NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Crouch, Blake - "Upgrade. Wyższy poziom"

Jordan, Robert; Sanderson , Brandon - "Pomruki burzy"

Ukazały się

Brown, Pierce - "Czerwony świt" (wyd. 2024)


 Kade, Kel - "Los pokonanych"

 Scott, Cavan - "Wielka Republika. Nawałnica"

 Masterton, Graham - "Drapieżcy" (2024)

 He, Joan - "Uderz w struny"

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Gryffindor)

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Hufflepuff)

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Ravenclaw)

Linki

2019-01-15 15:04:34 Sanderson w Zysku

W marcu Zysk i S-ka wyda powieść SF Brandona Sandersona pt. "Do gwiazd". Oto opis:

Świat Spensy jest atakowany od setek lat. Obcy zwani Krellami przypuszczają jeden powietrzny atak za drugim, prowadząc niekończącą się kampanię, której celem jest zagłada ludzkości. Jedyną obroną przed nimi są eskadry myśliwców walczące z wrogiem w przestworzach. Piloci są bohaterami niedobitków ludzkiej rasy.
Spensa zawsze marzyła, że zostanie jedną z nich, że będzie latać i dowiedzie swojej odwagi. Jednak ciąży na niej niesława jej ojca - zestrzelonego przed wieloma laty pilota, który nieoczekiwanie zdezerterował, praktycznie przekreślając szanse Spensy na przyjęcie do szkoły pilotów.
Ludzie nigdy nie pozwolą Spensie zapomnieć o tym, co zrobił jej ojciec, lecz ona mimo to postanowiła latać. A Krelle właśnie to umożliwili. Podwoili liczebność swojej powietrznej armady, jeszcze bardziej zagrażając światu Spensy. Rozpaczliwa walka ludzkości o przetrwanie pozwoli spełnić jej marzenie życia...


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Skyward
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Data wydania: Marzec 2019
Oprawa: miękka
Liczba stron: 530
Rok wydania oryginału: 2018
Tom cyklu: 1

Dodał: Shadowmage

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

historyk - 15:37 15-01-2019
Ooo, pierwszy tom cyklu i Zysk - lepiej nie kupować, bo kontynuacja może wyjdzie za lat 10, a może nigdy...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

Shadowmage - 15:48 15-01-2019
Nie przesadzaj, tak się dzieje z cyklami, które są... małodochodowe. Tu samo nazwisko gwarantuje sprzedaż - jak w przypadku "Mścicieli".

historyk - 15:59 15-01-2019
Shadow
Zysk to mi się bardzo naraził niedokończeniem kilku cykli. I o ile jestem w stanie pojąć, że dwa pierwsze tomy się nie sprzedały, więc kolejnych ośmiu nie puszczamy, o tyle wydanie tylko dwóch części trylogii jest dla mnie chamówą. Acz to nie tylko Zyska dotyczy, bo i Mag ma takie kwiatki na koncie (np. ostatnio sobie przeczytałem dwa tomy trylogii Wojny łabędzi Seana Russella - zwieńczenia trylogii Mag nie wydał od - tadamtadam - już szesnastu! lat; a moim zdaniem Russell to tak co najmniej piętro powyżej Gwynne, o Ryanie nie wspominając).

W każdym razie, jak mam kupić coś od Tadzia, to się zastanawiam nie raz, nie dwa, a co najmniej dziesięć. Dlatego w 2018 kupiłem od niego aż jedną książkę, co stanowi 0,3% moich zakupów książkowo-komiksowych. A nawet z beznadziejnej Fabryki Słów przybyło mi sześć, ba - nawet z Solarisu przybyło sześć...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

Cymrean - 16:51 15-01-2019
Szkoda, że MAG nie kupił tego. Ale skoro jest to powieść którą Sanderson napisał bo mu nie szła kontynuacja mścicieli to pewnie i prawa już dawno były w Zysku.

Drugi tom już jest napisany, ale cykl może się też opóźniać bo ma mieć 4 części, ale na następne 1,5 roku Sanderson będzie zajęty Archiwum Burzowego Światła, a potem ma w planach ostatniego Waxa i Wayna.

ASX76 - 17:43 15-01-2019
Panie Historyk(u), abstrahując od poziomu Sandersonszczyzny, można śmiało brać, bo wypociny tego pana dobrze się sprzedają ;)

historyk - 20:13 15-01-2019
ASX76
Mam mieszane odczucia i co do autora, i co do książki, i co do wydawcy. Do autora, bo to taśma produkcyjna. Podobały mi się jego dwie pierwsze książki, jakie czytałem - Elantris i chyba Z mgły zrodzony. Kolejne już znacznie mniej, bo zacząłem wyławiać nielogiczności w fabule, a bohaterowie zdawali się klonami innych jego bohaterów.

Co do książki, bo nie wiem czy to nie jest jeszcze bardziej młodzieżowe, niż właśnie Elantris itp. No ale te wątpliwości wyjaśnią pierwsze recenzje.

Co do wydawcy, to już wyłożyłem, a jego działania odbieram jako olewanie klientów - trudno pałać sympatią do kogoś, kto cię olewa. Dochodzi jeszcze działalność polityczna pana Zyska, w partii, z którą niekoniecznie mi po drodze.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

Shedao Shai - 09:57 16-01-2019
historyk: To ciekawe, bo akurat w przypadku Sandersona wyraźnie wydać rozwój literacki i jego nowsze książki stoją na lepszym poziomie niż Elantris czy Mistborn (chociaż te też są niezłe, bo choć może i konstrukcja bohaterów nie domagała, ale nadrabiała kreacja świata).

Bardzo przykro, że Zysk dossał się ponownie do Sandersona - miałem nadzieję, że Skyward wyjdzie w MAGu. W myśl zasady "zawsze i wszędzie Zysk je***y będzie", odpuszczę sobie. A Brandon to zamiast otwierać kolejne cykle, mógłby się ogarnąć z kontynuacją tych, które już ma.

ASX76 - 13:23 16-01-2019
Panie Historyku, ja tam Sandersona nie ruszam, nawet kijem przez szmatę ;)

Mister Shedao, Sanderson zająłby MAG-owi slot wydawniczy, a tak zajmie to ktoś inszy :P Poza tym nasz ulubiony fantastyczny wydawca ma i bez tego zapchany plan/szkic... ;)

asymon - 15:01 16-01-2019
To Sanderson i S-F pisze? Zaprawdę człowiek renesansu...

ASX76 - 15:19 16-01-2019
Człek wielu talentów, szkoda tylko, że z dobrą literaturą się rozminął :P

historyk - 15:23 16-01-2019
Shedao Shai pisze:historyk: To ciekawe, bo akurat w przypadku Sandersona wyraźnie wydać rozwój literacki i jego nowsze książki stoją na lepszym poziomie niż Elantris czy Mistborn

Poza Elantris i pierwszą trylogią Mistborn czytałem tylko Siewcę wojny (vel Rozjemca) i Drogę królów. Brak logiki już mnie osłabiał w Mistborn, a przy Rozjemcy dobił - przy czym klonowanie bohaterów też było widoczne. Droga królów tak mnie wynudziła, że po jakichś dwustu stronach odpuściłem.

Przypomnę swój post sprzed dziewięciu lat:
Ogólnie Sanderson jest jednym z ciekawszych autorów, ale rażą mnie czasami dwie sprawy:
- Przedstawienie "dobrych" - cud, miód, malina. Są dobrzy do zrzygania, współpracują bez zgrzytów, do tego wszyscy inteligentni, odpowiedzialni, z zasadami i obdarzeni poczuciem humoru. Znacznie lepiej mu wychodzą "źli".
- Niewiarygodne elementy fabuły.

Dla przykładu - Studnia Wstąpienia, 3 armie oblegają miasto, ich dowódcy ani nie współpracują, ani nie wojują, ani nawet za bardzo nie negocjują. Dla mnie to mało prawdopodobne.

Ta sama książka - obleganemu miastu grozi rzeź (kolossy), obrońców niewielu, a mieszczan masa. I nikt nie wpada na pomysł wykorzystania mieszkańców miasta w obronie. Przecież w czasach miecza i łuku powszechnie obrona opierała się właśnie na mieszczanach - zrzucać kamienie, czy wylać wiadro ze smołą, to nie jest tak wielka sztuka, żeby potrzebni byli komandosi.

Siewca Wojny - księżniczka przybywa do wrogiego miasta, prowadzi działalność dywersyjną niemal jawnie, a nikogo to nie interesuje. Chodzi na spotkania, werbuje stronników, jej ludzie niszczą zapasy, które mogą być wykorzystane w wojnie, a miejscowi strażnicy nie widzą, albo mają to w nosie.

Czasami mi to przypomina dawniejsze strzelanki, w których "wrogowie" łazili bez sensu, by w końcu utknąć w jakimś narożniku.

_______________________
http://seczytam.blogspot.com

Coacoochee - 21:57 19-01-2019
Podobał mi się cykl Mistborn, głównie pomysł na świat i bardzo dobre dokończenie Koła Czasu. Reszta jakoś rośnie mi w oczach przy czytaniu.

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS