NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Weeks, Brent - "Nocny anioł. Nemezis"

Le Guin, Ursula K. - "Lawinia" (wyd. 2023)

Ukazały się

Kingfisher, T. - "Cierń"


 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Lloyd Banwo, Ayanna - "Kiedy byłyśmy ptakami"

 Jadowska, Aneta - "Tajemnica domu Uklejów"

 Sablik, Tomasz - "Mój dom"

 Pilipiuk, Andrzej - "Czasy, które nadejdą"

 Szmidt, Robert J. - "Szczury Wrocławia. Dzielnica"

 Bordage, Pierre - "Paryż. Lewy brzeg"

Linki

2011-04-29 15:00:01 O e-bookach na Targach książki

W dniach 12-13 maja, w ramach Warszawskich Targów Książki w Pałacu Kultury i Nauki, odbędzie się konferencja poświęcona książkom elektronicznym. Wśród prelegentów będą m.in. przedstawiciele firm Google i Pocketbook, a o prawach autorskich w internecie opowie sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

W czasie dwóch dni spotkań będzie można posłuchać także o nowych technologiach wykorzystywanych w edukacji oraz wziąć udział w dyskusji o najbliższej przyszłości e-booków.

Konferencja podzielona będzie na 6 bloków tematycznych:

1. e-Książka w edukacji – w tym bloku prelegenci opowiedzą, jak wygląda nauka w szkołach dziś, a jak może wyglądać jutro. Jakie technologie są wykorzystywane w nauczaniu i jak rozwija się edukacja, a także, co zmienić i z jakich pomocy korzystać, aby uczniowie chętniej i efektywniej przyswajali wiedzę.

2. Prawo a e-książka, w którym sędzia Trybunału Konstytucyjnego Wiesław Johann poprowadzi wykład o zastosowaniach prawa autorskiego w internecie. Prelegenci poruszą także temat prawnych aspektów dystrybucji e-booków. Będą mówić o tym, które metody ich ochrony pod względem prawnym, ale też praktycznym, są lepsze dla wydawnictwa, a które dla użytkownika.

3. e-Book w praktyce – w tej części konferencji będzie można się dowiedzieć, jak unikać problemów związanych z przygotowaniem e-booków na etapie procesu wydawniczego, czy tworzenie książki i e-książki to na pewno dwa osobne procesy, czy PDF to e-book oraz po czym poznać dobrze przygotowaną e-książkę. Opowiemy także o wplataniu multimediów do e-publikacji, np. dźwięku i filmów, czyli o możliwościach, jakie daje wykorzystanie cyfrowej wersji książki.

4. Dystrybucja i marketing – w tym bloku pokażemy nowe sposoby sprzedaży i promocji e-książek. W czwartek Philippe Colombet z firmy Google opowie o dostępie do e-booków „z chmury”, a Georges Huberty, przedstawiciel producenta e-czytników Pocketbook, będzie mówił o tym, jak czytniki wykorzystujące e-papier mogą zrewolucjonizować dystrybucję treści. Piątkowe wystąpienia w tym bloku będą dotyczyć nowatorskich sposobów sprzedaży i udostępniania publikacji, nowych sposobów czytania książek, m.in. czytania tej samej książki na wielu urządzeniach, oraz skutecznych metod promowania e-booków.

5. e-Książka oczami użytkownika, wydawcy i dystrybutora – w bloku piątym głos oddamy przedstawicielom trzech grup najbardziej zainteresowanych e-książką. O wadach i zaletach e-booków opowiedzą: czytelnik, dystrybutor oraz osoby reprezentujące wydawnictwa, które wydają e-booki: W.A.B., Świat Książki i Czarna Owca.

6. Panel dyskusyjny – ostatnią częścią konferencji jest dyskusja o przyszłości czytelnictwa z udziałem reprezentantów środowisk związanych z rynkiem e-książki i nowymi technologiami, czyli wydawców, dystrybutorów, przedstawicieli nauki, projektów edukacyjnych oraz osób zajmujących się urządzeniami do wyświetlania treści. Dyskusję poprowadzi red. Tomasz Jeleński z Programu III Polskiego Radia.

– Na konferencji poruszymy najważniejsze zagadnienia rozwijającego się rynku, czyli problemy związane z bezpieczeństwem e-książek oraz sprawy dotyczące dystrybucji i sprzętu, m.in. czytników. Będziemy mówić także o tym, jak należy przygotować publikację, aby stała się prawdziwym e-bookiem. Podczas zaplanowanej na piątek dyskusji, wspólnie z wydawcami, dystrybutorami, socjologiem dr Troszyńskim i innymi znawcami rynku e-booków zastanowimy się, czy wydawcom opłaca się inwestować w rynek e-książek oraz czy wersja elektroniczna książki sprawi, że Polacy będą czytać więcej. Będziemy też rozmawiać o tym, dlaczego w Polsce sprzedaż e-booków jest nadal na niskim poziomie i czy to się wkrótce zmieni – mówi Joanna Jachowicz, prezes firmy eLib.pl, współorganizatorka konferencji.

Dodał: Vampdey

Komentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-
Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Hoyle, Fred - "Czarna chmura"


 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

 McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

 Simmons, Dan - "Czarne Góry"

Fragmenty

 Mara, Sunya - "Burza"

 Mrozińska, Marta - "Jeleni sztylet"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Rothfuss, Patrick - "Wąska droga między pragnieniami"

 Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

 Sablik, Tomasz - "Próba sił"

 Kagawa, Julie - "Żelazna córka"

 Pratchett, Terry - "Pociągnięcie pióra. Zaginione opowieści"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS