NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Weeks, Brent - "Na krawędzi cienia" (wyd. 2024)

Martine, Arkady - "Pustkowie zwane pokojem"

Ukazały się

Nayler, Ray - "Góra pod morzem" (czarna)


 Nayler, Ray - "Góra pod morzem" (niebieska)

 Kingfisher, T. - "Cierń"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Maas, Sarah J. - "Dom płomienia i cienia"

 Lloyd Banwo, Ayanna - "Kiedy byłyśmy ptakami"

 Jadowska, Aneta - "Tajemnica domu Uklejów"

 Sablik, Tomasz - "Mój dom"

Linki

2008-08-08 11:16:02 Korona, ustrój i porzucone ciała

Nakładem Wydawnictwa Mag ukazały się dzisiaj trzy książki:

  • "Gdzie wasze ciała porzucone" Philipa José Farmera,
  • "Korona cieni" C.S. Friedman,
  • Trzeci tom "Ustroju świata" Neala Stephensona.

  • Dwie pierwsze książki to reedycje. Katedra patronuje wszystkim trzem pozycjom.

    Sir Richard Burton, dziewiętnastowieczny angielski podróżnik, pisarz i awanturnik, umiera. Jednak śmierć nie jest końcem, jest początkiem.

    Budzi się w dziwnym świecie - ogromnej krainie, będącej doliną nieskończenie długiej rzeki. Krainie zamieszkanej przez wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli i umarli na Ziemi - od neandertalczyków po kluczowe postacie naszej historii.
    Wraz z grupką niezwykłych towarzyszy wyrusza w podróż ku źródłom Rzeki w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania zasadnicze - czym jest ten świat, kto go stworzył i kto w nim ustanawia prawa. Czytelnika przygniata możliwość spotkania za następnym zakrętem Rzeki osób znanych z historii. Z wypiekami na twarzy czekamy na jaką cywilizację natknie się tym razem Richard Burton i co z tego wyniknie. Jednocześnie cały czas zastanawiamy się co to za kraina i w jakim celu została stworzona?! Pierwszy tom cyklu to właściwie jedno wielkie pytanie o sens życia.

    Powieść „Gdzie wasze ciała porzucone” rozpoczynająca jeden z najsłynniejszych cykli fantastycznych, zdobyła nagrodę HUGO i uznanie czytelników na całym świecie. Ukaże się 25 lipca nakładem wydawnictwa Mag. Kontynuacją tej powieści jest „Najwspanialszy parostatek” tego samego autora.

    Sir Richard Burton to postać historyczna i to całkiem ciekawa. Jako pierwszy Europejczyk zwiedził Mekkę i Medynę (przebrany za muzułmanina!), odkrył jezioro Tanganika, był jednym z najlepszych tłumaczy "Opowieści 1000 i jednej Nocy", napisał wiele książek podróżniczych i nie tylko. Przez niektórych uważany za łotra, awanturnika, bezbożnika i po prostu chama. Inni uznają go za jednego z największych bohaterów XIX wieku.


    Wydawnictwo: Mag
    Tytuł oryginału: To Your Scattered Bodies Go
    Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
    Data wydania: 8 sierpnia 2008
    Wydanie: 2
    ISBN: 978-83-7480-098-3
    Oprawa: miękka
    Format: 125x195
    Liczba stron: 240
    Cena: 25,00 zł
    Rok wydania oryginału: 1971
    Tom cyklu: 1



    Oto ostatnia część Cyklu Barokowego - unikalnej w literaturze próbą opisu momentu narodzin racjonalnego świata cywilizacji Zachodu, tak ambitnej i o tak epickim rozmachu. Akcja trylogii rozgrywa się na przestrzeni 60 lat (1655-1714) niemal na całym globie. Angażuje dwory królewskie, myślicieli i filozofów, wynalazców i pisarzy, postaci historyczne i fikcyjne.

    Po powrocie do Anglii, Daniel Waterhouse zostaje wplątany w mroczny konflikt, który tli się od dziesięcioleci; w potajemną wojnę między zagadkowym geniuszem, Mistrzem Mennicy, potajemnie parającym się alchemią Isaakiem Newtonem – i jego arcywrogiem, przebiegłym fałszerzem Jackiem Mincerzem, znanym również jako Jack Shaftoe, Jack Półkuśka, Król Wagabundów. Ich wzajemna wrogość niespodziewanie osiąga nowy wymiar, gdy Jack dokonuje zuchwałego napadu na londyńską Tower, planując ni mniej, ni więcej, tylko całkowite zniszczenie brytyjskiego pieniądza.

    Nikt nie wie, że to miłość pchnęła Mincerza do zdrady – rozpaczliwa chęć chronienia ukochanej kobiety, niezwykłej Elizy, księżnej Arcacon-Qwghlm, przez tymi, którzy ją zniszczą, jeśli on zawiedzie. Tymczasem Daniel Waterhouse w towarzystwie nader niezwykłych kompanów przeczesuje miasto i kraj w poszukiwaniu złoczyńcy, który usiłuje mordować naturalistów za pomocą Machin Piekielnych; ugrupowania polityczne walczą o wpływy w parlamencie, wyczekując nieuniknionego zgonu schorowanej królowej; alchemiczny „święty Graal”, klucz do życia wiecznego, wciąż wymyka się Newtonowi – ale i tak znajduje się bliżej niż kiedykolwiek wcześniej; w manufakturze Waterhouse’a powstaje cud techniki, najwspanialszy wynalazek epoki baroku.

    Wkrótce wszystko się zmieni. Zmieni się na zawsze.


    Wydawnictwo: Mag
    Tytuł oryginału: The System of the World
    Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
    Data wydania: 8 sierpnia 2008
    ISBN: 978-83-7480-072-3
    Oprawa: miękka
    Format: 135 x 205 mm
    Liczba stron: 296
    Cena: 25,00
    Rok wydania oryginału: 2004
    Tom cyklu: 3, część 3



    Trylogia Zimnego Ognia to najbardziej znana z powieści autorki, wielowątkowa saga, podejmująca tematykę odkupienia, problemu odpowiedzialności człowieka i ludzkości za dawne winy.

    Fabuła koncentruje się wokół historii ludzkiej kolonii na planecie Ernie, na której istnieje aktywna forma energii znana jako fae. W interakcji z ludzkim umysłem powoduje ona, że najskrytsze myśli i najgorsze koszmary mogą stać się rzeczywiste, na zasadzie podobnej jak w powieści Solaris Stanisława Lema. W efekcie, po około tysiącu lat, Erna zamieszkana jest przez ludzi, demony (powstałe z ich myśli, emocji i lęków) oraz Iezu, o których wierzy się, że są wyższym rodzajem demonów, a którzy w rzeczywistości okazują się potomkami ludzi i Obcych.
    Specyfika działania fae powoduje, że złożone mechanizmy i przedmioty nie zawsze działają zgodnie ze swoim przeznaczeniem i ich funkcjonowanie jest nieprzewidywalne, co powoduje stopniowe odejście od zaawansowanej technologicznie cywilizacji do poziomu średniowiecza, a wszystkie zaawansowane technologie stały się legendą i niedoścignionym wzorem dla potomków pierwszej ekspedycji.
    W takim otoczeniu z upływem lat dochodzi do ewolucji człowieka i pojawiają się osobnicy, którzy potrafią kontrolować fae a legendarny Prorok założył Kościół, który pomaga ludziom kontrolować wpływ energii fae na swój umysł.

    Trylogia Zimnego Ognia uchodzi za najznakomitsze dzieło Friedman, tak ze względu na wpisaną w fabułę powieści tematykę religijną, eschatologiczną i etyczną jak i dzięki interesującym i niebanalnie skonstruowanym postaciom, przede wszystkim obu głównym bohaterom. Porywczy, szczery i uczciwy Damien jest wyraźnie skontrastowany z sarkastycznym, błyskotliwym, zepsutym i wbrew pozorom cierpiącym Tarrantem, a opis rodzącej się między nimi niełatwej przyjaźni i porozumienia jest najciekawszym chyba z psychologicznych wątków cyklu.


    Wydawnictwo: Mag
    Tytuł oryginału: Crown of Shadows
    Tłumaczenie: Zbigniew Królicki
    Data wydania: 8 sierpnia 2008
    Wydanie: II
    ISBN: 978-83-7480-095-2
    Oprawa: miękka
    Format: 135x205
    Liczba stron: 424
    Cena: 35,00
    Rok wydania oryginału: 1995
    Tom cyklu: 3

    Dodał: Shadowmage

    Komentarze

    Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

    romulus - 11:22 08-08-2008
    Ustrój już zamówiony, a potem - z powodu przesunięć w MAG-u chyba Friedman pójdzie...

    Neander - 19:02 08-08-2008
    To przesunięcie Friedman to już chyba trzecie czy czwarte :/

    Elektra - 19:21 08-08-2008
    A te książki już ktoś widział w jakiejś księgarni, czy to tylko taka oficjalna notka o premierze? ; )

    Shadowmage - 19:28 08-08-2008
    Mad miał dziś iść szukać Stephensona :P Ja w księgarni ze trzy miesiące nie byłem, więc ciężko mi się wypowiadać.

    MadMill - 21:43 08-08-2008
    Mad zawalił sprawę i cały dzień nic nie robił, więc nie wie co i jak. Ale jak Romulus zamówił już książkę w Empiku to powinna być normalnie dostępna. ;)

    romulus - 00:06 09-08-2008
    Aż mi ciary po plecach poszły, kiedy rutynowo przeglądając stronę Empik.com znalazłem Stephensona i to w dniu premiery. Litości, na co ja mam narzekać teraz? :) Farmer mnie korci z tej listy, ale chyba przy Friedman zostanę, bo za długo odkładana.

    wob001 - 12:37 09-08-2008
    Dzisiaj w ksiegarni widzialem wszystkie 3 nowosci. To dla pesymistow i sceptykow:)

    Komentuj


    Artykuły

    Plaża skamielin


     Zimny odczyt

     Wywiad z Anthonym Ryanem

     Pasje mojej miłości

     Ekshumacja aniołka

    Recenzje

    Hoyle, Fred - "Czarna chmura"


     Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

     Brzezińska, Anna - "Mgła"

     Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

     Lindgren, Torgny - "Legendy"

     Miles, Terry - "Rabbits"

     McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

     Simmons, Dan - "Czarne Góry"

    Fragmenty

     Mara, Sunya - "Burza"

     Mrozińska, Marta - "Jeleni sztylet"

     Brzezińska, Anna - "Mgła"

     Rothfuss, Patrick - "Wąska droga między pragnieniami"

     Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

     Sablik, Tomasz - "Próba sił"

     Kagawa, Julie - "Żelazna córka"

     Pratchett, Terry - "Pociągnięcie pióra. Zaginione opowieści"

    Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS