NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Esslemont, Ian Cameron - "Kamienny wojownik"

McGuire, Seanan - "Pod cukrowym niebem / W nieobecnym śnie"

Ukazały się

King, Stephen - "Billy Summers"


 Larson, B.V. - "Świat Lodu"

 Brown, Pierce - "Czerwony świt" (wyd. 2024)

 Kade, Kel - "Los pokonanych"

 Scott, Cavan - "Wielka Republika. Nawałnica"

 Masterton, Graham - "Drapieżcy" (2024)

 He, Joan - "Uderz w struny"

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Gryffindor)

Linki

2010-09-30 18:29:06 Październikowe patronaty Katedry

Przedstawiamy książki objęte patronatem Katedry w październiku.

Amanda Downum - "Tonące miasto"

Symir – Tonące Miasto, będące domem wygnańców i emigrantów, piratów i przemytników. A także brutalnych rewolucjonistów, którzy nie cofną się przed niczym, żeby obalić skorumpowany cesarski rząd. Dla Isyllt Iskaldur, nekromantki i szpiega, rodząca się rewolucja jest okazją, żeby wykazać się przed Koroną. Musi tylko odszukać i wspomóc finansowo rewolucjonistów wspierając ich dzieło zniszczenia pałaców Symiru. Jest jednak rozdarta pomiędzy swoimi nowymi przyjaciółmi a poczuciem obowiązku i im dłużej pozostaje w tym podtapianym przez monsunowe deszcze mieście, tym więcej intryg odkrywa. Gdy woda się podnosi, tamy pękają i nawet umarli spiskują.

Wydawnictwo: Dwójka Bez Sternika
Tytuł oryginału: The Drowning City
Data wydania: 20 Październik 2010
Wydanie: I
ISBN: 978-83-62432-01-1
Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
Rok wydania oryginału: 2009
Wydawca oryginału: Orbit
Tom cyklu: 1

William Gibson, Bruce Sterling - "Maszyna różnicowa" (wyd. 2)

Gibson i Sterling pisali „Maszynę różnicową” na fali zainteresowania XIX wiekiem i Charlesem Babbage’em. Wszystko zaczęło się od postawienia prostego pytania: co by było, gdyby to właśnie Babbage dokonał rewolucji technologicznej w XIX wieku? Tytułowa Maszyna różnicowa to pierwsze urządzenie, które można nazwać komputerem we współczesnym znaczeniu tego słowa, zostało obmyślone w 1822 przez angielskiego matematyka i wynalazcę, Charlesa Babbage'a.
Z czasem Lord Babbage porzucił budowę maszyny różnicowej gdy tylko wpadł na pomysł innej, bardziej zaawansowanej,którą nazwał maszyną analityczną. Po ponad 150 latach od narodzin tej koncepcji zespół naukowców z Londyńskiego Muzeum Nauki w końcu zbudował według oryginalnych planów jedną z pierwszych maszyn różnicowych Babbage'a. Urządzenie to wykonało pierwszą serię obliczeń na początku lat 1990 i dało wyniki z dokładnością do 31 cyfr, co daleko wykracza poza dokładność zwykłego, kieszonkowego kalkulatora.
„Maszyna różnicowa” Gibsona i Sterlinga to klasyczny przykład nowego nurtu SF, któremu nadano termin steampunk. Nurtu, który wykorzystuje alternatywne scenariusze rozwoju historii, zabawę historią i jej innym rozwojem. Jest to obecnie klasyka światowej SF i sztandarowy przykład literatury wykorzystującej różne epoki historyczne dla pokazania alternatywnych możliwości rozwoju cywilizacji.


Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: The Difference Engine
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Data wydania: 29 Październik 2010
Wydanie: II
ISBN: 978-83-7480-186-7
Oprawa: twarda
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 400
Cena: 39,99 zł
Rok wydania oryginału: 1990
Wydawca oryginału: Gollancz
Seria: Uczta Wyobraźni

Edward M. Lerner - "Następcy"

Thriller technologiczny utrzymany w duchu Michaela Crichtona!

Mroczna wizja przyszłości, w której nanotechnologia stworzona by pomagać ludzkości, obraca się przeciwko niej.

W drugiej dekadzie XXI wieku powstają wyposażone w nanity pierwszej pomocy kombinezony, które leczą rany i zatrzymują pociski. Wojsko i policja są zachwycone. Jednak nowa technologia niepostrzeżenie przeobraża funkcjonariuszy w zupełnie nowe, obce ludziom istoty!

"Następcy" to pełna akcji, porywająca historia. Rozpoczyna się wybuchem, a potem napięcie rośnie, aż do fenomenalnego zakończenia! Powieść Lernera przeraża tym bardziej, że zawarte w niej prognozy są bardzo prawdopodobne…


Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tytuł oryginału: Small Miracles
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Data wydania: 19 Październik 2010
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 125 x 195 mm
Liczba stron: 416
Cena: 35,00
Rok wydania oryginału: 13 październik 2009
Wydawca oryginału: Tor Books

Adam Roberts - "Projekt Stalin"

Konstantyn Andriejowicz Skworecki był jednym z rosyjskich twórców literatury fantastycznonaukowej, których w 1946 roku wezwał do siebie Józef Stalin. Radziecki wódz, przekonany o zbliżającym się za kilka lat upadku Ameryki, potrzebował nowego wroga, przeciwko któremu będzie mógł zjednoczyć się komunizm. Skworecki i pozostali pisarze otrzymali zadanie napisania przekonującego dzieła mówiącego o zagrożeniu ze strony przybyszy z kosmosu, historii nieuchronnej zagłady, która zmobilizowałaby radziecki lud do walki.
Po wielu miesiącach pisarzom nakazuje się przerwać ciężką pracę i zapomnieć o całej sprawie pod groźbą śmierci. Niewiele wiadomo na temat dalszych ich losów, lecz w 1986 roku Skworecki pojawia się w Czarnobylu, twierdząc, że wszystko, co zostało wcześniej napisane, zaczyna się spełniać.
Gdy niespodziewanie z nieba spada amerykański wahadłowiec Challenger, Skworecki jest przekonany, że właśnie rozpoczęła się inwazja z kosmosu…


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tytuł oryginału: Yellow Blue Tibia
Tłumaczenie: Adrian Napieralski
Data wydania: 19 Październik 2010
Wydanie: I
ISBN: 978-83-7506-544-2
Format: 150 x 225 mm
Liczba stron: 328
Cena: 32,90

Thomas Sniegoski - "Nefilim"

Aaron nie jest złym chłopakiem. Po prostu jest inny... Osierocony w dzieciństwie, porywczy i skłonny do niezrozumiałych zachowań. Samotnik i outsider. Po latach tułaczki znalazł wreszcie swoje miejsce w domu Toma i Lori Stanley. Teraz stara się żyć tak samo jak inni ludzie.
Jednak nie jest człowiekiem.
W wigilię osiemnastych urodzin zaczyna śnić. Widzi pole bitwy, chaos, powalane kurzem zbroje, wzniesione miecze. Krew. Słyszy szczęk broni, nienawistne okrzyki, jęki konających.
I łopot ogromnych skrzydeł przysłaniających burzowe niebo.
Zrodzony z anioła i śmiertelnej kobiety, Aaron jest nefilimem. Istotą wstrętną Bogu i ostatnią nadzieją upadłych... Wyrok na niego już zapadł! Tropem Aarona podąża dowódca boskich Potęg, Verchiel.
Cel uświęca środki. W tej wojnie nie będzie jeńców.

Pierwszy tom tetralogii znanego autora komiksów i scenarzysty, Thomasa Sniegoskiego, wciągająca historia walki pomiędzy śmiertelnikami, upadłymi i boskimi Potęgami. Na podstawie serii powstał serial telewizyjny, a książki doczekały się kilku reedycji.


Wydawnictwo: Jaguar
Tytuł oryginału: The Fallen
Tłumaczenie: Tomasz Illg
Data wydania: 20 Październik 2010
ISBN: 978-83-76-86-029-9
Liczba stron: 320
Cena: 34,90
Rok wydania oryginału: 2003
Tom cyklu: 1

Anna Brzezińska - "Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny"

Świat między panem, wiedźmą i plebanem.
Wilżyńska Dolina nie ma wielu powodów do sławy. Pleban załadował na drabiniasty wóz dobytek i gospodynię i niecnie zdezerterował. Władyka szuka chwały na bitewnych polach. Zdesperowani wieśniacy kryją się po krzakach. No, ale jest jeszcze wiedźma. Ginekologiczna znakomitość pięciu powiatów. Posiadaczka zaklęcia “piękna-i-młoda”, kijów-samobijów, stada kur ziejących ogniem oraz cudownego remedium na hemoroidy.
Babunia Jagódka lubi proste życie. Święty spokój, gorzałkę i jurnego parobka. Ale wielki świat zewsząd wali do jej obejścia. Rycerstwo złośliwie urządza polowanie na smoka. Chłopstwo pod nieobecność feudała chce parcelować folwark. Syn najbogatszego gospodarza znajduje w pniu drzewa rusałkę i zakochuje się w niej na umór. Bogobojna gospodyni chce się pozbyć męża, a inna, wprost przeciwnie, chce ich mieć aż dwóch. A co najgorsze, prześladują ją dzieci, szukające w lesie swej matki-księżniczki, którą podobno porwała okrutna wiedźma.
Babunia Jagódka zna najskrytsze życzenia swoich zacnych sąsiadów. Czasami nawet je spełnia.
I właśnie dlatego trzeba się jej bać.


Wydawnictwo: Runa
Data wydania: Październik 2010
ISBN: 978-83-89595-70-6
Oprawa: miękka
Format: 125×195 mm
Cena: 34,50 zł

Jack Vance - "Umierająca Ziemia. Oczy Nadświata"

Cykl o "Umierającej Ziemi" to sztandarowy i najlepszy przykład dobrej fantastyki przygodowej.
Jack Vance uważany jest za wielkiego mistrza, a stworzonemu przez niego cyklowi powieściowemu złożyli hołd najwięksi amerykańscy i brytyjscy autorzy, tworząc słynną antologię Pieśni Umierającej Ziemi. Tom redagował Gardner Dozois i George R.R. Martin, a opowiadania napisali tacy autorzy jak: Neil Gaiman, George Martin, Robert Silverberg, Dean Koontz, Mike Resnick, Williams (Tad, Liz i Walter), Dan Simmons, Elizabeth Hand, Glen Cook, Howard Waldrop, Elizabeth Moon, Jeff Vandermeer, Kage Baker i Lucius Shepard.
Tę antologię także wydamy.

Mroczne miejsce, tak odwieczne, że zaginęła pamięć o jego początkach. Stulecia w deszczu i na wietrze skruszyły i wygładziły granit, a słońce jest małe i czerwone. Miliony miast rozpadły się w pył. W miejscu, gdzie kiedyś żyły starożytne ludy, mieszka kilka tysięcy dziwaków. Na Ziemi zapanowało zło... Ziemia umiera...
Przenieś się w odległą przyszłość, gdzie magia i nauka stanowią jedno, a Ziemia ma przed sobą jeszcze tylko kilkadziesiąt lat życia.


Wydawnictwo: Solaris
Tytuł oryginału: The Dying Earth. The Eyes of the Overworld
Tłumaczenie: Jolanta Pers
Data wydania: 12 Październik 2010
Wydanie: I
ISBN: 978-83-7590-054-5
Oprawa: miękka
Format: 125 x 195 mm
Liczba stron: 450
Rok wydania oryginału: 1950/1966
Wydawca oryginału: Hillman/Ace Books
Tom cyklu: 1 i 2

Dodał: Galvar

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

kompan - 18:42 30-09-2010
Dzieki Solaris za Vance'a ;) Macie 1 kopie sprzedana na bank :)

Shadowmage - 18:48 30-09-2010
Vance'a komplet mam wydaniu omnibusowym po angielsku... i nadal nie mogę za nią zabrać. Może zabiorę na 3 tygodnie do Indii? Będę miał tam nieco czasu na czytanie, ale za dużo książek zabierać nie jest wskazane ze względu na ruchomy charakter wyjazdu...
Chociaż miałem zamiar zabrać "Masona i Dixona", którego zacząłem czytać chyba 1,5 roku temu :P

kompan - 00:12 01-10-2010
Dwa tomy Stovera ratowaly mnie ostatnio podczas czekania i podrozy po Kubie i nigdy tego im/jemu nie zapomne :)

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS