NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

Brown, Pierce - "Czerwony świt" (wyd. 2024)

Ukazały się

Esslemont, Ian Cameron - "Kamienny wojownik"


 Kagawa, Julie - "Dusza miecza"

 Pupin, Andrzej - "Szepty ciemności"

 Ferek, Michał - "Pakt milczenia"

 Markowski, Adrian - "Słomianie"

 Sullivan, Michael J. - "Epoka legendy"

 Stewart, Andrea - "Cesarzowa kości"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku"

Linki

2006-08-08 17:32:31 Nowe zapowiedzi z SuperNOWEJ

Na stronie wydawnictwa SuperNOWA zaprezentowano dwie nowe zapowiedzi fantastyczne:

  • Piotr Patykiewicz - "Odmieniec"
  • Donat Szyller - "Martwe dziwki idą do nieba"






  • Piotr Patykiewicz - "Odmieniec"
    Przed tysiącleciami, u zarania czasu, świat wyglądał inaczej. Inna była ziemia, inne życie. Inna bogini odbierała cześć od innych wyznawców, starcy wznosili oczy ku innemu niebu, dzieci śniły inne sny.
    Potem nastali ludzie i czas się odmienił. Wszystko, co dawne i pierwotne musiało ustąpić przed butną siłą, przed ludzką wolą czynienia ziemi poddaną. Boginię pochłonęła ognista otchłań, plemię jej dzieci człowiek utopił we krwi. Stary świat umarł, narodził się nowy.
    Czy na pewno? A jeśli zachowały się ślady przeszłości, przetrwała pamięć, ocalały niedobitki? Może gdzieś daleko, na końcu świata, a może całkiem blisko, w ukryciu. Co będzie, jeśli zechcą wskrzesić dawną chwałę?
    Odmieniec jest wyrzutkiem. Nie ma domu, nie ma rodziny, nie ma nawet imienia. Żyje jak zwierzę, na pastwisku, między krowami. Nie czeka na nic lepszego. Każdy, kto zechce, może napluć mu w twarz. A jednak to właśnie w nim drzemie dziedzictwo dawnych czasów, wspomnienie pierwszych dni. To jego skarb, ale i przekleństwo.

    Nie można być dzieckiem dwóch światów. Trzeba wybrać.






  • Donat Szyller - "Martwe dziwki idą do nieba"
    Poznaj Zaświat, miejsce zamieszkane przez istoty, w które ludzie przestali już wierzyć. Poznaj jego mieszkańców: Raymonda Chwościka uzależnionego od mleka zniszczonego życiem diabła detektywa, gliniarza O’Briana i jego partnera inspektora Kotka. Poznaj reportera „Czytadła o Poranku” Bobo Lichowlazło, trolle Marilyn i Monroe oraz króla gangsterskiego podziemia Hieronima Boscha. I wielu innych.
    Poznaj ich, ale nie podchodź zbyt blisko. Zwłaszcza do inspektora Kotka. Tak się składa, że jest ogrem i w każdej chwili może wyrwać Ci nogę.
    „Gdyby wziąć kilku wyciętych z papieru bohaterów i nudną fabułę, a całość obsypać kawałkami mortadeli otrzymalibyśmy coś zupełnie niepodobnego do tej książki” – Dan T. Alighieri, znany producent filmowy.

    Gdzie diabłu mówią dzień dobry!



    Dodał: Vampdey

    Komentarze

    Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

    Szenk - 07:48 09-08-2006
    Po tych zapowiedziach ciężko coś powiedzieć o jakości tych lektur. Patykiewicz wydał już jedną książkę - nawet została pochwalona w recenzji ASX76, ale sam jej jeszcze nie czytałem, więc nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć tej ocenie.
    Szyller natomiast dopiero chyba debiutuje.

    PS. "Martwe dziwki idą do nieba", "Świat jest pełen chętnych suk" - czyżby nowa moda na tego typu tytuły?

    Tigana - 11:44 09-08-2006
    I pomyślec, że kiedyś "SuperNowa" była monopolistą książek polskich książek z gatunku fantastyki. Dzisiaj chyba istnieją tylko dzięki wznowieniom "Wiedżmina" i "Trylogii husyckiej". Nota bene ciekawe kiedy AS w końcu napiszę 3 tom - miało być w tym roku,ale się już raczej nie doczekamy.

    Dove - 12:48 09-08-2006
    Czytałem spore fragmenty poprzedniej pozycji Patykiewicza - jest całkiem, całkiem, ale te trzy dyszki na niego wydać by mi było ciężko (długo nad tym dumałem, blokując ruch przy półce w empiku). Co do tytułów, zgadzam się z Szenkiem, jakaś burdelowa moda nam się kreuje w nomenklaturze fantastycznej :P A okładka u Piekary - niestety, pretensjonalna i bardzo niesmaczna, mnie bynajmniej do zakupu nie zachęca. Może jakiegoś napalonego 16-latka :D Jak u tego Szyllera też postawią na promiskuityzm i pierwotne instynkty gawiedzi (tylko gdzie ta gawiedź w księgarni he he he) to nie wróżę książeczce dobrze; same zresztą info o fabule - hmmm...

    ASX76 - 15:31 09-08-2006
    Przepraszam bardzo, ale z tymi moimi rzekomymi pochwałami pod adresem książki Patykiewicza to gruba przesada. Proszę wziąć pod uwagę, że oceniałem ją pod kątem debiutu, dlatego starałem się nie być zbyt surowy. Kniga nieprzypadkowo dostała TYLKO ocenę 6/10, a to oznacza, że ze spokojnym sumieniem można ją sobie darować, a "zaoszczędzone" w ten sposób pieniądze przeznaczyć na coś lepszego.

    Szenk - 07:47 10-08-2006
    ASX ---> Faktycznie, wychodzi na jaw moje czytanie recenzji w Katedrze. Przyzwyczaiłem się, że w pierwszej części przedstawiana jest fabuła, czego nie lubię i omijam wzrokiem, a skupiam się dopiero na drugiej części, w której recenzent przedstawia swoją ocenę danej pozycji. Z Twoją recenzją zrobiłem to samo i przeczytałem, że: "Niewątpliwymi zaletami utworu są nawiązania do dawnych podań ludowych", "Kilka fragmentów było na tyle śmiesznych, że z przyjemnością do nich wracałem", "'Zły brzeg' to sprawnie napisana książka", "Mam nadzieję, że jego kolejne książki będą jeszcze lepsze".

    Przez to ominąłem z pierwszej części recenzji np. to, że: "'Zły brzeg' to jego pierwsza powieść i choć ten debiut na tle innych dokonań z ostatnich lat wypada całkiem nieźle, to jednak zbyt wiele mu brakuje, żeby uznać go za dobrą książkę, którą można polecić z czystym sumieniem" czy też: "Jednym z najsłabszych elementów "Złego brzegu" jest mało atrakcyjna fabuła".

    Za powstałe nieporozumienie wypada mi tylko przeprosić :)

    PS. Ale poprawy nie obiecuję, nadal będę w recenzjach omijał akapity omawiające fabułę danego dzieła :)

    ASX76 - 13:25 10-08-2006
    Nie ma za co przepraszać.
    "Idź i nie grzesz więcej"... :P
    Proszę nie zapominać, że w moich wypocinach streszczanie treści utworu (jeśli już występuje) to w śladowych ilościach i nie zawsze na początku.

    Komentuj


  • Artykuły

    Plaża skamielin


     Zimny odczyt

     Wywiad z Anthonym Ryanem

     Pasje mojej miłości

     Ekshumacja aniołka

    Recenzje

    Fosse, Jon - "Białość"


     Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

     Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

     Brzezińska, Anna - "Mgła"

     Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

     Lindgren, Torgny - "Legendy"

     Miles, Terry - "Rabbits"

     McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

    Fragmenty

     Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

     Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

     Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

     Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

     Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

     Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

     Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

     Mara, Sunya - "Burza"

    Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS