Wydanie Specjalne Dwóch Wież ale także Drużyny Pierścienia

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Wydanie Specjalne Dwóch Wież ale także Drużyny Pierścienia

Postautor: Jakub Cieślak » czw 27.11.2003 19:47

Znakomicie uzupełniony film nabiera zupełnie nowego wymiaru i zdecydowanie bardziej mi się podoba w tej rozszerzonej formie. Nie uznaję już tej, którą w kinie widziałem. Ach, rozkosz po prostu. Tymczasem powstaje poważny zgrzyt. Winnego należy szukać nie tylko po stronie polskiego wydawcy, ale również i po stronie wydawcy zachodniego.
W pierwszej części mieliśmy kilka dokumentów nie przetłumaczonych na polski. Drażniło to nas, choć wielu z nas włada językiem angielskim, jednak wydaje się to być wyjątkowo nierzetelnym przygotowaniem producenta, który karze sobie płacić niemałą sumę pieniędzy. Sprawa rozeszła się szerszym echem i pomyśli każdy, że błędu nie powtórzy producent w następnej części. A tu zaskoczenie! Producent go powtarza, a nawet idzie dalej w las. Tu już według mnie dobra połowa dokumentów jest nie przetłumaczona! Uważam to za pospolite chamstwo i zamierzam napisać do Warnera, że wydatek rzędu 200pln uważam za mocno przesadzony wobec tak beszczelnego traktowania mnie jako fana tego filmu. Boję się wyobrażać sobie wydanie specjalne Powrotu Króla, może w ogóle dodatków nie przetłumaczą?
Acha, dodatki są słabsze w TTT. Tylko dwa naprawdę ciekawe dokumenty: o tworzeniu Golluma (przy okazji zdradzają nieco tajemnic z Powrotu Króla) i o Weta Digital (gdzie omawiają program Massive do tworzenia inteligentnych bytów w scenach zbiorowych, który mym zdaniem rewolucjonizuje technikę tworzenia filmów), reszta dokumentów przeciętna. Zdawało mi się, że obiecywali umieszczenie filmiku zrobionego przez Seana Austina podczas realizacji filmu- nigdzie na niego nie natrafiłem, ale może jestem po prostu ślepy.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » czw 27.11.2003 22:25

To już nie jest Jedna kinowa Wieża, tylko prawdziwe Dwie na jakie czekaliśmy :P ... Sam do czasu uważałem, że nadal swietne TTT są jednak słabsze od poprzedniej części dużo, teraz zdanie zmieniam i obie są tak samo genialne!
Sceny:
Scena z Faramirem Boromirem i ich wrednym ojcem w Osgillath jest poprostu świetna. Rzuca całkiem nowe światło na Boromira. Trzeba zobaczyć bo inaczej sie poprostu nie da się tego wyobrazić :).
Drzewiec i entowie... Poprostu nowy Fangorn! Woda entów... Miód.
Tylko Eowina śpiewa koszmarnie, poprostu strasznie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » czw 27.11.2003 22:50

Hmm, śpiewu oceniać nie będę. Jednak scena jest mocna i działa na emocje, jak zrozpaczona Eowina śpiewa smutną pieśń żegnając syna Theodena. Chyba o to im chodziło. Nie musieli podkładać Emiliany pod Mirandę, bo tu nie konkurs śpiewu się rozchodzi. A co z dodatkami?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Re: Wydanie Specjalne Dwóch Wież ale także Drużyny Pierścien

Postautor: hops » pt 28.11.2003 9:20

Jakub Cieślak pisze:Zdawało mi się, że obiecywali umieszczenie filmiku zrobionego przez Seana Austina podczas realizacji filmu- nigdzie na niego nie natrafiłem, ale może jestem po prostu ślepy.

Film ten [swoją drogą niezbyt ciekawy] zamieszczony był na specjalnym wydaniu dwupłytowym [wersja nierozszerzona].

http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/st ... ys37111707
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Jakub Cieślak » pt 28.11.2003 10:20

Co za dranie... Kupisz jedno wydanie specjalne czteropłytowe dla kolekcjonerów i maniaków licząc, że dostaniesz wszystko, co trzeba. A tu się okazuje, że dla pełni szczęścia powinieneś kupić sobie też wydanie dwupłytowe. No szlag mnie trafia momentami.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pt 28.11.2003 10:31

Chicałbym zauważyć, że wydanie czteropłytowe 'Wyprawy' nie posiada wszystkich scen wykorzystanych choćby w wersji kinowej; dla posiadania absolutnie wszystkiego trzeba było zaopatrzyć się w edycję pięciopłytową, która w Polsce nigdy się nie pojawiła;
mówienie, że edycja kolekcjonerska 'Wyprawy' jest pełna to najzwyklejsze kłamstwo dystrybutorów
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pt 28.11.2003 11:34

Opowiedz coś więcej o owym wydaniu kompletnym Wyprawy, bo nie jestem w stanie teraz pogrzebać poważniej w zasobach neta- udaję, że ciężko pracuję...
Nie słyszałem o żadnym innym wydaniu władcy z pięcioma płytami oprócz tego z figurką.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pt 28.11.2003 11:52

wydania z figurką miały sie różnić - przeglądałem wydanie na Polskę, przeglądałem takie, któe znajomy ściągnął, rzecz jasna z Australii;
pomijając różnice jakości opakowania (w Polsce, niestety, jeśli o to chodzi ciągle jest tragicznie) różnice były i w zawartości;
nie mam pojęcia dlaczego - przeglądając informacje w sieci wygląda na to, że zawartości się pokrywają, jednak widziałem na tej 'obcej' edycji materiały, których nie widziałem na naszej...
ja mam 'czwórkę', szkoda mi było pieniędzy na limitowaną, więc nie powiem dokładnie czego brak - irytujące jest to, że takie postępowanie wydaje się regułą naszych dystrybutorów i tyle
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pt 28.11.2003 12:17

Wydaje mi się, że polskie wydanie limitowane Drużyny zawiera cztery płyty. A Dwie Wieże zawierają 5 płyt, w tym piąta w zasadzie zawiera jedynie dokumentację tworzenia owej figurki. Dlatego darowałem sobie 5płytową i zaoszczędziłem na badziewnej figurce 60pln.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » pt 28.11.2003 12:26

Chicałbym zauważyć, że wydanie czteropłytowe 'Wyprawy' nie posiada wszystkich scen wykorzystanych choćby w wersji kinowej;

Zawiera wszystkie! Z wiadomych powodów jest inaczej zmontowane to co widzieliśmy w kinie, ale o usunięciu pewnych scen nie ma mowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Alganothorn » pt 28.11.2003 14:25

Vampdey: mam edycję czteropłytową i obejrzałem ją na dzieścia sposobów: nie ma wszystkich scen, zaręczam;
wszystkie miały być na 'piątce', dlatego na Zachód poszły trzy rodzaje wydań, u nas chyba tylko dwa, jeśli chodzi o ilość płyt
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pt 28.11.2003 16:04

No dobrze, a teraz porozmawiajmy o Dwóch Wieżach. Jak wam się podobają w wersji rozszerzonej i jak odbieracie dokumenty dodane?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Umbra » wt 02.12.2003 11:44

kurde, cholera jak tak czytam te posty to aż się chce lecieć do sklepu po to wydanie, sam widziałem trochę na tvnie urywków i tak myślałem że to wydanie wiele zmieni. Tylko kasy brak.. ech..... :(
Awatar użytkownika
Umbra
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 39
Rejestracja: pn 27.10.2003 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Alganothorn » wt 02.12.2003 11:49

zastanaiwa mnie jedno: oglądałem sobie w szacownym Empiku wydanie pięciopłytowe (tak, odważyłem się opuścić swoje lokum) i opis na pudełku podaje ilość płyt 4...
oglądałem kilka razy i z każdej strony pisali o 4 płytach...a cena 'edycja kolekcjonerska: 5 płyt + figurka'...
serio pytam: ma ktoś 'piątkę' i może zweryfikować napisy na pudełku?
nie w tym rzecz, że nie wierzę w to, że jest tam naprawdę 5 płyt, rzecz w tym, że takie napisy na pudełku znowu nie nastarają mnie optymistycznie do osób odpowiedzialnych za polskie edycje...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » wt 02.12.2003 12:06

To proste: w środku znajduje się normalne wydanie czteropłytowe. Oprócz niego i figurki dołożona jest płyta opowiadająca o powstawaniu owej "niesamowitej i intrygującej" figurki. Cały ten bonus kosztuje średnio 60pln. Dla mnie sprawa nie warta tych pieniędzy.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » wt 02.12.2003 12:11

dla mnie też
:-)
zamiast kupować 'czwórkę' TTT zastanawiam się nad sprowadzeniem 'piątki' tFotR...
no nic, niewykluczone, że skuszę się na TTT, albo pożyczę od kogoś życzliwego
;-)
figurka Golluma jest, moim zdaniem, po prostu kiepska, nie warta niczego więcej, niż dodatku 'gratisowego', a tworzenie jej jakoś zupełnie mnie nie interesuje - cóż, może nie jestem 'prawdziwym fanem' LotR'a...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » wt 02.12.2003 12:40

I mnie ten pięciopak intryguje. Łatwo jest więc osądzić nas, Algu, jako fanów filmu. Pomimo, że nie chcemy mieć "ślicznego" golluma do postawienia na półce pomiędzy książkami. Wolę wydać sporo pieniędzy na pełnowartościowe wydanie filmu, niż na niby-kolekcjonerską (że niby limitowaną, choć to oczywiście slogan reklamowy) wersję z plastikowym wypełniaczem między książki.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » wt 02.12.2003 14:15

Nigdzie nie mogę natrafić na wydanie pięciopłytowe Drużyny. Na oficjalnych stronach New Line natrafiłem jedynie na wydanie czteropłytowe z dodatkiem płyty od National Geographic. Zestaw jednak opiera się na czteropłytowym komplecie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » czw 04.12.2003 11:57

A tak w ogóle to której sceny Ci tak brakuje, Algu, w wydaniu czteropłytowym Drużyny Pierścienia?
Tak też zastanawiam się: my tu wywalamy ostanie pieniądze na wydania 4płytowe, a te cwaniaki wydadzą po Powrocie Króla zapewne całościowy pak wszystkich części. Co wtedy? Czy się szarpniecie, jeżeli będzie zawierał pełny zestaw wersji filmów, całość dokumentacji? I może będzie wydany profesjonalnie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » czw 04.12.2003 12:10

odpowiadając na drugie pytanie: jeśli wyjdzie edycja kompletna, czyli, na moje oko, jakieś 16, do 18 płyt dvd z całością realizacji, zastanowię się nad zakupem, ale na pewno nie w Polsce;
przykro pisać, ale jeśli interesuje mnie coś więcej, niż sam film, to nie mam na tyle odwagi, żeby kupować to tutaj, za często widziałem kolosalne różnice w jakości i oprawie dodatków między edycjami na nasz kraj i inne kraje; niby ta sama płyta, ale już samo pudełko jest gorsze...
:-(
ale porpawia się i mam nadzieję, że już wkrótce będzie przynajmniej podobnie;
co do pierwszego pytania: powitanie w królestwie Galadrieli, kilku detali po prostu nie ma, niezależnie od edycji (przynajmniej u nas)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » czw 04.12.2003 12:53

Napisałem do Warnera Polska list odnośnie tych nieprzetłumaczonych dokumentów na Dwóch Wieżach. Jak dojdzie jakaś odpowiedź nie omieszkam się nią z Wami podzielić.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » czw 04.12.2003 14:57

NLC wydało oświadczenie, że nie będą na pewno wydawane już inne wersje filmu, 'super rozszerzone' itp więc kupujący obecne rozszerzone nie mają się czego bać ;).
Jestem pewnien, że w rozszerzonych scen nie brakuje i koniec kropka ;).
Dodatków nie wiem czemu nie lubie. Obejrzałem wszystkie ale szczerze mówiąc z niewielkim zainteresowaniem. Nie ciekawią mnie kolejne komentarze, wywiady, dokumenty z produkcji w żadnym filmie i już :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » czw 04.12.2003 15:26

Nie chodziło mi o special edition'y samego filmu, ale jakieś zestawy kompletne. Wszystkie części (wydania czteropłytowe) w jednym pudełeczku w cenie 3/4 całości i takie tam.
Odnośnie dokumentów- bardzo lubię je oglądać. Przede wszystkim lubię zaglądać za kulisy powstawania. Zobaczyć co i jak robili. Oglądanie tych dokumentów zbliża mnie też do ludzi, którzy tworzą dany film. Poznaję ich prawdziwą osobowość. Ja żyję światem filmu i lubię ten świat oglądać. Oczywiście suchych wywiadów nie lubię. Rzadko kiedy wywiadobiorcom udaje się wykrzesać taką atmosferę, by wywiad nabrał jakiejś ciekawej formy. Tu miestrzem jest Parkinson ze swoim show na BBC. Czasem też Jay Leno. Ale to tak OT.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Grzeniu » ndz 07.12.2003 10:26

Niemoge tego sprawdzic w tej chwili ale rzeczywiscie w rozszezony Fotr niema wszystkich scen z podstawowego. Wlasnie chyba powitanie przez Haldira jest usuniete ale zastopione przez o wiele bardziej rozbudowane-wedlug mnie uczciwa zamiana. Mozliwe ze sie mysle niech ktos potwierzdzi jak moze:)
Grzeniu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 42
Rejestracja: pt 27.06.2003 10:55

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 07.12.2003 10:41

Witam Cię Grzeniu na naszym forum. Też uważam, że zamiana scen wypada dobrze i nie potrzebuję poprzedniej wersji tej sceny. I jeżeli rozszerzone wydanie filmu Wyprawa Pierścienia uważałem za dobrze rozwiniętą opowieść to Dwie Wieże w wersji rozciągniętej uznaję za zupełnie nową jakość. Zupełnie inny film, lepszy i ciekawszy. Wreszcie da się lubić Faramira. Cieszy powrót krótki Boromira i przedstawienie postaci Denethora. I strasznie ubawiłem się na rozmowie w Fangornie- "consistence of sqiurel dropings". Jedynie nie zaciekawiło mnie roziwnięcie wątku Drzewca. Takie o niczym.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Grzeniu » ndz 07.12.2003 12:28

Mysle ze rozwiniecie postaci drzewca mialo przyblizyc film do ksiazki(woda entow), podobnie jak np.scena z lina. Ale ogolnie patrzac na entow to zupelnie cos nowego-pokazano huronow, wkoncu Drzewiec niewychodzi na "idiote" ktory niewie co sie dzieje w jego lesie. Scena z Boromirem jest bezkonkurencyjna-moja ulubiona wsrod dodanych. Pozatym zgadzam sie z Jakubem teraz ten film to nowa jakosc. Tylko szkoda ze Powrot krola tez szczyt formy bedzie mial pewnie na wydaniu dvd :(
I mala prosba z mojej strony: niemam wydania dvd jeszcze ale przymierzam sie do nabycia-czy ktos moglby napsiac cos o dodatkach na 3 i 4 plycie? Jest tam cos ciekawego?
EDIT:
Sorry moje czytanie ze zrozumieniem szwankuje :wink: niezauwazylem ze sa juz opisane dodatki...coz mimo ich przecietnosci i tak chyba sie skusze :D
Grzeniu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 42
Rejestracja: pt 27.06.2003 10:55

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 07.12.2003 13:36

Dokładną listę dodatków można znaleźć łatwo na polskich stronach. Linków nie podaję, bo szybko się dezaktualizują. Ja od siebie dodam, co jest warte uwagi:
Dokument o gollumie.
Jak przeistaczała się koncepcja postaci. Pierwotnie gollum miał wyglądać tak, jak go widać w Wyprawie. Dopiero później zatrudniono Serkisa, który miał jedynie podkładać głos. Potem okazało się, że Serkis jest tak doskonały w odtwarzaniu postaci, że przebudowano kompletnie w zasadzie już gotową postać.
O efektach komputerowych.
Ciekawostką jest program Massive napisany do tworzenia dużej ilości statystów.
O tworzeniu dźwięku.
Super opcja obejrzenia jednej sceny z kolejno podkładanymi efektami dźwiękowymi. Zabawne jak dźwięk nagrany na planie różni się od efektu końcowego i o ileż pełniejsze wrażenie tworzą dodane efekty.
O samym filmowaniu.
Tu zastosowane oczywiste oszustwo. Wszyscy mówią o filmowaniu jako procesie podzielonym na trzy części. Tymczasem wszyscy dobrze wiemy, że filmy były kręcone jednym ciągiem. I w materiale łatwo podejrzeć kręcenie scen występujących w innych częściach. Jednak dokument ogląda się przyjemnie i żałuje się okropnie, że nie brało się udziału w tym przedsięwzięciu. Fajni ludzie, tworzą zgraną grupę, pomimo ciężkiej pracy nie tracą poczucia humoru i dobrze się bawią. Zabawnym wielce człowiekiem okazuje się odtwórca roli Theodena, Bernard Hill. Ech, diabelsko chciałbym to wszystko "poczuć na własnej skórze".
Pewnie sobie przypomnę, które jeszcze dokumenty mi się podobały. To o bitwach i kaskaderach niezłe, choć czasem przewijanie się przydaje. Żałuję, że jednak tych świetnych dodatków nie ma więcej.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » ndz 07.12.2003 18:21

Grzeniu - tak, te sceny wymieniono (powitanie przez Haldira)
jeśli chodzi o ogólne wrażenie, zamiana jest korzystna, jednak w pierwotnej scenie Haldorowi towarzyszą dwa elfy i są to najlepiej 'zrobione' elfy w tym filmie...
'kanał' polega na tym, że chciałem je pokazać komuś, a nie mogę...
:-(
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 07.12.2003 18:27

Uuuu wstrętna sprawa, pozostaje Ci jedynie wybrać się do wypożyczalni i wypożyczyć dwupłytową edycję. Bo kupować raczej się nie opłaca, pomimo sprytnego zabiegu wydawcy.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » ndz 07.12.2003 19:09

Eee, sceny zastąpione analogicznymi się nie liczą :P...
To, że wycieli krótkie spotkanie z Haldirem, żeby wstawić dłuższe i lepsze (w sumie to to samo, te same kwestie mają) to chyba lepiej? Dla mnie jako scena wycięta sie to nie liczy :).
Inne przykłady?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Alganothorn » ndz 07.12.2003 19:18

Vampdey - to była jedna z kilku scen dla których ten czteropak kupiłem...dla mnie to ma wielkie znaczenie i czuję się oszukany, ponieważ mogli zostawić dostęp do tej sceny w innym miejscu;
jeśli ktoś reklamuje coś jako 'kompletne', to ma tam być wszystko, a nie wybrane elementy przez niego; jeśli jest tak, niech nazwie 'edycja prawie kompletna'
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 07.12.2003 20:13

Ja jestem usatysfakcjonowany z pierwszej części w wydaniu "kompletnym". Rozumiem też podstępne działania wydawcy, który chciał zarobić dobrze. Dzięki temu, żeby mieć kompletną przyjemność powinniśmy zakupić też wydanie dwupłytowe. Oprócz owej sceny mielibyśmy dostęp do dodatków, które nie są zawarte na naszych wersjach. Dokumenty w obu wersjach się nie powtarzają.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » pn 22.12.2003 19:40

Tak troszeczkę mnie zaskoczył wywiad Yoli Czaderskiej ze Stopklatki (ta kobieta to kwintesencja kiczu i tamdety, niesamowita postać...) z Peterem Jacksonem (świerzy on nie jest, ale dopiero niedawno do niego się dokopałem). Z wywiadów przedrealizacyjnych i dodatków z DVD Drużyny i Dwóch Wież wyniosłem wrażenie, że Jackson to ogromny fascynat Władcy. Tymczasem co innego się nasuwa podczas lektury wywiadu. Jackson przed realizacją książkę miał dwa razy w ręku...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości