NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Moorcock, Michael - "Elryk z Melniboné"

Weeks, Brent - "Poza cieniem" (wyd. 2024)

Ukazały się

Grimwood, Ken - "Powtórka" (wyd. 2024)


 Psuty, Danuta - "Ludzie bez dusz"

 Jordan, Robert; Sanderson , Brandon - "Pomruki burzy"

 Martin, George R. R. - "Gra o tron" (wyd. 2024)

 Wyrzykowski, Adam - "Klątwa Czarnoboga"

 Esslemont, Ian Cameron - "Kamienny wojownik"

 Kagawa, Julie - "Dusza miecza"

 Pupin, Andrzej - "Szepty ciemności"

Linki

2009-12-04 09:30:01 Okładki od Maga

W rozszerzeniu newsa prezentujemy okładki i noty styczniowych premier wydawnictwa Mag.

Ian McDonald - "Rzeka bogów"



Ian McDonald jest autorem licznych powieści fantastyczno-naukowych, między innymi „Desolation Road”, „King of the Morning”, „Queen of the Day”, „Out on Deep Six”, „Chaga” (wydana w Polsce) i „Kirinya”. Otrzymał nagrodę Philipa K. Dicka i British SF Association Award za najlepszą powieść, był nominowany do Hugo, ma także kilka nominacji do nagrody Arthura C. Clarke’a. Mieszka w Belfaście w Irlandii Północnej.
W „Nowej Fantastyce” 10/2007 było publikowane jego nagrodzone Hugo opowiadanie „Małżonka dżina”, którego akcja toczy się w tym samym świecie, co „Rzeka bogów”.

„Rzeka bogów” bez wysiłku bije na głowę dowolną spekulatywną powieść z ostatnich paru lat; to pełen wigoru skok w przyszłość Indii, widzianą oczyma dziewięciu zupełnie różnych postaci. Ich historie wikłają się i łączą, podczas gdy McDonald nie tylko snuje rozbuchaną, pełną tajemnicy intrygę, ale także ilustruje przyszłe dylematy ludzkości, przeskakując od jednego odkrycia ku następnemu, prowadząc nas nieubłaganie ku przyszłości, jakiej sami byśmy sobie nie wyobrazili. (…) Książka się kończy, a czytelnik chce więcej, mimo iż McDonald, w odróżnieniu od autorów paru innych potężnych tomiszczy, wie jak się kończy opowieść. Nieustanny potok objawień prowadzi do kulminacji, smutnej i ekscytującej zarazem, całkiem jakby autor, na równi z czytelnikiem, pragnął pozostać w roku 2047.

„Rzeka bogów” (…) jest (…) prawdopodobnie jak dotąd najwybitniejszą powieścią Iana McDonalda. Gęsta, momentami trudna w odbiorze, kojarzy się z puszczonym na pełen gaz kulturowym zanurzeniem Williama Gibsona; jest pełna naukowego żargonu, spostrzeżeń religijnych i socjologicznych oraz nawiązań do sztuki, tak niskiej, jak i wysokiej. Powieść potrafi jednak wynagrodzić staranną lekturę, więcej niż rekompensując skupienie wartką akcją. Najnowsze dokonanie wielokrotnie już nagradzanego pisarza należy zaliczyć do najlepszych powieści SF wydanych w Stanach Zjednoczonych w tym roku.
„San Francisco Chronicle”

Co jakiś czas pojawia się powieść - „Neuromancer” Gibsona, „Dworzec Perdido” China Miéville’a, albo „Modyfikowany węgiel” Richarda K. Morgana – która, jak się wydaje, zawiera wszystko co trzeba. Ekstrapolację, zdumienie, które łapie za gardło i trzyma do ostatniej strony, grube dywany scenografii, obfitość pomysłów, złożone rysy postaci, przebłyski obrazu społeczeństwa na każdym poziomie, wszystkie możliwości języka. Taką właśnie powieścią jest „Rzeka bogów”.
James Sallis, „Magazine of Fantasy & Science Fiction”

Feliks W. Kres - "Pani Dobrego Znaku", część 1



I tak do końca nie wiadomo, czy było to tylko marzeniem księcia Lewina, który poślubił praczkę dostrzegłszy w niej Szerń, czy może rzeczywiście to prawda. Nie ta zagadka trzyma jednak czytelnika w napięciu. Wraz z krainą Szereru wyłaniającą się na kolejnych stronach powieści czytelnik wchodzi pomału w świat pałacowych intryg, politycznych układów i spisków, pięknych kobiet, wyszukanych strojów, mężczyzn Czystej Krwi, szlacheckiej zawiści i knowań ale i w świat wojny, okrucieństw pola bitwy, bólu, krwi, żołnierzy i żołnierek.
Nominacja do Nagrody im. Janusza A. Zajdla dla Najlepszej Powieści Roku 2001. Nagroda ŚLĄKFA 2001 (2002) w kategorii Najlepszy Twórca Roku ze wskazaniem na powieść Pani Dobrego Znaku. Nominacja do Nagrody Czytelników "Sfinks" dla Najlepszej Powieści Roku 2001.

Feliks W. Kres - "Pani Dobrego Znaku", część 2



Szerń obdarzyła rozumem ludzi, koty i sępy. W Pani Dobrego Znaku Szerń obdarzyła mocą magiczną niewolnicę prowincji Dartan - Ezenę. Jest ona uosobieniem legendarnej wojowniczki, posiadającą cechy, jakie według wyobrażenia jej współczesnych, miała legendarna królowa. Jej niezwykłe podobieństwo do tej kobiety sprawia, że staje na czele walki wyzwoleńczej Dartanu z okupantem - cesarstwem armektańskim. Powieść opowiada o roli Ezeny w walce wyzwoleńczej Dartanu.
Nominacja do Nagrody im. Janusza A. Zajdla dla Najlepszej Powieści Roku 2001. Nagroda ŚLĄKFA 2001 (2002) w kategorii Najlepszy Twórca Roku ze wskazaniem na powieść Pani Dobrego Znaku. Nominacja do Nagrody Czytelników "Sfinks" dla Najlepszej Powieści Roku 2001.


Brandon Sanderson - "Studnia wstąpienia"



Doskonała kontynuacja „Z mgły zrodzonego”. Dokonali niemożliwego, obalając niemal boską istotę, której brutalne rządy trwały tysiąc lat. Teraz Vin, wychowanka ulicy, która wyrosła na najpotężniejszą Zrodzoną z Mgły w krainie, i Elend Venture, zakochany w niej szlachetnie urodzony idealista, muszą zbudować nowe społeczeństwo na gruzach imperium. I wtedy atakują ich trzy oddzielne armie. Jedynie starożytna legenda daje cień nadziei. Ale nawet jeśli Studnia Wstąpienia istnieje, nikt nie wie, gdzie jej szukać i jakimi mocami obdarza. Być może zabicie Ostatniego Imperatora nie było wcale najtrudniejsze i prawdziwym wyzwaniem okaże się przetrwanie po jego upadku.

„Wspaniała epicka fantasy... Wielbicielom Terry’ego Goodkinda i Terry’ego Brooksa „Studnia Wstąpienia” przyniesie prawdziwą satysfakcję i ekscytującą rozrywkę”. - SFRevu

„Ta interesująca książka szczególnie spodoba się tym czytelnikom, którzy zawsze chcieli wiedzieć, co się dzieje po zwycięstwie dobra”. - Publishers Weekly

„Rzadko się zdarza, by pisarz tak dobrze rozumiał działania przywódców, tworzenie się społeczności i sposób, w jaki w sercach pojawia się miłość. Sanderson jest zadziwiająco mądry”. - Orson Scott Card

Dodał: Maeg

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Shadowmage - 09:39 04-12-2009
Okładka McDonalda fajna, choć z czymś mi się kojarzy. A reszta... w normie powiedzmy.

Maeg - 11:04 04-12-2009
McDonald i Kres mają fajną. W ogól Kres poza koszmarkową okładką do "Króla Bezmiarów" ładnie jest wznawiany i gdyby tylko nie ta duża czcionka.

Tigana - 16:02 04-12-2009
Sanderson - wymienić miecz na miotłę i mielibyśmy niezła czarownicę.

MadMill - 17:34 04-12-2009
A kto to będzie czytał...? :P

A McDonald ma bardzo fajną okładkę. Ciekawie jak grzbiet się będzie prezentował ;P

ASX76 - 16:11 05-12-2009
Tigana pisze:Sanderson - wymienić miecz na miotłę i mielibyśmy niezła czarownicę.


Gdzie tam... Daleko jej do bycia niezłą. Niedożywiona jakaś... Chciałbyś usłyszeć klekot kości w łożu i zaliczyć kilka siniaków podczas baraszkowania? :P

AM - 00:41 06-12-2009
Przyjrzyj sie uważnie Drogi ASXie. Nie wszystko jest takie niedożywione :).

ASX76 - 01:37 06-12-2009
AM pisze:Przyjrzyj sie uważnie Drogi ASXie. Nie wszystko jest takie niedożywione :).


Przyjrzałem się uważnie Drogi Panie Andrzeju. Panienka ze "Studni wstąpienia" należy do "patyczaków": cienkie rączki, nóżki, piersi zwieszone na kwintę... :wink:

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS