Patronat

Morgan, Richard - "Rzadkie powietrze"

Butcher, Jim - "Gra pozorów"
Ukazały się

Gołkowski, Michał - "Stalowe Szczury: Fort 72"
Haley, Guy - "Mściwy syn"
Guymer, David - "Zabójca Krasnoludów"
Manasypow, Dimitrij - "Droga stali i nadziei"
Abercrombie, Joe - "Kłopotliwy pokój" (oprawa twarda)
Abercrombie, Joe - "Ostre cięcia" (oprawa twarda)
Kucenty, Magdalena - "Zodiaki. Genokracja"
Stiefvater, Maggie - "Wezwij sokoła"
Linki
|
|
|
Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Tanatonauci Tytuł oryginału: Les Thanatonautes Tłumaczenie: Oskar Hedemann Data wydania: Lipiec 2009 ISBN: 978-83-7508-176-3 Oprawa: miękka Format: 123×195mm Liczba stron: 592 Cena: 32 zł
|
Bliżej...
Człowiek zbadał już niemal wszystko: kosmos, świat podwodny, wnętrze ziemi. Wciąż jednak nie udało mu się wkroczyć do świata zmarłych. To kolejna granica, kolejne wyzwanie.
Micheal Pinson i jego przyjaciel Raoul Razorbak, dwójka młodych naukowców wyrusza w podróż, by odkryć Raj. W poszukiwaniu Boga, a być może diabła decydują się wkroczyć w czeluści zaświatów. Nazywają się Tanatonautami, z greckiego: Thanatos (bóg śmierci) i nautes (żeglarz). Za przewodnika biorą sobie tybetańską Księgę Umarłych, egipską Księgę Umarłych, a także najważniejsze mitologie i święte teksty prawie wszystkich religii, które od zawsze poruszały temat ostatniej podróży i „prawdziwego” Raju. Tanatonauci kreślą powoli mapę tego nieznanego świata, odkrywając równocześnie jego wspaniałość i rozmiar.
Nowa powieść Werbera to mieszanka kryminału, powieści sentymentalnej i science fiction. To po trosze baśń polityczna, mit i rozprawa naukowa. Potęga wyobraźni autora i siła wykreowanych przez nią obrazów gwarantują niezapomniane, bezsenne noce.
Bernard Werber – jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy francuskich. Urodził się w 1961 roku w Tuluzie. Od wczesnego dzieciństwa wykazywał zainteresowania humanistyczne i przyrodnicze. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarstwa w Paryżu, studiował też prawo oraz kryminologię w Tuluzie. Po otrzymaniu nagrody dla najlepszego młodego reportera fundacji News wyjechał na stypendium na Wybrzeże Kości Słoniowej, gdzie, zafascynowany cywilizacją mrówek, badał ich życie i zwyczaje. W latach 1984-1990 prowadził rubrykę naukową w „Nouvel Observateur”. W 1991 wydał Imperium mrówek (Wydawnictwo Sonia Draga, 2008), która sprzedała się w nakładzie pięciu milionów egzemplarzy we Francji i w kolejnych dziesięciu w pozostałych częściach świata. Kolejne tomy trylogii: Dzień mrówek (Wydawnictwo Sonia Draga, 2008) i Rewolucja mrówek (Wydawnictwo Sonia Draga 2008) spotkały się z równie spektakularnym sukcesem.
Na podstawie słynnego cyklu powstała sztuka teatralna, opowiadania, komiksy i filmy krótkometrażowe. Werber wydał łącznie 15 powieści. W Polsce nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazał się również Gwiezdny motyl.
„Tanatonauci to efekt dwu i pół letnich poszukiwań na temat śmierci, mistyków i religii. To także moja najbardziej brutalna z książek. Niektóre fragmenty napisałem automatycznie. To znaczy, że nie zamierzałem ich początkowo włączać do całości. Moje palce poruszały się jednak same, a później musiałem czytać, co tak właściwie znalazło się na kartach niniejszej powieści. Bardzo niewiele zmieniłem ostatecznie w strukturze w powieści. Wynika to z tego, że nie do końca rozumiałem dlaczego napisałem to tak, jak napisałem i byłem tym faktem zauroczony. Czasem spotykam czytelników, którzy mi opowiadają o Tanatonautach i mam wrażenie, że zrozumieli tę książkę lepiej niż ja. Bardzo mnie to bawi. To kolejna z przyjemności, jakie daje pisarstwo”.
Bernard Werber
Obiekt jest częścią serii
Tanatonauci
Zobacz całą serię
Teksty powiązane:
Recenzja:
Werber, Bernard - "Tanatonauci", autor: Adam Ł Rotter
Sortuj: od najstarszego | od najnowszego
nosiwoda - 11:40 28-07-2009
Erm, a czemu na okładce jest inny tytuł?
Beata - 12:01 28-07-2009
Nie wiadomo.  Na WP wisi alternatywna wersja: http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/ks ... ml?kw=9597
Maeg - 12:18 28-07-2009
Podmieniłem, na stronie wydawnictwa też alternatywna była.
|
|
Artykuły

"Kraina Lovecrafta" - książka a serial
Sam Sykes - wywiad z autorem "Siedmiu czarnych mieczy"
Wiedźmin Netfliksa: zachwyt czy rozczarowanie?
Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady
Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)
Recenzje

Gaiman, Neil - "Wybór. Utwory wybrane"
Meyer, Marissa - "Winter"
Pilipiuk, Andrzej - "Czarna Góra"
Heinlein, Robert A. - "Obcy w obcym kraju"
Żerdziński, Maciej - "Opuścić Los Raques" (audiobook)
Lewandowski, Radosław - "Australijskie piekło"
Fry, Stephen - "Mythos"
Morgan, Richard - "Rzadkie powietrze"
Fragmenty
Blish, James - "Kwestia sumienia"
Shute, Nevil - "Ostatni brzeg
Stiefvater, Maggie - "Wezwij sokoła"
Lewandowski, Radosław - "Australijskie piekło"
Elison, Meg - "Księga Etty"
Kucenty, Magdalena - "Zodiaki. Genokracja"
Ziemiański, Andrzej - "Virion. Zamek"
Strugaccy, Arkadij i Borys - "Piknik na skraju drogi i inne utwory"
|