NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Esslemont, Ian Cameron - "Kamienny wojownik"

Weeks, Brent - "Na krawędzi cienia" (wyd. 2024)

Ukazały się

Brown, Pierce - "Czerwony świt" (wyd. 2024)


 Kade, Kel - "Los pokonanych"

 Scott, Cavan - "Wielka Republika. Nawałnica"

 Masterton, Graham - "Drapieżcy" (2024)

 He, Joan - "Uderz w struny"

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Gryffindor)

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Hufflepuff)

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Ravenclaw)

Linki

2008-10-23 17:14:07 Dukajowa okładka i notka

Prezentujemy okładkę i notę wydawniczą wznowienia "Perfekcyjnej niedoskonałości" Jacka Dukaja.

PIERWSZY TOM TRYLOGII JACKA DUKAJA O CZŁOWIEKU PRZEKRACZAJĄCYM CZŁOWIECZEŃSTWO, MANIPULUJĄCYM BIOLOGIĄ I KULTURĄ, CZASEM, PRZESTRZENIĄ I SAMĄ FIZYKĄ.

Jest XXIX wiek. Adam Zamoyski, tajemniczy zmartwychwstaniec, tkwi w środku rozgrywki między cywilizacjami, ludźmi, nieludźmi i istotami postludzkimi. Konkurencja stanowi motor ewolucji – konkurują ze sobą rośliny, zwierzęta, ludzie, kultury, gospodarki. Zwycięża, kto lepiej wykorzystuje naturalne środowisko, zasoby planety, ostatecznie – prawa fizyki.

Zamoyski nie wie, jakim cudem znalazł się w świecie późniejszym od jego czasów o kilkaset lat, ma problemy z pamięcią i tożsamością – lecz najwyraźniej stanowi klucz do zwycięstwa w owej ewolucji. Kim tak naprawdę jest? Kim są ci, którzy go otaczają? Jaką tajemnicę kryje Narwa, gdzie rozbił się statek Adama?

Książka, którą po odwróceniu ostatniej kartki ma się ochotę natychmiast przeczytać jeszcze raz. A potem jeszcze raz.

Dodał: Shadowmage

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

kurp - 19:05 23-10-2008
Fenomenalna okładka :)

Lett - 09:31 24-10-2008
Fenomenalna... Ale wkurza mnie, gdy kupi się 1 wydanie, a później robią takie... fenomenalne. Przykładem Diamentowy wiek i właśnie Dukaj. Czy mogę oddać tamto i dopłacić różnicę?

Shadowmage - 09:43 24-10-2008
Jeśli nawet - policzą Ci amortyzację produktu i wyjdzie na to, że pozbędziesz się starej książki i zapłacisz pełną cenę za nową :D

toto - 15:31 24-10-2008
Stare wydanie sprezentuj komuś. Będziesz miał powód, żeby kupić nową książkę.

Jander - 20:56 24-10-2008
Ja dokładnie tak robię, stare wydania pożyczam, daję albo trzymam w moim drugim miejscu zamieszkania. A nowe wydania i tak kupię.

Lett - 23:04 24-10-2008
Ja rozumiem nowe wydanie Hyperiona, czy Diuny, które znaleźć można było tylko na Allegro, ale te inne...
A tak bliżej tematu, to życzyłbym sobie i Wam WYDANIA KONTYNUACJI Perfekcyjnej niedoskonałości, a nie kolejnych wydań 1 części cyklu. W sumie to zabawne nawet.

toto - 10:55 25-10-2008
A tak bliżej tematu, to życzyłbym sobie i Wam WYDANIA KONTYNUACJI Perfekcyjnej niedoskonałości, a nie kolejnych wydań 1 części cyklu. W sumie to zabawne nawet.
Kiedyś Jacek Dukaj mówił, że nie będzie w najbliższym czasie pisał kontynuacji, bo fizycznie nie jest w stanie paru rzeczy policzyć i czeka na jakieś lepsze narzędzie, znaczy komputery i programy (zapewne w przystępnej cenie). To się nazywa podejście.

RaF - 11:52 25-10-2008
A nie, że czeka na wyklarowanie się pewnych teorii naukowych?

Spriggana - 13:12 25-10-2008
A tak zupełnie na marginesie - okładka pierwszego wydania też jest rewelacyjna przecież. Tylko niebieska. Ale "zegarek" chyba ten sam... :)

toto - 15:22 25-10-2008
RaF:
No fakt. Czeka na wyklarowanie pewnych teorii i na sprzęt, na którym mógłby policzyć pewne rzeczy. Chyba tak to leciało?

Shadowmage - 15:26 25-10-2008
Masz rację, poprzednia wersja również była świetna - mam ją od kilku lat jako tapetę. Zegarki takie same, choć pokazane trochę pod innym kątem. Inna sprawa, że na mojej tapecie=plakacie ma on jeszcze "wieczko", czy inszą kopertę - nie wiem jak to się fachowo nazywa.

toto - 19:13 25-10-2008
A Extensa też wyjdzie na twardo? Bo właśnie zastanawiam się, czy we własny egzemplarz się nie zaopatrzyć. Warto, czy poczekać na wersję HC (zapewne z czymś połączone, z Xawrasem?; pięknie by było) :D

Spriggana - 22:16 25-10-2008
Shadowmage: Ja już tupię nózkami czekając na nowy plakat do „PN”…
Toto: Tak, ma wyjść na twardo „Extensa”, „Xavras” i „Córka łupieżcy” (chyba połączone razem), tak mówiła dzisiaj pani ze stoiska WL na krakowskich Targach Książki. BTW, korzystając z okazji przymierzyłam „Extensę” do „Lodu”. Fajnie razem wyglądają. :-)

Taschon - 16:20 06-02-2009
Hm, właśnie planuję kupić Extensę i Xavrasa.

I mam dwa pytanka:
1) Czy to opowiadanie Xavras Wyżryn w v i inne fikcje narodowe to to samo, co powieść Xavras Wyżryn wyd. superNOWEJ? czy też inne opowiadanie, ale o tym samym tytule?
2) Córka Łupieżcy ma wyjść 25. lutego. Extensa już jest, ale w broszurowej okładce.Co z tym Xavrasem?

Bo chciałbym kupić wszystko w twardych okładkach, ale jednocześnie nie chcę przepłacać, kupując dwa razy to samo.
(Resztę książek Dukaja już mam, więc tylko to mnie interesuje)

Achmed - 16:28 06-02-2009
1) Czy to opowiadanie Xavras Wyżryn w v i inne fikcje narodowe to to samo, co powieść Xavras Wyżryn wyd. superNOWEJ? czy też inne opowiadanie, ale o tym samym tytule?

To samo. Różnice są kosmetyczne.
Wznowienia w twardej oprawie "Xavrasa Wyżryna i innych fikcji narodowych" na razie nie zapowiedziano. Podobnie jak nie zapowiedziano wznowienia "Zanim noc", czyli drugiej mikropowieści z wydania "Xavrasa Wyżryna" opublikowanego przez SuperNOWĄ.

Taschon - 16:40 06-02-2009
Ale jak rozumiem, prawa teraz ma już tylko Wydawnictwo Literackie, tak? A więc wznowienia będą już tylko by WL?

Hm, chyba poczekam na rozwój wypadków. Nigdy nie śledziłęm polityki tego wydawnictwa, wiec ni wiem, czego sie spodziewać, ale chyba mogę liczyć, zę prędzej czy później nabędę Xavras Wyżryn, Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe, Extensa, Córka łupieżcy (no, to akurat jest pewne), Zanim noc i Król bólu w twardych okładkach?

Oddzielne pytanie: jaka jest szansa (mniej więcej), na ewentualne kompilacje tych tytułów (ew. jakie mieszanki?) w twardych okładkach oczywiście?

Sorry, że zadaję takie mętne pytania, ale ponieważ bardzo lubię Dukaja, zależy mi na tym, by jego książki kupić tylko w dobrych wydaniach, ale mimo wszystko nie zamierzam mu zapychać sakiewki dwa albo trzy razy za to samo.

toto - 17:37 06-02-2009
ale chyba mogę liczyć, zę prędzej czy później nabędę Xavras Wyżryn, Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe, Extensa, Córka łupieżcy (no, to akurat jest pewne), Zanim noc i Król bólu w twardych okładkach?
Extensa jest cieniutka i sądzę, że jak pójdzie w twardej okładce, to razem z innym tytułem. JEst to jednak tylko gdybanie fana.

Na książkę Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe składają się następujące teksty:
Xavras Wyżryn
Sprawa Rudryka Z.
Przyjaciel Prawdy. Dialog idei
Gotyk


Król bólu to od dawna zapowiadany zbiór opowiadań Dukaja, który ma zawierać teksty nowe i publikowane wcześniej, które do tej pory nie znalazły miejsca we wcześniejszych zbiorach autora. Premiera książki jest od wielu miesięcy (dobra, kilku lat) przekładana, ponieważ autor ciągle znajduje nowe zajęcia. Nie wiem czy wyjdzie na "miękko" czy "twardo". Być może tak i tak, ale to pytanie do wydawcy, nie do fanów. Tym bardziej, że sama książka nie jest jeszcze gotowa (przynajmniej nikt się tym nie chwalił) i właściwie nie wiadomo kiedy zostanie wydana.

Co do polityki wydawniczej WL. Chyba tylko Xavras... ma różną zawartość w wydaniu WL jak Supernowej. Czarne oceany i W kraju niewiernych to te same książki, co wydane przez Supernową, różni je właściwie tylko jakość wydania i cena. Biorąc pod uwagę zeszłoroczną ofensywę z książkami Dukaja, spodziewam się, że w tym roku zostanie zakończona akcja wznawiania Dukaja. Zostały już właściwie tylko teksty krótsze, opowiadania i mikropowieści i mam wrażenie, że największym problemem jest poprawne dobranie tekstów w odpowiednie zestawy.

Achmed - 17:41 06-02-2009
Taschon pisze:Ale jak rozumiem, prawa teraz ma już tylko Wydawnictwo Literackie, tak? A więc wznowienia będą już tylko by WL?

Całkiem możliwe, skoro mogli wydać "W kraju niewiernych" i "Czarne oceany", wcześniej wydane przez SuperNOWĄ.

Taschon pisze:Hm, chyba poczekam na rozwój wypadków. Nigdy nie śledziłęm polityki tego wydawnictwa, wiec ni wiem, czego sie spodziewać, ale chyba mogę liczyć, zę prędzej czy później nabędę Xavras Wyżryn, Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe, Extensa, Córka łupieżcy (no, to akurat jest pewne), Zanim noc i Król bólu w twardych okładkach?

Liczyć raczej możesz, skoro zaczęli wznawianie Dukaja na twardo, to pewnie będą kontynuować. Na przykład o zapowiedzi wznowienia "Extensy" na twardo wspominała chyba Spriggana.

Taschon pisze:Oddzielne pytanie: jaka jest szansa (mniej więcej), na ewentualne kompilacje tych tytułów (ew. jakie mieszanki?) w twardych okładkach oczywiście?

Nie wiem. Może spróbuj spytać wydawnictwo lub autora.

Taschon - 23:06 06-02-2009
Dzięki za odpowiedzi.

To chyba na razie się wstrzymam z kupnem, zobaczę jak się sprawa rozwinie. Mam już Czarne Ocenay, Lód, Inne Pieśni, Perfekcyjną doskonałość i W kraju niewiernych w twardych okładkach WL, to teraz tylko czekać na kolejne wznowienia. Ale jeśli nic nie wyjdzie (w co wątpię, biorąc pod uwagę reputację, jaką Dukaj się teraz cieszy), to mam nadzieję, że zdążę przed wyczerpaniem się nakładu tego, co teraz jest (i wkrótce Córki łupieżcy). A jak trzeba czekać, to trudno. To niech chociaż WL umożliwi mi jakieś zakupy na Boże Narodzenie ;).

Chyba napiszę do Dukaja, bo w WL się nie za bardzo orientują. Zanim tu napisałem, to dzwoniłem do WL i się zapytałem właśnie o tę moją wątpliwość dot. Xavrasa Wyżryna (czy to jest to samo w XViIFN), to nikt nie miał pojęcia o_O.

Co do Króla Bólu, to wiem, że ma wyjść w bliżej nieokreślonej przyszłości, ale nie wiedziałem, ze ma być to zbiór opowiadań. Ale takie wyjście mnie cieszy, bo w ten sposób może będziemy mieli dostęp do ttych opowiadań i minipowieśći, których już nie sposób dostać w dawno wydanych antologiach/pismach.

Achmed - 23:37 06-02-2009
W kwestii "Króla Bólu", kiedyś podawano przypuszczalną zawartość zbioru, czyli opowiadania/mikropowieści: "Szkoła", "Aguerre w świcie", "Serce mroku", "Król Bólu i pasikonik", "Afryka", "Piołunnik", "Stroiciel luster" (no i - he, he - "Lód"), ale to dawno temu było.

Taschon - 02:55 07-02-2009
Jak dla mnie to byłby super zestaw. Oprócz Lodu, bo tę "miniopowiadanie" już mam.
Chociaż jakby do tego dorzucono Extensę i Córkę łupieżcy, to bym się nie obraził 8)

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS