|
Patronat

Bochiński, Tomasz - "Pufcio"

Shepard, Lucius - "Smok Griaule" (omnibus)
Ukazały się

Rodda, Emily - "Miasto Szczurów"
Harrison, Lisi - "Monster High. O wilku mowa…"
Pielewin, Wiktor - "T"
Rodda, Emily - "Ruchome Piaski"
Rodda, Emily - "Jezioro Łez"
Hodder, Mark - "Dziwna sprawa Skaczącego Jacka"
Rodda, Emily - "Puszcze Milczenia"
Wollny, Mariusz - "Kacper Ryx i król alchemików"
Imprezy
Pyrkon 2012
Od: 2012-03-23
Do: 2012-03-25
Grojkon 2012
Od: 2012-04-27
Do: 2012-04-29
Linki
|
|
|
Wydawnictwo: Solaris Tytuł oryginału: Медный Король Tłumaczenie: Iwona Czapla Data wydania: Lipiec 2009 ISBN: 978-83-7590-012-5 Oprawa: miękka Format: 130 x 200 mm Liczba stron: 580 Cena: 45,90 zł
|
Bliżej...
Akcja powieści toczy się w tym samym uniwersum, co wcześniejsza powieść ukraińskiego duetu, „Waran”. Jej bohaterem jest potomek wyklętej przez większość ludów zamieszkujących ów świat trasy heksów; trudno się zresztą dziwić niechęci do kanibali. Natura obdarza go niesamowitą pamięcią; wystarczy mu raz przeczytać książkę, by potrafił zacytować ją bez najmniejszego choćby błędu.
Przypadek sprawia, że poznaje pradawne zaklęcie – prośbę skierowaną do tytułowego Miedzianego Króla: w zamian za rzecz szczególnie dla proszącego ważną Król dać ma to, czego w danej chwili proszący szczególnie potrzebuje, przy czym to Król, a nie proszący, decydować ma, co stanie się przedmiotem zamiany. Chłopak korzysta z owej wiedzy w sposób bezwzględny. Dzięki niej z niewolnika wspina się na sam szczyt społecznej drabiny – dowodzona przez niego armia jest w stanie konkurować z największymi potęgami tego świata. Czy aby jednak na pewno dzięki temu osiąga sukces? Czy może osiągnąłby go i tak, bez pomocy mitycznego Króla?
Historia jego życia opisana została tak, że każda z owych wersji da się obronić. „Miedziany król” to powieść fantasy, jednakże nietypowa. Czuć w niej odległe – bardzo odległe, bo jednak styl Diaczenków zdecydowanie przeważa – echa prozy Gene Wolfego (cykl Nowego Słońca).
Teksty powiązane:
Recenzja:
Diaczenko, Marina i Siergiej - "Miedziany Król", autor: Vampdey
Fragment:
Diaczenko, Marina i Siergiej - "Miedziany król"
Komentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz
|
|
Konkurs
Transmigracyjny konkurs
Artykuły

Sobotnie czytanie. Mrożkolem
Literackie zgadywanki 02/2012
Sobotnie czytanie. Na litość boską, czy syn też musi pisać?!
Nowa Fantastyka 1/2012 - omówienie numeru
SFFiH #75 - omówienie numeru
Recenzje

Harrison, M. John - "Nova Swing"
Pilipiuk, Andrzej - "Aparatus"
antologia - "Wielka księga ekstremalnego SF"
Card, Orson Scott - "Statki Ziemi"
Miéville, China - "Kraken"
McDermott, J.M. - "Dzieci demonów"
Canavan, Trudi - "Szepty Dzieci Mgły i inne opowiadania"
Mull, Brandon - "Baśniobór. Gwiazda Wieczorna wschodzi"
Fragmenty
Sanderson, Brandon - "Stop prawa"
Turner, Megan Whalen - "Złodziej"
Magary, Drew - "Nieśmiertelność zabije nas wszystkich" #2
Ziemiański, Andrzej - "Pomnik Cesarzowej Achai", tom 1
Magary, Drew - "Nieśmiertelność zabije nas wszystkich" #1
Livingston, Lesley - "Mroczne światło"
Ewing, Lynne - "Ofiara. Zagubiona"
Hulick, Douglas - "Honor złodzieja"
|