Żołnierze Kosmosu- chała, czy umyślna farsa?

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Żołnierze Kosmosu- chała, czy umyślna farsa?

Postautor: Jakub Cieślak » śr 18.12.2002 11:36

Wczoraj znowu oglądałem Żołnierzy Kosmosu. Lubię oglądać ten film, ponieważ uwarzam, że ma klimat. Świat przypominający totalitarne piekło i te aluzje to faszyzmu. Wszyscy bohaterowie są piękni, silni i odważni (przypominają mi się pomniki robotników z socrealu). Wszystko, co mówią to banały i frazesy o pustej treści ale emocjonalnej sile. Wyraźnie widać, że reżyser "puszcza do nas oko". Dlatego wciąż się dziwię, że słyszę głosy oburzenia i niechęci wobec tego filmu. Każdy ma swoje zdanie, ale czemu tak dużo ludzi traktuje ten film na serio?
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » śr 18.12.2002 13:41

Widać większość (w tym ja ;)) nie mogła doszukac się w filmie niczego ciekawszego, poza naładowanymi efektami specjalnymi strzelaninami, niezbyt logicznym dialogiem i przeciętną grą aktorską, o reżyserii już nie wspominając. Dobro jest pojęciem subiektywnym.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lechu » śr 18.12.2002 15:22

A dla mnie to był StarCraft w wersji "Live". Zamiast małych pekselków nazywających się marines byli normalni aktorzy. Tylko jatka ta sama co w grze :lol:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Wotan » czw 19.12.2002 17:06

W zasadzie nie uważam tego filmu za coś, co miałoby to "drugie dno" o którym wspomniał Jakub Cieślak. Reżyser raczej nie puszcza do nas oka, a taka pseudo propaganda, gdzie wszyscy są piękni i silni występuje w wielu filmach amerykańskich.
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

hmm...

Postautor: Sorden » czw 19.12.2002 17:07

FARSA !!!!!!!!!
Film moim zdaniem beznadziejny...
Popieram w calosci RaFa... W tym filmie nic ciekawego nie ma (no moze poza efektami)
Bylem na tym w Kinie i uwazam ze wyrzucilem pieniadze w bloto....

p.s. Podobma mi sie stwierdzenie StarCraft w wersji Live !!! Duzo gralem w ta gre i w sumie masz racje... Te potworki przypominaly mi Zergow :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jakub Cieślak » czw 19.12.2002 17:44

No proszę... widzę, że tylko ja przejawiam sentyment do tego tworu. Zgadzam się, że film wam się nie podoba. Według mnie jego pompatyczność i "plastikowatość" postaci jest efektem zamierzonym. Pewnie to was bolało w filmie. Jednak nie mogę zgodzić się, że reżyseria jest zła. Reżyseria to umiejętność opowiedzenia pewnej historii w sposób zrozumiały dla odbiorcy. To ukazanie wizji w sposób jasny i klarowny. Tego filmowi nie brakuje. Przykładem złej reżyserii (i to doskonałym przykładem!) jest Wiedźmin. Tu się nic nie klei w opowieści. Jednak dziś przeczytałem książkę, na której podstawie powstał film- cóż.... nie widzę w niej nic ciekawego i wciągającego.... w zasadzie jest płaska jak kineskop mojego wymarzonego telewizora! Postawię kropkę nad "i" mówiąc: do filmu mam sentyment, ksiązki nie polecam
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: hops » pn 20.01.2003 20:42

Tak btw, tego Starcrafta, cytat z usenetu :)
----------------
> Mnie się nawet podobał. Trochę naciągane ale jakoś ujdzie.
> Zauważyliście że jest oparty na grze "StarCraft"?

> tak, pewnie, że jest.

> a podobno zrobili jakiś film na podstawie Fallouta. chyba Szalony Max, czy jakoś tak.
----------------

Pozdroowka :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lord Turkey » pn 14.04.2003 18:28

Mnie też się podobał ten film i bardzo żałuję że nie poszedłem na niego do kina. Odzywam się na temat dawno zapomniany bo ostatni post był już jakiś czas temu, ale to akcja wskrzeszania postów :D .

ięc jak powiedziałem film mi się podobał, skojarzenia co do Zergów miałem od poczatku, efekty wyrąbiste...ale książka o Wiedźminie też mi się podoba i nie zgadzam się, że jest płaska...mam jedną koleżankę...ta to jest płaska... :wink: (dziecinny żart :D )

Pozdrawiam
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » wt 15.04.2003 20:31

Yyy... Chyba nie załapałem ;) Co ma piernik do wiatraka? Poza tym, że wiatrak się spierniczył?
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » śr 30.04.2003 14:30

Ludzie... "Żołnierze kosmosu" są świetni! Jatka jatką, ale właśnie to "puszczanie oka"... to jest to! Odnośniki do faszyzmu (ten ich "wydział szpiegowski" w długich płaszczach i charatkerystycznych czapeczkach), totalitarny świat i bosko zrobiona propaganda (te "Do you want to know more?" :twisted: ; "czy ty! już się zapisałeś"; wszystkie akcje typu "ty także możesz mieć swój udział w wojnie [z robalami]", a w tle dzieciarnia rozgniata jakieś owady :twisted: ; ci wojskowi - zawsze piękni, wysocy, uśmiechnięci...). Ten film ma klimat i, choć fabułka jest sztampowa (od początku wiadomo kto zginie i kto będzie z kim ;-) ), polecam ten film jak najbardziej!

P.S. Nie ma tu puszczania oka?!?! A tekst "Infantry made me the man I am today!" rzucony z dumą przez kolesia bez nóg świeżemu rekrutowi?
P.P.S. A co powiedziecie na kamery na polu walki? Nie kojarzy się z ostatnimi rozgrywkami mediowo-wojskowymi?!
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marc_us » wt 24.06.2003 1:27

Film raczej ne ma nic wspólnego ze starcraftem :)

Co do skojazeń to mi się przypomina Robocop z reklamami OCP :lol!:

Film jest całkiem fajny - akcja, efekty - tylko treść nie każdemu pasuje. Mi się nawet podobał - ma swój klimat (no i tak wyobrażam sobie Synów Rasputina - to info raczej dla WarZonowców :lol!: )
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Lechu » wt 24.06.2003 14:53

Marc_us pisze:Film raczej ne ma nic wspólnego ze starcraftem :)


Czy to znowu sakrazm z którym ostatnio mam coraz większe problemy? :wink: Ale :wink: ani :P nie widzę, więc:
Jak nie przypomina :P A reklamy, zupełnie jak w filmach ze Starcia, jatka też taka sama, weź oddział marines i puść na nich lurkery tudzież inne zerglingi, będziesz miał to samo co w filmie. Nawet budynki podobne były do baz terran :D
Jawnie to samo :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Alganothorn » wt 24.06.2003 20:25

od początku traktowałem ten film jako płaskie i beznadziejne epatowanie efektami specjalnymi i z takim nastawieniem obejrzałem, ale...
...ale prawdą jest, że zawiera wiele elementów parodystycznych i ironizujących; nie będę wspominał jakich, bo zostało kilka z nich wymienionych i oddają klimat pozostałych - to one ratują ten film;
w sumie nie żałuję, że obejrzałem, bo puszcanie oka to trochę zbyt ambitne określenie, ale Verhoven nie zapomniał jeszcze jakie filmy kręcił i jak to się robi (btw, to on zrobiłpierwszego 'Robocopa', więc to OCP Marc_us nie jest zbyt daleko...;-) )
film kiepski, ale klimacik pewien ma i to ratuje tyleż film, co oglądającego...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Yoghurt » śr 25.06.2003 0:26

A mnie się filmik jak najbardziej podobał, aż postanowiłem sobie nazbierać funduszy na DVD. Dlaczego? Ot, lekkie, przyjemnie się ogląda, to wpspomniane nawiązanie do paru oczywistych faktów, szczególnie do ustroju totalitarnego... No i batalie z robalami robią do dziś wrażenie, mimo że film już te ponad 5 lat ma, czyż nie?

BTW- wszystkim moim znajomym, gdy oglądaliśmy go na jakiejś imprezie jednocześnie wyrwało się podczas pierwszej potyczki z robalami "o kurwa, Starcraft" :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Postautor: Marc_us » sob 28.06.2003 21:45

Algi... Lechu... nie dość że wszędzie was pełno to jeszcze chyba zawsze parami :P :lol:

Starcraft... hmm... mogę się mylić ale z tego co pamiętam ten film powstał na podstawie książki starszej od Starcrafta. Co prawda możliwe jest iż ktoś odpowiedzialny w filmie (nie jestem specem i nie wiem kto odpowiada za wygląd budynków itd) mógł zapoznać się ze starcraftem. Jednak ja nie dostrzegam podobieństwa "reklam" i "budynków terran" do tego filmu.

Jedyne co mi przypomina StarCrafta to idea walki z robalami, ale jak wspomniałem film chyba powstał na podstawie książki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Yoghurt » pn 30.06.2003 19:50

Film opiera się luźno na książce Roberta Heinlena "Kawaleria Kosmosu". Całkiem sympatyczna książka i to raczej Blizzard się wzorował w pewnych rzeczach na tej publikacji niż odwrotnie. Niemniej- skojażenie nieodparte pozostaje :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Starship Troopers 2

Postautor: Marc_us » sob 02.08.2003 20:41

Powstanie sequel "Żołnierzy kosmosu".

Scenariusz napisał Ed Neumeier - autor skryptu do pierwszej części (zarazem twórca Robocopa).
Będzie ten sam projektant obcych i producent co poprzednio.
Reżyserem będzie... Phil Tippett. Kto to?

Phil kiedyś pracował w ILM przy "Gwiezdnych Wojnach" i był twórcą sekwencji ukazującej atak AT-AT Walkerów. AT-ST również były jego dziełem. Po odejściu z ILM założył własną firmę (Tippett Studio) i tworzył efekty specjalne w takich filmach jak: "Robocop" (robot ED-209), "Willow", "Pogromcy duchów 2". Następnie Tippett Studios współpracując z ILM pracowało nad "Parkiem Jurajskim". Następnie Tippett Studios zajęło się filmami: "Ostatni smok", "Żołnierze Kosmosu", "Człowiek-widmo" i "Ewolucja".

Niestety film ma poważnie ograniczony budżet (mniejszy niż w poprzedniej części). Tippett Studio chce wykonać wszystkie efekty specjalne i to na najwyższym poziomie za minimalną opłatą :) . Podobno film ma trafić odrazu na kasety i DVD ewentualnie na kina Europejskie.

Narazie to tyle... gdzięś widziałem streszczenie scenariusza ale nie chce mi się szukać (może wy macie jakiś?). aha...
Strona filmu:
www.starshiptroopers2.net
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Alganothorn » sob 02.08.2003 22:33

to mnie przeraża: budżet w efekty, a reszta?
najwyraźniej podejście jest takie: jakieś dialogi między nieznanymi i kiepskimi aktorzynami mają wypełniać czas pomiędzy efektami, dla których przyjdzie do kina widz...
zgroza...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Marc_us » sob 02.08.2003 22:56

Alganothorn pisze:to mnie przeraża: budżet w efekty, a reszta?
najwyraźniej podejście jest takie: jakieś dialogi między nieznanymi i kiepskimi aktorzynami mają wypełniać czas pomiędzy efektami, dla których przyjdzie do kina widz...
zgroza...


Dziwna interpretacja.
Nieprzypominam sobie Algi, bym napisał że budżet został całkowicie pochłonięty przez efekty specjalne. Wręcz przeciwnie. Napisałem że efekty będą tanie bo Tippett Studio nie będzie żądać kokosów. Jedynym efektem ubocznym małego budżetu ma być większa kameralność filmu. Podobno ma też być bardziej psychologiczny.

Wszyscy zaangażowani w film twierdzą że są entuzjastami tematu i ich celem jest zrobienie dobrego filmu a nie jednego wielkiego efektu specjalnego (bo chyba samo zaangazowanie "TS" gwarantuje widoki miłe dla oka).

Film będzie kontynuacją poprzedniej części ale nie będzie już mówić o losach Rico ale o kimś innym. Zdaje się że grupka żołnierzy po krwawej bitwie czeka na transport, jednak ten nie przybywa. Muszą się gdzieś schronić. W dodatku na planecie są arachnidy potrafiące kontrolować ludzkie umysły.

Jeszcze raz powtarzam że niski budżet nie oznacza wydawania na same efekty (to głupota - to nie T3 gdzie pewnie wydano dziesiątki milionów na efekty i Arnolda a reszta była za centy). Film ma być bardziej na europejskie kina anie amerykańskie (bo poprzednia część w stanach nie mogła być oglądana przez nastolatki co spowodowało klapę na tamtym rynku).
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Alganothorn » sob 02.08.2003 23:07

mój błąd - 'przeczytałem' coś, czego nie było
;-)
nie da się ukryć, że właśnie takich mechanizmówe najbardziej nie lubię w kinie, więc przestraszyłem się tego i tutaj;
jeśli będzie tak, jak piszesz, to bardzo się cieszę, niemniej jednak pozostanę nieco sceptyczny, aż do premiery
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Marc_us » sob 02.08.2003 23:47

No cóż w poprzednim poscie skupiłem się za bardzo na efektach i można było odnieść wrażenie że tylko z nich będzie film :)


Wystąpią: Richard Burgi (m.in. One West Waikiki, Sentinel :D ), Colleen Porch, Lawrence Monoson, Kelly Carlson, Cy Carter, Sandrine Holt, Ed Lauter (rany, ten gostek grał chyba w 40 filmach :shock: ), Jason-Shane Scott, Brenda Strong (grała m.in. w pierwszej części...i w "Kosmicznych jajach" :D ) oraz kilku innych. Na stronie ST2 są ich zdjęcia, biografie i filmografie :D

Wątpię by ktokolwiek z tej bandy zarobił 10mln$ za ten film. Nie widze tutaj jakiś super gwiazd. Czy to dobrze czy źle dowiemy się po premierze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Hifidelic » ndz 03.08.2003 8:18

Straszny szit... a drugiego dna można się dopatrzeć w każdym kiczu. Nawet w planie 9 z kosmosu.
Nie znaczy to że ono tam jest.
Jak mam ochotę na aluzje i puszczanie oka, to wjeżdżam w klimaty polskiej fantastyki z epoki komunizmu.
Jak mam ochotę na jatkę z obcymi - nie ma nic lepszego niż ALIENS.
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 03.08.2003 8:55

A więc po pierwsze- dajmy spokój wszelkim łączeniom Starcrafta ze Starship Troopers. Film jest luźną adaptacją książki "Kawaleria Kosmosu". Po drugie- mignęło mi swego czasu w Empiku takie cuś na dvd. Zwało się kontynuacją i było w całości wykonaną animacją komputerową w stylu FF. Wyraźnie podpisana jako kontynuacja przygód Rico i reszty. Nie wiem, czy to o tym mowa- jeżeli chodzi o kontynuację pełną gębą. Jednak coś takiego istnieje już na naszym rynku. W wypożyczalniach nie widziałem.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Marc_us » ndz 03.08.2003 12:24

Jakub Cieślak pisze:Po drugie- mignęło mi swego czasu w Empiku takie cuś na dvd. Zwało się kontynuacją i było w całości wykonaną animacją komputerową w stylu FF. Wyraźnie podpisana jako kontynuacja przygód Rico i reszty. Nie wiem, czy to o tym mowa- jeżeli chodzi o kontynuację pełną gębą.


Widziałeś zapewne "komputerowy serial animowany" (tak to się chyba zwie) "Starship Troopers: Roughnecks" - w Polsce wydano kilka odcinków na DVD pod tytułem "ST: Tesca Campaign".
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 03.08.2003 13:43

A miałeś okazyję zobaczyć to coś? Czy ktokolwiek obejrzał coś w tym typie?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości