NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Esslemont, Ian Cameron - "Kamienny wojownik"

McGuire, Seanan - "Pod cukrowym niebem / W nieobecnym śnie"

Ukazały się

King, Stephen - "Billy Summers"


 Larson, B.V. - "Świat Lodu"

 Brown, Pierce - "Czerwony świt" (wyd. 2024)

 Kade, Kel - "Los pokonanych"

 Scott, Cavan - "Wielka Republika. Nawałnica"

 Masterton, Graham - "Drapieżcy" (2024)

 He, Joan - "Uderz w struny"

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Gryffindor)

Linki

2020-02-06 21:35:03 Zysk i S-ka na marzec - uzupełnienie

W przyszłym miesiącu do rąk czytelników trafią:


„Książka science fiction, która zmusi was do
myślenia i postawienia sobie ważnych pytań,
będących podstawą człowieczeństwa”.

Barack Obama NA FACEBOOKU

WSZECHŚWIAT ZACZĄŁ SIĘ JAKO POTĘŻNY ODDECH, WSTRZYMYWANY W PŁUCACH…

W tych dziewięciu zdumiewająco oryginalnych, prowokujących i wzruszających opowiadaniach Ted Chiang rozważa niektóre z najstarszych pytań stawianych przez ludzkość, a także inne, zupełnie nowe pytania, które mogły przyjść na myśl wyłącznie jemu.

W opowiadaniu "Kupiec i wrota alchemika" czasowy portal zmusza sprzedawcę tkanin z dawnego Bagdadu do stawiania czoła starym błędom, dając mu drugą szansę. W tytułowym "Wydechu" obcy uczony dokonuje zdumiewającego odkrycia o uniwersalnych konsekwencjach. W noweli "Lęk" to zawrót głowy od wolności możliwość zajrzenia do alternatywnych wszechświatów umożliwia bohaterom zupełnie nowe spojrzenie na kwestię wolnej woli.

„W całej współczesnej literaturze Ted Chiang nie ma sobie równych, gdy chodzi o krótkie formy literackie. Zasługuje na to, by jego nazwisko wymieniać obok takich tuzów jak Carver, Poe, Borges i Kafka. Każde jego opowiadanie jest wszechświatem. Każde jest brylantem. Czytelnik wciągnie w płuca cały Wydech za jednam posiedzeniem, ponieważ prawdziwy geniusz nie zdarza się tak często, jak twierdzą niektórzy”.

Blake Crouch, autor Rekursji

JEDNA Z 10 NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK ROKU NEW YORK TIMESA
JEDNA Z OBOWIĄZKOWYCH LEKTUR ROKU 2019 TIME’A
JEDNA Z NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK SCIENCE FICTION ROKU 2019 FINANCIAL TIMESA


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tytuł oryginału: Exhalation
Data wydania: Marzec 2020
Rok wydania oryginału: 2019


Niezwykła podróż do świata, w którym nie ma kobiet, a wszystkie żywe stworzenia słyszą swoje myśli w niemilknącym strumieniu dźwięków, słów i obrazów zwanym Szumem.

Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni myślą, a oni słyszą wszystko, co myśli on. Za miesiąc ma stać się mężczyzną, ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się, że mieszkańcy osady coś przed nim ukrywają – coś tak strasznego, że Todd zmuszony jest uciec wraz ze swoim psem, którego prosty, lojalny głos również słyszy.

Ścigani przez wrogo nastawionych osadników, chłopiec i pies natrafiają na dziwną, milczącą dziewczynę. Kim ona jest? I dlaczego nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie? W trakcie wspólnej podróży Todd będzie musiał oduczyć się wszystkiego, co zna, by zrozumieć, kim naprawdę jest.

Wielokrotnie nagradzany bestseller Patricka Nessa – autora słynnych "Siedmiu minut po północy". Na podstawie książki został nakręcony film z Daisy Ridley i Tomem Hollandem w rolach głównych, który wejdzie na ekrany kin w 2020 roku.


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Ness, Patrick - "Ruchomy Chaos"
Tytuł oryginału: The Knife of Never Letting Go
Data wydania: 10 Marzec 2020
Wydanie: II
Rok wydania oryginału: 2008
Tom cyklu: 1


Jedna z najsłynniejszych powieści science fiction o zgubnych skutkach niebezpiecznych naukowych eksperymentów…

Do wiejskiej gospody przybywa mężczyzna w wielkim pilśniowym kapeluszu, od stóp do głów ubrany tak, że nie widać ani centymetra ciała. Nieznajomy jest zziębnięty i pragnie jedynie wynająć ciepły pokój. Prosi też, aby mu nie przeszkadzano, gdyż prowadzi bardzo ważne badania.

Zaintrygowana tajemniczym gościem gospodyni usiłuje dowiedzieć się, kim on jest, skąd przybywa i dlaczego z jego pokoju wydobywają się dziwne dźwięki. Niedługo potem wychodzi na jaw, że mężczyzna to naukowiec, który wynalazł sposób na…
niewidzialność, przy okazji sam stając się niedostrzegalnym dla ludzkiego oka. Chciwość i chęć zdobycia profitów przejmują władzę nad jego umysłem do tego stopnia, że nie zawaha się nawet zabić, aby osiągnąć cel…

"Niewidzialny człowiek" to jedna z najpopularniejszych książek prekursora nowoczesnej fantastyki Herberta George’a Wellsa, należąca do kanonu powieści fantastycznej i będąca źródłem inspiracji dla wielu współczesnych autorów i filmowych twórców.

Film inspirowany powieścią w reżyserii Leigh Whannella z Elisabeth Moss, gwiazdą "Opowieści podręcznej" w roli głównej, w kinach w marcu 2020!

KLASYKA LITERATURY SCIENCE FICTION


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tytuł oryginału: The Invisible Man
Data wydania: 10 Marzec 2020
Rok wydania oryginału: 1897

Czarna komedia o zbrodni, karze i bezlitosnym przeznaczeniu.

Narrator książki, Rudy Waltz, zyskał przydomek Rysio Snajper po tym, jak w wieku dwunastu lat przypadkowo zastrzelił z karabinu ciężarną kobietę. To wydarzenie na zawsze definiuje życie bohatera, które staje się niekończącym pasmem nieszczęść.

"Rysio Snajper" – to typowo po Vonnegutowsku zabawne, ale i przejmujące satyryczne spojrzenie na śmierć niewinności. Wśród przerażających zdarzeń – podwójnego morderstwa, niebezpiecznej dawki promieniowania, urwanych głów czy zniszczenia miasta przez bombę neutronową – tytułowy bohater powieści zabiera czytelnika na zwariowane poszukiwanie przebaczenia i szczęścia.


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tytuł oryginału: Deadeye Dick
Data wydania: 24 Marzec 2020
Rok wydania oryginału: 1981

Magiczna powieść science fiction, w której postapokalitycznym światem odległej planety zawładnęli mściwi hinduistyczni bogowie…

Ziemia jest daleko. Na skolonizowanej planecie grupa ludzi zyskała kontrolę nad środkami techniki i zyskała nieśmiertelność. Teraz rządzą tym światem jako bogowie hinduistycznego panteonu – Brahma, Kali, Kriszna, a także ten tego, którego kiedyś nazywali Buddą, a który teraz odważa się wystąpić przeciwko ich tyranii, i nazywa się Mahasamatmanem, Poskromicielem Demonów, Panem Światła.

Wyobraźmy sobie daleki świat, gdzie bogowie chodzą po ziemi jak ludzie, choć dzierżą ogromne, ukryte moce. Tutaj zbudowali scenę, na której budują subtelną sieć przymierzy, miłości i śmiertelnej wrogości. Czy istotnie są nieśmiertelni? Kim są ci bogowie, którzy władają przeznaczeniem ludnego świata?

„Jedna z pięciu najlepszych powieści SF, jakie napisano”.

George R. R. Martin


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tytuł oryginału: Lord of Light
Data wydania: 24 Marzec 2020
Rok wydania oryginału: 1967

Dodał: Tigana

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Konsul - 22:16 06-02-2020
W końcu przeczytam Pana Światła. Ciekawe czy wydanie twardookładowe? Sama okładka wygląda ciekawie.

Shadowmage - 22:38 06-02-2020
Obstawiam, że w twardej - tak wydają ostatnio klasykę sf.

Konsul - 22:41 06-02-2020
Budrysa wydali w miękkiej.

asymon - 13:46 08-02-2020
Kurcze, ale że Blake Crouch to az taki autorytet żeby polecać Chianga...

lordofthedreams - 15:18 08-02-2020
Ważne, że jest popularny. Inna sprawa, że "Mroczna materia" to badziew.

Ciacho - 18:24 08-02-2020
Powiedzcie mi proszę, czy ten Chiang to będą opowiadania z "Historii", częściowo czy całkiem coś nowego? Już od dłuższego czasu chce się zabrać za prozę tego autora i Historię miałem kupić, więc jak będą się powielać to poczekam na nowość, a jak nie to kupuję z miejsca obie.

Konsul - 18:27 08-02-2020
Masz na wikipedii napisane co wchodzi w skład Exhalation: Stories, jeśli nie będą więc mieszać to jest to całkowita nowość.

toto - 18:54 08-02-2020
Nie, nie będzie to całkowita nowość. Dwa opowiadania są premierowe, pozostałe już się wcześniej ukazały. Pięć ukazało się już w Polsce, jedno w "Siedemdziesięciu dwóch literach". To nie jest zarzut, bo to bardzo dobre teksty, zaletą zbioru jest to, że zbiera w jednym miejscu utwory rozproszone na magazyny i różne antologie.

Paul Atryda - 18:58 08-02-2020
Dokładnie, @toto mnie uprzedził.
Jedno jest prawdą: w takim zestawie to pierwsze wydanie.
Natomiast nie są to pierwsze wydania opowiadań w zbiorze - poza bodajże dwoma/trzema - nie jestem pewien

asymon - 20:04 08-02-2020
Jest zbiór wydany przez Zyska, "Historie twojego życia", odpowiednik anglojęzycznego wydania, i tu się nic nie powtarza z opowiadaniami z "Wydechu". Ale w zbiorze wydanym przez Solaris były dwa, w tym tytułowy "Wydech". Inne pojawiały się już tu i tam.

Ale i tak warto, po stokroć warto. Bierz oba.

Fidel-F2 - 20:36 08-02-2020
Na czym polega rozproszenie po magazynach skoro wcześniej opowiadania były w jednym zbiorze? Bo nie kumam tej logiki.

Shadowmage - 20:58 08-02-2020
Nie do końca rozumiem twoje pytanie.

Fidel-F2 - 21:46 08-02-2020
To było pytanie do toto.

toto - 07:21 09-02-2020
Ponieważ pamięć ludzka jest zawodna, to sprawdziłem jeszcze raz, tym razem z fantastą. Okazało się, że "72 litery" to nie tyle wznowienie "Historii twojego życia", co jego rozszerzenie - doszły "Kupiec i wrota alchemika", "Co z nami będzie" i "Wydech", ale tylko w przypadku ostatniego opowiadania była to polska premiera. A dodatkowo odkryłem, że i "Wielka cisza" już była w NF. Podsumowując, na język polski przetłumaczono wcześniej 6 tekstów z nowego zbioru, ale były rozproszone (tak Fidelu, 6 opowiadań w 4 miejscach to jest rozproszenie). Zaletą "Wydechu" jest zebrania znanych utworów w jednym miejscu i uzupełnienie go o teksty premierowe.

Fidel-F2 - 07:51 09-02-2020
toto, z Twoich wyjaśnień zrozumiałem, że opowiadania rozproszone były w NF (1) i w trzech różnych miejscach w zbiorze 72l (5).

toto - 08:00 09-02-2020
To źle zrozumiałeś. Wróć do szkoły.

Fidel-F2 - 09:52 09-02-2020
Przeczytaj co napisałeś.

toto - 14:24 09-02-2020
Fakt, że nie wymieniłem z tytułu dwóch roczników antologii Kroki w nieznane nie znaczy, że teksty Chianga się w nich nie ukazały. Wskazałem liczbę tytułów (4), wymieniłem 2, plus wcześniej wspomniałem o antologiach (tak, miałem na myśli KwN). Przykro mi, że nie potrafisz czytać.

Shedao Shai - 11:42 11-02-2020
Bardzo mnie cieszy Pan Światła - w końcu przeczytam. Tym lepiej, że z ładną okładką. Jeszcze tylko niech będzie HC...

ASX76 - 23:40 11-02-2020
<-- to byłaby pełnia szczęścia :)

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS