NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Iglesias, Gabino - "Diabeł zabierze was do domu"

Crouch, Blake - "Upgrade. Wyższy poziom"

Ukazały się

King, Stephen - "Billy Summers"


 Larson, B.V. - "Świat Lodu"

 Brown, Pierce - "Czerwony świt" (wyd. 2024)

 Kade, Kel - "Los pokonanych"

 Scott, Cavan - "Wielka Republika. Nawałnica"

 Masterton, Graham - "Drapieżcy" (2024)

 He, Joan - "Uderz w struny"

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Gryffindor)

Linki

2014-07-24 08:20:18 Listopad w Magu

W listopadzie, nakładem wydawnictwa Mag, ukaże się "Fraktalny książę" Hannu Rajaniemiego, "Cudzoziemiec w Olondrii" Sofii Samatar oraz "Nowy patrol" Siergieja Łukjanienki.



Na granicach przestrzeni złodziej, któremu pomaga sardoniczny statek, próbuje się włamać do pudełka Schrödingera. Robi to dla swej pracodawczyni oraz dla właścicielki statku Mieli. W pudełku kryje się jego wolność. Albo nie.
Pudełka strzegą kody wypaczające logikę oraz zdrowy rozsądek. A statek zaatakowano.
Złodziej jest blisko śmierci, a napastnik pożera statek żywcem.
Jeanowi de Flambeur zaczyna brakować czasu. Wszystkim jego wersjom.
Natomiast na Ziemi dwie siostry w mieście Szybkich, kryjących się w cieniu graczy oraz dżinnów planują rewolucję.
Jest wiele innych historii, które można opowiedzieć w tysiąc i jedną noc, ale te dwie będą się łączyły i splatały ze sobą, aż rzeczywistość przerodzi się w spiralę.

W tej książce, będącej sequelem wysoko ocenionego przez międzynarodową krytykę KWANTOWEGO ZŁODZIEJA, Hannu Rajaniemi wraca do swej zachwycające wizji wszechświata i dowiadujemy się, co przyszłość przyniesie Ziemi.


Wydawnictwo: Mag
Cykl: Rajaniemi, Hannu - "Kwantowy złodziej"
Tytuł oryginału: The Fractal Prince
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Data wydania: 14 Listopad 2014
ISBN: 978-83-7480-458-5
Oprawa: miękka
Format: 135 x 202 mm
Liczba stron: 336
Cena: 35,00
Rok wydania oryginału: 2012
Tom cyklu: 2




Jevick, syn handlarza pieprzu, wychowywał się na opowieściach o Olondrii, odległej krainie, gdzie ksiąki – niezwykle rzadkie w jego ojczyźnie – są czymś często spotykanym. Po śmierci ojca Jevick wyrusza zamiast niego na coroczną wyprawę handlową do Olondrii. Jego życie wydaje się biskie doskonałości, ale gdy raduje się Świętem Ptaków, zaczyna go prześladować duch niepiśmiennej dziewczyny z jego ojczyzny.
Zdesperowany Jevick szuka pomocy u olondryjskich kapłanów i staje się pionkiem w rozgrywce między dwiema najpotężniejszymi frakcjami w imperium. Pojawia się groźba wojny domowej. Jevick musi stawić czoło duchowi i poznać jego historię. Ta próba stanowi wyzwanie dla jego wyobrażeń o sztuce i życiu, o domu i wygnaniu...

"Zwróćmy uwagę na tę oszołamiającą i świetnie napisaną powieść. Debiutancka książka Sofii Samatar jest jednoczeście fascynującą epicką fantasy, jak i wyrazem miłości do opowieści, poezji oraz języka. Samatar pisze jak dziedziczka Ursuli K. LeGuin oraz Gene’a Wolfe’a" – Kelly Link

"Opowieść o duchach i książkach, o zdradzie i tajemnicy, niezwykle pomysłowa i pięknie napisana" – Jeffrey Ford

"Wspaniały styl, piękny, zmysłowy i precyzyjny – historia o duchach w stylu Prousta" – Paul Witcover


Wydawnictwo: Mag
Kolekcja: Uczta Wyobraźni
Tytuł oryginału: A Stranger in Olondria
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Data wydania: 7 Listopad 2014
ISBN: 978-83-7480-457-8
Oprawa: twarda
Format: 135 x 202 mm
Liczba stron: 288
Cena: 39,00
Rok wydania oryginału: 2013




Od tysiąca lat Inni utrzymują trudny rozejm, chroniący ich samych oraz Zmrok, równoległy świat, który kryje się w cieniu naszego. Ale walka między siłami Światła i Ciemności o przejęcie kontroli nad światem jest daleka od zakończenia...
Tym razem starszy i jeszcze mocniejszy mag Światła Anton Gorodecki staje na czele Nocnego Patrolu. Jego dziesięcioletnia córka może stać się najpotężniejszym ze wszystkich magów.

Gdy Anton słyszy krzyk chłopca na lotnisku, ostrzegający przed katastrofą samolotu, podejrzewa, że chłopiec jest prorokiem - rzadkim typem Innego, który ma zdolność przewidywania.
Jeśli Anton ma rację, to chłopiec obudził straszliwe niebezpieczeństwo - bestię o wielu obliczach, istniejącą po to, by nie dopuścić do spełniania się przepowiedni. Gdy życie wszystkich jest zagrożone, a czas ucieka, Anton musi znaleźć sposób, by ochronić swą córkę i uratować świat Zmroku.


Wydawnictwo: Mag
Cykl: "Patrole"
Tytuł oryginału: Новый Дозор
Tłumaczenie: Ewa Skórska
Data wydania: 7 Listopad 2014
Wydanie: I
ISBN: 978-83-7480-456-1
Oprawa: miękka
Liczba stron: 360
Cena: 35,00
Rok wydania oryginału: 2012
Tom cyklu: 5

Dodał: Shadowmage

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Tigana - 09:28 24-07-2014
Mam nadzieję, że jeszcze zmienią okładkę "Obcego".

Shadowmage - 09:30 24-07-2014
W sensie Samatar? Mnie się podoba, przypomina w pomyśle na przykład tę:

Obrazek

I przynajmniej od razu wiadomo z "czym to się je".

Oin - 09:53 24-07-2014
Nowy patrol się ukaże? Uwierzę, jak zobaczę... A te nowe okładki do serii paskudne. :(

MadMill - 10:15 24-07-2014
Cudzoziemiec to książka na którą najbardziej czekam ze wszystkich zapowiedzi Maga. No jeszcze jest Watts :]

Kjarik - 10:41 24-07-2014
Cudzoziemiec wygląda niczym stare wydania lektur Zielonej Sowy. Lub niczym stare okładki Runy. Brzydko, mówiąc w skrócie, a szkoda, bo treść jest interesująca. Nawet, gdyby taki miał być zamiar, nie wygląda to najestetyczniej.

Dechrystianizator - 10:47 24-07-2014
Tragiczna okładka do Cudzoziemca.

Shicho - 11:36 24-07-2014
Paskudne to są okładki filmowe. A ta jest jak najbardziej do przyjęcia.

kowal - 11:43 24-07-2014
A co w niej brzydkiego? Przecież taki sam projekt miało oryginalne wydanie:

Obrazek

Szkoda jedynie, że MAG zrezygnował w UW z własnych, autorskich projektów okładek.

AM - 12:20 24-07-2014
Mieszane opinie na temat Olondrii to miód na moją duszę :). To znaczy, że zmierzamy w dobrym kierunku.

@Kowal
Mag z niczego nie zrezygnował. Przecież od początku istnienia serii od czasu do czasu korzystamy z oryginalnych okładek. Na przykład Wieki światła i Dom burz, Welin i Atrament, Nakręcana dziewczyna/Pompa numer, Wurt i TV Ciało...

niuklik - 12:47 24-07-2014
Wszyscy koncentruja sie na Cudzoziemcu (mi akurat sie nawet podoba) a nikt nie zauwazyl jak paskudna jest okladka Fraktalnego...Zreszta powiedzmy sobie szczerze, okladka Kwantowego takze nie byla wysokich lotow, ze tak sie oglednie wyraze :) A ksiazke i tak kupie - dla zawartosci, oczywiscie...

lordofthedreams - 13:03 24-07-2014
W oryginalnym wydaniu jakoś to pasuje. Ale od UW ta okładka zupełnie odstaje... I zgodzę się z @Kjarik, że mocno lekturami zawiało.

AM - 13:29 24-07-2014
lordofthedreams pisze:W oryginalnym wydaniu jakoś to pasuje. Ale od UW ta okładka zupełnie odstaje... I zgodzę się z @Kjarik, że mocno lekturami zawiało.


Chciałbym mieć takie skojarzenia, świat byłby prostszy :). BTW, doskonale zadajemy sobie sprawę, że okładka ostaje od oczekiwań części targetu, bo gdyby było inaczej, połowa książek fantastycznych wyglądałaby podobnie. Tak jak to często bywa z treścią książek w UW staramy się nie miziać czytelników.

Kjarik - 13:36 24-07-2014
@AM Zresztą, pomijając grafikę, ta okładka jest jakaś niedopracowana. Jak dotąd wszystkie prostokąty na autora i tytuł miały ten swój połysk. Te go nie mają i są nawet lekko przezroczysta.
Dla chwały perfekcjonizmu, chociaż o tyle proszę...?

AM - 14:08 24-07-2014
To akurat element stylu Kathleen Jennings. Tak ma wyglądać. I jest bardzo odległe od tego do czego zazwyczaj przyzwyczajają nas okładki książek fantastycznych. Na tyle, że nie tylko może, ale wręcz musi, wywoływać skrajne emocje.

Jeśli chodzi o paski, po raz pierwszy zakombinowaliśmy z ich wyglądem przy "Tonącej dziewczynie". Dostosowaliśmy je trochę do grafiki, choć w inny sposób niż tutaj. Na Lagunie zrobimy to ponownie i pewnie w przyszłości jeszcze nie raz.

kowal - 14:22 24-07-2014
@AM
Źle to powiedziałem - dotychczasowe autorskie wybory okładek w UW były stylistycznie, typograficznie charakterystyczne dla serii. Okładka Cudzoziemca, całkiem w porządku,jakby odstaje od tego "wzorca". Niemniej poszukiwania nowej estetyki dla okładek UW są godne pochwały i uszanowania.

MadMill - 14:28 24-07-2014
Toż to tylko okładka, a oceniając po blurbie to bardzo pasująca do treści. W UW jest już duży misz-masz, przecież stylistyka okładki Clarcke różni się diametralnie od Mitchella.

Za to okładka Rajaniemiego jest cukierokowo-obrzydliwa, ale poprzednia książka była nawet fajna, czyli "może nadrobi treścią" :P

AM - 14:31 24-07-2014
Wydaje mi się, że w przypadku chociażby Atlasu chmur pojawiały się podobne argumenty i być może wcześniej jeszcze kilka razy. Ale to dobrze, to znaczy, że jeszcze nie skostnieliśmy :).

AM - 14:33 24-07-2014
MadMill pisze:
Za to okładka Rajaniemiego jest cukierokowo-obrzydliwa, ale poprzednia książka była nawet fajna, czyli "może nadrobi treścią" :P


Jest dokładnie taka jak w oryginale; w obu przypadkach autor to Chris Moore. Tutaj akurat nie chcieliśmy zmieniać konwencji w trakcie wydawania serii.

Kjarik - 14:44 24-07-2014
@AM Akurat "Tonącej" nie posiadam (jeszcze) i nie zauważyłem tego. I owszem, tam ten dodatkowy efekt wygląda całkiem przyzwoicie.
A do "Atlasu chmur" trudno wymyślić okładkę, która dobrze oddawałby jego treść. Taka jak ta mi pasuje.

Więc cóż, pozostaje mi poczekać i przekonać się jak "Cudzoziemiec" będzie wyglądać w rzeczywistości.

MadMill - 15:19 24-07-2014
Co nie zmienia faktu, że zalatuje tanią tandetą. Pierwsza była też w podobnym stylu, fakt.
A przy okazji, kiedy 3. tom?

nosiwoda - 20:35 24-07-2014
Okładka "Cudzoziemca" jest śliczna. Trochę w stylu Fridy Kahlo, trochę afrykańsko-naiwno-portugalsko-kolonialna. Bardzo ładna i ciekawa.

A będziecie przejmować Richarda Morgana po Isie? Np. cykl "A land fit for heroes", z którego w Polsce wyszedł tylko pierwszy tom z trzech?

AM - 21:27 24-07-2014
Rozmawiamy o tym. Orion chce i my chcemy.

jmpiszczek - 22:16 24-07-2014
I to by był dobra nowina. Szkod, żeby tak dobry autor leżał odłogiem

Dechrystianizator - 07:52 25-07-2014
Skoro okładka Cudzoziemca podoba się Panu Redaktorowi to faktycznie musi to być dobra rzecz.

lordofthedreams - 12:57 25-07-2014
@AM Niekonwencjonalna treść daje przynajmniej satysfakcję z gimnastyki umysłu. A okładka? Albo się podoba albo nie. O ile blurb jest dla mnie zachęcający, o tyle okładka sprawia, że będę musiał się bardzo zmusić, żeby kupić (choćby za 1gr w promocji 1+1). A wszystko chyba za sprawą tego, że w Waszym wydaniu ta okładka jest za pusta. W oryginale napisy ładnie wypełniają górną połowę i okładka mi się podoba. A w UW jakoś to nie gra :(

AM - 14:24 25-07-2014
Wszystkie okładki z UW z robionym specjalnie do nich liternictwem wyglądałby lepiej (tak samo jest z Nakręcaną dziewczyną, Welinem czy Atramentem). Te paski to kompromis. Reszta to już subiektywne sprawy i nie za bardzo jest sens o tym dyskutować.

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS