NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Flamma, Adam - "Wiedźmin. Historia fenomenu"

Sanderson, Brandon - "Wśród gwiazd"

Ukazały się

Abnett, Dan - "Pancerz pogardy"


 Pilipiuk, Andrzej - "Traktat o higienie. Z dziejów dra Skórzewskiego"

 Jadowska, Aneta - "Kurczaczek i Salamandra"

 Jaumann, Bernhard - "Sępom na pożarcie"

 Brown, Ryk - "Aurora Cv-01"

 Harrow, Alix E. - "Dziesięć tysięcy drzwi"

 Kres, Feliks, W. - "Północna granica" (edycja limitowana)

 Kres, Feliks W. - "Król Bezmiarów" (edycja limitowana)

Linki

2008-11-04 15:42:07 Patronaty w listopadzie

W rozszerzeniu newsa prezentujemy listę książek objętych patronatem Katedry, które ukażą się w listopadzie.

 • Brian W. Aldiss - "Lato Helikonii"

 • Pasjonująca trylogia Aldissa o świecie Helikonii, poruszającym się w systemie podwójnej gwiazdy, przez co Wielki Rok liczy na tej planecie 1800 krótkich lat, a każda pora roku trwa przez stulecia.

  Kiedy Helikonia zbliża się do wielkiego olbrzyma Freytra, cała planeta aż skwierczy od upałów, a przyroda tryska energią, kiedy nadchodzi zima, czyli zbliżenie się do zimnego słońca Bataliksa - życie prawie zamiera, wszystko skuwa lód.

  Zima to żywioł inteligentnej rasy ancipitów - fagorów, która żyła na Helikonii krążącej wokół Bataliksy, zanim ten system dostał się we władanie Freyra i na planecie zaszły daleko idące mutacje. Lato to czas ludzi, którzy opanowują całą planetę i próbują zniszczyć fagory.

  A na orbicie Helikonii od tysięcy lat porusza się olbrzymia stacja badawcza z Ziemi - "Avernus", na której również powoli zachodzą zmiany.

  "To wyjątkowa, monumentalna epopeja o planecie niosącej na pokładzie swój fracht bogatego życia i żeglującej po burzliwym bezkresie kosmosu."

  Wojtek Sedeńko

  Wydawnictwo: Solaris
  Tłumaczenie: Marek Marszał
  Data wydania: listopad 2008
  ISBN: 83-89951-96-7
  Oprawa: twarda
  Liczba stron: 528
  Cena: 49,90 zł
  Tom cyklu: II
  Seria: Klasyka SF


 • Frank Herbert- "Dzieci Diuny"

 • Arrakis zmienia się wolno, ale nieustannie. Pustynną niegdyś planetę w coraz większym stopniu pokrywa zieleń. Widząc tę transformację, bliźnięta Leto i Ganima próbują ratować ginące czerwie. Gdy w stolicy przemawia tajemniczy Kaznodzieja, po osierocone przed laty dzieci Paula Muad’Diba przybywa jego matka...

  Wydawnictwo: Rebis
  Tytuł oryginału: Children of Dune
  Tłumaczenie: Marek Marszał
  Data wydania: 18 listopada 2008
  ISBN: 978-83-7301-726-9
  Oprawa: twarda
  Rok wydania oryginału: 1976
  Tom cyklu: 3
  Ilustracje: Wojciech Siudmak

 • Jacek Komuda - "Herezjarcha"

 • Zbiór czterech opowiadań o Francoise Villonie.

  Nie licz na tajne kody, zagadki klasztorów i tajemnice templariuszy. Komuda zabierze Cię do piekła!
  Razem z Franciszkiem Villonem, złodziejem i poetą skazanym na banicję za zabójstwo księdza zbłądzisz w zaklętych rewirach XV-wiecznego Paryża. Tu zbrodnia, namiętność i ludzkie grzechy splatają się w węzeł ciasny niczym zwoje katowskiego stryczka i przejmujący chłodem jak lochy więzienia Chatelet. Tutaj podrzynacze gardeł, szelmy, mordercy i ladacznice starsze niż Katedra Marii Panny opowiedzą o swych losach, nim odtańczą ostatnie pląsy w objęciach szubienicy - drewnianej kochanki wyklętego poety...

  Książkę poleca Jacek Żakowski, dziennikarz i publicysta:
  "Paryż Villona to miasto niebywałe. Barwne i mroczne. Wielkie i występne. Wzniosłe i upadłe. Wyrywające się ku smakowaniu drobnych radości życia i spadające w błoto grzechów, grzeszków, małostek.
  Zachwytem dla jego mrocznych tajemnic i prawd o ludzkim gatunku ledwie jeszcze skrywanych pod cienką warstwą budzącej się cywilizacji zachodniej zaraził mnie mój mentor Bronisław Geremek. Zdaje się, że zaraził też Jacka Komudę, dotychczas arcypolskiego autora stawiającego pomniki Sarmatom, a teraz piewcę paryskich radości i trosk życia.
  Komuda spróbował ożywić prawdę o ówczesnym Paryżu, którą Bronisław Geremek przywrócił Polakom i Europejczykom. I mu się udało. Paryż Villona rzeczywiście żyje na łamach tej książki."


  Wydawnictwo: Fabryka Słów
  Data wydania: listopad 2008
  ISBN: 978-83-7574-006-6
  Oprawa: miękka
  Format: 125 x 195
  Seria: Bestsellery polskiej fantastyki

 • Christopher Moore - "Wyspa wypacykowanej kapłanki miłości"

 • Witajcie w świecie Christophera Moore’a.
  Przed Wami cudownie obłąkana podróż w samo serce tropikalnego raju – świata kultów cargo, ludożerców, szalonych naukowców, wojowników ninja i gadających nietoperzy owocożernych. Nasz nieporadny bohater to Tucker Case, żałosny świr, uwięziony w ciele fajnego faceta, który zarabia na życie jako pilot firmy kosmetycznej Mary Jean. Kiedy jednak po pijanemu rozbija różowy samolot służbowy podczas podniebnej przygody miłosnej, musi uciekać przed zbirami, pracującymi dla firmy.
  Pozostaje mu tylko jedna możliwość zarobku: podejrzane, tajne zlecenia od pozbawionego skrupułów misjonarza i seksownej, jasnowłosej kapłanki z zielonego piekła Mikronezji. Oto bezwstydna, pomysłowa, bezczelna i niezwykle zabawna powieść współczesnego mistrza humoru.


  Wydawnictwo: Mag
  Tytuł oryginału: Island of the Sequined Love Nun
  Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
  Data wydania: 14 listopada 2008
  ISBN: 978-83-7480-111-9
  Oprawa: twarda, obwoluta
  Format: 125×195mm
  Liczba stron: 400
  Cena: 35,00
  Rok wydania oryginału: 1997

 • Christopher Paolini - "Brisingr"

 • Trzeci tom cyklu "Dziedzictwo" autorstwa Christophera Paoliniego będzie nosił tytuł "Brisingr" (wymawiaj: Bris-in-gr) i ukaże się w Polsce 14 listopada. "Brisingr" oznacza ogień w starożytnej mowie wymyślonej przez Paoliniego i używanej w książce przez Eragona. Autorem okładki jest John Jude Palencar, ilustrator poprzednich tomów; "Eragona" i "Najstarszego".
  Jak mówi Christopher Paolini: „Brisingr było pierwszym słowem, które przyszło mi na myśl kiedy zastanawiałem się nad tytułem trzeciego tomu. To jednocześnie jest pierwsze słowo w obcej mowie, którego nauczył się Eragon. Ma jednocześnie szczególne znaczenie dla dziedzictwa Jeźdźców Smoków. W trzecim tomie przygód Eragona okaże się, że Brisingr ma jeszcze większe znaczenie niż Eragon przypuszcza.”


  Wydawnictwo: MAG
  Data wydania: 14 listopada 2008
  ISBN: 978-83-7480-110-2
  Oprawa: miękka
  Format: 135 x 205 mm
  Liczba stron: 624
  Cena: 39,99 zł
  Tom cyklu: 3

 • Robert Silverberg - "Zamek Lorda Valentine'a" (Solaris)

 • Cudowna mieszanka science fiction i fantasy, jeden z najwspanialszych światów, jaki powstał w wyobraźni ludzkiej.

  Gigantyczną planetę Majipoor o średnicy dziesięciokrotnie większej niż Ziemia, zasiedlili w odległej przeszłości koloniści z naszej planety, znajdując na niej miejsce wśród rasy tubylczej, którą nazwali Metamorfami, jako że potrafią oni zmieniać wygląd. W wyniku przegranej wojny z ludźmi, Zmiennokształtni zostają zmuszeni do zamieszkania w rezerwatach. Na Majipoor przybywają tymczasem inne rasy: maleńcy Vroonowie, czteroręcy Skandarzy i dwugłowi Su-Suherisi. Niektóre z tych istot posiadają umiejętności parazmysłowe umożliwiające uprawianie magii.

  Valentine nie pamięta przeszłości i niezbyt troszczy się o przyszłość. Najszczęśliwszy jest wędrując z trupą żonglerów i w towarzystwie pięknej Carabelli. Niczego więcej nie pragnie od losu, ale los oczekuje czegoś od Valentine’a. W jego snach pojawiają się groźne, przerażające sceny – pogodnej planecie Majipoor zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Na tronie Majipooru zasiadł uzurpator… bliźniaczo podobny do obalonego króla. Obalony władca i anonimowy żongler różnią się wyglądem. Noszą tylko to samo imię. Tylko?

  "Bogactwu świata słoneczenej planety Majipoor i rozmachowi narracji dorównuje psychologiczna prawda w konstrukcji postaci jego bohaterów."

  Krzysztof Sokołowski

  Wydawnictwo: Solaris
  Tytuł oryginału: Lord Valentine's Castle
  Data wydania: listopad 2008
  Wydanie: II
  ISBN: 978-83-7590-017-0
  Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  Liczba stron: 600
  Cena: 42.50 zł
  Rok wydania oryginału: 1980
  Tom cyklu: 1

 • Dan Simmons - "Endymion"

 • Mija prawie trzysta lat od upadku Hegemonii. Większością planet rządzi Kościół katolicki i jego zbrojne ramię - organizacja Pax. Istnieje jednak śmiertelne zagrożenie dla nowej władzy. Jest nim Enea, jedenastoletnia córka Brawne Lamii i Johny'ego, która ma stać się nowym mesjaszem ludzkości. Ścigani przez wszechwładny Pax dziewczynka i jej ochroniarz Raul Endymion przemierzają czas i przestrzeń, by w końcu trafić na Ziemię ukrytą poza naszą galaktyką przez tajemniczą siłę...

  Wydawnictwo: Mag
  Tytuł oryginału: Endymion
  Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
  Data wydania: 14 listopada 2008
  ISBN: 978-83-7480-112-6
  Oprawa: twarda
  Format: 150x225
  Liczba stron: 722
  Rok wydania oryginału: 1995
  Tom cyklu: 1

 • Arkadij i Borys Strugaccy - "Przenicowany świat"

 • Walka z totalitarną dyktaturą na obcej planecie – klasyczna powieść duetu wybitnych rosyjskich autorów.

  Statek rosyjskiego kosmonauty rozbija się na odległej planecie Sarkasz. Okazuje się, że jest to świat totalitarnej dyktatury. Rządzi nim pięciu anonimowych władców, którzy manipulują społeczeństwem za pomocą specjalnych nadajników. Maksym wstępuje w szeregi rządowego Legionu. Po odmowie wykonania egzekucji cudem uchodzi z życiem i trafia do terrorystycznej opozycji. Niespodziewanie dla samego siebie, zostaje bojownikiem podziemia. Czy tę walkę można wygrać?

  Kontakt z obcą cywilizacją po raz kolejny staje się dla braci Strugackich okazją do krytyki bezdusznego reżimu, ukazania jednostki w starciu z totalitarnym systemem, do refleksji nad mechanizmami władzy i rolą elit.

  W 2008 na podstawie powieści powstał film w reżyserii Fiodora Bondarczuka (m.in. 9 kompania).


  Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
  Tytuł oryginału: Obitajemyj ostrow
  Tłumaczenie: Tadeusz Gosk
  Data wydania: 25 listopada 2008
  ISBN: 978-83-7469-858-0
  Oprawa: miękka
  Format: 142mm x 202mm
  Liczba stron: 360
  Cena: 29,90 zł
  Rok wydania oryginału: 1969

  Dodał: Vampdey

  Komentarze

  Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

  AdamB - 19:31 04-11-2008
  Tym razem większość pozycji trafia na moją listę zakupów obowiązkowych:Lato Helikonii, Dzieci Diuny, Zamek Lorda Valentine'a, Endymion.

  Komentuj


  Konkurs

  Wygraj "Kulawego szermierza"


  Artykuły

  Wiedźmin Netfliksa: zachwyt czy rozczarowanie?


   Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady

   Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)

   Gra o tron subiektywnym okiem (s08e05)

   Gra o tron subiektywnym okiem (s08e04)

  Recenzje

  Majka Paweł, Rusak Radosław - "Czerwone żniwa. Uderzenie wyprzedzające"


   Jordan, Robert - " Wojownik Altaii"

   Scalzi, John - "Imperium w płomieniach"

   Rushdie, Salman - "Quichotte"

   Taylor, Dennis E. - "Nasze imię Legion, nasze imię Bob"

   Przechrzta, Adam - "Demony zemsty. Beria"

   Kisiel, Marta - "Płacz"

   Szczerek, Ziemowit - "Cham z kulą w główie"

  Fragmenty

   Baoshu - "Odzyskanie czasu" (przedmowa)

   Hendel, Paulina - "Czarny świt"

   Baoshu - "Odzyskanie czasu"

   Canavan, Trudi - "Klątwa kreatorów"

   Clare, Cassandra & Chu, Wesley - "Czerwone Zwoje Magii"

   Chiang, Ted - "Wydech"

   Dąbrowski, Michał - "Imię Boga"

   Wilson, F. Paul - "Twierdza"

  Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2020 nast.pl     RSS      RSS