NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Swan, Richard - "Tyrania Wiary"

Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

Ukazały się

Nayler, Ray - "Góra pod morzem" (czarna)


 Nayler, Ray - "Góra pod morzem" (niebieska)

 Kingfisher, T. - "Cierń"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Maas, Sarah J. - "Dom płomienia i cienia"

 Lloyd Banwo, Ayanna - "Kiedy byłyśmy ptakami"

 Jadowska, Aneta - "Tajemnica domu Uklejów"

 Sablik, Tomasz - "Mój dom"

Linki

Dick, Philip K. - "Człowiek z Wysokiego Zamku" (wyd. kolekcjonerskie)

Wydawnictwo: Rebis
Kolekcja: Dzieła Wybrane Philipa K. Dicka
Tytuł oryginału: The Man in the High Castle
Tłumaczenie: Lech Jęczmyk
Data wydania: Sierpień 2011
ISBN: 978-83-7510-568-1
Oprawa: twarda
Format: 150 x 225 mm
Liczba stron: 336
Cena: 47,90 zł
Rok wydania oryginału: 1962
Wydawca oryginału: Putnam
Posłowie: Maciej Parowski

Bliżej...
Człowiek z Wysokiego Zamku to jedna z najlepszych książek Dicka. Rzecz dzieje się w świecie, w którym historia potoczyła się inaczej - Niemcy i Japonia wygrały II wojnę światową, Stany Zjednoczone Ameryki podzielone są na strefy okupacyjne. Podziemnym bestsellerem jest powieść science fiction, w której USA wojnę wygrały. Miłośnicy fantastyki dobrze wiedzą, kim jest Philip Dick, ale znaczenie tego pisarza wykracza daleko poza granice tej literatury - to po prostu jeden z najciekawszych autorów amerykańskich drugiej połowy XX wieku.



Teksty powiązane:

Recenzja:
Dick, Philip K. - "Człowiek z Wysokiego Zamku", autor: Adam Ł Rotter

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

kasandra_85 - 13:14 10-11-2011
Philip K. Dick to jeden z bardziej znanych pisarzy science fiction, który zasłużył się dla tego gatunku wieloma powieściami, nowelami i opowiadaniami, z których część doczekała się ekranizacji. Bardzo cenię sobie twórczość tego autora, dlatego z niemałą przyjemnością sięgnęłam po książkę „Człowiek z Wysokiego Zamku”. Podobnie jak w przypadku „Ubika” i „Blade Runnera”, także i tym razem pisarz mnie zachwycił swoim dziełem.

Alternatywny świat, druga połowa XX wieku. Stany Zjednoczone przegrały II Wojnę Światową i są pod rządami m.in. Japonii i Niemców. Ludność jest nieco zdezorientowana i musi radzić sobie z niełatwą rzeczywistością. Można bez trudu zauważyć wpływ zwycięskich państw na kulturę, obyczaje i ludzi, którzy sami już nie wiedzą w jakim świecie żyją. Poza tym niebagatelną rolę w całej książce odgrywa tajemnicza wyrocznię w postaci Księgi Przemian I-Cing a także powieść "Utyje szarańcza”, opisująca alternatywny świat, w którym Niemcy przegrali. Jej autorem jest mężczyzna skrywający się w tytułowym Wysokim Zamku. Choć mam nieodpartą ochotę zdradzić sporo szczegółów, to jednak się powstrzymam, abyście mogli tak jak ja, czerpać z czytania tej książki największe korzyści:)

Kolejny raz jestem zachwycona nie tylko treścią, ale również i wydaniem. Jak dla mnie srebrne, twarde okładki z tłoczonymi literami, błękitna obwoluta i nader wszystko cudowna grafika Wojciecha Siudmaka są po prostu genialne. Od razu ma się świadomość obcowania z dziełem wyjątkowym. A treść? Cóż… Nie da się ukryć, że Dick ma świetny styl. Osobliwe, oryginalne i złożone postacie a także przystępny jak na tego pisarza język sprawiły, że książkę czyta się szybko i z niemałą przyjemnością. Fabuła z każdą stroną staje się bardziej intrygująca, dochodzą kolejne wątki i różne spojrzenia na pewne kwestie a granica między prawdą i fałszem, realnością i ułudą mocno się zaciera. Pozornie prosta opowieść stopniowo staje się złożona i coraz bardziej wciągająca. I zakończenie... Po prostu świetne. Co tu dużo się rozpisywać. Po prostu musicie przeczytać tę lekturę!!

„Człowiek z Wysokiego Zamku” to nieszablonowa, wielopłaszczyznowa opowieść o niepokojącej wizji świata, która zasiewa w czytelniku ziarenko niepewności. Warto również wspomnieć, że książka ta zdobyła Nagrodę Hugo, co akurat wcale mnie nie dziwi. Polecam zarówno miłośnikom nietypowej fantastyki oraz tym, którzy nie przepadają za tym gatunkiem. Duże prawdopodobieństwo, że tę książkę Dicka polubicie:). Polecam i pozdrawiam!!

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Hoyle, Fred - "Czarna chmura"


 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

 McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

 Simmons, Dan - "Czarne Góry"

Fragmenty

 Mara, Sunya - "Burza"

 Mrozińska, Marta - "Jeleni sztylet"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Rothfuss, Patrick - "Wąska droga między pragnieniami"

 Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

 Sablik, Tomasz - "Próba sił"

 Kagawa, Julie - "Żelazna córka"

 Pratchett, Terry - "Pociągnięcie pióra. Zaginione opowieści"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS