NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

Heinlein, Robert A. - "Luna to surowa pani" (Artefakty)

Ukazały się

Esslemont, Ian Cameron - "Kamienny wojownik"


 Kagawa, Julie - "Dusza miecza"

 Pupin, Andrzej - "Szepty ciemności"

 Ferek, Michał - "Pakt milczenia"

 Markowski, Adrian - "Słomianie"

 Sullivan, Michael J. - "Epoka legendy"

 Stewart, Andrea - "Cesarzowa kości"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku"

Linki

2020-07-31 08:45:17 Bobiverse - druga odsłona

Dzisiaj nakładem wydawnictwa Mag ukazała się powieść "Gdyż jest nas wielu" Dennisa E. Taylora.

Książka jest objęta patronatem medialnym Katedry.

Bob Johansson nie wierzył w życie po śmierci, więc zszokowało go, że obudził się po tym, jak zginął w wypadku samochodowym. A jeszcze bardziej to, że był teraz inteligentnym komputerem sterującym sondą von Neumanna. Bob i jego kopie od czterdziestu lat rozprzestrzeniają się po gwiazdach wokół Ziemi w poszukiwaniu planet nadających się do zamieszkania.

Ale to jedyny element pierwotnego planu, który przetrwał. W wyniku ogólnoukładowej wojny zginęło 99,9% ludzkości a Ziemia powoli przestaje nadawać się do życia wskutek nuklearnej zimy; radykalna grupa terrorystyczna pragnie wykończyć resztkę ludzi; brazylijskie sondy wciąż czają się w kosmosie i nadal próbują wysadzić wszelką konkurencję. A do tego Bobowie odkryli podbijający kosmos gatunek istot, które wszelkie inne życie uznają za pożywienie. Bob opuszczał Ziemię licząc na życie pełne eksploracji i błogiej samotności. A został bogiem z nieba dla pewnego pierwotnego gatunku, jedyną nadzieją na znalezienie ludzkości nowego domu oraz być może jedyną siłą, która może zapobiec pożarciu wszelkiego życia w poznanym kosmosie.

Wydawnictwo: Mag
Cykl: Bobiverse
Tytuł oryginału: For We Are Many
Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
Data wydania: 31 Lipiec 2020
ISBN: 978-83-66409-18-7
Oprawa: twarda
Liczba stron: 384
Cena: 39,00 zł
Rok wydania oryginału: 2017
Tom cyklu: 2

Dodał: Tigana

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

niepco - 10:41 31-07-2020
Ciężko mi pojąć, że coś takiego ma potencjał sprzedażowy a książki Reynoldsa nie...

Shadowmage - 10:47 31-07-2020
A mnie się to wydaje oczywiste.

Haribo - 11:38 31-07-2020
Dla mnie również to oczywiste. Szkoda.

Janusz S. - 13:44 31-07-2020
Reynoldsa raz zacząłem, zmęczyłem się i rzuciłem w kąt. Nawet nie pamiętam która to była książka, ale jakaś winda orbitalna (???) tam chyba była. Taylora przeczytałem od ręki i spodobał mi się. Być może miałem zły dzień na zaczynanie Reynoldsa a może to jednak nie przypadek.

Shadowmage - 14:16 31-07-2020
Reynolds IMO ma ten problem, że tworzy space opery zbyt hard dla czytelników tego gatunku, a dla wielbicieli hard sf jest za lajtowy. Przynajmniej jeśli chodzi o nasz kraj.

Haribo - 14:32 31-07-2020
Moim zdaniem jest dokładnie tak jak napisał Shadowmage. Reynolds dla miłośników Wattsa, Strossa czy Egana to ni pies ni wydra, ni przypiął ni wypiął. Natomiast dla miłośników Petera Hamiltona i tych wszystkich space oper typu Scalzi jest zbyt naukowy i zbyt skomplikowany.

Janusz S. - 14:57 31-07-2020
Ciekawe. Mam z tymi opiniami taki problem, że Wattsa, Strossa czy Egana lubię bardzo a i Hamiltona przeczytałem prawie w całości (zostały mi Pustki) bez szalonego entuzjazmu, ale i bez większych oporów. Reynolds powinien więc mieścić się swobodnie w tym co mi się podoba a coś się nie udało. Wychodzi, że muszę spróbować jeszcze raz, bo zaskoczyła mnie Wasza opinia o rozbudowanych wątkach naukowych w jego książkach.

Shadowmage - 16:01 31-07-2020
Bardziej chodziło mi o skomplikowanie świata przedstawionego itp. To są rozbudowane wizje, choć nie zawsze mogące się podeprzeć jakąś teorią :) Jest też jeszcze kwestia "lekkości pióra", więc nawet jeśli w założeniach powinno ci się spodobać, to sposób opisania może ci nie pasować. Z perspektywy czasu co prawda nie wspominam Reynoldsa jako coś topornego, ale też najlepiej czytało mi się jedyną jego książkę, którą czytałem w oryginale (acz i jej treść była jakby lżejsza).

Janusz S. - 19:45 31-07-2020
Nie dowiem się, dopóki nie sprawdzę jeszcze raz a na to na razie się nie zanosi. Zwłaszcza, że AM chyba Reynoldsa na razie skasował nawet ze spekulacji o planach wydawniczych.

bio - 22:09 02-08-2020
Taylor to zabawa konwencją. Rozrywkowe zobrazowanie fajnego fanatastycznego konceptu, zatem niepco, niezasadnie się bulwersujesz. Po wielu nadętych objętością i powagą utworach współczesnego SF zrobił mi dobrze.

romulus - 17:34 05-08-2020
Shadowmage pisze:Bardziej chodziło mi o skomplikowanie świata przedstawionego itp. To są rozbudowane wizje, choć nie zawsze mogące się podeprzeć jakąś teorią :) Jest też jeszcze kwestia "lekkości pióra", więc nawet jeśli w założeniach powinno ci się spodobać, to sposób opisania może ci nie pasować. Z perspektywy czasu co prawda nie wspominam Reynoldsa jako coś topornego, ale też najlepiej czytało mi się jedyną jego książkę, którą czytałem w oryginale (acz i jej treść była jakby lżejsza).

Zdarzyło mi się czytać kilka powieści Reynoldsa w oryginale, w zasadzie wszystkie, których nie wydano w Polsce aż po trylogię "Poseidon's Children". I też wydawały mi się w oryginale przystępniejsze niż te w polskim tłumaczeniu. Nie śmiałbym strzelać do tłumaczy, nie mam takich kompetencji ani w jednym ani w drugim języku. :) Nie będę szukał "winnych", bo może to moja wina?

Co do Taylora, krótko i na temat ujął to bio, więc mogę się podpisać.

Seimon - 22:09 12-09-2020
Miłe, lekkie i przyjemne. Ktoś się orientuje kiedy zostaną wydane kolejne części?

Janusz S. - 23:57 12-09-2020
Na początku 2021 według spekulacji na temat szkiców do planów wydawniczych.

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fosse, Jon - "Białość"


 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

 McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

Fragmenty

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

 Mara, Sunya - "Burza"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS