NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Cameron, Miles - "Upadek smoków"

Heinlein, Robert A. - "Obcy w obcym kraju" (Artefakty)

Ukazały się

Manasypow, Dimitrij - "Droga stali i nadziei"


 Abercrombie, Joe - "Kłopotliwy pokój" (oprawa twarda)

 Abercrombie, Joe - "Ostre cięcia" (oprawa twarda)

 Kucenty, Magdalena - "Zodiaki. Genokracja"

 Stiefvater, Maggie - "Wezwij sokoła"

 Pilipiuk, Andrzej - "Czarna Góra"

 Schwab, V. E. - "Niewidzialne życie Addie LaRue"

 Migalski, Marek - "Nieśmiertelnicy"

Linki

Zbierzchowski, Cezary - "Holocaust F"

Wydawnictwo: Powergraph
Data wydania: Sierpień 2013
ISBN: 978-83-61187-19-6
Oprawa: twarda
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 304
Cena: 34,00

Bliżej...
Końce świata mają w fantastyce malowniczą tradycję. Co jednak, kiedy rozpadają się nie tylko światy, ale też sensy, społeczeństwa, systemy metafizyczne i ontologie?

"Holocaust F" Cezarego Zbierzchowskiego to ambitna hard sf w nowoczesnym stylu, kreśląca kształt nieubłaganej przyszłości, opowiadająca o wojnie, w której akcje militarne same w sobie są dziełami sztuki. Jakie tajemnice kryją się w kołysce cradlera? Co w bezmiarze kosmosu odkrył tunelowiec „Heart of Darkness”, który – zapętlony w czasie i przestrzeni – po raz kolejny zbliża się do ziemskiej orbity? Czym jest plazmat, który opuścił Ziemię, a czym freny, które na niej pozostały? Jak walczyć z Szarańczą, zmodyfikowanymi „wampirami” czy zmieniającym rozkład prawdopodobieństwa morożenoje? Czy warto ocalić świat, jeśli przeminęło w nim wszystko, o co warto było walczyć?

"Holocaust F" to dynamiczna mieszanka energii Strossa, rozmachu wizji Stephensona, pesymizmu Wattsa i więcej niż szczypty szaleństwa Dicka. Takie książki zdarzają się niezwykle rzadko, ale kiedy już się ukazują, niezmiennie stają się wielkim czytelniczym świętem.Teksty powiązane:

Recenzja:
Zbierzchowski, Cezary - "Holocaust F", autor: Beata Kajtanowska

Fragment:
Zbierzchowski, Cezary - "Holocaust F"

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Shedao Shai - 11:03 25-01-2021
Nieco siłą rozpędu po lekturze "Distortion" zabrałem się za "Holocaust F", jako, że to to samo uniwersum, książka jest krótka i - wnioskując z blurba - znacznie bardziej w moim klimacie. Co najwyżej nieco uśmiechnąłem się z politowaniem, widząc jak wydawca w jednym zdaniu porównał ją do twórczości Strossa, Stephensona, Wattsa i Dicka naraz.

Miałem niesamowicie mocny problem z zaangażowaniem się w lekturę tej książki. Od samego początku do samego końca nic a nic mnie nie obchodziła. Fabuła mnie nie interesowała, postacie niczym mnie nie porwały. Nie wiem o co chodzi, nie umiem tego uzasadnić. Po prostu czytałem, najpierw mówiąc sobie "rozkręci się, w końcu się wciągniesz", a potem "jeszcze tylko 100 stron do końca, szkoda to porzucać jak już tyle przemęczyłeś". To książka z gatunku weszło-wyszło i dzień po jej lekturze nawet nie za wiele jestem w stanie o niej powiedzieć, a podejrzewam, że za pół roku zupełnie zatrze mi się w pamięci.
Wizja świata przedstawiona tutaj jest ambitna, niegłupia, czuć że autor miał Dobry Pomysł. Wykonanie natomiast mocno zaszwankowało, Pomysł utonął w zalewie techno-bełkotu niczym w najsłabszych momentach twórczości Gibsona (którego ogólnie lubię, ale czasem jak strzeli jakimś akapitem, to go czytasz dziesięć minut i nic z niego nie wynosisz, poza wrażeniem, że autor chciał się popisać dużą ilością futurystycznych zwrotów - tu jest tak cały czas).
Cokolwiek tu chciał przekazać, co ukrył pod powierzchnią - rozminąłem się z tym i nie czuję motywacji, żeby się wgryźć i to odkryć. Chyba z twórczością pana Zbierzchowskiego jest mi nie po drodze.

2/6

historyk - 11:29 25-01-2021
Shedao Shai pisze:Miałem niesamowicie mocny problem z zaangażowaniem się w lekturę tej książki. Od samego początku do samego końca nic a nic mnie nie obchodziła. Fabuła mnie nie interesowała, postacie niczym mnie nie porwały. Nie wiem o co chodzi, nie umiem tego uzasadnić.

Miałem identycznie z Holocaust F, nawet nie doczytałem do końca. I dlatego dałem sobie spokój z twórczością Zbierzchowskiego. Ale twierdzisz, że Distortion jest znacznie lepsze?

EDYCJA. OK, już widzę, że ocena niewiele wyższa:
Niestety, jednocześnie wynudziłem się podczas lektury, szczególnie w pierwszej połowie. Nie udało mu się zaintrygować mnie fabułą przez 4/5 powieści, nigdy nie obchodziło mnie, co się stanie z bohaterami. Czy całym światem Rammy. (...)
3/6

Czyli nie ma co w to brnąć.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

asymon - 18:12 27-01-2021
Jak ci się chce, to okazuje się, że przed "Holokaustem F" warto przeczytać zbiór opowiadań "Requiem dla lalek", tam Zbierzchowski odwala całą kreację świata. Choć też czytałem najpierw powieść i spodobała się, ale miejscami czułem się rzucony na głęboką wodę.

Komentuj


Konkurs

Wygraj "Australijskie piekło"


Artykuły

"Kraina Lovecrafta" - książka a serial


 Sam Sykes - wywiad z autorem "Siedmiu czarnych mieczy"

 Wiedźmin Netfliksa: zachwyt czy rozczarowanie?

 Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)

Recenzje

Żerdziński, Maciej - "Opuścić Los Raques" (audiobook)


 Lewandowski, Radosław - "Australijskie piekło"

 Fry, Stephen - "Mythos"

 Morgan, Richard - "Rzadkie powietrze"

 Strugaccy, Arkadij i Borys - "Piknik na skraju drogi i inne utwory"

 antologia - "Księga magii"

 Tremblay, Paul - "Chata na krańcu świata"

 King, Stephen - "Jest krew..."

Fragmenty

 Stiefvater, Maggie - "Wezwij sokoła"

 Lewandowski, Radosław - "Australijskie piekło"

 Elison, Meg - "Księga Etty"

 Kucenty, Magdalena - "Zodiaki. Genokracja"

 Ziemiański, Andrzej - "Virion. Zamek"

 Strugaccy, Arkadij i Borys - "Piknik na skraju drogi i inne utwory"

 Wydra, Justyna - "Warkoczyk"

 Le Guin, Ursula K. - "Księga Drogi i Dobra"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2021 nast.pl     RSS      RSS