NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Weeks, Brent - "Poza cieniem" (wyd. 2024)

Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

Ukazały się

Parker-Chan, Shelley - "Ten, który zatopił świat" (zintegrowana)


 Parker-Chan, Shelley - "Ten, który zatopił świat" (miękka)

 Szokalski, Kajetan - "Jemiolec"

 Patel, Vaishnavi - "Kajkeji"

 Mortka, Marcin - "Szary płaszcz"

 Maggs, Sam - "Jedi. Wojenne blizny"

 Szmidt, Robert J. - "Szczury Wrocławia. Kraty"

 Chambers, Becky - "Psalm dla zbudowanych w dziczy"

Linki

Kain, Dawid - "Wszystkie grzechy korporacji Somnium"

Wydawnictwo: Wydawnictwo IX
Data wydania: Sierpień 2020
Oprawa: miękka
Format: 125×195 mm
Liczba stron: 140
Cena: 27,00 zł

Bliżej...
Na jakich polach działa Korporacja Somnium? Nikt nie ma pewności, jednak istnieją poszlaki wskazujące między innymi: metafizykę, nanotechnologię, nieśmiertelność, światy równoległe, klonowanie i kontrolę umysłów.

Nie wiadomo, kto jest w zarządzie Korporacji, ani gdzie ukrywa się – jeśli istnieje – jej dyrektor generalny. Brak też danych na temat siedziby, aktywów czy wysokości kapitału.

Tak naprawdę jedynym śladem istnienia ww. przedsiębiorstwa jest zbiór siedmiu opowiadań Dawida Kaina, zatytułowany “Wszystkie grzechy korporacji Somnium”. Mamy jednak podstawy przypuszczać, że takiego autora nigdy nie było, a sama książka to dzieło pracowników Korporacji bądź jej przeciwników. Wydawca nie potrafi wytłumaczyć, skąd wziął się maszynopis zbioru, ani kto płaci mu za ukrywanie prawdy.

Dawid Kain

prozaik, scenarzysta, okazjonalnie tłumacz i redaktor. Pod własnym nazwiskiem – Marcin Kiszela – pisał scenariusze gier video (Get Even, The Beast Inside, Unholy), tłumaczył uznane bestsellery (mi.in. Siedem minut po północy, Silos, Pieśń Krwi, Głowa pełna duchów), a także wydał powieść Ostatni Prorok (2018). Wśród fanów fantastyki i grozy znany jest jednak przede wszystkim jako Dawid Kain. Pod tym pseudonimem opublikował w latach 2004-2017 niezliczoną ilość opowiadań, często łączących psychologiczny horror z science-fiction. Ma na koncie sześć dobrze przyjętych powieści: Prawy, lewy, złamany (2007), Gęba w niebie (2010), Za pięć rewolta (2011), Punkt wyjścia (2012), Kotku, jestem w ogniu (2014), Fobia (2016) oraz Oczy pełne szumu (2018).

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

nosiwoda - 08:38 28-09-2020
Zastanowię się. Do tej pory Kain kojarzył mi się z horrorami i strasznymi (w złym sensie) tytułami, typu Kotku, jestem w ogniu. W sumie chyba nic jego nie czytałem, może jakieś opowiadanie w zamierzchłych czasach Magazynu Fantastycznego. A jeden kumpel chwalił Fobię.

Shedao Shai - 08:34 28-09-2020
I jest to bardzo dobre skojarzenie :)

nosiwoda - 08:32 28-09-2020
Blurb wskazuje na coś na skrzyżowaniu Tales from the Loop z Amazona i The Southern Reach Vandermeera.

Shedao Shai - 11:56 26-09-2020
Bardzo podobał mi się ten zbiór opowiadań. Jak widać, jest on krótki, spokojnie można przeczytać cały w jeden wieczór. I będzie to bardzo fajny wieczór. Tu nie ma niepotrzebnych słów, akapitów czy scen. Nie kartkuje się tego zbioru ze znużeniem, żeby przejść do fragmentu który nie będzie wiał nudą. Przeczytałem go uważnie, od deski do deski i z przyjemnością.
Jeśli miałbym go określić jednym słowem, to byłoby to: świeży. Pomysły zastosowane przy konstrukcji tych opowiadań były dla mnie (czasem) zaskakujące, nie miałem wrażenia, że czytam X iterację tego samego, wypuszczonego spod prasy popkulturalnego recyklingu. A chyba sami wiecie, jak rzadko się to zdarza. I już tym Kain mnie kupił, ale to nie wszystko. Ten zbiorek ma naprawdę dobry klimat. Pozostawia w czytelniku wrażenie takiego... niepokoju. Nie strachu - tego tu nie ma. Ale niepokoju. To też coś rzadkiego. Autor dobrze operuje słowem i czuje potrzebę przyjrzenia się jego innym dziełom. Jeśli ktoś ma ochotę na coś, co nie zajmie mu dużo czasu, a pozostawi po sobie jakiś tam ślad, to polecam. Dobra rzecz.

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Brzezińska, Anna - "Mgła"


 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

 McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

 Simmons, Dan - "Czarne Góry"

 Sanderson, Brandon - "Yumi i malarz koszmarów"

 Bardugo, Leigh - "Wrota piekieł"

Fragmenty

 Mrozińska, Marta - "Jeleni sztylet"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Rothfuss, Patrick - "Wąska droga między pragnieniami"

 Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

 Sablik, Tomasz - "Próba sił"

 Kagawa, Julie - "Żelazna córka"

 Pratchett, Terry - "Pociągnięcie pióra. Zaginione opowieści"

 Crouch, Blake - "Upgrade. Wyższy poziom"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS