NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

McGuire, Seanan - "Pod cukrowym niebem / W nieobecnym śnie"

Nayler, Ray - "Góra pod morzem" (niebieska)

Ukazały się

Grimwood, Ken - "Powtórka" (wyd. 2024)


 Psuty, Danuta - "Ludzie bez dusz"

 Jordan, Robert; Sanderson , Brandon - "Pomruki burzy"

 Martin, George R. R. - "Gra o tron" (wyd. 2024)

 Wyrzykowski, Adam - "Klątwa Czarnoboga"

 Esslemont, Ian Cameron - "Kamienny wojownik"

 Kagawa, Julie - "Dusza miecza"

 Pupin, Andrzej - "Szepty ciemności"

Linki

2014-04-22 13:15:30 Klasyka w wersji elektronicznej

Jeszcze dziś ruszy kolejna edycja akcji BookRage. Tym razem twórcy projektu przygotowali coś dla wielbicieli klasyki polskiej fantastyki.

Przyszła pora na kolejną edycję BookRage. Pakiet zawierający tym razem klasykę polskiej fantastyki naukowej – te mniej i bardziej znane – rusza 22 kwietnia i tradycyjnie dostępny w sprzedaży będzie przez dwa tygodnie.

Serwis BookRage, oferujący pakiety książek w postaci elektronicznej w cenie określonej przez kupującego, startuje z kolejną akcją, w ramach której dostępny jest pakiet książek świetnych polskich autorów science fiction.

W ramach pakietu możemy więc zakupić:



„Małe zielone ludziki” Krzysztofa Borunia – Powieść Krzysztofa Borunia na pograniczu political i science fiction, opowiada o dziwnych i niezwykłych wydarzeniach towarzyszących pojawieniu się na terenie jednego z afrykańskich państw "terytorium zakazanego". Czy jest to efekt działalności tajemniczej organizacji terrorystycznej, czy też pojawili się tam przybysze z kosmosu – tego należy się dowiedzieć. (ISBN 978-83-64416-51-4)



„Senni zwycięzcy” Marka Oramusa – „Śpijcie, zwycięzcy” to formuła, jaką w tej kulturze żegna się umarłych. Oto praktyka XXV wieku: wielkie grupy ludzi przeznacza się na zatracenie tylko po to, by inni, stojący wyżej pod względem technologicznym, mogli nasycić się ich tragedią. Przedstawiona w powieści wizja zamkniętego, wielopiętrowo zmanipulowanego społeczeństwa odpowiada w wielu szczegółach polskiej rzeczywistości doby komunizmu. Książka, zaliczona do nurtu fantastyki socjologicznej, dziś odnosi się do pokrewnych zjawisk: podatności społeczeństwa na sterowanie przez władzę i kreowanie rzeczywistości przez telewizję. Chociaż przypomina pod tym względem słynny film „Truman Show”, powstała od niego dwie dekady wcześniej. (ISBN 978-83-64416-53-8)



„Klatka pełna aniołów” Andrzeja Zimniaka – Swego Enkela, włóczykija i zawadiakę, zalicza Andrzej Zimniak do rasy brudnych aniołów. Męski a zarazem niedojrzały, barwny pozer nigdy nie tracący poczucia misji, cnotliwy rozpustnik i awanturnik, lecz także filozof okazuje się Enkiel bliskim krewnym bohaterów z mitologicznego panteonu. Jak Chandlerowski Marlowe i rycerze Okrągłego Stołu, jak Batman i Robin Hood. Lecz nawet na tak zacnym tle pozostaje Enkel postacią unikatową, został bowiem wybrany jako najgorszy i zarazem najlepszy. Poza tym posiadł SEKRET! (ISBN 978-83-64416-49-1)

Pakiet zawiera również klasykę z początku ubiegłego wieku: „Trylogię księżycową” Jerzego Żuławskiego. Tak pisał o niej Stanisław Lem: „Zbudować cały olbrzymi świat z próżni i kamienia, z czerni i bieli, i prowadzić przez tę martwą pustynię ludzi zamkniętych w żelaznym wozie, ukazując ich wysiłki, ich walkę tak, by czytelnik czuł się naprawdę przeniesiony na Księżyc i do głowy nawet mu nie przyszło, jakie to niebezpieczeństwa monotonii, ubóstwa zagrażały zamierzonej akcji — było przedsięwzięciem bardzo ryzykownym. Oparcie twórczej wyobraźni na rzetelnych danych astronomicznych (do książki załączona była dokładna mapa wyprawy), kontynuowanie wypadków z realistyczną sumiennością i ścisłością logiczną — oto źródła pisarskiego sukcesu”



W pierwszej części trylogii, „Na srebrnym globie”, Kosmonauci wśród ciągłych niebezpieczeństw przedzierają się przez pozbawioną tlenu księżycową pustynię, by w końcu po drugiej stronie srebrnego globu odnaleźć rozległy obszar porośnięty roślinnością i nadający się do życia. (ISBN 978-83-64416-55-2)



Część druga, zatytułowana „Zwycięzca”, opisuje zmagania potomków ziemskich kosmonautów z rdzennymi mieszkańcami Ksieżyca, Szernami. Kiedy na Księżycu pojawia się ziemski kosmonauta, Marek, ludzie biorą go za Mesjasza Zwycięzcę, który poprowadzi ich do walki z Szernami. Marek, wykorzystując najnowsze zdobycze techniki, pomaga mieszkańcom Księżyca w walce z wrogiem. (ISBN 978-83-64416-56-9)



Zwieńczeniem trylogii jest „Stara Ziemia”, w której na ojczystą planetę po wielu stuleciach trafiają dwaj Księżyczanie. Tymczasem na Ziemi grupa intelektualistów pragnie przejąć władzę, wykorzystując niezadowolenie robotników, którymi gardzi. Istotną funkcję pełni w powieści cudowny wynalazek — przyrząd unicestwiający materię, skonstruowany przez genialnego naukowca Jacka. (ISBN 978-83-64416-57-6)

Natomiast ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, otrzymają dodatkowo następujące pozycje:



„Jasnowidzenia inżyniera Szarka” Krzysztofa Borunia – ostatnia powieść klasyka polskiej SF opisuje perypetie inżyniera Adama Szarka, który na skutek dziwnego wypadku w elektrowni nagle zaczyna doznawać tajemniczych wizji przyszłości. Czy stoją za tym duchy, kosmici, anioły, czy też inne zjawiska paranormalne? (ISBN 978-83-64416-54-5)



„Twarzą ku ziemi” to powieściowy debiut Macieja Parowskiego. Rozgrywająca się w XXI-wiecznej „elektronicznej dżungli” opowieść o wyniesieniu i upadku głównego bohatera daje obraz życia społeczeństwa sterowanego przez skorumpowaną elitę władzy. Książka jest skrzyżowaniem klasycznej science-fiction, antyutopii, przypowiastki moralnej i barwnej powieści sensacyjnej. Wydanie uzupełnione o potrójne posłowie, w którym autor patrzy na swoją książkę z perspektywy dziesięciu i dwudziestu lat, a także podsumowuje nurt socjologiczny w polskiej fantastyce naukowej w eseju „Kilkunastu Hamletów”. (ISBN 978-83-64416-52-1)

Możliwości płatnicze, dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali. – dodaje Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

https://bookrage.org
https://facebook.com/bookrage

Dodał: Tigana

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Tigana - 13:20 22-04-2014
Czyżby BookRage zaczął stawać się elektroniczna konkurencją dla Solaris i jej "Archiwum"?

Ausir - 13:23 22-04-2014
Każdy pakiet skupia się zazwyczaj na trochę innej tematyce, więc raczej nie będziemy robić stałej konkurencji dla Solaris - choć plany na kolejne pakiety fantastyczne mamy, ale nie wszystkie będą zawierać pozycje klasyczne. :)

Tigana - 14:39 22-04-2014
Ja się pewnie skuszę. I już czekam na kolejny fantastyczny pakiet. Albo kryminalny.

Ausir - 14:39 22-04-2014
Następne będą kryminały. :)

lmn - 22:26 22-04-2014
Biorąc pod uwagę brak zainteresowania e-bookami ze strony Solaris, to nikt nikomu w drogę nie wchodzi. Chyba.

Tigana - 22:38 22-04-2014
Z tym, że za Żuławskiego w Solaris trzeba było zapłacić około 30 zeta za sztukę, a tutaj za tę kwotę masz całość. No i Oramus i Boruń też są w polu zainteresowania Solaris.

Shadowmage - 22:56 22-04-2014
Żuławski to przecież jest za darmo w sieci od dawna...

Ausir - 23:00 22-04-2014
Żuławski jest na Wolnych Lekturach, ale w wersji z Wolnych Lektur brakuje sporządzonej przez Żuławskiego mapy Księżyca, poza tym przeredagowaliśmy trochę naszą wersję w stosunku do tamtej, usuwając m.in. masę zbędnych przypisów (Wolne Lektury, nastawione na młodzież szkolną, dają przypisy przy każdym, nawet w pełni zrozumiałym archaizmie - i to przy każdym wystapieniu np. "snadź" albo "jeno", co bywa dość irytujące). Poza tym dołączenie trylogii do pakietu BookRage zawsze może nakłonić nowe osoby do jej przeczytania.

Shadowmage - 23:10 22-04-2014
To raczej był komentarz do wcześniejszej dyskusji niż zarzut w stronę BookRage'a. Mapa jak mapa, obyłbym się, a przypisy omijałem (czytałem ostatnio właśnie "Na srebrnym globie" z kindle'a, bo wersji papierowej nie mogłem znaleźć w książkowym bałaganie...).

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS