NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Jordan, Robert; Sanderson , Brandon - "Pomruki burzy"

Weeks, Brent - "Droga cienia" (wyd. 2024)

Ukazały się

Iglesias, Gabino - "Diabeł zabierze was do domu"


 Richau, Amy & Crouse, Megan - "Star Wars. Wielka Republika. Encyklopedia postaci"

 King, Stephen - "Billy Summers"

 Larson, B.V. - "Świat Lodu"

 Brown, Pierce - "Czerwony świt" (wyd. 2024)

 Kade, Kel - "Los pokonanych"

 Scott, Cavan - "Wielka Republika. Nawałnica"

 Masterton, Graham - "Drapieżcy" (2024)

Linki

Bujold McMaster, Lois - "Barrayar"

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Bujold McMaster, Lois - "Barrayar"
Tytuł oryginału: Barrayar
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Data wydania: Lipiec 1996
Wydanie: I
ISBN: 83-86868-77-5
Oprawa: miękka
Format: 142 x 202 mm
Liczba stron: 392
Cena: 14,90 zł
Rok wydania oryginału: 1991
Tom cyklu: 2

Bliżej...
Cordelia wiedziała , że przyjęcie przez jej męża stanowiska lorda regenta Barrayaru oznacza koniec marzeń o spokojnym, cichym życiu we dwoje. Jednak nie przypuszczała, że spełnią się najgorsze sny i oboje znajdą się w samym środku misternej sieci intryg. Gra już się rozpoczęła, a stawką jest życie Cordelii, Vorkosigana i ich nie narodzonego syna.

Lois McMaster Bulold (ur. 1949) od lat tworzy powieści, których akcja obraca się wokół planety Barrayar i członków rodu Vorkosiganów.
Do tej pory ukazało się dziewięć książek z tego cyklu; cztery z nich otrzymały nagrodę Hugo, dwie - Nebuli.

"Barrayar", który zdobył nagrodę HUGO w 1992 roku, to drugi tom cyklu barrayarskiego.


Obiekt jest częścią serii
Bujold McMaster, Lois - "Barrayar"
Zobacz całą serię

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Shedao Shai - 09:26 16-02-2023
Drugi tom serii przejawia większe ambicje zarówno w sferze fabularnej jak i w budowaniu świata. Wątek romansowy wciąż jest, ale już mniej istotny; główną osią "Barrayaru" są intrygi polityczne. Bujold wciąż udanie balansuje wszystkie aspekty powieści, czego efektem jest książka której w sumie ciężko nie lubić. Może i nie powala na kolana, ale każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Na uwagę zasługuje kreacja postaci, których losami nie sposób się nie interesować. To mocna strona autorki. Nawet gdy fabuła robiła się nieco zbyt przewidywalna, taka... standardowa, nie traciłem zainteresowania. To niezłe osiągnięcie.

Przyjemna i niegłupia lekura.

4,5/6

Janusz S. - 10:45 16-02-2023
Przez Ciebie i AMa zaraz zacznę czytać całość od nowa

Shedao Shai - 11:21 16-02-2023
Janusz S. pisze:Przez Ciebie i AMa zaraz zacznę czytać całość od nowa


To "wina" mojej żony :) Saga Vorkosiganów to jej ulubiona seria, odkąd tylko się poznaliśmy męczyła mnie żebym w końcu ją przeczytał, ale powstrzymywał mnie brak nowszych wydań oraz fakt, że dalsze tomy u nas nie wyszły. Czytnik ebooków pokonał we mnie oba te problemy, a więc w końcu się ugiąłem... i nie żałuję.

Obawiam się, że rzeczywiście możesz się złamać, bo dużo tomów jeszcze przede mną, a każdy zamierzam opisać, więc co jakiś czas będziesz miał przypomnienie, że ta seria istnieje i czeka :wink:

Swoją drogą, zastanawiam się czy kiedyś jeszcze doczekamy się nowego wydania Vorkosiganów. Od tamtego minęły już blisko trzy dekady, więc to historia - o sadze cicho, jakby już mało kto ją pamiętal. A szkoda, bo to rzecz nie dość że dobra, to z potencjałem na spodobanie się szerszemu gronu czytelników niż przeciętna seria sci-fi. Tylko tomów dużo...

Janusz S. - 12:24 16-02-2023
Nie rozumiem, czyżbyś nie zauważył zapowiedzi AMa? Przyznaję, że nie do końca jednoznacznej, ale chyba trudno ją zinterpretować inaczej? Już wpisałem omnibusy na listę książek do wydania przez MAGa.

Shedao Shai - 12:42 16-02-2023
Janusz S. pisze:Nie rozumiem, czyżbyś nie zauważył zapowiedzi AMa? Przyznaję, że nie do końca jednoznacznej, ale chyba trudno ją zinterpretować inaczej? Już wpisałem omnibusy na listę książek do wydania przez MAGa.


Dość enigmatyczna i póki nie napisze wprost, to wolę się nie napalać i traktować to jako drażnienie się z nami :) Trochę ciężko byłoby mi uwierzyć w ciąg wydarzeń w którym czytam sobie książkę, opisuję ją na Katedrze, piszemy sobie o niej chwilę a tu nagle rok później w wyniku tego mamy nowe wydanie bo akurat trafiliśmy w dobry dzień AMa :mrgreen: Chociaż fajnie by było, wyolbrzymiłbym swoją rolę opowiadając o tym żonie i byłaby mi na zawsze wdzięczna :mrgreen:

Tyle AM pisał o tym, jak to mają więcej nakupionych praw niż możliwości wydania, plus o prawie serii (że z tomu na tom jest coraz gorzej), plus że omnibusy obecnie to niezbyt opłacalna forma wydawania, że spontaniczne wejście w szesnastotomowy (bądź upchany w omnibusy) cykl sci fi, i to w obecnych realiach gospodarczych, wydaje mi się nieco... sci fi. Oczywiście może mi tu cos umykać, ale nie wiem co.

nosiwoda - 12:57 16-02-2023
Ja tego posta kompletnie nie odczytałem jako zawoalowanej zapowiedzi wydania Barrayaru.

Janusz S. - 13:03 16-02-2023
Shedao Shai pisze:Tyle AM pisał o tym, jak to mają więcej nakupionych praw niż możliwości wydania, plus o prawie serii (że z tomu na tom jest coraz gorzej), plus że omnibusy obecnie to niezbyt opłacalna forma wydawania, że spontaniczne wejście w szesnastotomowy (bądź upchany w omnibusy) cykl sci fi, i to w obecnych realiach gospodarczych, wydaje mi się nieco... sci fi. Oczywiście może mi tu cos umykać, ale nie wiem co.

AM ma po prostu w sobie coś z dr Jekylla i mr Hyde'a :lol: ale powinienem raczej pisać, że przypomina Janusa o dwóch obliczach ujawniających się w zależności od koniunktury. Od czasu jak wyjaśnił ile może kosztować zarezerwowanie praw na jakiś okres, nie dziwią mnie żadne plany/propozycje/eksperymenty jakie ujawnia.
nosiwoda pisze:Ja tego posta kompletnie nie odczytałem jako zawoalowanej zapowiedzi wydania Barrayaru.

A ja tak, włącznie z podaniem kwartałów wydania dwóch pierwszych omnibusów. Jaką macie alternatywną interpretację?

Shedao Shai - 13:14 16-02-2023
Janusz S. pisze:A ja tak, włącznie z podaniem kwartałów wydania dwóch pierwszych omnibusów. Jaką macie alternatywną interpretację?


Obrazek

Shadowmage - 13:19 16-02-2023
A ja w ogóle chyba przegapiłem ten wpis i w związku z tym nie wiem o co chodzi i nie mam zdania :D Ale przyznam, że pomysł wydania przez Maga tego cyklu wydaje mi się mocno zaskakujący.

nosiwoda - 13:49 16-02-2023
Chodzi o ten wpis.

Janusz S. - 11:46 17-02-2023
Shadowmage pisze:A ja w ogóle chyba przegapiłem ten wpis i w związku z tym nie wiem o co chodzi i nie mam zdania :D Ale przyznam, że pomysł wydania przez Maga tego cyklu wydaje mi się mocno zaskakujący.

Czemu? Niewiele już zostało przyzwoitych książek przygodowych SF do wydania z dawnych czasów. Skoro wracają stalowe szczury, kane i inne, mało ciekawe, starocie i strupieszałości...

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS