NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Nayler, Ray - "Góra pod morzem" (niebieska)

Weeks, Brent - "Droga cienia" (wyd. 2024)

Ukazały się

Kingfisher, T. - "Cierń"


 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Lloyd Banwo, Ayanna - "Kiedy byłyśmy ptakami"

 Jadowska, Aneta - "Tajemnica domu Uklejów"

 Sablik, Tomasz - "Mój dom"

 Pilipiuk, Andrzej - "Czasy, które nadejdą"

 Szmidt, Robert J. - "Szczury Wrocławia. Dzielnica"

 Bordage, Pierre - "Paryż. Lewy brzeg"

Linki

2022-03-11 18:14:09 Reynolds wreszcie powrócił

Do sprzedaży trafiła powieść Alastaira Reynoldsa pt. "Przestrzeń objawienia". Książkę wydał Mag, a Katedra jest jej patronem medialnym.

W dalekiej przyszłości ludzi zaprząta pytanie: dlaczego we wszechświecie jest tak mało cywilizacji? „Przestrzeń Objawienia" zabiera czytelnika w zawrotną kosmiczną podróż - również w czasie - by doprowadzić go do niesamowitej odpowiedzi...
Dziewięćset tysięcy lat temu zagładzie uległa cywilizacja Amarantinów. Teraz rodzimy świat Amarantinów kolonizują ludzie, którzy odkrywają doskonale zachowane miasto obcych. Jeden z uczonych - Dan Sylveste - twierdzi, że rozwiązanie zagadki starej cywilizacji jest niezwykle ważne dla losów ludzkości.

Postanawia dociec prawdy, choć jego możliwości są ograniczone. W tym celu wchodzi w niebezpieczny układ ze scyborgizowanymi członkami załogi uzbrojonego statku „Nostalgia za Nieskończonością". Są dla niego jedyną nadzieją i choć zagrażają jego życiu, pragnie za wszelką cenę osiągnąć swój cel.
Bliski dotarcia do sedna tajemnicy, dowiaduje się, że jeden z cyborgów ma go zabić. Cywilizację Amarantinów zniszczono celowo i jeśli Sylveste nie odkryje przyczyn tego aktu, cały świat - nawet sama rzeczywistość - może ulec nieodwracalnym zmianom...


Wydawnictwo: Mag
Cykl: Przestrzeń objawienia
Tytuł oryginału: Revelation Space
Tłumaczenie: Piotr Staniewski, Grażyna Grygiel
Data wydania: Marzec 2022
Wydanie: II
ISBN: 978-83-67023-32-0
Oprawa: twarda
Liczba stron: 656
Cena: 49,00 zł
Rok wydania oryginału: 2000
Wydawca oryginału: Gollancz
Tom cyklu: 1

Dodał: Shadowmage

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Wojtek Miecz - 17:31 27-03-2022
Kupione, czytane. Obłęd! Jakie to dobre! :D

ASX76 - 18:55 27-03-2022
Reynolds wreszcie powrócił, a co dodatkowo cieszy w większym formacie i twardej oprawie :D

romulus - 18:03 28-03-2022
Z okazji nowego wydania wrzuciłem sobie do kolejki. Tylko to jeszcze trochę potrwa. :) I pytanie, co zrobić z pierwszym. Chyba z sentymentu sobie zostawię, tak jak to było z "Amerykańskimi bogami".

nosiwoda - 18:07 28-03-2022
Oj, weź, przestań. Przecież wiesz, że tu nałogowcy siedzą. Ja się powstrzymuję, bo przecież mam, więc po co, a Ty mi wyjeżdżasz z Amerykańskimi bogami, których mam w trzech wydaniach, i co, teraz jak mam dalej się powstrzymywać?

Janusz S. - 23:34 28-03-2022
Po co się powstrzymywać? To i tak nie działa dopóki nie skończą mi się pieniądze. Dlatego zacząłem kupować grafiki obrazy - wydatek dużo większy a miejsca zajmują dużo mniej. :mrgreen:

nosiwoda - 08:23 29-03-2022
U mnie to odpada. Mam za mało miejsca na wieszanie, bo? Bo ściany zajmują książki...

Janusz S. - 11:07 29-03-2022
Zmierzam w offtopa, ale ile tak w przybliżeniu ich masz? Baza na fantsta.pl ogranicza się tylko do wybranych, więc jest niemiarodajna.

nosiwoda - 12:33 29-03-2022
Podjąłem się tego idiotycznego zadania i właśnie je spisuję. Wczoraj wklepałem pozycję 2000., ale to dopiero jedna ściana. Szacuję na ok. 5000.

Janusz S. - 13:09 29-03-2022
Nieźle (eufemizacja).
Muszę chyba trochę dokupić... :mrgreen: na oko ze 2000 8)

Whoresbane - 13:11 29-03-2022
A ja się jeszcze wczoraj cieszyłem myśląc, że moje +- 900 to dużo :shock:

ASX76 - 13:13 29-03-2022
Whoresbane pisze:A ja się jeszcze wczoraj cieszyłem myśląc, że moje +- 900 to dużo :shock:


Przynajmniej masz Pan zwiększoną motywację do rozbudowy :P

Bibi King - 13:56 29-03-2022
nosiwoda pisze:Podjąłem się tego idiotycznego zadania i właśnie je spisuję

Idiotyczne, nie idiotyczne... Jak raz to zrobisz, to satysfakcja gwarantowana, a później wystarczy aktualizować, i to niekoniecznie po każdej jednej kupionej książce. Uzbiera się pięć, sześć albo dziesięć - to dopisuję. Byle tylko nie rozrzucać nowości gdzieś po kątach ;-) A ostatnio dzięki spisowi zrobiłem remanent, przygotowuję się do wyrzucenia kilkudziesięciu staroci i DOKŁADNIE WIEM, GDZIE STOJĄ :lol:

nosiwoda - 14:12 29-03-2022
Nie spisuję, gdzie stoją. To nie zdałoby egzaminu w moim książkowym Tetrisie.

asymon - 14:37 29-03-2022
Kolejny raz polecam pójść w ebooki... Tysiąc plików spokojnie mieści się na karcie microsd, a i odkurzać tego nie trzeba 8) A na ścianach powiesić co tam się chce.

nosiwoda - 14:50 29-03-2022
E tam. Na kundelku też mam +1000 pozycji (nie pamiętam, ile, bo nie wrzucałem wszystkiego na nowego kundelka - na samej appce amazona mam 558 pozycji).

romulus - 17:33 29-03-2022
Janusz S. pisze:Po co się powstrzymywać? To i tak nie działa dopóki nie skończą mi się pieniądze. Dlatego zacząłem kupować grafiki obrazy - wydatek dużo większy a miejsca zajmują dużo mniej. :mrgreen:

A gdzie kupujesz, bo ja właśnie ściany redekoruję i mam mały kryzys w małżeństwie przez to, bo małżonka nie chce moich propozycji a ja jej i mamy pat. :)

A żeby nie było za bardzo poza tematem - to na Reynoldsa zawsze znajdę miejsce, choć systematycznie odchudzam swoją bibliotekę. Szczególnie fantastyczną.

Janusz S. - 19:14 29-03-2022
romulus pisze:A gdzie kupujesz, bo ja właśnie ściany redekoruję i mam mały kryzys w małżeństwie przez to, bo małżonka nie chce moich propozycji a ja jej i mamy pat. :)

Przykro mi z powodu kryzysu. Kupuję prace młodych artystów na licytacjach przez konto na onebid lub bezpośrednio od twórców. Np. to mi się bardzo podobało, ale przegrałem licytację
https://static.artinhouse.pl/auctionproducts/1788/5679/patryk-adach_bez-tytulu-2_5679.jpg?width=500
Patryk Adach mógłby robić okładki do horrorów, chociaż (zapobieganie offtopowi włączone) do Reynoldsa nie bardzo. :angel:

Shadowmage - 20:07 29-03-2022
Czy ja wiem? Trochę przerobić i mogłoby robić za ten grzebień chłodzący rozbudowany mózg, co mieli niektórzy w jego cyklu :)

historyk - 14:00 01-04-2022
ASX76 pisze:Reynolds wreszcie powrócił, a co dodatkowo cieszy w większym formacie i twardej oprawie :D

Dopłaciłbym, żeby było w miękkiej ze skrzydełkami.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

niepco - 08:44 05-04-2022
Ja Reynoldsa mam w obu wydaniach, kilka pozycji w oryginale. A offtopujac: moja biblioteka liczy ok. 4200 pozycji. Budując dom przeznaczyłem na nią oddzielny pokój???? ale już dwa regały stoją w innym i wkrótce ... Księgozbiór spisany w programie BIBLOS: dane plus skany okładek, kopia zapasowa w arkuszu excela, kopia skanów okładek. Po dodaniu nowych pozycji raport w pdfie????

historyk - 11:41 05-04-2022
niepco pisze:Ja Reynoldsa mam w obu wydaniach, kilka pozycji w oryginale. A offtopujac: moja biblioteka liczy ok. 4200 pozycji. Budując dom przeznaczyłem na nią oddzielny pokój???? ale już dwa regały stoją w innym i wkrótce ...

Na bibliotekę przeznaczyłem największy pokój, ale już są dwa regały w saloniku, dwa w sypialni i jeden w przedpokoju. Niedawno stałem się właścicielem telewizora (którego nie oglądam, ale docelowo ma być monitorem) - żeby nie zajmował miejsca regałoprzyległego stoi przed oknem i kaloryferem, ale wywaliłem stolik pod telewizor i zrobiłem nowy - z nadstawek na regały Ikei (wyszło dodatkowe 2,4 m na książki) :D

niepco pisze:Księgozbiór spisany w programie BIBLOS: dane plus skany okładek, kopia zapasowa w arkuszu excela, kopia skanów okładek. Po dodaniu nowych pozycji raport w pdfie????

A ja nie mam skatalogowane (niestety, gdybym to robił na bieżąco byłoby fajnie, a teraz to mnóstwo roboty), nie wiem ile mam książek, ale więcej, niż mi się wydawało :D Niedawno skończyłem remont - m.in. zwiększenie ilości regałów, myślałem, że się wypakuję z kartonów, a tu połowa książek na regałach i nie bardzo widzę, gdzie resztę wrzucić.

A jak masz to poukładane na półkach, Szanowny Kolego? Bo mnie przeraża układanie książek po remoncie - nie mogę wymyślić sensownego klucza. Wstępnie podzieliłem na działy:
- Fantastyka.
- Beletrystyka główny nurt.
- Kryminały (nader skromny dział).
- Beletrystyka historyczna.
- Książka naukowa, popularnonaukowa i pseudonaukowa.
- Kynologia i akwarystyka.
- Słowniki i encyklopedie.
- Komiks i manga.

Fantastykę najpierw sobie wymyśliłem autorami alfabetycznie - od Aaronovitcha do Żytowieckiego. Jednak to mi było za mało przejrzyste, więc podzieliłem na 1) fantastyka anglosaska, 2) fantastyka polska, 3) fantastyka Rosja - Ukraina - Białoruś, 4) reszta świata. Ale doszedł problem: serie, kolekcje. Przykładowo: kolekcja Gazety Wyborczej, gdzie ustawić Lema, Marqueza, Bułhakowa - w fantastyce, czy w kolekcji na półkach z głównym nurtem? Ucztę Wyobraźni dzielić, czy ustawić serią (np. VanderMeera mam z UW, ale też z Solaris i Otwartego; Beagle z UW i Prószyńskiego; Harrisona z dwóch serii Maga - UW i A; Simmonsa od kilku wydawców, a od samego Maga i w serii A, i spoza serii)? A Biały piasek Sandersona dać w komiksach czy przy Sandersonie? A dochodzą jeszcze powieścio-czasopisma, jak np. pismo SF ongiś wydawane przez Almaz, gdzie były i nr z powieściami anglosaskimi, i polskimi, i rosyjskimi - pismo w kupie, czy dzielić na autorów (np. Nancy Kress ma być koło Nancy Kress, czy koło innych nr pisma SF)?

Książka naukowa, historia. Autorami, okresami, tematyką (np. Tomasza Jasińskiego prace źródłoznawcze - dać przy Jasińskim, przy wczesnym średniowieczu, czy w dziale Źródła i źródłoznawstwo)? Powieść historyczna - autorami, okresami, tematyką (np. historia Polski i powszechna - takie Kossakowa czy Malewska pisały i z historii Polski, i powszechnej, i średniowiecza, i nowożytnej)?

Na razie udało mi się ustawić tylko działy Kynologia i Akwarystyka oraz Słowniki i Encyklopedie :D Nawet nielicznych kryminałów nie udało mi się jeszcze ułożyć docelowo, bo ogólnie jest ich mało, ale spora część to retro-kryminały. No gdzie ustawiać kryminały z akcją w starożytnym Egipcie czy Rzymie, albo średniowieczu - kryminał czy beletrystyka historyczna?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Hoyle, Fred - "Czarna chmura"


 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

 McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

 Simmons, Dan - "Czarne Góry"

Fragmenty

 Mara, Sunya - "Burza"

 Mrozińska, Marta - "Jeleni sztylet"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Rothfuss, Patrick - "Wąska droga między pragnieniami"

 Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

 Sablik, Tomasz - "Próba sił"

 Kagawa, Julie - "Żelazna córka"

 Pratchett, Terry - "Pociągnięcie pióra. Zaginione opowieści"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS