NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Gwynne, John - "Zgliszcza"

Szmidt, Robert J. - "Ostatnia misja Asgarda"

Ukazały się

Szostak, Wit - "Fuga" (Powergraph)


 Andrews, Ilona - "Magia zmienia"

 Le Guin, Ursula K. - "Dotąd dobrze"

 Hobb, Robin - "Przeznaczenie Skrytobójcy"

 Paolini, Christopher - "Widelec, Wiedźma i smok"

 Flanagan, John - "Powrót Temudżeinów"

 Bloch, Robert - "Psychoza"

 Campbell, John W. - "Coś"

Linki

Marion, Isaac - "Ciepłe ciała"

Wydawnictwo: Replika
Cykl: R i Julie
Tytuł oryginału: Warm Bodies
Data wydania: Wrzesień 2011
ISBN: 978-83-76741-00-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 130 x 200 mm
Liczba stron: 308
Cena: 29,90 zł
Rok wydania oryginału: 2010
Tom cyklu: 1

Bliżej...
Nadszedł czas zombie

R nie ma imienia, wspomnień, pulsu. Wraz z innymi zombie zamieszkuje opuszczone lotnisko. Żadne z nich nie pamięta, jaka katastrofa zamieniła świat w przerażające i puste miejsce, a ich – w chodzących Martwych. Żeby podtrzymać swoją egzystencję, muszą polować na Żywych, ukrywających się w opuszczonym mieście.
Pożeranie Żywych to smakowanie ich wspomnień, odtwarzanie tego, kim byli.
Podczas jednej z krwawych wypraw R znajduje Julie i – zupełnie niespodziewanie dla samego siebie – ocala ją przed śmiercią, zabierając ze sobą. Tak właśnie rozpoczyna się pełna napięcia znajomość, która diametralnie zmieni nie tylko ich samych. Jednak zimny i martwy świat nie podda się bez walki.

Zdumiewająco oryginalna i skonstruowana tak, by prowokować do myślenia proza zaliczana jest do najważniejszych w literaturze opowieści o zombie. Ryciny pochodzące z dziewiętnastowiecznego traktatu „Gray's Anatomy”, którymi ilustrowane są „Ciepłe ciała” przydają opowieści magii.

Książka stała się podstawą scenariusza do filmu w reżyserii Jonathana Levine'a. W rolach głównych Nicholas Hoult („X Men: Pierwsza klasa”) oraz Teresa Palmer („Jestem numerem cztery”).

Isaac Marion urodził się w 1981 na północnym zachodzie stanu Waszyngton, gdzie mieszka do dziś. Wykonywał różnorodne zawody; przywoził łóżka pacjentom hospicjów, pracował z dziećmi w rodzinach zastępczych...
Jak sam powtarza, jest kawalerem, nie ma dzieci, nie uczęszczał do college'u i nie zdobył żadnych nagród.
„Ciepłe ciała” są jego debiutem.


Obiekt jest częścią serii
R i Julie
Zobacz całą serięTeksty powiązane:

Recenzja:
Marion, Isaac - "Ciepłe ciała", autor: Adam "Tigana" Szymonowicz
Marion, Isaac - "Ciepłe ciała", autor: Dawid Lach

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

kasandra_85 - 13:16 10-11-2011
Motyw zombie nie jest tak często spotykany w literaturze, jak ma to miejsce np. z wampiryzmem, wilkołacyzmem czy wątkami anielsko-diabelskimi. Mimo to ostatnio częściej trafiają mi w ręce książki właśnie z zombie w roli głównej. Wczoraj miałam okazję przeczytać Ciepłe ciała Isaaca Mariona. Czy lektura zrobiła na mnie wrażenie i przypadła do gustu? Zaraz się wszystkiego dowiecie:).

Świat po tajemniczej epidemii. Część ludzi to zombie, którzy polują na Żywych, czyli nieskażonych zarazą ludzi. Poznajemy R, który jest chodzącym trupem. Mieszka sobie wraz z innymi zombie na lotnisku. Od czasu do czasu wyrusza na żer, posilić się Żywymi. Dzięki temu w chwili ich zjadania przejmuje ich wspomnienia, uczucia, dzięki czemu na nowo może poczuć się jak człowiek. Właśnie na jednym z takich wypadów R poznaje Julię. Kobietę o cieplutkiej skórze, bijącym szybko sercu oraz normalnym wyglądzie, w odróżnieniu od swych towarzyszy umarlaków. Postanawia wbrew wszelkim zasadom ją ocalić... Co wyniknie z tego spotkania? Koniecznie zajrzyjcie do środka!!

Książkę mogę z powodzeniem zaliczyć do nieszablonowych i pomysłowych powieści. Trudno ją jednoznacznie sklasyfikować. Mamy tu cząstkę fantastyki, sporo thrillera, jest też psychologia, horror a nawet nieco komedii. Sama konstrukcja książki naprawdę zadziwia a fabuła stworzona przez pisarza wciąga i nie pozwala nawet na chwilę oderwać się od czytania. Z pewnością podczas lektury nasunie się Wam wiele refleksji, przemyśleń oraz pytań o istotę człowieczeństwa . Autor ukazał zombie od strony jednego z nich. Przekonamy się co czują, jak widzą świat, co tak naprawdę się liczy w ich życiu-nieżyciu. Język jest lekki i ciekawy a dodanie humorystycznych wtrąceń tylko uprzyjemnia czytanie.

Ciepłe ciała to książka nietypowa a przez to niezwykle ciekawa. Jest to historia miłości, prawdziwej i tak silnej, że nawet śmierć oraz pierwotne instynkty nie są w stanie jej przeszkodzić. Po prostu bajkowa opowieść o sile miłości, cierpieniu jakie się z nią wiąże oraz nadziei, która pojawi się w tym post-apokaliptycznym świecie przepełnionym mrokiem i chaosem. Polecam i pozdrawiam!!!

Komentuj


Konkurs

Wygraj "Dragon Age: Cesarstwo masek"


Wygraj "Mutanta"


Artykuły

Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady


 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e05)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e04)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e03)

Recenzje

Abercrombie, Joe - "Nim zawisną"


 Baxter, Stephen - "Ultima"

 Abercrombie, Joe - "Ostrze"

 Majka, Paweł - "Berserk. Spowiednik"

 Palmer, Ada - "Do błyskawicy podobne"

 Ruocchio, Christopher - "Imperium ciszy"

 Zbierzchowski, Cezary - "Distortion"

 Komuda, Jacek - "Westerplatte"

Fragmenty

 Foster, Alan Dean - "Obcy"

 Hendel, Paulina - "Droga Dusz"

 Cook, Glen - "Port Cieni"

 Zbierzchowski, Cezary - "Distortion"

 Rak, Radek - "Baśń o wężowym sercu"

 Petrucha, Stefan - "Marvel: Spider-Man. Wiecznie młody"

 Kańtoch, Anna - "Diabeł w maszynie"

 Bławatska, Helena P. - "Opowieści okultne"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2019 nast.pl     RSS      RSS