|
Patronat

Paolini, Christopher - "Dziedzictwo", tom 2 (twarda)

Rothfuss, Patrick - "Strach mędrca", część 2
Ukazały się

Rodda, Emily - "Miasto Szczurów"
Harrison, Lisi - "Monster High. O wilku mowa…"
Pielewin, Wiktor - "T"
Rodda, Emily - "Ruchome Piaski"
Rodda, Emily - "Jezioro Łez"
Hodder, Mark - "Dziwna sprawa Skaczącego Jacka"
Rodda, Emily - "Puszcze Milczenia"
Wollny, Mariusz - "Kacper Ryx i król alchemików"
Imprezy
Pyrkon 2012
Od: 2012-03-23
Do: 2012-03-25
Grojkon 2012
Od: 2012-04-27
Do: 2012-04-29
Linki
|
|
|
Wydawnictwo: Rebis Tytuł oryginału: God Emperor of Dune Tłumaczenie: Marek Michowski Data wydania: Marzec 2009 ISBN: 978-83-7301-846-4 Oprawa: twarda Format: 150×225mm Liczba stron: 496 Cena: 49,90 zł Tom cyklu: 4
|
Bliżej...
Pustynna Arrakis stała się planetą o wilgotnym klimacie. Marzenie Fremenów spełniło się... lecz pustynnego ludu już nie ma. Zdegenerowani mieszkańcy Arrakis, za swoje marzenie o przemianie planety w ociekający wodą raj płacą wielką cenę – przyprawa, substancja niezbędna do życia miliardom obywateli Imperium, nie jest już produkowana. Jedynie, co dziesięć lat z gigantycznego zapasu, ukrytego gdzieś na Arrakis, Leto II Atryda wydziela niewielkie, ciągle niewystarczające racje.
Tak jak prawdziwych Fremenów, nie ma też czerwi pustyni. Wyginęły one wraz z przemianą planety. Ale powrócą... gdy Bóg Imperator odejdzie w pustynię... Nastaną czasy głodu przyprawy i rozproszenie rozsianej na odległych planetach ludzkości...
Frank Herbert (1920-1986) to jeden z najwybitniejszych twórców literatury SF, zdobywca prestiżowych nagród Hugo, Nebula i Prix Apollo, autor kilkunastu powieści i zbiorów opowiadań, prekursor nurtu ekologicznego w fantastyce. Polski czytelnik zna m.in. jego "Oczy Heisenberga", "Gwiazdę chłosty", "Władcę niebios" i "Twórców bogów". Sławę przyniósł mu jednak przede wszystkim epokowy sześciotomowy cykl „Kroniki Diuny”.
Diuna zdobyła dwie najważniejsze nagrody w dziedzinie fantasy i SF: w 1965 roku Nebulę, w 1966 zaś – Hugo. Jej łączny nakład na świecie przekroczył 20 milionów egzemplarzy.
Powieści z cyklu „Kroniki Diuny” były kilkakrotnie ekranizowane.
W 1984 roku powstała najsłynniejsza, kinowa Diuna w reżyserii Davida Lyncha, w której zagrali tak znani aktorzy, jak Kyle MacLachlan, Sting, Dean Stockwell, Jürgen Prochnow czy Max von Sydow.
W roku 2000 John Harrison nakręcił miniserial telewizyjny Diuna z Williamem Hurtem. Za kamerą stanął sam Vittorio Storaro.
Obiekt jest częścią serii
Herbert, Frank - "Kroniki Diuny"
Zobacz całą serię
Teksty powiązane:
Recenzja:
Herbert, Frank - "Bóg imperator Diuny", autor: Krzysztof Pochmara
Komentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz
|
|
Konkurs
Transmigracyjny konkurs
Artykuły

Sobotnie czytanie. Mrożkolem
Literackie zgadywanki 02/2012
Sobotnie czytanie. Na litość boską, czy syn też musi pisać?!
Nowa Fantastyka 1/2012 - omówienie numeru
SFFiH #75 - omówienie numeru
Recenzje

Harrison, M. John - "Nova Swing"
Pilipiuk, Andrzej - "Aparatus"
antologia - "Wielka księga ekstremalnego SF"
Card, Orson Scott - "Statki Ziemi"
Miéville, China - "Kraken"
McDermott, J.M. - "Dzieci demonów"
Canavan, Trudi - "Szepty Dzieci Mgły i inne opowiadania"
Mull, Brandon - "Baśniobór. Gwiazda Wieczorna wschodzi"
Fragmenty
Sanderson, Brandon - "Stop prawa"
Turner, Megan Whalen - "Złodziej"
Magary, Drew - "Nieśmiertelność zabije nas wszystkich" #2
Ziemiański, Andrzej - "Pomnik Cesarzowej Achai", tom 1
Magary, Drew - "Nieśmiertelność zabije nas wszystkich" #1
Livingston, Lesley - "Mroczne światło"
Ewing, Lynne - "Ofiara. Zagubiona"
Hulick, Douglas - "Honor złodzieja"
|