NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Scalzi, John - "Imperium w płomieniach"

Sykes, Sam - "Siedem czarnych mieczy"

Ukazały się

antologia - "Kryształowe smoki 2019"


 Kamiński, Tomasz - "Polowanie"

 Komuda, Jacek - "Wizna"

 antologia - "Tarnowskie Góry Fantastycznie 2"

 Hill, Joe - "Gaz do dechy"

 Hill, Joe - "Strażak" (2020)

 Hill, Joe - "NOS4A2" (2020)

 Hill, Joe - "Dziwna pogoda" (2020)

Linki

2020-04-01 20:31:17 Co nowego na Prima Aprilis?

W sieci sypnęło nowymi okładkami, zapowiedziami i informacjami. Będziemy stopniowo aktualizować newsa wraz z nowymi pozycjami.

Fabryka Słów zapowiada ekranizację polskiej fantastyki:Rafał Kosik i Powergraph uchylają rąbka tajemnicy i prezentują znaczne poszerzenie swojej oferty:Długo wyczekiwana odsłona najgłośniejszego polskiego fantasy ostatnich lat!
Deana d’Kllean, niegdyś Pieśniarka Pamięci i mistrzyni miecza, a dziś rządząca prowincjonalną pizzerią w Sosnowcu. Skandal kulinarny z jej udziałem zatacza coraz szersze kręgi. Genno Laskolnyk wraz ze swoim czaardanem wolnych jeźdźców wpada do pizzerii i domaga się hawajskiej. Obsługa złożona z byłych najemników wpada we wściekłość. Rozpętuje się piekło.
Wszystkich godzi Altsin, który w zamieszaniu kradnie cały zapas ananasa. Mordobicie zamienia się w śledztwo. Przybywają Czerwone Szóstki i zamiast wymarzonej marinary dostają do rozwiązania tajemnicę, która pochłonęła już niejedną ofiarę. Czy odnajdą ananasy? Czy odwaga górali ocali im życie?
Meekhan spływa sosem pomidorowym i wydaje się, że nic już nie powstrzyma nowej mody, która ogarnia Imperium. Mody na pizzę hawajską.
W świecie, w którym nikt nie wie, co to są Hawaje.
Najgenialniejsza powieść Fiodora Dostojewskiego. Jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej. Najdojrzalsza i powszechnie uważana za najważniejszą powieść tego autora. Łączy w sobie zalety opowieści drogi i sagi rodzinnej.
Opowiada historię dwóch braci tirowców z dalekiej Syberii. Moralność na odludziu zyskuje nowe znaczenie. Czy wolno przekraczać dozwoloną prędkość, jeśli w promieniu tysiąca kilometrów nie ma ani jednego fotoradaru? I to właśnie jest zarzewiem konfliktu między braćmi, konfliktu który doprowadzi do najgorszego.
Dostojewski jest mistrzem analizy najmroczniejszych zakątków duszy ludzkiej i targających człowiekiem namiętności. W Braciach Kamazow roztrząsa odwieczny dylemat kierowców zawodowych: cisnąć, czy nie cisnąć?
Zagroda zębów to zbiór miniatur literackich, będących apokryficzną apoteozą łączącą poezję ze stomatologią. Szostak próbuje w nich prześledzić alternatywne, nieistniejące wersje mitu: Odys i jego wiecznie boląca górna szóstka. Leczyć kanałowo, czy wyrywać? Wstawiać implant w Sparcie, gdzie nie uznają znieczulenia, czy płynąć do Troi, gdzie nie wynaleziono jeszcze maszynek szybkoobrotowych? A może wyłgać się z tej całej wojny i wracać do Itaki na L4?
Ostatecznie Odys wraca, lecz zostaje zabity przez sztuczną szczękę Penelopy, podstępnie pozostawioną w szklance na stoliku nocnym przez czyhającego na spadek Telemacha.
Policyjne śledztwo wykazało nieszczęśliwy wypadek.
Ta obfitująca w wiele wątków historia stanowi wycinek z życia piwoszy europejskich przedmieść. To historia ludzi pospolitych, o których nie pamięta historia, ich wzlotów, upadków, sukcesów, słabości, osobistych dramatów.
Główna Bohaterka – Grażyna – jest postacią niezwykle skomplikowaną i ciekawą, nienawidzi bowiem kapsli, wielbi za to korki. Od piwa woli więc półsłodkie różowe wino, a bez kanapki z anchois nie umie zasnąć. Odgłos odkapslowywanej butelki wzbudza w niej odruchy migrenowe. Grażyna nie potrafi się odnaleźć w atmosferze nudnego życia pospolitych piwoszy. Jej losy stanowią krytykę drobnomieszczaństwa, ciasnych umysłów pozbawionych zdolności docenienia zalet napojów niegazowanych.
Wszystko zmienia się w momencie, gdy poznaje Janusza, właściciela browaru z linią do puszkowania piwa. Gdy kapsle znikają z jej życia, kobieta odnajduje szczęście i spełnienie.


Profil Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki ujawnił szczegóły nowej książki Remigiusza Mroza:"Kwarantanna" to mrożący krew w żyłach kryminał, który ukazuje, co dzieje się z psychiką ludzi zamkniętych na małej przestrzeni i jak odbija się to na ich wzajemnych relacjach. Kto wie, jakie trupy skrywają w szafie jego współlokatorzy...

Phantom Books przygotowuje antologię dla koneserów weird fiction:Extremalny weird, tylko dla dorosłych, pełen plugawych i bezwstydnych macek!
Perwersja, gwałty, przemoc, wynaturzenia, zbiorowe kopulacje w klimacie Mitologii Cthulhu.


Prószyński i S-ka ujawnia niesamowitą zapowiedź:“Życiodajny amulet rycerza z Tortnem” to książka, która powstała dzięki sztucznej inteligencji i specjalnemu algorytmowi opracowanemu przez Uniwersytet w Limerick. Grupa naukowców, w skład których weszli językoznawcy, specjaliści literatury angielskiej oraz programiści, wprowadziła do pamięci superkomputera LIRPA-1 wszystkie dzieła Tolkiena. Dzięki technologii machine learning, po kilku miesiącach, superkomputer stworzył nową powieść napisaną niepowtarzalnym stylem tego wielkiego pisarza.
Książka będzie dostępna zarówno w formie drukowanej, jak i jako e-book oraz audio-book (mp3, CD i kasety). Z wielką przyjemnością informujemy, że już 31 kwietnia, nakładem naszego wydawnictwa ukaże się polskie wydanie! Pod koniec roku zostanie wydany również audio-book kolekcjonerski w postaci zestawu płyt winylowych.


I jeszcze jedna propozycja na czasie od Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki:Ta powieść przeraża. I trudno powiedzieć, co mrozi krew w żyłach bardziej - fabuła "Zakupów" Stephena Kinga czy fakt, że powieść ta ukazuje się w czasie pandemii. Zupełnie jakby mistrz horroru przewidział opustoszałe ulice, nerwową atmosferę i absurdalne pomysły rządu. Ostatnią nadzieją bohaterów Kinga są zakupy spowodowane brakami papieru toaletowego. Jeśli tylko uda im się na nie dotrzeć...

Oficyna Noir sur Blanc sensacyjnie ogłasza odnalezienie nieznanej dotąd książki Umberto Eco:Odnalezione wśród prywatnych zapisków Eco teksty, odsłaniają nie tylko mało znany wycinek zainteresowań tego wybitnego pisarza i naukowca, ale przede wszystkim roztaczają przed czytelnikiem pasjonującą opowieść o arkanach mykologii. Dla szamanów były przepustką do świata duchów, dla spiskowców i trucicieli zabójczą bronią i drogą ku upragnionej władzy. Niektóre wciąż pozostają zagadką dla współczesnej biologii i medycyny, a niektóre uświetniają proste i wyszukane potrawy trafiające na nasze stoły. Niezrównana erudycja i doskonałe pióro Eco sytuują tę książkę na pograniczu literatury popularnonaukowej i powieści sensacyjnej.

Fabryka Słów ogłasza głośny, literacki crossover:Możecie nie wiedzieć, ale od kilku miesięcy toczyła się cicha walka między Jarkiem Grzędowiczem a jednym z brytyjskich autorów, który uznał że opowiadania Jarka są tak dobre, że powinien być do nich dopisany jako autor, bo Jarek czerpał z jego dorobku pisząc je. Otóż autorzy się porozumieli i będą od teraz publikować wspólnie.

Albatros ogłasza spinoff jednej ze swoich serii:My też żałowaliśmy, że saga ✨SIEDEM SIÓSTR ✨ zmierza ku końcowi… Ale już jakiś czas temu dotarła do nas miła wiadomość, że Lucinda Riley planuje jej kontynuację! Już wkrótce na półki księgarń trafi SIEDMIU BRACI – pierwszy tom romantycznej sagi o poszukiwaniu miłości i namiętności przez siedmiu przyrodnich braci. Jednym z nich jest sam Pa Salt…
Pełna emocji opowieść o trudnych relacjach mężczyzn,
których życie postawiło w niełatwej sytuacji.
Bracia, którzy muszą zdecydować, czy chcą stanowić rodzinę.
Siedmiu braci, którzy przez wiele lat nie mieli o sobie pojęcia. W życiu każdego z nich ojciec był tylko gościem, ale nie sądzili, że kiedy umrze, zostawi im po sobie wiadomość, że członkowie ich rodziny rozsiani są po całym świecie. Jego wolą było, aby się odnaleźli. Wykonawcą testamentu ojca zostaje najmłodszy z nich – znany później jako Pa Salt. Wraz z osiągnięciem pełnoletniości rozpocznie podróż po wszystkich kontynentach, aby połączyć swoich braci. A czytelniczki poznają historię każdego z nich – pełną namiętności, miłości i pasji. Historię siedmiu mężczyzn, którzy musieli walczyć o swoje szczęście w realiach początku XX wieku, kiedy świat stał u progu nowoczesności.Fabryka Słów nie zwalnia i prezentuje kolejną zapowiedź.Tymczasem Jacek Piekara nic nikomu nie mówiąc napisał zupełnie nową książkę, gdzie klimat mrocznego SF miesza się ze szczękiem skalpela na nieodkażonym stole operacyjnym.
Premiera jeszcze przed wakacjami!


Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki ujawnia nową część Harry'ego Pottera:J.K. Rowling potrafi zaskakiwać! Kiedyś deklarowała, że nigdy nie napisze kontynuacji "Harry'ego Pottera", by później stworzyć m.in. "Pottermore", "Przeklęte Dziecko" oraz scenariusze filmów z serii "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".

Teraz, by dodać otuchy swoim fanom, zebrała dawne notatki i wydała tom dodatkowy. To "Harry Potter i więzień kwarantanny". Tym razem historia nie skupia się na całym roku szkolnym małego czarodzieja, a koncentruje się tylko na pobycie chłopca u Dursleyów. Harry jest sam ze znienawidzonymi krewnymi i nie może opuścić domu przy Privet Drive 4... zaczyna też brakować papieru toaletowego.

Dodał: Shadowmage

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Fidel-F2 - 10:54 01-04-2020
To zmyłka, a jaki jest prawdziwy nieprawdziwy news?

Shadowmage - 10:59 01-04-2020
Doszła zapowiedź od Prószyńskiego.

toto - 12:04 01-04-2020
"Braca Kamazow" - czytałbym!

Shedao Shai - 12:36 01-04-2020
"Hawajska" piękna :D

Janusz S. - 12:43 01-04-2020
Poradniki kulinarne nie powinny się pojawiać na Katedrze, ale przynajmniej okładka Was usprawiedliwia. Chyba kupię, bo dieta ewidentnie skuteczniejsza niż pizza wegneriańska :)

Shadowmage - 12:53 01-04-2020
Janusz S. pisze:Poradniki kulinarne nie powinny się pojawiać na Katedrze (...)
Wspieramy małych wydawców, którzy w tych trudnych czasach szukają sposobów na finansowanie podstawowej, fantastycznej działalności!

Ambrose - 13:25 01-04-2020
"365 potraw z jarmużu i tofu" mnie zniszczyło. Coś pięknego.

Vramin - 14:28 01-04-2020
Na Pana Lodowego się nabrałem w pierwszej chwili :)

light pillar - 15:55 01-04-2020
Zakupy bym czytał, choć S.K. popadł u mnie w niełaskę. Grzędowicz z Netflixa też wypada interesująco. I slogan z Mroza - miodzio.

Tigana - 19:09 01-04-2020
Nowość z Fs. Oj, będzie się działo.

Oin - 19:25 01-04-2020
Śmieszkują sobie, że Cthulhu i porno, ale przecież są takie antologie jak Cthulhurotica i nie tylko... Przejęło mnie to niewypowiedzianą i nieopisywalną zgrozą, kiedy natknąłem się na to na Goodreads, skacząc po lovecraftowskich tagach.

light pillar - 21:10 01-04-2020
Audio Tolkiena dostępne na mp3, CD i kasetach... Ktoś ma fantazję!

Bibi King - 22:20 01-04-2020
Bierę tego Gombrowicza. Za okładkę. I braci Kamazow.

ASX76 - 22:32 01-04-2020
Nic nie biorę. Same paździerze --_-

Raven86 - 09:28 02-04-2020
U mnie tylko Cthulhu Porn :P

Coacoochee - 09:53 05-04-2020
Zabrakło Szczypy Nienawiści.

Shadowmage - 15:45 05-04-2020
Było gdzieś coś takiego?

Sumire - 10:39 06-04-2020
Bardzo interesujące propozycje :-)

Komentuj


Artykuły

Sam Sykes - wywiad z autorem "Siedmiu czarnych mieczy"


 Wiedźmin Netfliksa: zachwyt czy rozczarowanie?

 Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e05)

Recenzje

Wilhelm, Kate - "Gdzie dawniej śpiewał ptak"


 Collins, Suzanne - "Ballada ptaków i węży"

 Bradbury, Ray - "Green Town"

 Taylor, Dennis E. - "Gdyż jest nas wielu"

 Butcher, Jim - "Opowieść o duchach"

 Harrow, Alix E. - "Dziesięć tysięcy drzwi"

 Wolfe, Gene - "Miecz i Cytadela"

 McDonald, Ian - "Luna: Wschód"

Fragmenty

 Elison, Meg - "Księga Bezimiennej Akuszerki"

 Możdżeń, Konrad - "Chodź ze mną"

 Zamiatin, Jewgienij - "My"

 Urbanowicz, Artur - "Paradoks"

 Sykes, Sam - "Siedem czarnych mieczy"

 Kisiel, Marta - "Małe Licho i lato z diabłem"

 Masterton, Graham - "Dzieci zapomniane przez Boga"

 Hałas, Agnieszka - "Czerń nie zapomina"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2020 nast.pl     RSS      RSS