Oskary....

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Oskary....

Postautor: Vampdey » śr 29.01.2003 15:31

Co sądzicie o tych nagrodach? Trzeba przyznać, że są one najbardziej pożądaną nagrodą światowego przemysłu filmowego... Jednak z każdym rokiem szanownej akademii coraz mniej zostaje do przebrania się miarki. Oskary dla filmów które zupełnie na to nie załużyły, beszczelne pomijanie wybitnych dzieł filmowych typu "władca pierścieni" zarówno w tym jak i w tamtym roku...

Poniższy fragment pochodzi z strony serwisu stopklatka, pozwalam sobie go tutaj skopiować:
Amerykańscy obserwatorzy są zaskoczeni taką decyzją. Pominięto bowiem niemal 100 procentowego pewniaka jakim był "Władca Pierścieni: Dwie Wieże". Członkowie Akademii uznali, że charakteryzacja w "Dwóch Wieżach" nie różni się niczym od tej do "Drużyny Pierścienia".

Nie będzie też nominacji dla "Facetów w czerni 2", "Gangs of New York", "Chicago" (doszukano się fryzur i makijaży niezgodnych z epoką) oraz "Godzin" (ucharakteryzowana rewelacyjnie Nicole Kidman, ale nos został poprawiony komputerowo).


Co wy o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: hops » śr 29.01.2003 15:56

Od mniej więcej 3 lat nie obchodzi mnie kto i za co dostanie jakiego Oskarda. Bardziej wartościowe, przynajmniej dla mnie, stały się nagrody filmowe przyznawane w Europie, bądź na innych kontynentach, ale poza granicami Hammeryki. Gdybym sugerował się tylko Hammeryką, pewnie nigdy nie obejrzałbym filmu takiego jak Fucking Amal, który Hammerykanom nie spodobał się tylko ze względu na tytuł.
Ogólnie rzecz biorąc, krytycy filmowi z Kraju Kwitnącej Komercji, nie mają praktycznie żadnego pojęcia o filmach nie wyprodukowanych w ich "fabryce marzeń" - Choinkowym Lasku. Nie zdziwiłbym się, gdyby w tym roku do Oskarda nominowali np. Eminema, z tego tylko powodu, że film praktycznie dominował i nadal dominuje w większości rankingów, jako jeden z najbardziej kasowych "dzieł" ubiegłego roku. Myślicie, że czemu Titanic dostał tyle nagród, miał specjalną oskardową galę z przygotowanymi wcześniej dekoracjami itp? Kasa, waluta, kapusta, szmal, pieniądze, bagsy, zielone... To dla Hammeryki najważniejsze. Over and Out.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Vampdey » śr 29.01.2003 16:18

Hejpos, nie zaprzeczysz, "Dwie wieże" miały pozycję w rankingach po podsumowaniu kilkukrotnie wyższa od Eminema, a wszstko wskazuje, że w tym roku zostaną całkowicie "olane" i naprawdę się nie zdziwie jak akademia nie przyzna TTT żadnej statuetki... Bezczelność, chamstwo, głupota....

Oglądałem wszystkie filmy kandydujące do oskrów za rok 2001... Piękny umysł jest historią ciekawą oraz emocjonującą. Jednak wszystko co było w tym filmie było gdzieś jush wcześniej. Oskary, jako tak ważna nagroda filmowa, powinna być przyznawana filmom, które najwięcej wniosły do sztuki filmowej, pokazały nowe rozwiązania. Tutaj WP z pięknym umysłem wygrywa bezkonkurencyjnie... Po tym wszystkim może się wydawać, że te nagordy to pewne chore widzi-misie osób, które wydają decyzje bez namysłu... Szlag z tymi statuetkami..
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: hops » śr 29.01.2003 16:33

Me imię hejhops, [ewentualnie hops] proszę o nie przekręcanie :P

W sumie nie dziwię się decyzji Akademii. W końcu wszystkie filmy z trylogii były kręcone równolegle, dopiero teraz są obrabiane komputerowo, montowane itp.

Tak po prawdzie, to charakteryzacja jest podobna do FOTR, ale zawsze dochodzą przecież nowi bohaterowie. Ale ja jeszcze tej charakteryzacji nie widziałem, więc głowy nie dam sobie uciąć, że jest lepsza/gorsza od jedynki.

Jedyna statuetka, na którą IMHO zasługują LOTRy to ta za efekty specjalne. O reszcie wypowiedzieć się nie mogę. Zresztą i tak mnie nie obchodzi ile LOTR tego zgarnie. W końcu nie statuetka czyni dobry film, tylko gra aktorska, poświęcenie, dobre przygotowanie, zdjęcia, muzyka... Co z tego, że nie dostanie żadnej nagrody? Ważne, że nam, odbiorcom filmu to się spodoba. [taka moja mała teoria spisku: LOTR nie dostaje tylke Oskardów, gdyż jest w sumie filmem nowozelandzkim :D, a wiadomo, Hammerykanie mają ksenofobię :D]
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: RaF » śr 29.01.2003 23:23

Mnie tam Oskary obchodzą raczej niewiele, bo przyznawane są raczej za techniczne dopracowanie filmu niż za artyzm. O wszystkim decyduje już od paru ładnych lat (bo kiedyś były to istotnie nagrody dla sztuki) wspomniana wcześniej kasiora... Niestety, ale tak to wygląda.

Vampdey pisze:Piękny umysł jest historią ciekawą oraz emocjonującą. Jednak wszystko co było w tym filmie było gdzieś jush wcześniej. Oskary, jako tak ważna nagroda filmowa, powinna być przyznawana filmom, które najwięcej wniosły do sztuki filmowej, pokazały nowe rozwiązania. Tutaj WP z pięknym umysłem wygrywa bezkonkurencyjnie...

Gdyby jakakolwiek nagroda przyznawana była tylko za wnoszenie czegoś nowego do kanonu, to przyznawano by je pewnie w porywach co kilka lat. Niekoniecznie z rzędu.

Btw co takiego wielkiego wnosi do sztuki filmowej WP? ;) Bo to, co w WP, też było gdzieś jush wcześniej. Porozrzucane tam i ówdzie, ale było.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » czw 30.01.2003 14:16

Raf, czy aby napewno wszystko co w WP było, mogliśmy ogladać jush gdzieś wcześniej? No nie wiem... Film bardzo odchodzi od standartów, wykorzystuje stare sposoby konstrukcji, pokazuje nam tyle nowych rozwiązań oraz cech jakich w kinie było mało do tej pory... Bardzo dużo tego jest, tak zaawansowanego filmu fantasy jeszcze chyba nie było...
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: RaF » sob 01.02.2003 19:53

No, racja ze cos niecos nowatorskiego tam jest (chociaz raczej w kwestiach wizualnych), ale IMO jeszcze nie takie i nie tyle, zeby zasluzyc sobie na jakas wielka nagrode...
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shizm » śr 05.02.2003 16:20

Nie wiem czy slyszeliscie, ale nie chca dac nominacji di OSC-a za charakeryzacje dla LOTR-a, a przeciez Golum to w 90% rola czlowieka i nie kumam co zlego ze mu makeupa i chrakteryzacje zrobili na kompie.

Co wy na to?

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: RaF » śr 05.02.2003 23:36

Gollum jest 100% generowany komputerowo :D Fakt, że na planie grał go niejaki Serkis, który zarazem podkładał mu głos, ale później aktor został podmieniony na obraz z komputera. To się kwalifikuje raczej do efektów wizualnych ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » ndz 16.02.2003 15:45

A tegoroczne oskary? Jestem oburzony całkowicie...
W tamtym roku FOTR zostało nagrodzone oskarem za muzykę.. A teraz co? Nie ma nawet nominacji.. Nikt, NIKT mi nie wmówi, że muza z TTT jest aż tak gorsza nagle od FORT, przecież to nielogiczne...
Gollum... Ta postać ma duuużo większą głębie niż w książce. Jest cudny. Co z tego, że jest robiony komputerowo? I tak do kategorii aktora drugoplanowego się klasyfikuje!
TTT nie jest filmem genialnym, ale jest naprawdę dobrym! Nie mówie, że odrazu film wybitny zasługuje na wszystko pokoleji, ale na jakieś szacunek troszeczkę tak. Mowa o nagrodach, które są (ehm, raczej powinny, bo jest troche inaczej) dla fillmów, które na to zasługują. A nominacja to leciutkie wyróżnienie. TTT zasługuje na kilka więcej wyróżnień, co do nagród nie wiem. Może. Ale i tak komisja całkowicie zjechała sprawę.

Co do scenariusza, zauważmy, że kategoria dzieli się na scenariusze zwykłe i na podstawie literackicch pierwowzrorów. Wiele osób nafrzeka na niedoskonałość scenariusza TTT ale spójrzmy na scenariusz TTT pod kątem książki. Może i kilka błędów jest, ale jakże trudną powieścią WP jest... Reżyser z przeniesienia tego na ekran wywinął się bardzo dobrze. Zasługuje na wyróżenie. Nie mówie o nagrodzie, ale chociaż o wyróżnieniu. Czy nie mam racji?
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: ynst » pn 17.02.2003 16:59

Wazne, ze nominacje dotsal Baginski za Katedre. Nalezy sie z tego cieszyc, bo szybko sie pewnie nie powtorzy taki sukces.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości