto w nienazwanym kraju spada epidemia białej ślepoty. Bez ostrzeżenia dotyka ludzi zajętych zwykłymi, codziennymi sprawami, nie oszczędzając nikogo – starców, dzieci, kobiet, mężczyzn, osób prawych i z prawością mających niewiele wspólnego, słabych i silnych.
    Władze w pośpiechu zamykają pierwszą grupę w nieczynnym szpitalu psychiatrycznym.
    Z dnia na dzień ta zamknięta społeczność zaczyna się rządzić własnymi, twardymi prawami, które szybko wyznaczają role ofiar i oprawców, poddanych i panów. I tylko jedna osoba wie, że nie wszyscy są ślepi.
    Ta powieść jest wstrząsającym i głęboko przenikającym czytelnika studium kondycji ludzkiej.

    Na postawie "Miasta ślepców" Fernando Meirelles nakręcił film z Julianne Moore, Gaelem Garcią Bernalem oraz Dannym Gloverem w rolach głównych.

    Jose Saramago, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. i najpopularniejszy na świecie prozaik portugalski, sławę zdobył dopiero w sześćdziesiątym roku życia swoją trzecią powieścią "Baltazar i Blimunda", nagrodzoną prestiżową nagrodą portugalskiego PEN Clubu oraz Nagrodą Literacką Miasta Lizbona.


    Wydawnictwo: Rebis
    Tytuł oryginału: Ensaio sobre a cegueira
    Tłumaczenie: Zofia Stanisławska
    Data wydania: marzec 2009
    ISBN: 978-83-7510-248-2
    Oprawa: płótnpodobna z obwolutą
    Format: 125 x 197
    Liczba stron: 348
    Rok wydania oryginału: 1995

  • David Weber - "Bolo!"

  • Bolo – inteligentne, ważące kilkanaście tysięcy ton czołgi. Zaprojektowane jako ostateczna broń lądowa, przez ponad 1300 lat broniły ludzi zarówno przed obcymi jak i przed zbuntowanymi Bolo. David Weber w mistrzowskim stylu rozwija pomysł Keitha Laumera, pokazując jak te niezwykłe pojazdy bojowe walczyły, zwyciężały i ginęły, służąc ludziom z odwagą, honorem i poświęceniem. I jak unikalna więź łączyła każdy z nich
    z dowódcą-człowiekiem. Tekst uzupełnia historia rozwoju i chronologia z danymi poszczególnych typów pomocna przy lekturze tego niezwykłego cyklu.

    David Weber to autor kilku powieści SF napisanych wespół ze Steve’em White’em, ale przede wszystkim słynnego już, wydawanego przez REBIS cyklu, który określany jest zazwyczaj jako „Honor Harrington”. Jest jednym z najlepszych twórców militarnej fantastyki naukowej.


    Wydawnictwo: Rebis
    Tytuł oryginału: Bolo!
    Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
    Data wydania: 3 marca 2009
    ISBN: 978-83-7510-284-0
    Rok wydania oryginału: 2005
    Tom cyklu: 1

  • Frank Herbert - "Bóg imperator Diuny"

  • Pustynna Arrakis stała się planetą o wilgotnym klimacie. Marzenie Fremenów spełniło się... lecz pustynnego ludu już nie ma. Zdegenerowani mieszkańcy Arrakis, za swoje marzenie o przemianie planety w ociekający wodą raj płacą wielką cenę – przyprawa, substancja niezbędna do życia miliardom obywateli Imperium, nie jest już produkowana. Jedynie, co dziesięć lat z gigantycznego zapasu, ukrytego gdzieś na Arrakis, Leto II Atryda wydziela niewielkie, ciągle niewystarczające racje.
    Tak jak prawdziwych Fremenów, nie ma też czerwi pustyni. Wyginęły one wraz z przemianą planety. Ale powrócą... gdy Bóg Imperator odejdzie w pustynię... Nastaną czasy głodu przyprawy i rozproszenie rozsianej na odległych planetach ludzkości...

    Frank Herbert (1920-1986) to jeden z najwybitniejszych twórców literatury SF, zdobywca prestiżowych nagród Hugo, Nebula i Prix Apollo, autor kilkunastu powieści i zbiorów opowiadań, prekursor nurtu ekologicznego w fantastyce. Polski czytelnik zna m.in. jego "Oczy Heisenberga", "Gwiazdę chłosty", "Władcę niebios" i "Twórców bogów". Sławę przyniósł mu jednak przede wszystkim epokowy sześciotomowy cykl „Kroniki Diuny”.
    Diuna zdobyła dwie najważniejsze nagrody w dziedzinie fantasy i SF: w 1965 roku Nebulę, w 1966 zaś – Hugo. Jej łączny nakład na świecie przekroczył 20 milionów egzemplarzy.
    Powieści z cyklu „Kroniki Diuny” były kilkakrotnie ekranizowane.
    W 1984 roku powstała najsłynniejsza, kinowa Diuna w reżyserii Davida Lyncha, w której zagrali tak znani aktorzy, jak Kyle MacLachlan, Sting, Dean Stockwell, Jürgen Prochnow czy Max von Sydow.
    W roku 2000 John Harrison nakręcił miniserial telewizyjny Diuna z Williamem Hurtem. Za kamerą stanął sam Vittorio Storaro.


    Wydawnictwo: Rebis
    Tytuł oryginału: God Emperor of Dune
    Tłumaczenie: Marek Marszał
    Data wydania: marzec 2009
    ISBN: 978-83-7301-846-4
    Oprawa: twarda
    Tom cyklu: 4

  • Steven Saylor - "Triumf Cezara"

  • Wojna domowa w Rzymie dobiegła końca - Pompejusz zginął, Egipt się ustabilizował, do Miasta po wielu latach powrócił Juliusz Cezar. Senat mianował go dożywotnim dyktatorem, ale ulice szumią już od pogłoski, że zamierza obwołać się królem. Zaniepokojona wróżbami o zamachu na jej męża Kalpurnia wynajęła śledczego, aby szukał tropów spisku, lecz zabito go niemal na progu jej domu. Poproszony przez nią o pomoc Gordianus Poszukiwacz, choć już się wycofał z zawodu, przyjmuje zlecenie. Czas nagli, bo Cezar dla uczczenia swych zwycięstw przygotowuje właśnie cztery triumfalne pochody, podczas których potencjalni zamachowcy mieliby większe szanse powodzenia. Gordianus nie mógł jednak przewidzieć, dokąd dojdzie podjętym tropem i kogo po drodze narazi na śmiertelne niebezpieczeństwo...

    Steven Saylor, historyk starożytnego Rzymu na Uniwersytecie Kalifornijskim, jest autorem bestsellera Rzym oraz wielu przygód Gordianusa Poszukiwacza, opisanych w cyklu "Roma sub rosa". Jego książki wydawane są w dwudziestu językach i trafiły na niejedną listę księgarskich przebojów. O jego pracy i literackich planach więcej można się dowiedzieć ze strony internetowej www.stevensaylor.com.


    Wydawnictwo: Rebis
    Tytuł oryginału: The Triumph of Caesar
    Tłumaczenie: Janusz Szczepański
    Data wydania: marzec 2009
    ISBN: 978-83-7510-236-9
    Oprawa: miękka
    Rok wydania oryginału: 2008
    Seria: Thriller
    Tom cyklu: 11

    Dodał: Vampdey

    Komentarze

    Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

    ASX76 - 17:48 03-02-2009
    "Miasto ślepców" - I must have :)

    toto - 19:15 03-02-2009
    A u mnie pewniakiem jest tylko kolejny tom "Diuny". Nad "Miastem ślepców" muszę się poważnie zastanowić.

    romulus - 09:54 04-02-2009
    Złe Małpy mnie zaciekawiły, mimo odstraszającej okładki. Miasto Ślepców - widziałem film, jest kaszaniasty i manieryczny. Tylko na aktorów przyjemnie popatrzeć.

    AdamB - 10:39 04-02-2009
    Niestety tylko kolejna Diuna :(

    Spriggana - 14:13 07-02-2009
    Jesteście pewni że „Boga imperatora” tłumaczył Marek Michowski…?

    ASX76 - 00:33 08-02-2009
    Po obejrzeniu idiotycznie bezsensownej ekranizacji "Miasta ślepców" nie chcę czytać książki. :P

    Achmed - 08:52 08-02-2009
    Spriggana pisze:Jesteście pewni że „Boga imperatora” tłumaczył Marek Michowski…?

    Hmm, dziwne, tutaj jest u nas Marek Marszał. Zaraz zmienię info w newsie ;-)

    Tigana - 12:22 08-02-2009
    Achmed pisze:Hmm, dziwne, tutaj jest u nas Marek Marszał. Zaraz zmienię info w newsie ;-)

    Bo zmieniłem, jak przeczytałem post Spirggany - za to umknął mi news.

    toto - 12:54 08-02-2009
    ASX pisze:Po obejrzeniu idiotycznie bezsensownej ekranizacji "Miasta ślepców" nie chcę czytać książki.
    Aż tak źle?

    ASX76 - 06:40 09-02-2009
    toto pisze:
    ASX pisze:Po obejrzeniu idiotycznie bezsensownej ekranizacji "Miasta ślepców" nie chcę czytać książki.
    Aż tak źle?


    Źle? Bardzo delikatnie napisane... Gorzej... :P

    Beata - 09:10 09-02-2009
    Jednakowoż ekranizacja książce bardzo rzadko jest w stanie sprostać... i dlatego chcę przeczytać najpierw. Bo może z tym filmem tak samo jest jak z ekranizacją np. "Solaris"?

    Shadowmage - 12:30 09-02-2009
    Michowski był, bo takie nazwisko dostałem w materiałach. I też byłem zdzwiony, ale czasu nie miałem na sprawdzenie.
    A teraz spadam odsypiać weekend w Barcelonie :P

    ASX76 - 12:56 09-02-2009
    Beata pisze:Jednakowoż ekranizacja książce bardzo rzadko jest w stanie sprostać... (..)


    Niewątpliwie, aczkolwiek lektura książki Saramago nie stanowi dla mnie priorytetu. Poczekam na opis twoich wrażeń z lektury. :)

    Film jest tak beznadziejny, że ze szczerego serca odradzam oglądanie.

    Beata - 13:46 09-02-2009
    ASX76 pisze:Film jest tak beznadziejny, że ze szczerego serca odradzam oglądanie.

    Czytałam Twoje wrażenia "poseansowe". ;) Ale nawet gdyby film był super świetny, to i tak bym go nie oglądała przed lekturą, żeby sobie nie kłaść do głowy czyjejś wizji/wyobrażenia. Najpierw książka, potem film - przynajmniej tak się staram.

    Komentuj


    Artykuły

    Plaża skamielin


     Zimny odczyt

     Wywiad z Anthonym Ryanem

     Pasje mojej miłości

     Ekshumacja aniołka

    Recenzje

    Hoyle, Fred - "Czarna chmura"


     Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

     Brzezińska, Anna - "Mgła"

     Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

     Lindgren, Torgny - "Legendy"

     Miles, Terry - "Rabbits"

     McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

     Simmons, Dan - "Czarne Góry"

    Fragmenty

     Mara, Sunya - "Burza"

     Mrozińska, Marta - "Jeleni sztylet"

     Brzezińska, Anna - "Mgła"

     Rothfuss, Patrick - "Wąska droga między pragnieniami"

     Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

     Sablik, Tomasz - "Próba sił"

     Kagawa, Julie - "Żelazna córka"

     Pratchett, Terry - "Pociągnięcie pióra. Zaginione opowieści"

    Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS