NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Szostak, Wit - "Dumanowski" (Powergraph)

Radlak, Aleksandra - "Cynobrowe pola"

Ukazały się

Antologia - "Za tamą"


 Haghenbeck, F.G. - "Diablero"

 Radecki, Łukasz - "Bóg Horror Ojczyzna"

 Larson, B.V. & VanDyke, David - "Wygnaniec"

 antologia - "Mroczne dziedzictwo. Antologia w hołdzie Jamesowi Herbertowi"

 Weber, David; Zahn, Timothy; Pope, Thomas - "Wezwanie do zemsty"

 Wolski, Marcin - "Pies w studni. Kot w windzie czyli rekonkwista"

 McDonald, Ed - "Zew kruka"

Linki


2017-01-07 13:20:37 FWS #1

Dwudziestego stycznia do sprzedaży trafi pierwszy w tym roku numer "Fantastyki Wydania Specjalnego".


  • Ann Leckie - Bóg Au

  • Piotr Gociek - Pies, papuga i płastuga

  • Piotr Zawada - Przed siebie i jeszcze dalej

  • Carrie Vaughn - Bez sztandaru

  • Sam J. Miller - Oderwany

  • Julia Zonis - Slup bojowy "ARGO"

Dodał: Tigana

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

kurp - 15:21 07-01-2017
Chętnie, biorę.

mc - 12:12 17-01-2017
Z poślizgiem, info o autorach w dziale polskim.

Piotr Gociek
„Pies, papuga i płastuga”

Dziennikarz, który, według własnych słów, „czyta fantastykę od zawsze, pisze niewiele krócej, ale dotąd publikował rzadko”. Autor „Demokratora” (2012) i „Czarnych batalionów” (2014). Na nasze łamy wraca po trzydziestu latach – jego tekst „Wielka ucieczka” został wyróżniony w II konkursie literackim „Fantastyki” w 1987 roku, tym samym, kiedy to laureatami zostali również m.in. Marek S. Huberath i Andrzej Sapkowski.
Publikowane opowiadanie to historia w ezopowo-orwellowskim sosie, w której wracają przede wszystkim bohaterowie znani z serii książek Hugha Loftinga o Doktorze Dolittle. Podobnie bawił się z literaturą m.in. Alan Moore w komiksowej „Lidze Niezwykłych Dżentelmenów”, teraz swój gorzki hołd klasyce składa Gociek. Na wojnie są tylko ofiary. (mc)

Piotr Zawada
„Przed siebie i jeszcze dalej”

Studiował filologię angielską, tłumaczenie literatury i politykę wydawniczą, co przydaje mu się obecnie m.in. w trakcie tłumaczeń (także dla „NF”). Swoją twórczość publikował w „Śląskich fantazjach” i na Szortalu. Związany ze Śląskim Klubem Fantastyki.
Publikowany tekst może zdawać się nieco juwenilny, ale dzięki temu pozostaje także szczery, a klasyczne treści współczesnej literatury ponowoczesnej – krytyka konsumpcjonizmu, weltschmerz nomadów XXI wieku z diagnoz Z. Baumana – dostają nietypowej ornamentacji w konwencji urban fantasy. Niby już słyszeliśmy tę piosenkę, ale przecież niekoniecznie w fantastycznej aranżacji. „Fantasy obyczajowe”? Czemu nie. (mc)

historyk - 14:16 17-01-2017
mc pisze:Publikowany tekst może zdawać się nieco juwenilny, ale dzięki temu pozostaje także szczery, a klasyczne treści współczesnej literatury ponowoczesnej – krytyka konsumpcjonizmu, weltschmerz nomadów XXI wieku z diagnoz Z. Baumana – dostają nietypowej ornamentacji w konwencji urban fantasy. Niby już słyszeliśmy tę piosenkę, ale przecież niekoniecznie w fantastycznej aranżacji. „Fantasy obyczajowe”? Czemu nie. (mc)

Super język, na pewno czytelnicy po takiej zajawce chmarą rzucą się do kiosków... A może najpierw do bibliotek, żeby przeczytać co Bauman miał do powiedzenia o depresji (bo to z grubsza znaczy "weltschmerz") nomadów. I taka zajawka do tekstu Young Adult (bo chyba o to chodzi w określeniu "juwenilny"). Ręce same składają się do oklasków... Czy w tym kraju nikt nie potrafi blurba stworzyć - albo infantylny bełkot, albo przemądralica bełkotliwa?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

mc - 14:25 18-01-2017
Obawiam się, że kapitalizm zgwałcił Ci mózg, bracie. Czemu zakładasz, że ja to wrzucam tu w celach reklamowych ("blurb")? To notka autorska spod opowiadania, czytacie ją tylko Wy, na Katedrze, i ludzie, którzy mają magazyn przed sobą, bo już go kupili. Nikogo do niczego nachalnie nie zachęcam, i w sumie nie pchałem się z tymi wpisami na portal; ktoś pod jakimś uprzednim info o NF wspomniał, że nie zna autorów, to zaproponowałem, że będę tu robił copy-paste z ichnich biogramów, może to komuś w czymś pomoże. Nie podoba Ci się jej stylistyka? Spoko, przeczytaj opowiadanie i wyrób sobie własne zdanie na jego temat, a do notek nie zerkaj w ogóle (zwłaszcza do ich drugiej części - w pierwszej zamieszczam autorskie bio, bez opinii na temat tekstu), Ty na tym zyskasz, a ja na pewno nie stracę. Ot, i cała tajemnica.

Myślę, że tym i innymi wpisami nie tylko mi dałeś już jasno i dobitnie do zrozumienia, że nie znosisz stylistyki innej niż własna i każde odstępstwo od urojonej "normy" przyjmujesz z wrogością; możesz więc już wypuścić powietrze i więcej się nie napinać, zadanie wykonane. Przyjąłem to do wiadomości. Tyle tylko że taka postawa jest mi nie tylko obca, ale też wstrętna, więc nie mogę jej podzielać ani tym bardziej szanować. Szukasz czegoś jeszcze mniej skomplikowanego? Tego kwiatu jest dzisiaj pół światu, bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Ale jako że to jednak smutne, życzliwie nie życzę powodzenia.

Janusz S. - 14:44 18-01-2017
mc pisze:To notka autorska spod opowiadania, czytacie ją tylko Wy, na Katedrze, i ludzie, którzy mają magazyn przed sobą, bo już go kupili. Nikogo do niczego nachalnie nie zachęcam, i w sumie nie pchałem się z tymi wpisami na portal; ktoś pod jakimś uprzednim info o NF wspomniał, że nie zna autorów, to zaproponowałem, że będę tu robił copy-paste z ichnich biogramów, może to komuś w czymś pomoże.

Pomaga i zachęcam do kontynuowania tej działalności.

historyk - 16:45 18-01-2017
mc pisze:przeczytaj opowiadanie i wyrób sobie własne zdanie na jego temat


http://seczytam.blogspot.com/2017/01/pi ... dzmin.html

I masz rację, nie znoszę pseudomądrego bełkotu.

EDYCJA: pomyliłem opowiadania, notka jest o Wiedźminach z konkursu :) FWS nie kupuję przez czcionkę.

mc - 13:36 19-01-2017
Mhm. Pseudo łączone z bełkotem to "historyk", najwyżej. O "reklamach" (tekst spod linki) też już pisałem. Ale poza tym fajno, że sięgnąłeś do źródeł.

Janusz S. - jasne, notki będę się starał zapodawać dalej, skoro się przydają.

Komentuj


Konkurs

Wygraj "Miasto Złomu"


Artykuły

Wywiad z Brandonem Sandersonem


 Wywiad z Dmitrem Glukhovskym

 Wywiad z Joe Abercrombiem

 Fantastyka 2017 - plebiscyt

 Modyfikowany Węgiel - powieść a serial

Recenzje

Stephenson, Neal & Galland, Nicole - "Wzlot i upadek D.O.D.O."


 Gaiman, Neil - "Ocean na końcu drogi"

 Le Guin, Ursula K. - "Wracać wciąż do domu"

 Lawrence, Mark - "Szara siostra"

 Wegner, Robert M. - "Każde martwe marzenie"

 Silverberg, Robert - "Skrzydła nocy"

 Małecki, Jakub - "Nikt nie idzie"

 King, Stephen - "Uniesienie"

Fragmenty

 Haghenbeck, F.G. - "Diablero"

 Wegner, Robert M. - "Każde martwe marzenie"

 Cadigan, Pat - "Alita: Battle Angel. Miasto złomu"

 Eames, Nicholas - "Królowie Wyldu"

 Bourne, J.L. - "Rozbita klepsydra"

 Dębski, Rafał - "Żelazny Kruk. Wyprawa"

 Straub, Peter - "Upiorna opowieść"

 Hejankowski, Sebastian - "Światłoczuły"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2018 nast.pl     RSS      RSS