NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

McGuire, Seanan - "Pod cukrowym niebem / W nieobecnym śnie"

Nayler, Ray - "Góra pod morzem" (niebieska)

Ukazały się

Grimwood, Ken - "Powtórka" (wyd. 2024)


 Psuty, Danuta - "Ludzie bez dusz"

 Jordan, Robert; Sanderson , Brandon - "Pomruki burzy"

 Martin, George R. R. - "Gra o tron" (wyd. 2024)

 Wyrzykowski, Adam - "Klątwa Czarnoboga"

 Esslemont, Ian Cameron - "Kamienny wojownik"

 Kagawa, Julie - "Dusza miecza"

 Pupin, Andrzej - "Szepty ciemności"

Linki

2017-12-17 13:37:40 Nowa książka autora "Dworca Perdido" już niebawem

Na dwudziestego drugiego stycznia wydawnictwo Zysk i S-ka planuje premierę "Ostatnich dni Nowego Paryża" Chiny Miéville’a.

Rok 1941. W ogarniętej wojennym chaosem Marsylii zjawia się Jack Parsons, amerykański inżynier i adept sztuk tajemnych. W kryjówce antynazistowskiej organizacji spotyka członków ruchu oporu, w tym André Bretona, czołowego teoretyka surrealizmu. Podczas dziwnych gier towarzyskich rozgrywanych przez niepokornych dyplomatów, wygnanych rewolucjonistów i awangardowych twórców Parsons za pomocą swego wynalazku odnajduje i gromadzi nadzieję. A jednak wbrew intencjom doprowadza do uwolnienia mocy zrodzonej ze snów i koszmarów, zmieniając losy wojny i świata na zawsze.

Rok 1950. Thibaut, samotny bojownik surrealistów idzie ulicami nawiedzonego Paryża, gdzie naziści i członkowie ruchu oporu zmagają się w ciągłym konflikcie, a po ulicach przechadzają się żywe obrazy i manifestacje tekstów literackich, a także istoty z głębi piekieł. Aby wydostać się z miasta, musi połączyć siły z Sam, amerykańską fotografką, próbującą utrwalić obraz zrujnowanego Paryża, a oboje znajdą sprzymierzeńca w postaci enigmatycznego symbolu łączącego w sobie przypadek i bunt: wyrafinowanego trupa...

„Przemyślana, ambitna powieść... Styl prozy Miéville'a, jak zawsze pewny siebie, pozostaje przy tym głęboko ludzki, podczas gdy dziwne, surrealistyczne potwory zapewniają Ostatnim dniom ciekawy posmak szalonej nauki”.

„USA Today”


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tytuł oryginału: The Last Days of New Paris
Data wydania: 22 Styczeń 2018
Rok wydania oryginału: 2016

Dodał: Tigana

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

niepco - 20:07 17-12-2017
A zaledwie wczoraj zapytałem ich na fejsie czy mają zamiar wydać to i zbiór opowiadań. Mówisz - masz:-)

light pillar - 20:50 17-12-2017
Czytałem wszystko Mieville'a. 2-3 książki super. Reszta gnioty.

gadba - 21:34 17-12-2017
wskaż proszę te gnioty łaskawco ...

light pillar - 21:46 17-12-2017
Czytam od Chiny wszystko, bo liczę ze wyda coś równie dobrego jak Dworzec Perdido czy Miasto i Miasto. Niestety reszta jego książek w mniejszym bądź większym stopniu była dla mnie rozczarowaniem.

gadba - 21:52 17-12-2017
cóż, świat nie jest idealny. Chyba trudno pisać/wydawać zawsze arcydzieła

historyk - 02:32 18-12-2017
gadba pisze:wskaż proszę te gnioty łaskawco ...

Czytałem jedną książkę Miéville - Kraken. Gniot to dobre określenie.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

light pillar - 07:51 18-12-2017
Akurat moje słowa o Chinie świadczą dobrze, nie ma co się rzucać. Przeczytałem 2 genialne książki, przy 2 kolejnych musiałbym się zastanowić (Ambasadiorii byc może dam kiedyś kolejna szansę, a Blizna do połowy jest gorsza niż przysłowiowa Śmierć w Wenecji, jeśli przebrnie się połowę to ok, jeśli nie - gniot); cała reszta (4 tytuły) - gnioty pełną gębą. W encyklopedii przy haśle gniot, można z czystym sumieniem wklejać okładki Toromorza, Lonniedynu, Żelaznej rady i Krakena. I mimo tych traumatycznych dośwaidczeniach wciąż w Mievilla wierzę. To o czymś śwaidczy. Na takim Gaimanie już postawiłem kreskę. Po Amerykańskich bogach każda kolejna książka była słaba. I tego autora już odpuściłem. A Mievilla - nie.

Ciacho - 08:26 18-12-2017
Czytałem tylko "Dworzec Perdido" i na tym stanąłem, bo 2 tom niedostępny, albo za astronomiczne kwoty. Ale tą najnowszą sprawdzę. Ciekawy autor.

Fidel-F2 - 08:27 18-12-2017
Czytałem tylko Ambasadorię. Pomysł związany z językiem genialny, dla niego warto książkę przeczytać, reszta taka sobie. Początkowo nędza przez którą ciężko się przebić ale potem jest całkiem ok. Mieville ma dobre pomysły ale pisać nie umie za grosz.

Shedao Shai - 09:42 18-12-2017
A ja czytałem tylko Miasto i Miasto i mam bardzo pozytywne wrażenia.

nosiwoda - 10:06 18-12-2017
Ciacho pisze:Czytałem tylko "Dworzec Perdido" i na tym stanąłem, bo 2 tom niedostępny, albo za astronomiczne kwoty. Ale tą najnowszą sprawdzę. Ciekawy autor.

Yyyy, jaki drugi tom?

Mnie się podobały właściwie wszystkie książki Mieville'a (oprócz Toromorza, bo mam, ale nie przeczytałem jeszcze). A Bliznę uważam za lepszą od Dworca, Lonniedyn też jest spoko (próbuję namówić syna na lekturę, miałbym drugą opinię). Ale ten Paryż to chyba sobie kupię jak wszystkie pozostałe w oryginale, a dopiero potem może przeczytam tłumaczenie.

Shadowmage - 11:26 18-12-2017
Pewnie "Blizna". Można ją od biedy uznać za 2 tom o Nowym Crobuzon.

Poza tym mam wrażenie, że Mieville sporo tracił w tłumaczeniach. Co prawda tylko właśnie "Bliznę" znam w obu wersjach.

nosiwoda - 12:50 18-12-2017
Na pewno Dworzec miał sporo błędów językowych (tylko nie każcie mi podawać przykładów, dawno to czytałem i bez ołówka w ręku). Więc możliwe, że tak. Właściwie tylko Dworzec czytałem po polsku, stąd może lepsze wrażenie co do innych pozycji.

Kjarik - 00:11 19-12-2017
@nosiwoda "Kraken" też się podobał? Jeden z największych gniotów, jakie czytałem, a żeby być uczciwym, "Ambasadorię" całkiem lubiłem.

Ciacho - 08:13 19-12-2017
nosiwoda pisze:
Ciacho pisze:Czytałem tylko "Dworzec Perdido" i na tym stanąłem, bo 2 tom niedostępny, albo za astronomiczne kwoty. Ale tą najnowszą sprawdzę. Ciekawy autor.

Yyyy, jaki drugi tom?

Mnie się podobały właściwie wszystkie książki Mieville'a (oprócz Toromorza, bo mam, ale nie przeczytałem jeszcze). A Bliznę uważam za lepszą od Dworca, Lonniedyn też jest spoko (próbuję namówić syna na lekturę, miałbym drugą opinię). Ale ten Paryż to chyba sobie kupię jak wszystkie pozostałe w oryginale, a dopiero potem może przeczytam tłumaczenie.


A to "Blizna" nie jest drugim tomem? Przecież to cykl, razem z trzecim. Chyba, że to osobne historie wciśnęte na chama do cyklu, bo to jeden świat? W każdym razie chciałem bardzo "Bliznę", a nie była dostępna i chociaż wielokrotnie pytałem wydawnictwo o wznowienie, to odpowiadali, że planują, ale potem. I tak minęły kilka lat i nie ma. A trzeciego tomu nie chciałem brać z prostej i logicznej przyczyny. ;)

Bronsiu - 09:41 19-12-2017
"Blizna" opowiada inną historię, z innymi bohaterami. Wydarzenia z "Dworca" są tam ledwo subtelnie wspomniane raz czy dwa. Żadna ciągłość fabularna.

nosiwoda - 10:21 19-12-2017
To są powieści w jednym świecie, a nie trylogia. Każdą można czytać niezależnie.
"Kraken", "Kraken", zaraz, o czym to było? A, o muzeum. Tak, chyba mi się podobało, w każdym razie nie mam żadnych złych wspomnień. Ma facet wyobraźnię.

ASX76 - 13:06 19-12-2017
Wyobraźnię - o tak. Styl - o nie.

historyk - 00:58 20-12-2017
nosiwoda pisze:To są powieści w jednym świecie, a nie trylogia. Każdą można czytać niezależnie.

To jest właśnie trylogia. Pozwolę wrzucić definicję, z której wynika dlaczego Nowe Crobuzon (Dworzec Perdido, Blizna, Żelazna Rada) jest trylogią, a np. Władca pierścieni nie:
Trylogia – cykl dzieł składający się z trzech utworów, z których każdy stanowi zamkniętą i integralną całość. Dzieła w trylogii łączą zwykle takie cechy, jak tematyka, czy grupa postaci.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

Shadowmage - 08:01 20-12-2017
Co nie zmienia faktu, że można czytać niezależnie. Najmniej chyba 3. część.

toto - 20:14 20-12-2017
Wolę Mieville'a w opowiadaniach, "Koniec z głodem" pamiętam po ponad 10 latach.

Thuringwethil - 08:06 15-11-2018
Troche odgrzebię temat. Ktoś sie orientuje/ ma przecieki czy Zysk lub inny wydawca przymierza się do reedycji np trylogii o Crobuzon albo "Miasta i miasta"?

Shadowmage - 09:00 15-11-2018
Na razie nie słyszałem.

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS